PSY

Wojenka nogi na 3 zdjęciu po prawej stronie wyrażają więcej niż tysiąc słów  😂

A dodatkowo, mam takie pytanie.
Mianowicie zupełnie nieoczekiwanie zostałam właścicielką psa myśliwskiego/tropiącego/płochacza (w każdym razie jeden rodzic nieznany, a tym czasem ze szczeniaka wyrasta mi wąchacz). Miał być pasterski, ale los płata figle i rodzice się nie dobrali. W każdym razie, dopóki mój pies ważył 20 kg nie było problemu, ale odkąd waży 30 i nadal rośnie, mam poważny problem z jego zachowaniem. Kiedy coś go zainteresuje, to nie ma mocnych- wyrywa mi ręce i ciągnie- za zapachem, za ptakiem, za sarenką kilometr przed nami...
Dotychczas miałam 6 psów, wszystkie pasterskie i jednego kundelka i z żadnym nie miałam problemu z dyscypliną i szkoleniem, jeździłam też na wystawy, więc totalnym laikiem w temacie nie jestem. Ale trochę mnie to martwi, że wszystkie sposoby uczenia chodzenia na smyczy oraz przywoływania i dyscypliny diabli biorą, kiedy w grę wchodzą myśliwsko-tropiące sprawy. Dodam, że na własnym terenie pies wykonuje wiele komend i reaguje na przywoływanie (do czasu pierwszego ptaka lecącego nad nami...)
Czy ktoś mógłby mi coś doradzić na poskromienie instynktu łowcy? :kwiatek:


edit: dodam, że w moim mieście nie mam możliwości szkolenia psów takiego typu. Rozpatruję dojeżdżanie do innego miasta, ale będzie to kłopotliwe, dlatego do tego czasu szukam jakiegoś rozwiązania.
Zora pokażesz go? 😀 Duży musi być!
Zora90, najwidoczniej nie masz wystarczająco mocno ugruntowanych komend a bodźce zapachowe są dużo zbyt dużym rozproszeniem na ten moment. Każdy, nawet myśliwski pies jest psem 😉 i szkoli się je tak samo posłuszeństwa jak każdego innego psa. Zresztą myśliwski czy nie - jeden będzie się wyłączał na zapachy i latające ptaszki, inny widząc inne psy, kolejny wodę itd 
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
14 lipca 2014 08:43
Zora90, a co znaczy ze w twoim mieście nie szkolą psów tego typu? Tzn jakich? Mieszańców, myśliwskich czy ciągnących na smyczy?
Chodzi o to, ze są szkolenia tylko i wyłącznie psów obronnych i nic poza tym.
Dziękuję za odpowiedzi, i jak będę miała chwilę to wrzucę zdjęcia 😉
Zora90, posłuszeństwa nikt nie uczy? Zanim się zacznie uczyć w kierunku obrony uczy się tak czy inaczej posłuszeństwa więc..
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
14 lipca 2014 14:41
Z jakiego miasta jesteś? Nie wierze w szkole uczącą obrony bez posłuszeństwa. Sportowa obrona to takie wkkw. Jest praca na śladzie, posłuszeństwo i obrona.
Mam dwa filmiki Milki 🙂 to co już umiemy, takie nasze zabawy.



Becia23   Permanent verbal diarrhoea
14 lipca 2014 17:17
Pierwszy filmik prywatny.

Fajnie! Jedna mała uwaga: staraj się nie powtarzać komend. Wiem, że to strasznie trudne czasami 😁
Już pierwszy filmik można zobaczyć 🙂 dziękuje, a dlaczego tak? Ile czasu mam czekać? Wydaje mi się, że czasem nie słyszy.
tet zwracam honor- jest szkolenie podstawowe, na które już się zapisaliśmy 😅 do tego czasu chyba damy radę ;P
angelika95 fajna mała!

Alten wrzucam fotki młodego. Mamusia berneńczyk, ojciec NN. Fido jest ze schroniska, konkretniej TOZ zabrał jego i jego rodzeństwo, ale to już dłuższa historia. Pierwsze zdjęcie jest dzisiejsze (obok 17 letnia collie), a reszta z ostatniego miesiąca  😉
Cudny!
Zora90 nie pomyślałabym że matka to berneńczyk 😀 Bardziej jak border collie 🙂
Wszyscy tak twierdzą, ale on teraz w wieku 6 miesięcy jak stoi obok dorosłego bordera to jest dwa razy większy  😁

edit: no i te uszy...  ;p
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
14 lipca 2014 20:28
Piękny 🙂
Angelika95, super, a jezeli mogę od siebie dorzucić dwa grosze, to wydawać komendy ciszej i weselszym głosem. Ciszej, bo pies jest bardzo blisko, jak będziesz robiła to samo na boisku i bedzie was dzielić 100 m to będziesz mogła głośniej, a tak to skali ci braknie. A weselsze komendy są lepiej tolerowane przez psa, ostrzejszy ton zostaw na przypadek wyłamania czy nieposłuszeństwa u dorosłego i wyszkolonego psa lub na sytuacje awaryjne, kiedy trzeba zdrowo huknąć.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 lipca 2014 20:38
Już pierwszy filmik można zobaczyć 🙂 dziękuje, a dlaczego tak? Ile czasu mam czekać? Wydaje mi się, że czasem nie słyszy.


To tak jakbyś dziecku mówiła milion razy "idz wyrzuc smieci", im czesciej powtarzasz komende tym mniejsze "wrazenie" ona robi 😉
Dziekuje za rady  :kwiatek: faktycznie jak powtarzam raz i chwilę poczekam to jest lepiej.  Tak się skupiam żeby było dobrze z mojej strony więc odrazu poważnieje, ale zwrócę na to uwagę.  I mam nadzieję za jakiś czas będzie to lepiej wyglądało.
Tak sie zachwycam wszystkimi waszymi pięknymi kluseczkami, że jak teraz wrócę do Polski to tez sobie sprawie takiego kluseczka 🙂 bo niestety w moim obecnym mieszkaniu jest zakaz mieć psa.... 🙁
[[a]]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140714%2FWLOCLAWEK01%2F140719621[[a]]

No zabiłabym chyba... :/
Ponieważ uzbierano już ponad trzy tysiące nagrody za wskazanie sprawcy, liczę , że ktoś "sprzeda" zbója. Włocławek to miasto, w którym ludziom się nie przelewa. I w tym cała nadzieja.
Zora  😍 Jak duży border collie, masakrycznie bardzo w moim typie, aż się rozpływam przed monitorem, on jest taki śliiiicznyyy!


Dobra dość, bo nigdy nie skończę, ale jest naprawdę piękny!  🙂
Trochę nas wakacyjnych:









emi cudowne zdjęcia 💘 ,gdzie jest taka piękna okolica??
zuza   mój nałóg
15 lipca 2014 17:00
emi piękne zdjęcia !A wilki jak stamtąd 🙂
Zora90 śliczne psisko
emi piękne zdjęcia  😍
emi przecudowne!
emi piękne foty! I miejsce bajeczne!

A wszystkim dziękuję za miłe słowa co do mojego psa- kundle to chyba urok mają  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2014 21:12
Proszę o kciuki za Bułkę co by leki działały i nie trzeba było w piątek usypiać, prześwietlać i robić punkcji  🙁
JARA, kciuki zaciśnięte! 🙂
Ja też będę trzymać.  Coś ostatnio jakiś pechowy czas dla psów nadszedł.  😤

Do nas jutro przyjeżdża Milka  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się