Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Też mam takie odstające antenki - różnej długości babyhairki i mało co jest w stanie je wygładzić nie powodując jednocześnie przyklapu, chyba tylko Nivea Long Repair sobie z tym jakoś radzi.

Współczuję Cierp1enie, mnie by chyba szlag jasny trafił. Właśnie dlatego unikam fryzjerów..
Cierpienie, kup sobie maske Loreala - dokładnie
Ja po ombre używałam tej maski i włosy wróciły w dużej części do stanu sprzed ściągania koloru 🙂 Polecam bardzo! Może skład nie jest za rewelacyjny, ale efekty świetne, no i cena nie jest zła bo można dorwać na promocji już za 16/17zł
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady  :kwiatek: Dziś na noc nałożę tą odżywkę z 8 naturalnych olejów co dostałam od fryzjerki.
Zobaczymy jaki będzie efekt. Do tego kupię sobie maskę, tylko już nie wiem czy tą drogą Joiko K-Pak czy tą tanią z Loreal Elseve Total Repair.
Patrząc na składy powinnam wybrać tą droższą. Choć koszt z wysyłką to 100 zł i trochę się waham, bo nie jestem przy kasie. Najbardziej kusi cała seria z Joiko, ale to koszt ponad 400zł.
Cierp1enie,[s] nie wiem czy nakładanie odżywki na całą noc to dobry pomysł. Jaką ona ma formę? Nakłada się na suche czy mokre włosy? Dobra, znalazłam.[/s] Toż to zwykły olej kokosowy z ziołami. To w takim razie śmiało na całą noc. Po zmyciu koniecznie maska.
Na razie spróbuj drogeryjnych zanim wywalisz kasę. Biovax jest do dostania w Super-Pharmie, Loreal też spoko. Ja bym tu silikonów nie szczędziła, bo jednak dają dobrą ochronę.
Ok, to zrobię tak jak mówisz  :kwiatek:
Na moje mocno zniszczone włosy najlepiej zadziałał ten Loreal, ale akurat tylko ten z linka bo żaden inny nie miał nawet efektu zbliżonego. W auchanie widziałam małe próbki tych masek za 4zl w takich ampulkach, możesz kupic na próbę 🙂

Biovaxy lubie ale juz lepszy szał na włosach miałam po AiK Garniera 🙂
Jakie to są włosy ciągnące się, gumowe?

Bardzo lubię Garnier AiK, świetnie wygładza włosy, ale nie nadają się po niej do układania, bo są zbyt śliskie. Kupiłam skuszona opiniami na wizażu na pewno będę dalej kupować, ale czy ta odżywka rzeczywiście poprawia kondycję włosa? Ja mam wrażenie, że tylko je picuje od mycia do mycia.

Jak się ciągną to dobra kuracja proteinowo-emolientowa powinna pomóc.
Czy proteiny nie spowodują dodatkowego dopuszenia na tym etapie?
Garnier AiK nie ma żadnych silikonów ani oblepiaczy w składzie, więc chyba cośtam działa skoro widać efekty.
niestety nie było tej maski w rossmanie, ani w drogerii u nas 🙁
kupiłam Schwarzkopf Ultimate Repair - ktoś z was stosował??
L oreala zamówię na allegro dziś i te ampułki http://allegro.pl/by-fama-structural-ampulki-odnowa-struktury-wlosa7-i4378932099.html
myślałam też o tych ampułkach z L oreal http://allegro.pl/loreal-expert-ampulki-do-wlosow-pro-keratin-10ml-i4346054019.html
fruity_jelly, no właśnie pytam, czy są jakieś efekty 🙂
albo jestem ślepa, albo na allegro nie ma tej maski L`Oreal, Elseve Total Repair Extreme 🙁(

