pensjonaty w okolicach trójmiasta

Thymos, po trójmieście sobie na plażę konno nie pojedziesz. Musisz szukać stajni za Gdynią, gdzie wolno końmi na plaże wjechać. Mamy wątek cały do tego:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,7854.0.html
Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat stajni SAKOWCÓWKA w Łapinie ? Najlepiej osoby, które mają/miały tam swoje konie.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 czerwca 2014 19:30
A co chcesz wiedzieć?
Ktoś napisałam na priv
Tylko w Połchowie u Jackiewiczów konie teraz na 2 godziny dziennie maks wychodzą z boksu.

w tej chwili konie wychodzą na cały dzień na pastwiska.
anai tak? O widzisz, jak pisałam tamtego posta to znajoma od nich odchodziła ze względu na kiepski czas pastwiskowania 😉
Trochę może nie na temat, ale szukam transportu dla konia z Warszawy do Gdańska na poniedziałek. Może akurat ktoś ma jakiś pomysł, albo wiezie swojego konia.
Orientuje się ktoś czy są jeszcze gdzieś wolne miejsca w pensjonatach blisko Gdańska ? (tak do 20 km)
Dzwoniłam już m.in. do Swojaka i Sakowcówki ale mają komplet.
Zależy mi na tym żeby było czysto w boksach, pastwiska i miejsce do jazdy.
Będę wdzięczna za każdą informację.
w gdańsku na Orunii są stajnie dwie 😉
Wolałabym się nie zapuszczać  tamte rejony -  nie ma gdzie konia wypuścić 🙁
kilkerley, w stajni Niegowo (koło Orunii/Lipiec) jest gdzie wypuścić konia i chyba mają miejsce. Użytkowniczka klaudiabolusiowa stoi tam ze swoim koniem, napisz do niej, na pewno będzie w stanie ci coś więcej napisać na ten temat 😉
Ronin.   Każdy orze jak może.
16 lipca 2014 19:13
U nas- Ośrodek Jeździecki La Scalla  🙂
Siii, u nas póki co konie stoja na pastwiskach i maja wiaty, ale we wrześniu oddajemy juz 5 boksów do użytku (w planach jest 7). Mamy pastwiska, własne siano z samodzielnych pokosów i słomę. Obok stajnia full, trzy konie w pensjonacie ale u nas większe pastwiska, plus dodatkowy teren do ogrodzenia. Plac do jazdy jest z przeszkodami DIY ale o wymiarach 50 m na 70 m. Możliwość wyjazdów w teren i pławienia, stajnia mała kameralna bo pensjonariuszy jest póki co 3 w tym dwa moje. Ale dla konisk warunki swietne, przynajmniej moje wygladaja na zadowolone bo trawy pod dostatkiem i siana nie żałują. A utrzymanie w kondycji oraz masie 30 letniego kucyka nie jest łatwe.
co do zaplecze to tez jest, siodlarnia, pokoj z kominkiem, szafki, wc i wiata na dworze kolo placu. Wiecej info na priv mogę udzielić czy jakieś fotki podesłać.
a czy znacie może jakąś stajnię dla konia emeryta do 400zł? Gdzieś w okolicy (czyli do tych 100km) trójmiasta?
Jak nie znajdę dzierżawcy dla mojego zgreda, trzeba będzie poszukać mu stajni na emeryturę, bo ja dwóch koni nie mam kiedy ogarniać.
Jedną sprawdzoną znam, ale tam cena już 500 zł, więc chciałam się zorientować czy coś gdzieś taniej nie znajdę 😉
W lipcu/sierpniu będzie w Gdańsku dentysta dr. Pędziwiatr? Może jacyś chętni na wizytę?
xxagaxx  w Boroszewie, tam gdzie stoi Deborah nie mam jakiegoś tańszego pakietu? Coś mi się kojarzy że tam chyba jest jakaś oferta za 450 zł
Ogólnie to ciężko znaleźć coś poniżej, bo to średnio się już opłaca
Louisa, no właśnie u nas tak, wiem że pod Bydgoszczą spokojnie można znaleźć stajnię za te 350-400 zł. CO prawda zero infrastruktury ale mi dla emeryta niepotrzebne. Chciałam sprawdzić czy gdzieś u nas, nawet właśnie dalej nie ma jakiejś kameralnej stajni. za 500 zł to można konia wstawić już w miejsca gdzie jest plac i przeszkody. Ja szukam czegoś gdzie jest tylko łąka 😉 Ale ja mam czas, wiec póki co spokojnie staram się sprawdzić grunt 😉
xxagaxx zapytaj Stadnina Koni Narusa- profil na fb. Trzymałam tam Ruda przez 2 lata. Maja 200ha pastwisk (z tego co pamietam) konie podzielone na mniejsze grupy. Przyjeżdzałam do konia 2 razy do roku, a właścicielka stajni załatwiała werkowanie, szczepienia i weta jak była trzeba (kiedyś Ruda dostała strzała i była do szycia). Ja płaciłam 400 zł, a koń wygladał jak pączek w maśle 😉 Nie jestem tylko pewna, czy cena nie wzrosła do 450 zł, ale warto zapytać. Jak coś, moge Ci dać numer na PW.
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat stajni Ania w Kielnie? 🙂
a czy znacie może jakąś stajnię dla konia emeryta do 400zł? Gdzieś w okolicy (czyli do tych 100km) trójmiasta?
Jak nie znajdę dzierżawcy dla mojego zgreda, trzeba będzie poszukać mu stajni na emeryturę, bo ja dwóch koni nie mam kiedy ogarniać.
Jedną sprawdzoną znam, ale tam cena już 500 zł, więc chciałam się zorientować czy coś gdzieś taniej nie znajdę 😉


