Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

Ktoś się wybiera do Nowielic na zawody 26.07?
Przepraszam, ale

Na prawobrzeżu są stajnie sportowe (Bukowe)

Really? Jeszcze niedawno to był kącik nastoletnich koniareczek beztrosko "trenujących" koniki wyjazdami w teren, z których grzały galopem ile się dało do samej stajni i zero rozstępowania (widziane na własne oczy).
Jeśli to stajnia sportowa, to jest jakiś trener? 😉
3 gwiazdkowa zawodniczka międzynarodowego WKKW wystarczy?
Trener jest wszedzie gdzie chce sie trenowac.
Stalam na Bukowym pol roku i nastoletnich koniareczek widzialam od groma - ale z tego co wiem nie ma zakazu jazdy konnej dla nastolatek.
Natomiast nigdy nie widzialam zeby sie jakakolwiek krzywda dziala koniom, zadbane, okragle, te rekreacyjne rowniez. W terenie tez bylam, niektorzy owszem jezdza ostro, ale konie wystepowane, nogi zlane, wszystko zadbane.
Stalam na Bukowym pol roku i nastoletnich koniareczek widzialam od groma - ale z tego co wiem nie ma zakazu jazdy konnej dla nastolatek

Fakt, nie ma, ale niektórym dać samowolkę w pracy z końmi, to jak dać małpie granat i liczyć na to, że nic się nie stanie.
Przynajmniej kiedyś (4-5 lat temu) było tak, że przychodziła tam niezbyt rozgarnięta klientela, która zabierała się za pracę z końmi nie mając o niczym na dobrą sprawę pojęcia. Może teraz jest inaczej, nie wiem.
Jakie tam są teraz warunki? Jest możliwość treningu bez posiadania swojego konia?
Warunki sa wg mnie bardzo dobre.
Jest lonzownik, jest plac do jazdy z nowym kompletem przeszkod, jest cross, sa duze padoki, dobrze karmia.
Jedyne co mi sie nie podoba to ogrodzenia padokow.
Bez wlasnego konia - raczej watpie, chyba ze cos prywatnego poddzierzawisz.
Rekreanty raczej sie nie nadadza na dojezdzajacego trenera.

btw, upowszechnianie info sprzed 4-5 lat to tak srednio fajnie, radze aktualizowac info, bo mozna komus serio zaszkodzic bez sensu.
Orientuje się ktoś, jaka cena za pensjonat?
650zl o ile sie nic nie zmienilo od 3 miesiecy.
moge u nas w stajni (brzózki) zorganizować kurs jednodniowy z dopasowania, doboru, oceny siodeł itd, oraz masażu(?) - usuwanie zwyrodnień i miejsc bolesnych ... jakoś tak.
generalie szczegóły ustalimy jak zbierze się troche zaiteresowanych.
termin - sierpień? do ustalenia

można zorganizowac u mnie i gdzieś na prawym brzegu

przy grupie 10 os. wychodzi 80 pare zł. szkolenie ma trwac ok 8 godzin, moge zamówić catering itd
chetnie, ale kto prowadzi?
tyle mam wiadomości "na pismie" - ustalalam telefoniczie z firmą, mogą zmienić się prowadzący i zakres troche (jak pisalam - do ustalenia)
a...no i mogą dojechac do kazdej stajni mierzyć konie, pasowac siodla itd (firma sprzedaje i dopasowuje używki)

Plan szkolenia: składa się z dwóch części, jedna poświęcona rymarstwu prowadzi Tom Buttner lub Arkadiusz Wojtkowiak. Druga poświęcona usuwaniu zwyrodnień i miejsc bolesnych, którą prowadzi mgr. Katarzyna Łukaszewicz
Po  wykładach teoretycznych  jest pokazywana  metoda  dopasowania oraz  masażu koni.
Ekhem... ale przedstawiciela pana Buttnera na Polske nie bedzie?  😎
horse_art a nie chce się Wam tak bliżej Koszalina ?? hihi
Doczekać się nie mogę aż u nas coś zorganizują. Choć jeszcze trochę i będą konsultacje ale z masażu też mogłoby coś być  😉
faith, ale o co ci chodzi? bo ja chyba nie w temacie? cos nie tak?

