Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Julie, to możesz zdjąć z bazarku, bo ja chętnie odkupię.

maleństwo, czas szybko leci. Nelka spokojnie sztywno trzyma głowę, próbuje się dźwigać do siadania. Nim się człowiek obejrzy będzie biegać.
Juliee,bardzo się cieszę,ze z łapka juz wszystko dóbrze 😅
A mi się wydawalo,ze mój Olo jest duży,bo w sumie ciagle spotykam sie z komentarzami,ze duy jak na 1,5roczniaka,a nosi ubranka86, w porywach92.
Pari01,przeslicznie wygladasz,rewelacja! :kwiatek:
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2138010#msg2138010 date=1405173992]
Żeby jeszcze nosidła nadawały się dla noworodków... [/quote]
Manduca nadaje się, bo od 3,5 kg. Gabik tyle dokładnie ważył jak się urodził. Żałuję, że o tym nie wiedziałam, nie kupiłam i nie nosiłam od razu.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 lipca 2014 17:13
O, proszę, jakos tak czytałam opisy (może innych firm w takim razie) i wszędzie było to samo. Kusisz 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
12 lipca 2014 17:14
Ja na chwilkę.  😉 już wiem co to znaczy robić wszystko w biegu  😎
Czytam ale jak tylko chcę coś napisać to Bolo zaczyna kwękać  😎

maleństwo kurde gonisz  🤣 Ale niech się młoda tak nie pcha , lepiej niech sobie posiedzi w brzuchu ... Ale jak ja sobie przypomnę ostatnie tygodnie przed porodem to źle mi się robi  😉 i zdecydowanie wolę aktualny stan  🥂 
pari01 Ty to zawsze laska byłaś no a z brzuszkiem wyglądasz naprawdę rewelacyjnie  🙂

A u Nas w sumie gites wszystko, mały je, robi kupę czasami zrobi mala awanturę  😉 ja łapie krótkie drzemki jak tylko mogę bo w sumie zawsze coś jest do ogarnięcia.
Młody zaczyna jeść w miarę regularnie, w nocy mamy 3 karmienia a w ciągu dnia jest ich milion tak samo jak kup 🙂 a powiedzcie mi czy taki maly brzdąc może już mieć problemy z brzuszkiem ? Czasami chłopak widać że się pręży i cos mu przeszkadza, dodatkowo strasznie przy tym płacze a przechodzi po bąku lub kupie ... I jeszcze te czkawki - teraz co prawda prawie ich nie ma ale tylko i wyłącznie dlatego, że daję mu mleko z butli ( tak doję się laktatorem milion razy na dobę ) bo przy cycu strasznie się zapowietrzał. Podejrzewam, że nieumiejętnie przystawiam syna do cycka  🙄 Ale po niedzieli mam zamiar wybrać się do jakieś poradni laktacyjnej w tej sprawie.

A z fajnych rzeczy ( przynajmniej dla mnie ) to mam juz 11 kg mniej  😅 Opuchlizna z nóg zeszła i widać kostki hehe

Equi i jak Ty tam ? Pospiesz się bo jeszcze maleństwo Cię przegoni .
Ja wrzucę dziś na bazarek nosidło ergonomiczne Pathi w sówki, ponieważ mały polubił wózek a ja mam problemy z plecami, także nosidełko leży praktycznie nowe.
Edit: http://www.dzieciowewymianki.fora.pl/sprzedam,6/nosidlo-ergonomiczne-pathi-jak-nowe-sowki,452.html#996
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 lipca 2014 17:22
zduśka, spoko, położna mi dziś też opowiadała, ze z takim rozwarciem można chodzić i przenosić, i ze obecnie mają gros kobitek rodzących w 41 t.c. Niech posiedzi do 38 t.c, a potem mi już rybka 9mężowi mniej, bo ma urlop dopiero od 4.08.)