edit: już mam, wpisałam Loreal i mi pokazało
🙂
Cierpienie, to ta z serii sygnowanej przez Claudię Schiffer? Jak tak, to jest super 🙂 Przynajmniej dla moich włosów. Ja jeszcze na jakieś mega koszmarne akcje z włosami biorę Kerastase Oleo Relax. I mój patent to taki: sauna- umyte włosy wilgotne, wyjście- spłukanie- maska kerastase oelo, znowu sauna (maska na włosach). I włosy są przesuper odżywione, guzik mnie interesuje wtedy czy z silikonem czy innym syfem. Załatwiłam sobie włosy dwa lata temu na wakacjach, nie wiem co było, bo miałam jak zwykle ochronę na włosy, ale wróciłam z włosami w stanie agonalnym. Kuracja kerastase i sauny postawiła je na nogi. Spokojnie wróciłam później do swojego zwykłego hippa 😉
dziewczyny, po ciąży strasznie mi lecą włosy - jak tak dalej pójdzie to za pół roku zostanę łysa  😫 obkupiłam sie juz w cement Kerastase w formie wszelakiej (poprzednio mi mocno pomagały ampułki serwowane u fryzjera, teraz zamierzam sama je sobie robić raz w miesiącu...) .. nie uzywam już prostownicy, suszarki tez nie, prawie wogóle ich nie czeszę tylko luźno zwiazuje i nie ruszam dalej do kolejnego mycia...ale chcę jeszcze dodać sobie jakies witaminy, bo anemię mam i pewnie przez to mi te włosy wypadają garściami... co polecacie dobrego z tabsów..? po  Capivit A+E dostałam kiedyś wysypki, więc może coś innego..? 👀
odżywka nie zahamuje wypadania. Możesz pić pokrzywę, ale trzeba pamiętać o miesiącu przerwy po 2-3 miesiącach.
carmina, to normalne po ciąży.

Awokado i karite przestała na mnie działać. Już nie wygładza. Kupiłam na wyjazd, bo to łatwe w użyciu, ale jakiegokolwiek efektu brak! Jakbym nic nie użyła. Może woda jest tutaj jakaś dziwna? Hm.
Znajduję za to u siebie dziwne grube, szorstkie włosy.
Scottie   Cicha obserwatorka
17 lipca 2014 14:46
carmina, mam ten sam problem- tyle, że nie po ciąży, a po silnych lekach. Włosy lecą mi garściami, pod światło mam w niektórych miejscach łyse placki 🙁 Na Twoim miejscu nie odstawiałabym suszarki (dla dobra włosów, które jeszcze na głowie są)- włosy pozostawione do samodzielnego wyschnięcia miękną jak paznokcie w wodzie 🙁 Z czesania też bym nie rezygnowała (no chyba, że masz kręcone włosy)- kołtuny to zło!

Sama kupiłam Revalid (kurację na 3 miesiące), wcierkę Jantara i zastanawiam się nad olejkiem Khadi przyspieszającym porost- chociaż Amla Brahmi w ogóle na mnie nie działała (dlatego ciągle się zastanawiam). Coś jeszcze mogę zdziałać- oprócz diety?
Carmina, stare, dobre drozdze 😉 Plus pokrzywa, o której pisze Rul
Obie te rzeczy bardzo wzmacniaja mi wlosy (a leca mi cale zycie w ilosciach ogromnych), przyspieszaja wzrost, powoduje wysyp nowych

Wcierka Jantar na mnie dzialala (az musze sobie ja kupic znowu jak bede w PL!), olejek Khadi nawet mam teraz w szafce w lazience, ale jakos nie uzywam, bo daje efekt odwrotny od zamierzonego mam wrazenie- moze i wlosy sa bardziej miekkie, ale wypadaja bardziej i szybciej sie przetluszczaja.
carmina, to normalne po ciąży.


wiem, że to normalne ale nie zamierzam się przyglądać jak mi połowę włosów ubywa..

scottie  - mam własnie kręcone siano, więc nie chcę ich często czesać... z mokrymi wiem, że nie dobrze spać, ale jak mi schną same w ciagu dnia to też źle..?

co do drożdży to czytałam już, ale nie wiem czy dam radę to wlewać w siebie codziennie.. moze ta pokrzywa właśnie - ale w jakiej formie?

