dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

no to wszystko jasne 🙂
Dzięki wielkie dziewczyny!
http://www.animavet.pl/aptus-apto-flex-equine-1000-ml.html ktoś może stosował ? został mi polecony przez wet. i nie wiem czy zamawiać 🙂
dzięki również za opinie, wiem, że każdy organizm inny, ale jednak dobrze wiedzieć, że komuś służą te witaminy😉
Ja dawalam, też mi vet wybrał, ma fajny skład, lepsze ponoć tylko hcc 😉
Przychodzę po pomoc, którą witaminę E + selen wybrać? Ma ktoś porównanie między tymi 3:  👀
1)masterhorse
2)NAF
3)eggersmann
Orlinga 🙂
@ Gryglodor: wybierz NAF lub TRM 🙂
Pomóżcie! Chodzi o kobyłki z Posadowa, w badaniach krwi wyszło że nadal mają niedobór selenu i cynku (były uprzednio suplementowane).Teraz po przerwie trzeba by znowu je wspomóc-co polecacie?? W dodatku jedna ma potężny niedobór żelaza,druga nie-mimo że są tak samo żywione i stoją na tym samym pastwisku,może brakuje jej coś jeszcze żeby to żelazo przyswoić??Dla mnie to temat dopiero odkrywany,bardzo proszę o radę doświadczonych w temacie 🙂
Na niedobór żelaza z tego co polecił mi vet najlepsze jest: EnerG z NAF'u lub IronXCell z TRM.

Ja zdecydowałam sie nie EnerG. Cena calkiem przyjazna, kobyła nie robiła problemów z pozeraniem, wyniki badań po kuracji będa za tydzień, wiec mam nadzieje, ze bedzie dobrze.
gryglodor - mi wet polecił NAF i jakieś dwie inne których nie wymieniłaś. Dzwoniłam jednak do przedstawiciela z NAF'u żeby mi wysłał itp. miał oddzwonić za 5 minut nie oddzwonił do dzisiaj 😀. Dlatego już ich nie lubię ;x
Podawałam wit. E + selen z firmy epona i byłam całkiem zadowolona, plus cena nie jest wcale zabójcza 😉.
to ja może rozwinę Orlinga, bo tak głupio rzuciłam 😉 Ja weteran suplementów mięśniowych z koniem z tendencją do problemów + dość długo na dużych ilościach olejów, więc była konieczność dodatków. Orling ma aminokwasy i przeciwutleniacze w dużych dawkach plus peptydy kolagenowe:
Skład w dziennej dawce 20 g: peptydy kolagenowe CHP 696 mg, selen 2000 µg, witamina E 2000 mg, witamina C 3000 mg, rutyna 300 mg, leucyna (kwas aminokapronowy) 700 mg, izoleucyna 400 mg, walina 400 mg
Jako dodatek, kiedy nie ma większych problemów dawany w ilości 10 gram dziennie wystarczy na dwa miesiące, także cenowo bardzo przyjemnie 😉
Pialotta na pewno w Karinie jest Force. 😉

a Chevinal w Tofi-vecie, gdybyś jeszcze była zainteresowana 😉
dea   primum non nocere
11 lipca 2014 23:30
Pomóżcie! Chodzi o kobyłki z Posadowa, w badaniach krwi wyszło że nadal mają niedobór selenu i cynku (były uprzednio suplementowane).Teraz po przerwie trzeba by znowu je wspomóc-co polecacie?? W dodatku jedna ma potężny niedobór żelaza,druga nie-mimo że są tak samo żywione i stoją na tym samym pastwisku,może brakuje jej coś jeszcze żeby to żelazo przyswoić??Dla mnie to temat dopiero odkrywany,bardzo proszę o radę doświadczonych w temacie 🙂