11 kilo w dół, wow! Zazdroszczę. Mi już ciężko znaleźć pozycję, w której nie brakuje powietrza 😉
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
12 lipca 2014 17:36
szał zakupów trwa 🙂 dziś zamówiłam białą komodę do pokoiku i pościel do łóżeczka. Mężu maluje w końcu pokoik. Natomiast do granic możliwości wnerwia mnie to, że kolor gotowej farby nigdy nie jest taki jak pokazują w sklepie. Aż się popłakałam bo mam świra na pkt kolorów. Może dlatego, że całe życie maluję i widzę mikro różnice w odcieniach.

Do odnowienia i do pomalowania na biało została jeszcze szafa 🙂
Coraz częściej czuję ból w dolnej części brzucha.Nie są długie, silne czy regularne.  Takie kłucie i ściąganie. We wtorek mam wizytę. No i słabo mi coraz częściej.
Dziewczyny powiedzcie mi czy przy obrzękach nóg (ja mam spore) robiła się wam czerwona skóra na nogach i mnóstwo takich białych plamek pod skórą? Pojawia mi się to i znika. Zwłaszcza jak mi się nogi zmęczą. Przypuszczam że to od krążenia.
leosky ja tak miałam w poprzedniej ciąży bo tak jak Tobie mi przypadało we wrześniu , ja miałam dodatkowo na dłoniach, ale gin kazał się nie przejmować  obrzęki też miałam duże zeszły w ok 14 dni po porodzie:_)całkowicie

maleństwo ja miałam rozwarcie na 3 palce od 31 tc  czop zachowany urodziłam wchodząc w 38tc  poród trwał tylko 3,5h od pierwszego bólu, także może i dobrze że jakieś masz zwłaszcza, że już praktycznie możesz rodzić

a ja mam szaleństwo hormonów:_( które co chwilę wpędzają mnie w płacz mąż doprowadza mnie do furii...ogólnie mam wszystkiego dosyć.. we wrześniu ostatni rok i obrona , mam nadzieję że przejdzie to do września  bo obawiam się tych napadów płaczu :_( w pierwszej ciąży tak nie miałam, miałam piękną cerę teraz nie :_( miałam mocne włosy i paznokcie, teraz tragedia... teraz robi mi się często słabo, w pierwszej mimo że końcówka ciąży przypadała na lato nie miałam tak jak teraz... jedyny plus aby nie zapeszyć wtedy miałam chorobę lokomocyjną , a teraz nie :_) 🏇
To my się pokażemy z pulpecikiem 🙂
Tak w ogóle to jak już wspomniałam to zapytam. Czy któreś z Waszych dzieci miało znamię naczyniowe? Wiktoria ma i wygląda dość brzydko, konsultowałam z pediatrą kazała się nie przejmować, chociaż nie wiem czy nie przejdziemy się jeszcze do dermatologa. Jest bordowe, wypukłe, miękkie i na dodatek się troszkę powiększyło
olcia86 ja w ciąży łatwo się wzruszałam, płakałam z byle powodu i dalej mi niestety zostało 😉 może trochę mniej, ale jednak więcej płaczę niż przed ciążą  😵
Jak się powiększyło, to absolutnie nie daj się zbyć!!!!!!
Moja miała dwa. Jedno na powiece, nie ma śladu. Drugie spore na nodze, na udzie z przodu, ale słabo widoczne.
Cokolwiek, co nie jest normalne, a rośnie jest to powód do niepokoju.
I tym sposobem zepsułam Ci weekend  :kwiatek:
Ale nie stresuj się niepotrzebnie, tylko do doktora i od razu z grubej rury, że bardzo rośnie i już.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 lipca 2014 18:26
olcia86, wooow, na 3 palce i to tak długo... Z taką wiedzą chyba bym osiwiała ze stresu 😉 Ale ja panikara w ogóle. A 3,5h porodu - marzenie. Zobaczymy. Moja mam mnie strasznie długo rodziła, ale to też wina czasów - od odejścia wód kazali leżeć na płask i nawet na siku nie można było się ruszyc. W tym moim szpitalu pani mówiła, ze jak się da, to nakłaniają do pozycji wertykalnych, aby wszystko ułatwić. Piłki są, inne gadżety są, można dzieciaka wytrząsać 🙂

leosky, uch, nie pomogę, mi nic nie puchnie...