siwaaa, dawaj, wycieczke sobie zrób 🙂😉)
horse_art - watek o dopasowaniu siodel sobie poczytaj, ostatnia strona wystarczy, w takich okolicznosciach to ja nie bede chetna 😉
faith, kurde ;/ moze ci co przyjada to jacyś jednak ogarnieci? jego ma nie być...
pani od masażu jest z okolicy, już jakieś kursy prowadziła. może ktoś był i może zrecenzować?
No jak nie bedzie tegoz cudaka, to moge sie skusic ;] ale w razie farmazonow obroce sie na piecie i sobie pojde :P pasowanie siodel mnie bardzo interesuje, ale taka zupelnie zielona nie jestem, wiec przydaloby sie naprawde konkretne 🙂
faith, spoko- wtedy obie na kawe pojdziemy - mamy dobrą kawe :P
mam takie samo podejście - jak bedzie cos takiego to się do tego nie zapłaci i tyle ;] ale "cudak" prowadzić nie bedzie - tylko organizuje 😉
ale te pare dych żaden majątek i zobaczyć mysle, ze warto, szczególnie ze ciągle szukam tego jedynego siodła 🙂 - jak juz nauczylam się pozawac ktore są "w miare" to potrzeby wzrastają i po mierzeniu już idealne ie są. a chce idealne 😉
przynajmniej dowiem się naco zwracac uwage, czego szukac itd...

a i b. zależy mi na czesci o macaniu. głównie dla niego postanowiłam pomóc to zorganizować....

wiedzy nigdy za dużo- a mozę się przydac 🙂 trzeba tylko troche osób zorganizowac, zeby koszt byl niski i ustalic termin 🙂
horse_art - Ja to musiałabym z koniem przyjechać.. a przydało by się. Akurat jakieś usztywnienie mamy .
siwaaa, mysle, ze da się to zalatwić 😉 ale choc i bez - nauczysz się troche :P a do mierzenia mogą po do ciebie jechac
horse_art, faith, ta "organizacja" już robiła szkolenie i dopasowywanie siodeł w jednej z podszczecińskich stajni... Za mniejsze pieniądze poszłabym się pośmiać, ale za 80 zł wolę iść na dobrą komedię do teatru - przynajmniej nie będzie żenująco 😉
Rozmawiałam z 3 osobami z tejże firmy - i mi osobiście szczerze wystarczy 😉
Jakbyście Kostrzewę sprowadzali to pewnie bym się podpięła 😉

Co więcej mamy w Szczecinie kogoś, kto ogarnia i masaż i pasowanie siodeł - Asię Zdanowską
Z jej usług korzysta wielu naszych sportowców (stricte sportowców, nie mistrzów L klasy 😉)
Gaga_ gdzie roboli?😀 jestem mega ciekawa relacji 😀
faith, napiszę na maila coby nie było że komuś czarny PR robię (chociaż sami sobie też robią)
To czekam😀
Edit: o chryyyste..... Horse_art, to serio, ja podziekuje, wole kupic sobie bryczki niz z takich fachowych saddlefitterow korzystac, serio.
[quote author=_Gaga link=topic=14602.msg2145000#msg2145000 date=1406096426]
faith, napiszę na maila coby nie było że komuś czarny PR robię (chociaż sami sobie też robią)
[/quote]
przecież już zrobiłaś
ja spotkalam jedną - byla od rozdawania cenników, już nie pracuje, druga (forum) od umawiania terminów - jakoś nie ma to nic wspolnego ani z dopasowywaniem ani z masażem. tak, zaufania nie wzbudzają, robią kiepski PR
kurs prowadzili ci panowie, których mi w propozycji podano?

a do tej pai - Katarzyny Łukasiewicz, też masz jakieś obiekcje?
ma duzo klientów, stałych klientów. ale też coś robi zle?

musialo przynajmniej kilkadziesiąt osób ich prace widzieć i nikt nic nie mówi ;/ widziałaś, czy tylko po osobach niezwiązanych/innych oceniasz?

