Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Czego się czepiacie tego łańcucha na nosie? Ja swoim koniom też zakładam łańcuch, jak wychodzę na spacer czy na trawę. Bezpieczniej, ma się większą kontrolę w razie W, koń z resztą sam od siebie wie, że nie ma wtedy żadnego cudowania. BjeDne te m0je koniSie.
dodzilla, a nie lepiej/łatwiej/przyjemniej po prostu wychować? 😉
Konie są ułożone, wiedzą co mogą, a co nie, ale z drugiej strony są to naładowane energią bomby, warte pieniądze, o których mi się nie śniło, więc lepiej, jeśli mam łańcuch przy sobie i mam większą szansę, na opanowanie konia, a nie, że zaraz mi się jeden z drugim pokaleczy, ścięgno naderwie, urwie i pójdzie galopem czy pieron wie co jeszcze 😉 Na zdarzenia losowe nie mam wpływu, chociażby dwa tygodnie temu - matka musiała pisklę z gniazda wyrzucić - spadło centralnie na głowę konia 😲
Chociaż, jeśli się ma coś tfu tfu stać, to i tak się stanie, bo jednak gdzie ja z moją siłą, będę się stawiać do siły ogiera.
Czasem tęsknię za normalnymi końmi, chodzącymi na normalnym uwiązie, bez paranoi, że ciągle coś się może stać i ciągle coś czyha na zdrowie i życie kopytnego... 😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
06 lipca 2014 13:22
Jakoś wątpię, by wartościowym, ułożonym konią ktoś łańcuch zakładał.
Pomyśl sobie, że masz kryjacego ogiera, z którym masz iść na spacer. Koń jest warty (załóżmy) 500 tysięcy euro i cała odpowiedzialność spoczywa na Tobie. Na zwykłym uwiązie ma iść? Owszem, jest zazwyczaj grzeczny, ale jak ktoś inny nie pomyśli i przejdzie mi z grzejącą się kobyłą obok i instynkt zadziała? Uwiązem to sobie wtedy mogę naskakać, a jeśli koń nadzieje się na łańcuch, to jest szansa, że się opamięta. Przypomina mi to dyskusję o czarną wodzę, jaka to ona zua i be. W ręku myślącej osoby czarna wodza potrafi zdziałać dużo dobrego. Tak samo jest i z łańcuszkiem 😉 Wszystkiego trzeba umieć używać i wiedzieć kiedy używać.
Peace :kwiatek:
Pracowałam w Stal Tops'ie i konie na spacer chodziły na łańcuszku (nie był to łańcuch od krowy) i nikogo to nie szokowało czy dziwiło.
dodzilla, chodziłam z kryjącym ogierem bez łańcucha - na prawdę kwestia wychowania ale i temperamentu 😉 (chociaż to folblut był). W razie w wystarczył uwiąz na nosie...
Ale chodziłam z innymi i na kolcu... a to sporo ostrzejsze niż łańcuch

I o ile w przypadku ogierów, koni sporo wartych etc rozumiem kantary z łańcuchem, o tyle na taki łańcuch zaciśnięty na chrapach do zdjęcia sprzedażowego się raczej średnio nadaje 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/126481?

wyjatkowo trafne zdjecie pogladowe siodla 😉
Opis też niezły
Jak wygląda wykłębiony ogórek? 🤔
Może to koń z karpim grzbietem? Tak jakoś mi się skojarzyło :-P
A tam nie jest napisane że konie bardzo słabo wykłębione typu ogórek ?  😉  wiec ogórek z natury też nie jest z natury wykłebiony ;p
faktycznie... 😀 czyli na konia typu beczka z ogórkami 😂 😉
TheWunia, tak jest napisane, nie doczytałam dzięki 🙂
Megane, nie wierze już w dobroć ludzką.  W szczególności jeśli chce się coś za darmo.

Dzis rozmawialam z kolega, ktory chce przyjac za darmo hucula lub konika polskiego, wiek niewazny, nie wymagajacy leczenia, jako towarzysz dla klaczy. Kolega nie chce, aby jego klacz stała sama. Bywaja ogloszenia plynace z potrzeby serca 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 lipca 2014 16:41
Teraz oglądałam ogłoszenia i nie wiem jaki jest sens wrzucania minutowego filmu pokazującego jedynie galop. W dodatku wyłącznie na jedną nogę  👀
Może nie ogłoszenie ale zdjęcie super osiodłanego konia. Niektórym znana osoba z nieuczciwych rv....😉
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=469312979841382&set=pb.429900850449262.-2207520000.1404748490.&type=3&theater
Teraz oglądałam ogłoszenia i nie wiem jaki jest sens wrzucania minutowego filmu pokazującego jedynie galop. W dodatku wyłącznie na jedną nogę  👀


Może tam ktoś zapomniał dopisać, że galopuje we wszystkich trzech chodach.  🏇 😀
naskakiwanie młodego konia na czarnej czy mi sie wydaje ?

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/15316  ( filmik)
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
08 lipca 2014 17:15
co on ma za puśliska? 1 i 2 zdjęcie: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/15336
To są normalne pusliska tylko tą sprzaczke w dół wziął bo pewnie go gniotlo w uda.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 lipca 2014 18:22
Dokładnie 😉
Swoją drogą, czy to przypadkiem nie ten pan, który "świecąc" nagim torsem zdobył popularność wśród forumowiczek? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2014 18:57
Pauli, właśnie wydawało mi się, że go kojarzę  😂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 lipca 2014 10:34
Lipa, moja kobyła ma 16 lat 🙁 a Darco alergię ma tylko na owady i to lekką, więc się nie łapie
rozbawiło mnie to ogłoszenie do łez 😁
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
09 lipca 2014 10:46
Może to nie jest idealne miejsce na tego typu pytanie, ale nie znalazłam lepszego.  😉

Czy ktoś, ktokolwiek umiałby mi wytłumaczyć dlaczego na re-voltowych ogłoszeniach, w zakładce "konie" po wybraniu rasy achał-tekińskiej wyskakuje WSZYSTKO, tylko nie konie tej rasy? Mam tu na myśli oferty koni innych ras, całych stad kuców, treningów, dzierżaw i innych tego typu kwiatków. Są tu jakieś prawdziwe achały?
Zielona Herbatka, konie achał-tekińskie nie są w Polsce często spotykane, więc nic dziwnego, iż w ogłoszeniach jest ich mało, poza tym rasa na literę "a", więc podejrzewam, że kiedy autor ogłoszenia rasy nie poda - ustawia się na tę automatycznie.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
09 lipca 2014 10:54
derby, to ogłoszenie mnie zabiło. :| Hmm... Pewnie pełno jest ludzi, którzy chcą oddać totalnie sprawne konie totalnie obcej osobie.

Alladynka, myślałam, że to może jakiś chwyt marketingowy, bo ludzie tak szukają achał-tekinów.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
09 lipca 2014 12:48
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/32018 😂 😂 😂
ja dam parę kaloszy pilneeee!
Livia   ...z innego świata
09 lipca 2014 13:22
bibi, właśnie chciałam to wstawić, świetne 😁 Już widzę ten tłum chętnych do wymiany 😜
Ja też to miałam wstawić, tyle że screena z facebook-a 😀  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się