zduśka trzymam się, do terminu z om jeszcze 10 dni, do terminu z daty poczęcia 12, także luzik 😉 Z moją fazą wyparcia wcale mi się nie śpieszy, chętnie do terminu pochodzę 😀
pokemon, dzięki w takim razie w poniedziałek się rejestrujemy. No i  nie powiem, że się tym nie martwię 😉 Tylko nie wiem czy mam się rejestrować do pediatry, która możliwe, że znowu mnie zbyje czy od razu uderzać do dermatologa? W sumie przejdę się tu i tu
Blue-angel, ale z naczyniakiem to chyba raczej do chirurga?? Wypukłe jest? Mój syn miał na palcu prawej ręki, chodziliśmy na konsultacje i proponowano nam eksperymentalne leki wraz z tygodniową wizytą w szpitalu. Ja odmówiłam, ale później i tak w szpitalu młody miał podawane sterydy z powodu powiększenia grasicy i wg lekarzy te właśnie sterydy spowodowały zmniejszenie się naczyniaka i teraz po nim śladu nie ma. Jakby to wyglądało bez leków, nie wiem, ale jak się powiększa, to lepiej skonsultować na spokojnie.
shagyaaa, no właśnie nie wiem. Z tego co czytałam i co powiedziała pediatra to może on się lekko powiększać, a później powinien samoistnie zniknąć, gdzieś do wieku przedszkolnego (najczęściej koło roku, ale różnie bywa). Jest wypukły. Niby jeśli nie jest w miejscu, które jest narażone na ciągłe podrażnienia to nie powinno nic się z nim robić, ale teraz to już sama nie wiem. Dla świętego spokoju lepiej skonsultuje
Deksterowa, bole bioder norma.. i uwierz, że cellulit to pikuś przy rozstępach. Mi też się kalafiory porobiły, ale łatwiej się ich będzie pozbyć niż rozstępów, które dobijają np. na plaży

Co do nosidła, swoją eM nosiłam koło 5 miesiąca, ale max 30 min i to tylko z 4 razy. Kręgosłup mam w stanie opłakanym, więc żadne dodatkowe kilogramy do noszenia na dłużej nie są dla mnie dobre. Tak więc problem mam z głowy.

Maleństwo, a za położną ile płacisz ?

Jakie są w ogóle teraz ceny położnych ? 9 lat temu płaciłam 500 zł w Bielańskim ( Warszawa)

Dzięki dziewczyny za komplementy, a już 8 kg na plus mam  🙄

Zduśka, norma z tym brzuszkiem. A karmisz piersią ? Unikaj potraw wzdymających. Dużo utyłaś ? Ja w pierwszej ciąży 25 kg, dzień po porodzie było 14 mniej 😉 kg do pewnego lecą same, a potem cholercia nie chcą 😉)

Leosky, dopóki te obrzęki są równe na obu nogach to myślę, że nie ma co się niepokoić. Takie plamki to faktycznie krążenie. Chyba, że nogi na serio spuchną Ci nie wiadomo jak z dnia na dzień, to wtedy do lekarza pędź.  Szał malowania też nas czeka, kupiliśmy mieszkanie i teraz się zacznie…

Olcia86, ja wyłam pierwsze 3 miechy, a cera na zmianę, raz super, a raz parchy na całym pysku 😉 ale ja lubię ostro zjeść więc może też dlatego.

Blue_angel, żadnych znamion nie znam w domu, ale takie naczyniowe to chyba zostają ..

