Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lipca 2014 21:03
O matulu, jaka dyskusja 👀

Czy ktos z Voltopirow korzystal moze z BlaBlaCar? Jak to wyglada? Warto?
Korzystałam jako kierowca. Ogólnie: bezproblemowo. Ktoś dzwoni, dogadujemy godzinę, miejsce i stawkę za przejazd.
busch   Mad god's blessing.
08 lipca 2014 21:21
CzarownicaSa, ja korzystałam jako pasażer. Też miło wspominam 🙂.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lipca 2014 21:34
A to git 😀 bede szukac podwozki na mazury i pewnie skorzystam skoro ludzie zadowoleni 🙂
mam zagwozdkę... w sainte chapelle w paryżu zauważyłam płaskorzeźbę ewidentnie przedstawiającą kangura. Kaplica była budowana w latach 1241-1248, więc w europieich nie znano. Przeszukałam pół internetu, ale nigdzie nie ma nawet wzmianki o tej płaskorzeźbie, co swoją drogą jest dziwne, bo jest ona na wysokości oczu.
Może natrafił ktoś na podobną informację, wytłumaczenie, symbolikę?
piotrowska   Między grzywą a ogonem
08 lipca 2014 22:35
jedyne co przychodzi mi na myśl - może owa płaskorzeźba powstała później niż budowano kaplice?
Bardzo możliwe jest to, co mówi piotrowska - płaskorzeźba została dołożona w późniejszym okresie. Nie było jakiejś wzmianki o przebudowach kaplicy?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
09 lipca 2014 09:14
Albo została tom później dołożona np. jako forma daru od kogoś.
kaplica była zniszczona w czasie rewolucji francuskiej, ale informacje o odbudowie mówią tylko o figurach (żygaczach itp), szczycie wieży, witrażach, ani słowa o portalu i ewentualnej dacie wykonania płaskorzeźb.
edit: data budowy portalu jest taka sama jak kaplicy-1248
.
Kupiłaś bilety w polskim oddziale, płacisz przelewem z polskiego banku, więc te międzynarodowe SWIFT'y i IBAN'y Cię nie interesują. Wpłacaj na polskie konto. Ja też tak zrobiłem i przeszło bez problemu.
.
In.   tęczowy kucyk <3
09 lipca 2014 18:22
W jakim programie moge poucinac i poskladac muzyke?
Audacity, prosty i darmowy 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lipca 2014 20:27
Szukam jakiegos dobrego dokumentu paranormalnego na wieczor (demony, opetania, duchy, morderstwa ewentualnie- ale chyba wszystkie przerobilam 😵 ), moze ktos cos poleci? :kwiatek: Szukam juz druga godzine... :/
Ewentualnie cos o zwierzetach zabojcach/ludojadach (w stylu "Blackfish"😉 :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 lipca 2014 20:34
Czarownica, a "Aligator - Lake Placid" z 1999r.?
In.   tęczowy kucyk <3
09 lipca 2014 20:40
kolebka, dzieki!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lipca 2014 21:43
Safie znam, ale to nie dokument 🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 lipca 2014 21:49
CzarownicaSa, dokument hmm... Kiedyś oglądałam film o dziewczynie opętanej przez demony. [url=http://www.filmweb.pl/film/Egzorcyzmy+Anneliese+Michel-2007-476475#] KLIK [/url]
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lipca 2014 21:55
Znam 🤣 oj ciezko bedzie... 🙁
Ewentualnie cos o zwierzetach zabojcach/ludojadach (w stylu "Blackfish"😉
To nie jest film o ludojadach, ani zabójcach. To jest film o psychicznie cierpiących zwierzętach w parkach rozrywki, które z frustracji czasem kogoś uszkodzą. Zresztą to bardzo smutny film.
Kto odpowiada za przejazdy pod autostradą? Jadąc do stajni prawie odpadają koła w samochodzie a mi bebechy sie przywracają do góry nogami. Do kogo zwrócić sie w tej sprawie? Okoliczni mieszkańcy starają sie zasypywać dziury w drodze ale marny ma to skutek.
piotrowska   Między grzywą a ogonem
10 lipca 2014 14:25
nie wiecie gdzie można kupić kulki dymne? na allegro są, ale trzeba kupić 12 opakowań na raz :/
piotrowska   Między grzywą a ogonem
10 lipca 2014 21:16
Takie 😉 Na tej stronce którą wrzuciłaś też trzeba kupić duużą ilość, a ja potrzebowałabym dosłownie opakowanie czy dwa - na sesję. Niestety chyba nigdzie nie dorwę tego w małych opakowaniach, ani tym bardziej na sztuki :/
Czy ktoś z Was wie jak szukać filmiku z Cavaliady Poznań (2012 to było chyba) z przejazdu Jarka na Quinterze, która po upadku biegała jak oszalała? ;>
Takie 😉 Na tej stronce którą wrzuciłaś też trzeba kupić duużą ilość, a ja potrzebowałabym dosłownie opakowanie czy dwa - na sesję. Niestety chyba nigdzie nie dorwę tego w małych opakowaniach, ani tym bardziej na sztuki :/