co do drożdży to czytałam już, ale nie wiem czy dam radę to wlewać w siebie codziennie.. moze ta pokrzywa właśnie - ale w jakiej formie?

to naprawde nie jest duze poswiecenie w obliczu utraty wlosow (tak mysle) 😉 Ja tez nie przepadam za smakiem drozdzy. zalewam je wiec minimalna iloscia wody (tak, zeby tylko zakrylo drozdze w szklance) i wypijam duszkiem na 2-3 lyki. I po krzyku.
pokrzywa w formie herbatki najzwyklejszej: w torebce, sypanej, jak wolisz...
a czy to jest zdrowe tak do końca - pic codziennie pokrzywę lud drożdże...? 👀 wiem, że z herbatkami ziołowymi nie można przesadzać, bo nawet zwykła mięta pita codziennie nam zaszkodzi...
Scottie   Cicha obserwatorka
17 lipca 2014 15:15
carmina, to też źle, jak mają schnąć same 🙂 W zasadzie teraz wszystkie blogowe włosomaniaczki suszą...

Mnie po pokrzywie i skrzypie okropnie sypało na twarzy. Za to drożdże były ok i w zasadzie nie są tak złe, jak opisują 🙂
To ja podam przepis mojej babeczki na mocne, lsniace i na nie wypadające włosy. Jajko, pół cytryny, oliwa z oliwek około 4 łyżek. Wszystko wymieszać. Przed tym umyć ziołowym szamponem (niestety już nie pamiętam firmy ale kupowany w aptece). Dobrze wypłukać i nałożyć tą 'miksturke' na włosy a jeszcze lepiej na cebulki. Na ok 20 minut zostawic i spłukać.

Moja babcia ma 70 lat a włosy do pasa i nawet gruby warkocz jest 😉
ja tak czy siak bardziej wierze w odzywianie od wewnatrz, niz z zewnatrz 😉
Dlaczego nagle zostawianie do wyschnięcia jest takie złe? 👀
A ja nawet nie wiedziałam, że teraz trzeba suszyć. Włosomania jest jak wszystko inne, raz coś jest najlepsze, potem jest złe i tak w kółko, trudno się zorientować.
Od kiedy schnięcie naturalne jest złe?  🤔 😲 Śledzę blogosferę praktycznie codziennie i nie wyłapałam takiej informacji. Gdzie to info można znaleźć?
carmina, spróbuj jeszcze Revalid. Kup na początek jedno opakowanie, bo wiem, że u niektórych są po nim problemy z żołądkiem. Później można kupić na Allegro kurację na 3 miesiące i wychodzi taniej, niż w aptece 🙂.

Myślę, że picie pokrzywy nie ma skutków ubocznych. Tak samo jak mięta, jeszcze nie słyszałam, żeby komuś zaszkodziła, a sama piję ją praktycznie codziennie.




Nie jestem na czasie i moje włosy schną naturalnie :P. Chyba czują się dobrze 🙂.
Scottie   Cicha obserwatorka
17 lipca 2014 16:22
cavaletti, Mysia każe swoim klientkom suszyć. Oczywiście nie gorącym nawiewem i najlepiej z jonizacją. Tak jak już napisałam, chodzi o to, żeby włosy nie "rozmiękły" jak paznokcie. No chyba, że komuś szybko schną włosy 😉 Nie trzeba, ale powinno się to robić.
Scottie, moje nigdy nie były suszone suszarką, ewentualnie przed jakimś świętem, wyjściem i jakoś rozmięknięte nie są :O.
Scottie   Cicha obserwatorka
17 lipca 2014 16:28
Sisisa, no super, a moje po "naturalnym" schnięciu wyglądają jak kupa siana, a po suszarce wygładzone jak z okładki. I uniesione. I co z tego? Nie musisz suszyć suszarką, serio, nie interesuje mnie, jak wyglądają wasze włosy. Napisałam tylko to, co przeczytałam na blogach- i zgadzam się z tym. Nie należy demonizować suszenia tak jak silikonów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się