Stajnie w Warszawie i okolicach

Szukam informacji i opinii na temat pensjonatu w Stajnia Zielonki oraz Masta w Borzęcinie.
Interesują mnie opinie ludzi tam stojących jak jest z opieką, padokowaniem, trawą, karmieniem, podejściem do konia i właściciela itp oraz czy są wolne miejsca?
A i godziny otwarcia.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
14 lipca 2014 20:56
Odnosnie Masty napisz do Implozji
wie ktoś może co to znaczy "pensjonat pracujący" w ofercie LKS Wolta?
napisałam w tej sprawie maila, ale nikt nie odpisał
EDIT: już wiem.

Może ktoś ma jakieś aktualne informacje odnośnie Żółwina? poważnie zastanawiam się nad wstawieniem tam konia
Odnośnie stajni Masta:
Opieka bardzo dobra, karmienie według wskazań właściciela, trawy pod dostatkiem, siano do woli (w okresie bez trawowym siano podawane również na padokach), padokowanie tak jak właściciel sobie życzy, konie wyprowadzane i sprowadzane na uwiązach. Podejście do konia bardzo ok, konie są wyluzowane, bardzo spokojne. Z podejściem do właściciela też spoko, przyjazna atmosfera, dużo rzeczy do dogadania. Chyba są jeszcze dwa wolne boksy-ale polecam kontakt z właścicielką.
Jeżeli ktoś stawia dobro konia na pierwszym miejscu to polecam 🙂
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania zapraszam na PW.
wie ktoś może co to znaczy "pensjonat pracujący" w ofercie LKS Wolta?
napisałam w tej sprawie maila, ale nikt nie odpisał
EDIT: już wiem.

ja natomiast nie wiem a jestem ciekawa. Co to znaczy ?
Anderia   Całe życie gniade
17 lipca 2014 13:29
Ja też stoję w Maście, wszystko co implozja napisała to prawda. 🙂 Godzin otwarcia nie ma określonych (w sensie od którejś do którejś), można bywać o której się chce. Wiadomo, że w ramach zdrowego rozsądku. Jakby co, to też służę pomocą.
Majowa
Domyślam się że pensjonat pracujący to to że koń pracuje jazdami na swoje utrzymanie.
Majowa
Domyślam się że pensjonat pracujący to to że koń pracuje jazdami na swoje utrzymanie.
ciekawe...... Ja bym nie chciała żeby dowolne osoby obijały sie na moim koniu ale są pewnie tacy co nie mają czasu i wolą żeby koń pracował i zarabiał na siebie niż żarł trawę 24 h na dobę. Ale pierwsze słyszę o takiej formule. Cóż człowiek całe życie sie uczy......
emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2014 16:34
Majowa, to akurat dość częsta opcja, całkiem fajna jak brakuje kasy, a nie chcemy konia sprzedawać.
emptyline a wiesz może jakie jeszcze stajnie po zachodniej stronie Warszawy mają taką opcję? zależy mi na jak najtańszym utrzymaniu konia, bo chwilowo pracy nie mam  🙄
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 lipca 2014 20:10
Eloiine, najlepiej jeśli po prostu popytasz bezpośrednio w stajniach. Najlepiej takich, w których prowadzona jest rekreacja. Często o takiej formie pensjonatu nie można wyczytać w ofercie ośrodka, ale jest ona praktykowana.
Eloiine co prawda nie jestem emptyline, a strona może i nie bardzo zachodnia, ale z tego co kojarzę SJ Szarża poszukuje koni na takich warunkach. Najlepiej zadzwonić do prezesa, nie pytać w stajni bo tam się średnio dowiesz. Wszystko zależy od tego jak bardzo lubisz swojego konia i jak bardzo jesteś zdesperowana 😉
Zula   She is nature in its finest form.
21 lipca 2014 12:50
Chciałabym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami w związku ze stajnią Luzak w Prażmowie. Wstawiłam tam swojego konia 3 miesiące temu z wielką obawą i założeniem, że pewnie na chwilę. Oczywiście zapoznałam się wcześniej z całym szalonym wątkiem tu na forum co nie napawało mnie entuzjazmem. Wracałam do jazdy po porodzie więc chciałam konia mieć jak najszybciej blisko. No i stoimy w Luzaku do dzisiaj i nigdzie sie nie wybieramy! Szczerze polecamy. Staliśmy już w różnych stajniach (np. prawie 3 lata w Largo) więc mam porównanie. Opieka jest bardzo solidna. Pan Maciek otwarty na uwagi, pomysły, sugestie. Doradzi, pomoże. Jeżeli mam takie życzenie koń może się kręcić w karuzeli do woli i nikt krzywo na to nie patrzy. Bardzo mile zaskoczyli mnie wczoraj chociażby tym, że wiedzieli gdzie mój koń ma ranę po ugryzieniu gza (nie było to takie łatwo widoczne). Gdy mój koń podarł derkę siatkową w trakcie mojego urlopu nikt nie pozostawił go na pastwę robali tylko derka od razu powędrowała do szycia!
Mam bardzo energicznego i wrażliwego konia. W Luzaku się wyciszył i gołym okiem widać, że jest zadowolony. Ma padoki z ogromem trawy, której nie może przejeść. Oprócz padoku chodzi też na karuzelę. Nie ma akcji pod tytułem albo padok albo karuzela. Jeżeli potrzebna jest druga karuzela, też nie ma problemu. Dla mnie bajka, dla konia też.
Nie piszę tego z kolesiostwa. Piszę bo to dobra stajnia. Do tego czysciutko w stajni i boksach, hala, plac.
Zula, super! Fajnie czytać 🙂
czy ktoś mógłby się podzielić opinią o stajni hubertus w duchnicach? znalazłam opinie na tym wątku ale z 2010, czy ktoś ma tam aktualnie konia?
czy konie mają sucho w boksach? czy stajenny jest kompetentny (czy nie boi się koni/ nie bije koni/sprowadza konie na uwiązie/nie pije w pracy..)etc.