A tu? http://www.fajerwerki.kei.pl/sklep/kulki-dymne-szt-p-213.html
piotrowska   Między grzywą a ogonem
11 lipca 2014 10:22
[quote author=piotrowska link=topic=20.msg2137045#msg2137045 date=1405023408]
Takie 😉 Na tej stronce którą wrzuciłaś też trzeba kupić duużą ilość, a ja potrzebowałabym dosłownie opakowanie czy dwa - na sesję. Niestety chyba nigdzie nie dorwę tego w małych opakowaniach, ani tym bardziej na sztuki :/


A tu? http://www.fajerwerki.kei.pl/sklep/kulki-dymne-szt-p-213.html
[/quote]

Taaaak! Super! Dziękuje ślicznie :kwiatek:
Mam konto na facebooku. Nic dziwnego, normalna rzecz. Przy czym mam małego fioła na punkcie swojej prywatności, wszystkie dane poblokowane dla obcych, nie wstawiam zazwyczaj fotek, nawet moje wydarzenia i polubienia są widoczne tylko dla mnie. Portalu używam wyłącznie jako narzędzia do kontaktu ze znajomymi.
I tu pojawia się problem.
Wpisując dziś swoje imię i nazwisko w google, doznałam małego szoku, ponieważ moim oczom ukazał się mój domniemany profil na portalu partylovers.pl, którym to profilu znalazłam MOJE zdjęcie oraz bezpośredni odnośnik do MOJEGO profilu na fejsie.
Problem w tym, że pierwszy raz w życiu słyszę o czymś takim i oczywiście nie wyrażam zgody na publikowanie moich danych gdziekolwiek w sieci, a co dopiero na jakimś portalu dla manieczek czy innych dziuń. Stąd moje pytania:
1. Czy miał ktoś z Was do czynienia z tym portalem?
2. Czy jest tam GDZIEKOLWIEK opcja usuń?
3. Co mogę z tym fantem zrobić? Bo wygląda na to, że wg. administratorów tej strony wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie łamią niczyjego prawa do prywatności.
4. Skąd oni, do cholery, wzięli moje dane? Tak wiem, z facebooka, ale dlaczego są tam podane informacje, które powinny być widoczne tylko i wyłącznie dla mnie?
:emot4:
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
11 lipca 2014 17:44
Kto odpowiada za przejazdy pod autostradą? Jadąc do stajni prawie odpadają koła w samochodzie a mi bebechy sie przywracają do góry nogami. Do kogo zwrócić sie w tej sprawie? Okoliczni mieszkańcy starają sie zasypywać dziury w drodze ale marny ma to skutek.


Trzeba się dowiedzieć kto jest zarządcą drogi (czy to droga gminna, powiatowa czy jaka) i wtedy tam uderzać. Ale nie zbyt natarczywie bo postawią tylko A-11
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się