Niedobór żelaza u koni często wynika z braków miedzi - szczególnie jeśli był suplementowany cynk (wpływa na wchłanianie miedzi i powinien być z nią w odpowiednich proporcjach), sprawdziłabym ten trop. Większa szansa, że do klasycznych niedoborów (selen i cynk) "pasuje" miedź, niż żelazo, którego w końskim żarciu wbrew pozorom naprawdę sporo jest.
A jeśli jednak potrzeba żelaza, to witamina C mocno poprawia wchłanianie. Dorzucenie np. dzikiej róży do paszy powinno poprawić sytuację. Ale radzę przy tym bacznie obserwować konia, czy się nie pogorszy - bo jeśli faktycznie problem z żelazem jest wtórny, to zwiększenie jego podaży jeszcze pogłębi efekt (miedź zupełnie nie będzie miała szansy się "dopchać"😉. Jakiej maści jest koń? Jeśli ma coś czarnego, to jeden z klasycznych objawów niedoborowych miedzi to rudzenie czarnych włosów.
Polecam [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1384.msg698776.html#msg698776]przeczytać to[/url] i obserwować konia.
equi.dream a konkretnie to które Orlinga?
dea,dzięki!
koń jest"klasycznej"maści gniadej,z czarnymi nogami,nie widać wyrudzeń,no może na nasadzie ogona lekko ciemnobrązowe pasma,grzywa i nogi czarne jak noc..Sprawdzę poziom miedzi,to może być to,zwłaszcza że konie dostają i wysłodki i otręby,no i te jeszcze od czasu do czasu lucernę,więc teoretycznie żelaza jest aż nadto...
Będę uważnie obserwować,jeszcze raz dzięki wszystkim!
tereska Orling selenium pony 😉
Czy ktoś stosował EquiPur Vet MSM - mocne stawy i chrząstki ??
jakie działanie, efekty czy kompletna klapa ?
Po rozważaniach, który preparat selenowy zamówić, zdecydowałam się na Equistro Excell E. Czy ktoś podawał i może podzielić się opinią?
huzarova, jak dostaniesz już produkt, to sprawdź skład na opakowaniu i porównaj z tym, co napisane jest na stronie internetowej producenta. Ja właśnie odebrałam przesyłkę z Equistro Mega Base i niestety jestem rozczarowana 🙁 Zamówiłam je dla Młodego ze względu na kusząco dużą zawartość wapnia (sugerując się informacjami na polskiej stronie klik, jednak w rzeczywistości okazała się ona praktycznie czterokrotnie (!) niższa. Zaczęłam zatem szperać po stronie zagranicznej i coś musiało ulec zmianie, ponieważ tu faktycznie skład zgadza się z tym, które znajduje się na zamówionym przeze mnie opakowaniu.
Szkoda, bo w tym momencie dla mnie ten preparat nie jest wart swojej ceny 🙁 (w porównaniu do Marstalla Force, który aktualnie podaję już od dłuższego czasu)
http://allegro.pl/olej-sojowy-surowy-5-l-i4407907589.html
co sądzicie o podawaniu oleju sojowego?
sonatka, o kurcze, zmartwiłaś mnie tym. No już trudno, zobaczymy co przyjdzie, zdam relacje 🙂
Ja dziś zgłupiałam. Dostałam zamówione selenium Orlinga. Czeskie oryginalne, bez tłumaczenia na polski. Z czeskiej etykiety wyczytałam dawkowanie 2 razy większe niż na stronach opisujących ten suplement. Sądziłam z opisu sklepowego że kupuję preparat na 2 miesiące, a będzie na jeden. Nic nie rozumiem.
orientujecie się w jakim sklepie(najlepiej we wrocku) kupię makana mag pro: B12+ cynk+ tryptofan?
W necie jest ale mag b12 pro ale z magnezem  🙁
Dystrybutor Makana na Polskę sprzedaje tez na Allegro i mają ten produkt:
http://allegro.pl/makana-mag-b12-pro-magnez-b12-i-tryptofan-i4436973336.html
dzięki,
szukam podobnego ale bez magnezu za to z dużym procentem tryptofanu, kiedyś znalazłam owy preparat na '"animal" ale na razie jest niedostępny.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
14 sierpnia 2014 09:23
Hej, nie wiem czy to na pewno dobry watek.
Czy ktos z Was uzywal moze ziół uspokajajacych z green horse?
Moja kobyla w stajni jest cudowna, mila, spokojna-lubi wszystkie zabiegi pielegnacyjne itd... Natomiast na jezdzie wystarczy jedna chwila badz jakies nawet delikatne bodzce i jest szalenstwo :/ nerwy, nerwy i generalnie juz po jezdzie... Nie mowiac juz o skokach, kiedy zaczyna nakrecac sie na przeszkody i leci jak glupia...
Ktos mial moze doczynienia z podobnym problemem??
Podpowiedzcie mi co podawać koniowi na jak najszybszy przyrost rogu kopytowego ? Zapewne biotyna, ale co do tego ? Mój koń bardzo się postarał i ma rozwaloną koronkę i górną część kopyta. Oprócz leków wet powiedział, że im szybciej narośnie nowe kopyto tym lepiej, więc warto je wspomóc. Co polecacie ?
TheWunia, biotynę, ale w zestawie z cynkiem i miedzią - sama bez wsparcia tych pierwiastków się słabo przyswaja.
TheWunia mój koń ma słabe kopyta, jak go kupiłam miał masakryczne piętki, dobrym werkowaniem i Equina Keragard udało nam się kopyta poprawić, a rosną jak szalone, spotykamy się z kowalem co 4 max 5 tygodni, jakość rogu też jest dużo lepsza, a opakowanie starcza na 3 miesiące. u mojej wet opakowanie kosztuje 195 zł, ja polecam 🙂

Pozdrawiam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się