Jem ciasto, nawet nie pokroilam tylko wcinam taki wielki prostokąt prosto z opakowania... 😵


(edit) ortografia 🙇
Dziecko odebrane z obozu. Załapał tylko 2 kleszcze.
Zadowolony mega. Najlepsze to, ze tak biednego, extremalnie spartanskiego obozu harcerskiego w zyciu nie widziałam.
Totalny brak dyscypliny, zasad, ogrodzenia. Mega samowolka. Zero chodzenia w mundurach, zero wyznaczonych godzin posiłków, zero wart obozowych.... Chyba jakieś inne czasy juz niż dawne obozy ala wojsko....
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 lipca 2014 20:28
pari01, nic nie płacę, nie biorę "własnej" położnej. Ta, z która rozmawiałam, to po prostu jedna z pracujących w tym szpitalu, akurat miała czas, aby nas oprowadzić i odpowiedzieć na parę pytań.
Nie stać mnie na opłacenie położnej, muszę zdać się na te, które akurat będą dyżurowały. Ponoć w tym szpitalu pracują najlepsze i najfajniejsze w Olsztynie - pozostaje mi w to uwierzyć 😉
Malenstwo a gdzie planujesz rodzic?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 lipca 2014 21:34
akzzi, u Malarkiewicza.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 lipca 2014 21:45
pari01, ale masz zgrabny brzuszek 🙂
deksterowa, przybij piątkę i to nie tylko w sprawie bezsenności, ale i cellulitu... U mnie niestety też się pojawił. Kupiłam jakiś balsam z serii Będę Mamą i od kilku dni go używam. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomoże.
maleństwo, ja też jestem zwolenniczką nosidełka, szczególnie kiedy oglądam zdjęcia Julie
Blue_angel, ale jesteś laska!
zduśka, błyskawicznie tracisz kilogramy!

A my wróciliśmy niedawno z wesela. Jestem padnięta ale bawiłam się fajnie pomimo brzucha, a Hani chyba wciąż mało parkietu, bo szaleje w brzuchu.
Kurczak  są kremy antycelulitowe dla kobiet w ciąży?? o mamuniu, jaka dobra wiadomość na sam koniec dnia! Może nawet usnę (po meczu🙂 ) z radości!! a jutro do Rossmana pędzę🙂  (bo nawet na łydce mam)
Jak ja Wam tych córeczek zazdroszczę... pogodziłam się już z myślą o synku, kocham go, ale.. ciągle we mnie siedzi gdzieś dziewczynka.. nadal nie mogę odwiedzać sklepów dla dzieci, bo mi smutno, bo nie lubię chłopięcych zabawek, a kleję się do stoisk z dziewczęcymi i potem chodzę przygaszona. Jakoś nie potrafię nad tym zapanować, pewnie dlatego nie ciągnie mnie do kupowania wyprawki, tych wszystkich potrzebnych gadżetów i żyję, jakby z nieba miały spaść. Ja wiem, to jest chore. Może mi przejdzie.. mam nadzieję.

Czekam na Kalinkę bardzo, jeszcze około 24 dni i będzie🙂



czy któraś z Was używała nosidełka Lascal ?




Ja mam i b. sobie chwalę. I nie uważam, że to jest wisiadło, bo dla Sebastiana się w 100% sprawdziło poprawnie.
Tyłek miał podaprty, nogi szeroko itd.
Niestety Beata go nie znosi (chusty też, tak to jest możliwe, taki typ)  więc leży i się kurzy a mi ręce odpadają.                                                      -
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 lipca 2014 22:14
deksterowa, ja Ci mówię - jak się już Młodzian pojawi, to będzie lepiej. I potem nie będziesz już sobie wyobrażała inaczej. wierzę w to.

Ja, podobnie jak equi.dream, mam obecnie fazę wyparcia. Jak leżałam u mojego gina na KTG i patrzyłam na ścianę pełną zdjęć dzieci, którym pan doktor pomógł w podróży na ten świat, to omal się nie rozryczałam, że ja jednak się wycofuję, nie chcę, nie jestem gotowa i że chcę swoje dawne życie z powrotem 😉 Kryzysy, wątpliwości i inne burze są chyba normalne.