będę wdzięczna za każdą opinię 🙂
alumette, trzymam konia ponad 2 lata w Duchnicach i jestem zadowolona. W boksach bardzo czysto, codziennie sprzątane. Stajenny super - w końcu po Politechnice 😉 Nie pije, dobrze się obchodzi z końmi, można się z nim zawsze dogadać. Daje też suplementy wg wskazań właściciela bez dopłat. Konie nie są sprowadzane na uwiązach, są wypuszczane w dwóch stadach na bardzo duże pastwiska, chodzą od rana do wieczora teraz. No, chyba że któryś chory, to wygradzają mu kwaterkę, jak teraz jednemu kulawcowi. Zwiedziłam kilka stajni z koniem i tutaj zdecydowanie jest nam obojgu najlepiej.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
24 lipca 2014 17:03
Dzionka,  to stajennym juz nie jest Roman?
Diakonka, jest, a co ci nie pasuje w opisie 🙂? Po Politechnice Lwowskiej jest, jeśli o to chodzi 🙂
Dzięki Diakonka :-)
Dzionka, do usług 😉
Witam,
poszukuję pensjonatu dla konia w okolicach Warszawy, obszary które mnie interesują to okolice Marek oraz okolice Bielan. Zależy mi na tym aby w stajni była była dobra, całodobowa, opieka, możliwość zawijania konia na noc, hala, oraz czworobok. Cena pensjonatu do 1100 zł. Jeżeli ma ktoś namiary na dobre stajnie w tych rejonach to bardzo bym prosiła o ich podanie.
Pozdrawiam
Cena 😁 Jak taką znajdziesz to przeprowadzam się w tamte okolice 😁
tzn 1100zł zabrakło mi jednego zera
rybka   Różowe okulary..
28 lipca 2014 09:05
tzn 1100zł zabrakło mi jednego zera

jak znajdziesz za tą cenę i spełni Twoje wymogi to daj znać 😉
Jednak z praktyki napiszę Ci, że za tą cenę w mazowieckim z Twoimi wymogami, to nie znajdziesz...
ash   Sukces jest koloru blond....
28 lipca 2014 12:23
rybka, za 1100 zł nie ma stajni z hala, zielonymi padokami i suuuuper opieką? To dziwne, bo ja stoję w Górkach i za tą cenę mam wszystko czego potrzebuje. No karuzeli mi brakuje jedynie
Prawda? Też jestem zaskoczona. U na co prawda nie ma czworoboku, ale i cena jest niższa, bo 1000zł (a mniejsze boksy 850zł). A zielonych padoków jest - obiektywnie - bardzo dużo i dodatkowo jest namiotowa hala, ale przede wszystkim... super opieka 😉

Edit: też bym karuzelą nie pogardziła, ale i bez niej jest bardzo ok 😉
rybka   Różowe okulary..
28 lipca 2014 13:13
Dziewczyny mówiłam o wszystkich wymaganiach do spełnienia i cenie 1100 zł, same piszecie, że nie ma.. ale, albo nie ma czego innego..., czyli jednak stajni, która spełni wszystkie wymagania i jest do 1100 zł w podanej lokalizacji nie ma 🙂
rybka- też w takiej stoję, ba, mam lonżownik s super podłożem, osobny czworobok z kwarcem, osobny plac do skoków, wielką halę, mój koń ma zakładaną maskę, ochraniacze,kalosze, jest marchewkowany, smakołykowany itp. wychodzi na swój wielki zielony padok, wieczorem na piaszczysty wybieg, ma karuzelę, a stajenny dzwoni jak "krzywo pierdnie", do tego w boksach czysto, do domu wracam i nie śmierdzę stajnią😉 cena 1050- stajnia Iskierka, Jeziórko, Mazowsze🙂
I są jeszcze chyba dwa boksy wolne  😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 lipca 2014 14:27
rybka, nie wiem jak jest w okolicach Marek czy Bielan, ale napisałaś, że na całym Mazowszu takiej stajni się nie znajdzie, a znajdzie się niejedna i to nawet taniej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się