Kącik Ujeżdżenia

Proszę mnie nie zjeść żywcem ale oglądając przejazdy naszych zawodników, odnosząc się do ogólnego wrażenia z przejazdu (sylwetka konia i jeźdźca) to jakoś tak mi się nasunęło, że tam pojechał Pan Jan Gawecki i potem długo, długo nikt i potem reszta...
Ja cię nie zjem,bo to sama prawda 😉 Janek ma piękny dosiad w porównaniu z resztą zawodników PL których przejazdy widziałam na YT.
Dosiad to jedno ale chodzi mi o to jak wygląda koń. Ja wiem, że preferencje co do umięśnienia są indywidualną sprawą ale te konie jednak teoretycznie są na tym samym poziomie. I jednak za to umięśnienie odpowiedzialne są zarówno geny ale także praca jaką koń wykonuje.

Żeby nie było, że komuś ujmuję bo być tam to jest ogromny nakład pracy i kasy, a w przypadku tak młodych osób to jeszcze dochodzi zaangażowanie całych rodzin i godzenie sportu z nauką. Tak więc ode mnie i tak duże GRATULACJE dla każdego naszego zawodnika.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 lipca 2014 16:01
A ja jestem w pozytywnym szoku odnośnie konia Quest.
Jaka ogromna praca została włożona w tego konia o_O.
Widziałam go na żywo na Kyrze zdaje się, no taki fajnie zrobiony tuptuś,
tak sobie dreptokłusował (oczywiście jak na ujeżdżeniowca 😉 ), galop też nie należał do wybitnych.
A tę pare trenuje nadal I.Janas?

lostak   raagaguję tylko na Domi
11 lipca 2014 16:38
[quote author=ms_konik link=topic=11.msg2137572#msg2137572 date=1405090897]
A tę pare trenuje nadal I.Janas?


[/quote]    Od półtora roku nie.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 lipca 2014 17:17
lostak,
a kto pracuje z tą parą?
Mnie to nie denerwuje,dużo jeźdźców dziobie nogami,Rath na Totilasie też


To nie jest dziabanie ostrogą,tylko totalnie niestabilna,majtajaca sie we wszystkie kierunki łydka.... Oglądać sie tego nie da, stopa wpada w strzemie non-stop, amplituda wahnieć tej nogi z ostrogą zabójcza... Współczuję koniowi... Do końca nie dałam rady obejrzeć
lostak   raagaguję tylko na Domi
11 lipca 2014 18:21
Węgierski trener kadry, skupia sie przede wsYtkim na jego rozluźnieniu.


To nie jest dziabanie ostrogą,tylko totalnie niestabilna,majtajaca sie we wszystkie kierunki łydka.... Oglądać sie tego nie da, stopa wpada w strzemie non-stop, amplituda wahnieć tej nogi z ostrogą zabójcza... Współczuję koniowi... Do końca nie dałam rady obejrzeć

Ja dotrwalam do klusa wyciagnietego... balam sie ze zawodniczka po prostu spadnie.
Noga majta się nawet w stępie.
Nie oceniam całego przejazdu, ale akurat jej łydka to naprawdę nie jest najprzyjemniejszy obrazek.
carmina,mie też to nie zachwyca,ale są rzeczy w wyszkoleniu,które denerwują mnie znacznie bardziej.
[quote author=ms_konik link=topic=11.msg2137572#msg2137572 date=1405090897]
A ja jestem w pozytywnym szoku odnośnie konia Quest.
Jaka ogromna praca została włożona w tego konia o_O.
Widziałam go na żywo na Kyrze zdaje się, no taki fajnie zrobiony tuptuś,
tak sobie dreptokłusował (oczywiście jak na ujeżdżeniowca 😉 ), galop też nie należał do wybitnych.
A tę pare trenuje nadal I.Janas?


[/quote]

