Jakie pasze dajecie swoim koniom?

tulipan, nie pomogę ci bo ja mam chodzącą beczkę. Mój koń patrzy i tyje. W momencie kiedy już pracował dostawał ok 2 miarki paszy + 3 miarki owsa (z czego 2 miarki gniecionego) na dzień. I do tego sieczka. Energii miał i to sporo, ale znowu, on dość nie miarodajny bo odchudzić go nie jest łatwo.
mtl   I M Equestrian
09 lipca 2014 00:06
[quote author=Evson link=topic=25.msg2135598#msg2135598 date=1404848830]
Polecacie jakieś pasze dla konia po kolce i z wrzodami??
Ustawiłam mu juz super menu na którym tył lub trzymał wage ale jak był w treningu... Później wszystko sie posypało bo od miesiąca jest boks a na deser okropna kolka po której koń wylądował w klinice. Jak go bede odbierac to napewno powiedza mi co i jak przez najblizszy tydzien-dwa ale co dalej to nie wiem jestem jak dziecko we mgle, bo nigdy nie mialam takiej sytuacji. Tymbardziej ze on jak trenował to jadł spoooooro, a teraz podczas postoju zmniejszylam mu znacznie, i juz przed kolką bardzo schudł.

edit: zreszta o tym problemie ze nie wiem ile karmic pisalam juz wyzej  😉 teraz niestety bede musiala jeszcze bardziej uważac bo juz po-kolkowy  🙁


sieczka Dengie Healthy Tummy 🙂
[/quote]

o tym samym pomyslalam  😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 lipca 2014 07:20
tulipan, ja od dłuższego czasu zmagam się z żywieniem konia ochwatowca, mojego startowego konia 😉 teraz piszę z tel, ale jak przypomnisz mi wieczorem, to chętnie się podzielę doswiadczeniami. Generalnie Ptys dosyć słabo wykorzystuje pasze, łatwo i szybo chudnie, trudno go odpaść, no i zawsze do pracy ma za mało energii 😉 tj. Miał bo udało mi się zbilansowac karmienie.
orientujecie się czy są jakeś zioła, (czy też zamienniki owsa), które są bardzo mocno energetyczne?

Ja tez podpisuje się pod sieczka Healthy Tummy jest świetna  😀
Powiedzcie czy stosował ktoś Marstall Wiesen Cobs  albo Just Grass? Jakie opinie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ponieważ nasza pasza tym razem ma lekką obsuwę w dostawie, muszę na cito kupić coś w sklepie stacjonarnym. Z musu pavo, tylko nie wiem co konkretnie. Potrzebuję czegoś dla młodego, czyli konia pracującego, rosnącego, nabierającego masy, obecnie trochę przymulonego przez całodniowy pobyt na pastwisku.
Co brać? SportsFit? Triple P? Gold E? Czy coś w ogóle innego?
Czy ktoś stosował pasze Masters Senior i mógłby się podzielić wrażeniami?  :kwiatek:
anai, moja znajoma przez długi czas karmiła Pavo Triple P i była zadowolona. 😉 Koń zawsze miał wystarczająco dużo energii i wyglądał na dobrze odżywionego, w dobrej kondycji. Może to Ci pomoże w wyborze.
sharivariJa podawałam 18 latkowi w treningu Senior Musli jak mi zszedł z masy po zmianie stajni i po zjedzeniu dwóch worków (1 l miarka dziennie) mógł przejść na podstawowe (tańsze 😉) nie tracąc masy. Jak się zaczął sezon pastwiskowy to odstawiłam. Jeśli chcesz wiedzieć  cos więcej to pisz PW 🙂
kajpo dzięki za odpowiedź :kwiatek: wysłałam pw
Pavo skończyło z programem lojalnościowym, czy trafiły mi sie jakies wybrakowane worki na których nie ma kuponów ?
anai miałam ten sam problem i zaczęłam dawac triple p. Moja na razie dostaje mniej niz na opakowaniu jest napisane a i tak czuć, że jest żywsza i bardziej chetna do pracy 😉. osobiście zamierzam potem kupic znowu tą pasze.
Witajcie,rozpoczynamy skarmianie paszy mastersa,(Excellent oraz Primeur)dam znac w niedalekiej przyszłości jak sie pasza sprawuje  😁
chyba ze ktos podaje  i juz ma jakies wnioski?
potrzebuje malej pomocy
moj koń jest po kontuzji-  wracamy juz do regularnej pracy od 3 tyg

enargii jako takiej mu nie brakuje- wymyśla czasem mocno- troszke go roznosi, ale chwilę bo kondycji brak
ogólnie to mocno oklapł z mięśni, zapuścił brzuszek 😉

chce go pomału czymś odbudować,
dostaje highlight improver i do tego chciałabym:
1 alfa beet- wysłodki z lucerną
lub
2 Alfa A oil sieczka lucerna z olejami

co wybrac zeby go odpaść, odbudować mięśnie a nie pobudzić zbytnio do "wymyślania"  ?
podawał ktoś te preparaty?
Jak zapuścił brzuszek to w wysłodki bym nie szła 😉 To jednak włókno i na ogólną poprawę wpłynie na pewno, ale niekoniecznie na mięśnie. Dodatek sieczki powinien załatwić sprawę.
izkadul, łooo, nie dawaj wysłodków, jak koniowi odpala. Jakaś sieczka, albo lekki mix by się przydał 😉
equi dream, ikarina- dzięki dobre kobiety  :kwiatek:

biore sieczkę w takim razie
mam nadzieje ze szybko wrócimy do wyglądu konia, a nie chabety z brzuchem
Moon   #kulistyzajebisty
21 lipca 2014 20:50
Klami, też się ostatnio nad tym zastanawiałam, bo też kupiłam granulat i szukałam, szukałam na worku i... nie znalazłam :P
Moon,Klami  a gdzie te kupony były umieszczane? Muszę sprawdzić na moim musli 😉
Czy możecie polecić dodatek paszowy dla klaczy 9-letniej, dobrze wykorzystującej paszę, żywionej następująco:
- pastwisko
- siano na noc (1/2 kostki)
- 3 kg owsa
- suplement miedź, cynk, biotyna
- elektrolity w razie potrzeby