A gadżetów dla maluszka jest masa unisex'owych, nie musisz kupować typowo chłopięcych. Ja nie kupuję różowych - wanienkę mamy morską, nożyczki czy szczotkę w zieleniach i takie tam. Nie dajmy sę zwariować.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 lipca 2014 05:24
Dziewczyny w ogóle nie przejmujcie się cellulitem i opuchnięciami na serio. Ja byłam tak spuchnięta, że patrzeć na siebie nie mogłam - stopy kwadratowe, łydki zlały mi się z kostkami i gdzie bym nie dotknęła tam skórka pomarańczy  🤔 a teraz nic - zero, wszystko powróciło do normy  😅
Deksterowa chłopaki są fajni  😉 zobaczysz jak urodzisz hehe , to kolejne zawsze może być dziewczynką  😀
pari01 utyłam całe 16 kg, no nawet 17 kg ...  😡 Ale sama widzę po sobie, że z dnia na dzień brzuszek mniejszy. A co do karmienia to karmię swoim mlekiem ale przez butlę i wydaję mi się że nic takiego nie zjadłam aby młodemu zaszkodziło... Chyba
Maleństwo to standard, że ma się tam jakieś obawy hehe ja chciałam uciekać z sali operacyjnej  😂 Że jestem jeszcze nie gotowa a anastezjolog do mnie, że już nie ucieknę bo znieczulenie zaczęło działać  😉
Zduska, prawdopodobnie juz Tak zaburzylas maluchowi technike ssania, ze bez profesjonalnej pomocy poradni laktacyjnej sie nie obedzie. Oczywiscie jezeli chcesz karmic piersia. Na razie idziesz w kierunku zakonczenia karmienia. Zaraz ktos napisze, ze dawal butle I nic sie nie stalo, albo ze odciagal przez rok I wszystko bylo dobrze. Masz kilkudniowego noworodka I podanie butli NA PEWNO zaburzylo juz technike ssania malucha. Sama przerabialam to 4 tygodnie temu I obserwowalam skutki u 4 innych mam na sali. Na szczescie czesc z nich trafila na wspaniala doradce laktacyjna. Duzo juz 'zepsulas', ale masz szanse karmic synka normalnie piersia bez upszykszania sobie zyciu odciaganiem. Duzo spokoju I zaufania do swojego ciala ci zycze!!!!!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 lipca 2014 07:30
Tak, NA PEWNO bardzo jej pomoglas piszac, jak wiele juz zepsula... 🙄

Zduska polecialo pw :kwiatek:
Czarownica nie pierwszy raz masz problem ze rozumieniem slowa pisanego  😲 🤔wirek: ja przy trojce malych dzieci I etapie zombi nie mam sily sie klucic  😉
Liliana.Ishi, pewnie nie doczytalas, ze zduska idzie w tygodniu do poradni laktacyjnej.

Ja tu widze najazd lasek co chca do bagaznika, najpierw pari, teraz Blue Angel. Dzieczyny slicznie wygladacie 😀

Co do nosidel jeszcze, producenci maja swoje zdanie na temat tego do czego sie dane nosidlo nadaje. Dlatego zawsze po postach Julie, zachwalacjacych manduce dla najmlodszych dzieci dodaje, ze zdaniem chustoznawczyn dla noworodkow (a nawet do okresu kiedy juz siedzi - tu zdania sa bardziej podzielone) nadaja sie wylacznie chusty.

Dodofon, brrr kleszcze, dziecko sasiadki zlapalo borelioze i 3 miechy na antybiotyku. Z obozami smutek, mnie kiedys rodzice wyslali na oboz strazacki i to byla raczej taka zabawa a nie koszary ale i tak warty calonocne byly, cwiczenia i szkolenia. Super sprawa, bardzo milo wspominam.

A Jagodka wczoraj skonczyla 2 lata. Ale ten czas leci.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się