DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dziękuję, dziękuję, dziękuję  🤣  :kwiatek: i przepraszam za zaśmiecanie  🤬  😡
tajnaa - ja polecam stare niezawodne łuczniki jeśli to ma być maszyna na początek 😉 później sama będziesz już wiedziała co Ci potrzebne, więc ja bym na Twoim miejscu jakąś używaną mocną maszynę kupiła dopóki się nie wprawisz, bo bez sensu wywalać tyle kasy na maszynę jeśli się okaże, że rzucisz w kąt to szycie po miesiącu 😉

A ja tu się wstawiam z owijkami w kolorze limonkowym 😀 cudny letni kolor, tylko czy jakaś dobra dusza podpowie gdzie znajdę w tym odcieniu materiał na pad? Drelich, alkantara, itp 🙂 Będę wdzięczna  :kwiatek:
okunka, a może pad z polaru? piękne są!
Hej, chcę do podkładki ala mattes dodać na tył pod podszewkę coś podnoszącego tył. Możecie coś polecić i powiedzieć gdzie tego szukać? Myślałam o neoprenie, ale wpisałam w wyszukiwarkę w google i na allegro, ale nic nie znalazło. Byłabym wdzięczna za pomoc.
Ulalala, kup karimatę
deborah   koń by się uśmiał...
13 lipca 2014 22:00
tajnaa, weź tą juki. to naprawde dobre maszyny. a podwójny transport pociągnie spokojnie i czapraki i derki
W przyszłym miesiącu kupię 🙂
[s]Wiem, że pytanie pewnie pojawiało się już setki razy, ale na ostatnich stronach nie mogę nic znaleźć, a pilnie potrzebuje odpwiedzi.
Jakie znacie sposoby, na stojące (nie przewracające się) drągi? Taki najprostsze, które 15 latka może sama zrobić! do dyspozycji mam sporo drewna. Opony i skrzynki są już męczące, a zaczynamy przygotowania do odznaki, więc sami rozumiecie...[/s]

Edit : znalazłam.. Ale mi wstyd! Mój mózg już nie pracuje o tej godzinie  🤬
Horse_art - pady z polaru mi się jakoś nie podobają, ale zamówiłam na próbę podobny kolor nowego materiału 😀 nie mogę się doczekać aż przyjdzie. W ostateczności zrobię czarny pad z alkantary z limonkową polarową lamówką 🤣