Z tego co ja kojarzę Ilona jeszcze we wrześniu startowała na Quescie GP we Wrocławiu.
Bardzo dużo roboty włożono w tego konia, rzeczywiście prawdziwe od zera do bohatera i Jasiek jest super dzielny ze sobie pojechal i trenuje na takim poziome, tylko trzymać kciuki za dalsze sukcesy. 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 lipca 2014 20:08
wracając do tego, że w ujeżdżeniu 'nic nie można'... czy start na takim kiełznie jest dopuszczalny?
[img width=800][/img]
pełne. w rzeczywistości łącznik nie jest miedziany, tylko lekko pokryty miedzią w jednym miejscu.
grubość 16 mm, kółka o średnicy 8 cm.
vissenna   Turecki niewolnik
13 lipca 2014 08:13
Na moje nie można. w przepisach jest jak wół, że z jednego metalu i chyba nikt nie będzie się zastanawiał, czy to łącznik miedziany czy metalowy....
Albo mi sie wydaje albo juz wcle nie ma tego zapisu, ze z jednego rodzaju metalu, ja widze tylko ze z metalu, badz metalu pokrytego guma/towrzywem.
Nikt nie robi problemów z wędzidłami z innym łącznikiem.
Czy ktoś może napisać jaką stronę ma Szkoła Dresażu w Przywidzu? szukałam w necie, nie znalazłam nic, a ta co jest na FB nie otwiera się...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 lipca 2014 12:24
Od 100 lat już nie ma zapisu że wędzidło ma być z jednego metalu
RioBrawo, mi się otwiera fb: szkoła dresażu, strona internetowa nie działa.

sei, w przepisach nie ma już nic o różnych metalach, natomiast jest "owalny łącznik" w wędzidłach podwójnie łamanych. Jak dla mnie ten nie jest owalny. Ale nie wiem, jak w praktyce to wygląda. 
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 lipca 2014 13:23
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
wszystkie moje starty z ostatnich lat były na wędzidle z miedzianym łącznikiem i nikt nie zwrócił mi do tej pory uwagi.
także faktycznie bardziej zastanawia mnie łącznik, bo ma specyficzny kształt półksiężyca i kółka, które są większe niż 'standardowo'.
używam tego wędzidła na wypady w teren/skoki i zastanawiałam się czy na czworobok też może być.
jak nie to nie ma tragedii, ponieważ to na którym aktualnie jeżdżę też sprawdza się dość dobrze.
mtl   I M Equestrian
13 lipca 2014 15:27
Tak sie bawimy na zawodach w Hartpury (Wielka Brytania)  🏇

Autor: K. Sparrow (swiezo sciagnelam z jego aparatu  :hihi🙂
Promocja MP i CDI w Bobrowym Stawie no ale przede wszystkim ujeżdżenia  😀

http://www.orange.pl/kid,4000158865,id,4003873508,title,W-Biegu-przez-plotki-o-ujezdzeniu-,video.html  😉
Oglądam te zdjęcia i taka mnie naszła refleksja, że gdyby na tym poziomie wprowadzić zakaz używania ostróg to nikomu by to na złe nie wyszło.
jak coś to przepraszam ale nie wiem gdzie miałam o tym wspomnieć orientuje się ktoś może gdzie teraz stacjonuje pani Wanda Wąsowska lub posiada do niej numer telefonu?
stajnia Siedliska koło Piaseczna🙂
carmina,mie też to nie zachwyca,ale są rzeczy w wyszkoleniu,które denerwują mnie znacznie bardziej.


A mogłabyś opisać co to za rzeczy?  :kwiatek:
Jak już omawiamy czyiś przejazd, to ja chciałabym się jak najwięcej z niego nauczyć, inni pewnie też skorzystają.
Thymos,ja pominę dosiad zawodniczki,bo dopiero się uczy i ja także siedziałam bardzo nieładnie zaczynając,wciąż też mam kilka felerów,jak np.garbienie się,do poprawki.
Dla mnie potencjał tego konia nie jest wykorzystany nawet w 50%.Po pierwsze,jest odgięty i szura zadem- różnica,między elementem ocenionym na 6 a pozornie wyglądającym tak samo jak ten na 8 tkwi w wykorzystaniu pleców i energii idącej od zadu do pyska.Po drugie jest słabo przygotowany do munsztuka-widać,że te wodze sobie wiszą na pustym kontakcie,a sensem musztuka jest zwiększenie oparcia.Trzecie-zgięcia.Nie ma ich i nie będzie póki plecy nie będą w górze.Czwarte-i także z odgięciem związane to lotne zmiany ze stojącym zadem.
Te dziabiące nogi i kiepsko wysiedziane chody wynikają z odgięcia.Jak koń odgięty to i ciężko wysiedzieć cokolwiek.
A szkoda,bo jeżeli chodzi o potencjał ruchowy to był najlepszy koń ze wszystkich,jakie tam pojechały.
Niemniej jednak,z juniorów to myślę że to Replay ma największy potencjał.
Te dziabiące nogi i kiepsko wysiedziane chody wynikają z odgięcia.Jak koń odgięty to i ciężko wysiedzieć cokolwiek.


powiedziałabym odwrotnie - jak się nie umie siedzieć ani używać poprawnie pomocy to koń chodzi odgiety...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się