Choczewo za 400zl, polecam 😉 A od 3miasta niedaleko.
tutaj zdecydowanie wiecej osob zaglada, a zeby nie podpasc modom to na szybkosci:
szukam sprzedawcy na dzial jezdziecki, wiecej w ogloszeniach i trojmiasto na towarzyskich 🙂

Ostatnio pytałam się o stajnie w okolicach Gdańska. Dostałam kilka odpowiedzi i pomyślałam że fajnie by było mieć jakąś "porównywarkę". W ogłoszeniach i na stronach poszczególnych stajni nie zawsze można znaleźć interesujące nas konkrety.Niektóre opisy w re-voltowym katalogu są troszkę nieaktualne. W związku z tym zrobiłam tabelkę w excelu  😍  gdzie każdy mógłby dopisać to , co wie o konkretnej stajni. Jeżeli jakąś stajnie pominęłam to proszę o dopisanie. Mam nadzieję że szybko pozbieramy wszystkie informacje. plik możecie ściągnąć do siebie i uzupełniać lub wysyłać do mnie wiadomości z informacjami  🙂

Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam

P.S. tabela do ściągnięcia przez chomika (forum chyba nie trawi excela)
http://chomikuj.pl/cavallina/Galeria
Zapraszam do... a ja do ogłoszeń
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 lipca 2014 21:54
Irena, ogłoszenia są wyżej.
Zapraszam czy polecam? 😉
dla kompromisu, pewnie "autopolecam"  😎
deborah   koń by się uśmiał...
29 lipca 2014 22:03
xxagaxx, a Bojary? stajnia w siwiałce? Albo Stajnia Gajcy? ogromne pastwiska i dobra opieka. Cena chyba własnie koło 400 zł.
xxagaxx, a Bojary? stajnia w siwiałce? Albo Stajnia Gajcy? ogromne pastwiska i dobra opieka. Cena chyba własnie koło 400 zł.

Stajnia Bojary 450zl, a stajnia Gajcy 500zl. Zdecydowanie bardziej polecam stajnie Gajcy, sama w niej stoję i mogę z czystym sumieniem powiedzieć "tak, jest idealnie i dla mnie i dla mojego konia!"
do zestawienia można dodać jeszcze stajnię Dolina Mustangów w Wyczechowie
zagubiłam się trochę i nie wiem już czy w Wyczechowie są 2 stajnie czy po prostu Dolina Mustangów to teraz Sakowcówka II. Ktoś mógłby to objaśnić ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się