Właśnie zabrałam się za kolejną derkę polarową, dwukolorowa, z mocnego mocno zbitego polaru. Planuję zrobić z klapą na piersi, bo praktyczniejsza.
Tylko nie wiem czy pod spodem zrobić lepiej na klamerkę, czy karabińczyk? Klapa tym razem na szerokie rzepy oczywiście 😉 ostatnio przy karabińczyku nie układała się jakoś idealnie, ale może to wina cienkich rzepów na klapie 😉
Ulalala, karimata świetnie się sprawdza, tylko trzeba brać taką droższą, z gęstej pianki, bo te tanie (z dużymi bąbelkami) raz dwa się uklepią, jak potrzebujesz podnieść więcej niż kilka mm, to ja wycinałam kilka warstw i sklejałam zwykłą taśmą dwustronną (jednym paskiem na całej długości) - i nic się nie rozjeżdżało 🙂
Dzieki dziewczyny, poszukam w takim razie karimaty 🙂
A mam takie pytanie ogólne, sąd WY zamawiacie polar na derki? I w jakiej cenie kupujecie, a jaki rozmiar wychodzi z tego derki?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
14 lipca 2014 19:59
Robił ktoś z Was wodze skórzane lub skórzano-parciane? (takie zbliżone do klasycznych)
ew. gdzie kupię materiał? (muszę zrobić wodze na wymiar)
xxKooniexx, można wykorzystać uszkodzone wodze skórzano-parciane i dorobić dobranej długości część z taśmy (zapewne doszywając stopery.  Tylko to straszna i żmudna robota.
Materiał pt. skóra? To musiałabyś chyba całą skórę kupić 😁 - raczej nieopłacalne. Opłacalne jest kupienie wodzy w odpowiednim rozmiarze (są od pony do XL) lub zamówienie u rymarza (rymarze mogą sobie pozwolić na kupno odpowiedniej skóry, bo robią wiele skórzanych rzeczy).
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
14 lipca 2014 21:26
halo, no właśnie już myślałam nad przeszywaniem, ale czy mi się będzie chciało  😜 zobaczę zresztą co da się wykombinować bo jako tako uszkodzonych wodzy nie posiadam a szkoda mi dobre niszczyć.
Myślałam też nad wszyciem liny + skóra i zrobić takie pół linowe pół skórzane, ale będę się pewnie męczyć wszyciem liny w te skórę.
Pokażę efekt końcowy jak uda mi się cosik wykombinować 🙂
xxKooniexx, mąż 20 lat temu obiecał mi... wodze bawełniane ręcznie splecione. Plecionki wykonał dawno, a na zszycie całości, cóż... nadal czekam 🤣
xxKooniexx, a uda ci się zrobic sprzączki? masz juz kupione igly, nici, sprzączki, skore?
ja tez planuje zrobi wodze - ale westowe - to inna bajka, bo nie ma stoperów, sprzączek itd - zapinane na specjalną śrubę albo rzemyk. skóre kupie przy okazji skór na naczółki. tanie tez nei bedzie - choc mam inne ceny niż calkiem detalisci, no i chce je ozdobic, srubki mam. w twoim przypadku taniej (wszelkie materiały) i lepiej jakościowo+bez zmudnej pracy bedize zamówic gotowe u rymarza robiącego wodze
chyba, ze chcesz np z linki żeglarskiej + karabińczyki. to w 20 zł się zamkniesz (moze nawet z przesyłkami)
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2139732#msg2139732 date=1405426237]
chyba, ze chcesz np z linki żeglarskiej + karabińczyki. to w 20 zł się zamkniesz (moze nawet z przesyłkami)
[/quote]
linki żeglarskie i karabińczyki to chyba nawet stacjonarnie można kupić bez większego problemu 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
15 lipca 2014 21:09
Karabinki kupione.. mam w planach uciąc trochę stare parciane wodze (są co prawda sprawne ale za krótkie). Przedstawiam na rysunku: czerwone - to będzie lina o grubości 7mm, oczywiście czarna. Stopery do usunęcia przy łączeniu i jakoś to zaszyć. Nici mam. A grubą igłę znajdę lub ew. dokupię.
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2139732#msg2139732 date=1405426237]
chyba, ze chcesz np z linki żeglarskiej + karabińczyki. to w 20 zł się zamkniesz (moze nawet z przesyłkami)

linki żeglarskie i karabińczyki to chyba nawet stacjonarnie można kupić bez większego problemu 🙂
[/quote]

nie każdy jak my mieszka na szlaku żeglarskim 😉
i linki... ja mam po drodze do miasta - w sasiedniej wsi. ale karabińczyków juz nie mają (?), jesli mam jechac po nie do casto albo leroy (- gdzie i tak 3x drożej niż przez neta), albo i z miasta - na drugi koniec miasta - bo żeglarskie sklepy mamy tylko z 1 strony - to na paliwo wydam 10 x tyle co na przesyłkę. juz od jakiegoś czasu nawet pierdoły zamawiam bedące w tej samej cenie- bo jechac po to specjalnie drożej niż kilka-kilkanaście zł za przesylke...