- nie lubie twojego bezkompromisowego  "hejtowania" wszystkiego jak leci, ale doceniając twoje rozeznanie w środowisku i częstszy kontakt pewnie z wieksza il. osób, pytam poważnie - mialam zamiar przytargać swojego konia na ten kurs czy zabrac ich do siebie, ale jesli  są jakieś KONKRETNE, POTWIERDZONE przesłanki, że może mu się stać krzywda - to odpuszczę (a nie "pewnie beznadziejnie robią wszystko, bo gość od ulotek jest kosmitą" - bo to nie ma nic  _Gaga wspólnego...)

albo może opisze ktos kto widział, korzystał, a nie tylko plotki słyszał/tworzył? nie chciałabym rezygnować po 1 niepotwierdzonej opinii.... (szczegolnie z cz.2)
Osobiscie masaz mnie nie interesuje, interesuje mnie pasowanie siodel, ale takie na serio. Podstawy to sobie poogladalam na filmach i pokonsultowalam z rymarzem, porzadnym.
Wiec dla mnie strata czasu jak nie bedzie zaufanego dobrego saddlefittera.
horse_art, próbowałam się z firmą umówić na dopasowanie kilku moich siodeł, ale po kontakcie odpuściłam i tyle. Czarnego PR bezpośrednio nie robię, ale jak ktoś pisze o tym, że siodło (nie dla mnie - dla osoby z wątku o dopasowaniu siodła) jest za małe w momencie, gdy jeździec w siodle się topi to już mam wątpliwości co do fachowości firmy jako takiej. Co więcej jak ktoś pisze, że siodło powinno mieć 17,5" z mniejszym siedziskiem to się bardzo mocno zastanawiam nad własną wiedzą dotyczącą podstawowych rozmiarów siodeł.
Pani Katarzyny Łukasiewicz kompletnie nie znam. Nie znam też opinii na jej temat. O Asi Zdanowskiej pisałam w kontekście korzystania z doświadczonych masażystów z dobrą opinią w środowisku.
Plotek nie tworzę, mam pełną relację ze szkolenia i pasowania siodeł od osoby, która w tym uczestniczyła. To mi wystarczy. Nie mam jednak upoważnienia aby tę relację upubliczniać bezpośrenio na forum

horse_art, chcesz robić szkolenie - rób, kto Ci broni? Na prawdę sama chciałam to obejrzeć aby się przekonać - może pozytywnie by mnie zaskoczono... ale patrząc na powyższe - nie za te pieniądze
_Gaga, pytlam czy szkolenie które było klapą (to b. waza opinia) prowadzily te osoby które mają prowadzić to które chce teraz nagrać.
bo osoba która tu na forum wypisywala te dyrdymały (jak widzialas też to skometowalam) ie prowadzi szkoleń, ani nie bedize prowadzić. więc tych 2 spraw ie moza laczyc.
dlatego pytam kto prowadził to ktore było porażką - bo jak to te same co mają teraz - to nawet nie bede czasu tracic na telefony....
tak samo z dopasowaiem - bo jesli pasowacz jest ok, tylko osoby do kontaktowania sa idiotami - to moze jednak warto idiotów "przetrwac" 😉

dlatego pytam - kto prowadził, czy na ich temat sa złe opienie czy na  kogos innego...
horse_art, z tego co wie osoba z forum nie prowadzi i nie prowadziła szkoleń
Dokładnych danych osobowych pary je prowadzącej nie znam - prawdopodobnie były to osoby o których piszesz...
_Gaga, to ze ta osoba z forum ie prowadzi to wiem - i pisalam o tym sama, kilka postów wyżej 😉
mam nadzieję, ze prowadzący i dobierający są od niej bardziej rozgarnieci 😉 dlatego pytalam czy ktorys z wymienionych juz prowadzil i są jakies opinie.
a cena jest uzalezniona od ilosci uczestników - jak bedize 20 os, bedzie 40 zł...
albo i nie bedzie w ogóle 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się