W treningu skokowym (skoki 1-2 x w tygodniu, praca ujeżdżeniowa 4-5 x w tygodniu, czasami lżejsza ponieważ chodzi też pod nieco słabiej jeżdżąca osobą, czasami jakiś teren dla urozmaicenia). Są to skoki na poziomie L.

Kondycja bardzo dobra, klacz umięśniona, sierść błyszcząca. Ogólnie obraz zdrowego fit konia ale czasami brakuje nam energii. I co tutaj mogę dodać właśnie w celu uzyskania tej energii której czasami (chociaż nie zawsze) brakuje. Zależy mi też, by nie obciążyła zbytnio budżetu. Może ktoś coś polecić?  :kwiatek:
falabana, może Basis-Sport Mastersa? Kosztuje 55 zł a działa bardzo fajnie, daje konkretną energię ale taką bez gotowania się i odpałów. U nas je ją arabiszcze które po pójściu w intensywniejsza robotę oklapło nieco i hucuł na diecie, żeby chciało mu się robić cokolwiek i w obydwu przypadkach jest bardzo ok 🙂
Jaka jest rzeczywista różnica między "normalnym" siemieniem, a żółtym ?? Podej się je na takich samych zasadach ??
http://www.marstall.pl/sklep/sonnenlein-3-5-kg,p,63,7,.html

I drugie pytanie. Jak oceniacie musli Marstall Champion, Amino Sport Musli ?? KArmił ktoś ?
Witajcie. Chciałabym prosić o radę dotyczącą wyboru paszy dla mojej kobyły. Aktualnie koń dostaje 2 miarki owsa rano i wieczorem, codziennie wychodzi na pastwisko, a na noc dostaje siano. W tym tygodniu zamierzam jej włączyć suplement NAF EnerG. Niestety kobyłka ostatnio minimalnie schudła (wygląda normalnie ale chciałabym ją wspomóc jakąś paszą) myślicie, że to dobry pomysł? Jeżeli tak to jaką? Z góry dziękuje za odpowiedź.
emptyline   Big Milk Straciatella
22 lipca 2014 18:04
A siano dostaje w ciągu dnia?
Po porannym karmieniu jest wypuszczana na łąki. Wraca późnym popołudniem bądź wieczorem do stajni i dostaje owies oraz siano. Latem konie nie dostają siana przy porannym karmieniu tylko idą na pastwiska. Niekiedy rano widzę niedojedzone siano po wieczornym karmieniu.
Kofi, po pierwsze ile to jest 2 miarki owsa? Miarka miarce nierówna
Po drugie: kiedy koń był ostatnio odrobaczany i czym?
Kiedy miał sprawdzane / robione zęby?
Po trzecie jak wyglądają pastwiska (bogate / biedne)? Przy ostatniej pogodzie trawy raczej słabe...
Jeśli zależy Ci jedynie na masie, bez energii proponuję wysłodki z otrębami
_Gaga, miarka ma litr, konie dostają owies w całości tzn nie gnieciony.
Tak się złożyło, że była odrobaczana wczoraj equimaxem, a wcześniej w marcu groverminą.
Zęby były robione 4 tygodnie temu.
Na pastwiskach jest sporo trawy, konie co jakiś czas mają zmieniane pastwisko także z trawą nie ma problemu.
Kofi, poczekaj zatem 2 tygodnie zanim cokolwiek wprowadzisz. Świeżo robione zęby + odrobaczenie konia powinny wspólnie zadziałać
Jeśli nie masz cierpliwości - jak pisałam - wysłodki + otręby jako dodatek z pewnością nie zaszkodzą 🙂
Ma ktoś pomysł na rzeczową paszę dla konia problematycznego pod względem rozwoju mięśniowego, bo rozwijającego mięśnie bardzo powoli i z tendencją do zakwasów, zastoin, itd?
Nie może ponadto dostawać paszy energetycznej, bo "napala" się, jest to koń z gorącą głową.

Do tej pory dostawała Staypowera Dodsona, ale jest zbyt energetyczna dla niej mimo wszystko, potem próbowaliśmy też Dodsona - ERS Pellets czy jakoś podobnie, dawała dobre efekty, ale jest droga i mało ekonomiczna. Wolałabym coś nieco tańszego i o lepszej wydajności, że tak powiem (Dodson - 130/120 zł za worek na 2 tyg).

Myślę aktualnie o Baileys Everyday High Fibre Mix, moje konie to jadły z fajnymi efektami, nie wiem tylko jak z tym przyrostem mięśni?, bo ona ma bardzo dużo włókna, a niewiele białka. Niby Muskat i Lilith rosły na niej jak pączki, ale tu jest inny koń, inny problem.

Ktoś ma jakiś pomysł?

PS Chodzi o paszę zarówno pełnoporcjową, jak i dodatkową - np do owsa. Jestem otwarta na wszystkie opcje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się