xxKooniexx, jesli miejsce chwytu wypadnie w miejscu laczenia - to do kitu. przyszyj tam gdzie zaczyna się częśc parciana. (a jesli mają byc krótsze,  to ją też przytnij). tak tez bedzie najestetyczniej i najłatwiej
ja bardzo dlugo zamawialam wszystko przez neta, jednak od jakiegos czasu trafiam na wiele osob, ktore jawnie chce zarobic na przesylkach. klebek welny 20zl, wysylka (klebek wazy 50g) 10-15zl, no paranoja troche. Ostatnio tez coray czesciej widze jak jedyna forma wysylki jest firma kurierska. Jakis czas tmu na allegro widzialam fajne rekawiczki jezdzieckie (uwielbiam rekawiczki 😀 nie potrafie bez nich jezdzic 😀). Cena rekawiczek ok.65zl, wysylka tylko i wylacznie kurierem 25zl, ostatnio sie pozrazalam wysylek :/
Inaczej z firmami prywatnymi, choc jakis czas temu zamawialam niestandardowa rurke plastikowa i szla prawie 2 tyg., co minelo mi sie z celem calkowicie :/
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
16 lipca 2014 04:11
horse_art, łączenie oczywiście, że na parcianej części. Nie miałam czasu się bawić na programach graficznych żeby to lepiej przedstawić ;P
xxKooniexx, tylko ja sugerowałam dołączenie liny do skórzanej części  :kwiatek:

zelka2303, to poczta powariowała z cenami .... a jak nie masz umowy z kurierem - to jest wlasie jeszcze drozej
prykładowo: wyslanie naczólka tez kosztuje mnie 12-14 zł, bo:

w gabaryt A listu (5 zł?)się nie mieści  - bo i w kopercie więcej niż 2 cm, a czasem i waga za wysoka - zdarzylo mi się 15 czy 16 zł za taki "list" zapłacic, a srednio 9 (8?) zł + ok. 2 zł koperta (oczywiscie polecony i prior.). idzie długo, stres i ryzyko że się pogniecie itd, w kartoniku (jako list) szło kilka razy ponad tydzień/ było avizowane bo ponadgabaryt....
paczka 9,50, pior 11 (?) + kartonik ok 2 zł (kupuje przez allegro - wysylka tyle co kilka kartonów - ale i tak sie opłaca) + taśma (tak - ona wychodzi przynajmniej 1 zł/mała paczka) i bąbelki do środka. przesylka wychodzi mi 12-14 zł, a mamy pewnośc, ze nie ma szans się uszkodzic. a przy czymś za nawet pare stówek - kilka zł różnicy nie robi.
gdybym znalazla kuriera za 15 czy nawet 20 zł - wysyłałabym kurierem, nawet dokladając ze swoich - zaoszczędziłabym na czasie i jezdzeniu na pocztę, ktorej nie mam pod nosem (25 albo 50 km jesli jade specjalnie - to juz pare zł się robi...)
Hejo  :kwiatek: Ja się znowu wtrącę  🤣






Pierwszy taki z łańcuszkiem  🏇
W sobotę okaże się jak wygląda na modelu  😀
karlotka35, fajnie 🙂 bedzie ladnie wygladac  🙂
małe propozycje:zaokrąglij troche rogi, moze troche zwęź? i nie obawiasz się, ze będzie w czoło mocno stukał? taki gruby - moze bole, chyba, że to nie bedzie opadający
jak myślicie czy ten materiał będzie dobry na podszycie czapraka?? 🙂
http://aspsklep.pl/product_info.php?cPath=30_50&products_id=393
Nie. To się rwie.
to i ja się pochwalę kiedyś wydziubałam taką prezenterkę w rozmiarze duże 1 🙂
horse_art   Rogów nie zaokrąglę bo to zepsuje efekt . Czy będzie stukać ? Jak na razie zrobię tylko przymiarkę . Podejrzewam ,że opadać może odrobine  , bo koń na którym jeżdżę ma dość szerokie czoło . Fakt jest gruby , ale bardzo leciutki . Wszystko się okaże na koniu  🤣

czarno-czarna   SUPER !! Daj fote jak na koniu leży  🏇
zdjęcia na koniu niestety nie mam bo wszystkie głowy były za duże a i prezenterki też już nie mam  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się