Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lipca 2014 20:08
Nie dziwię się, daje piękny obrazek.
Cellebre   Rude, rude wszędzie.
03 lipca 2014 13:47
Skoro wszscy to ja także chciała bym ocenę zdjęć 🙂
Fotografią nie zajmuje się długo ( Brzmi to zbyt profesjonalnie jak dla mnie i moje fotograficzne wypociny  🤣. )

Uwielbiam robić zdjęcia samochodom etc. 🙂





Fascynuje mnie także makro :3 Tylko na to czasem nie potrafię znaleźć odpowiedniego przedmiotu, owada itd.
To mój faworyt:


Jako, że jestem koniarzem uważam konie za świetne modele 🙂
Moja klaczuchna:




Time Twoje zdjęcie gołębia mnie urzekło 🙂 Bardzo ładne kolory na zdjęciach. 🙂 Długo się tym zajmujesz?
@Cellebre - dwa pierwsze zdjęcia całkiem fajne, pozostałe to dla mnie takie przypadkowe pstryki 😀
Cellebre - bardzo dziękuje  :kwiatek: :kwiatek:
cykam sobie amatorsko, dla siebie - bo lubię, jakieś 4 lata 🙂
Pierwszy raz byłam w studio nagrań  😍 Przeżycie niesamowite, choć w kwestii warunków do zdjęć - chyba największy hardcore, z jakim miałam do czynienia.

IMG_5362 by Lena_i

IMG_4865 by Lena_i

bassoon by Lena_i

IMG_4762 by Lena_i

IMG_4294 by Lena_i

(edit - poprawione linki, bo wymieniałam zdjęcia na mniej ciemne 😉)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 lipca 2014 22:35
ale wyszło dobrze 😉 trzecie!  😍
abre   tulibudibu
03 lipca 2014 22:41
Lena, moim zdaniem za ciemno, przynajmniej o jakieś 0,5 EV. Ale mam wrażenie, że wszystkie Twoje zdjęcia są ciemne i zastanawiam się czy to styl taki, czy masz bardzo jasny monitor. A studia zazdroszczę 🙂 i kadry ciekawe 🙂
Byłam w ubiegłym tygodniu na weselichu 🙂
Ubawiłam się do białego rana. A że był zawodowy fotograf, to mogłam sobie bezstresowo ustrzelić to i owo.

edit...... Po raz pierwszy i ostatni dodaję zdjęcia przez Re Voltę. Ich jakość to jakaś porażka  😁



Lena, moim zdaniem za ciemno, przynajmniej o jakieś 0,5 EV. Ale mam wrażenie, że wszystkie Twoje zdjęcia są ciemne i zastanawiam się czy to styl taki, czy masz bardzo jasny monitor. A studia zazdroszczę 🙂 i kadry ciekawe 🙂


Ja mam właśnie ściemniony monitor u siebie 😉 Co do ekspozycji, trochę się bałam ciągnąć mocniej, bo wychodziły przepały. Tam było dużo reflektorków w różnych miejscach. Kiedyś przy okazji muszę się przyjrzeć fotkom na innym monitorze.
abre   tulibudibu
04 lipca 2014 12:25
Lena, a w czym obrabiasz? Nie bój się punktowego rozjaśniania.
Lena, ale przepały w reflektorach mogą sobie być przepalone. w sumie zawsze będą bo to źródło światła. Natomiast przepały na zdjęciu - zawsze możesz to uratować wyciągając ekspozycję ale ściągając samą biel. chociaż te zdjecia akurat mają swój klimat takie ciemne😉
Wstawiam coś swojego ,robione na szybko


I makro
Lena, a w czym obrabiasz? Nie bój się punktowego rozjaśniania.


W gimpie i niestety przyznaję, obróbka nie jest moją najmocniejszą stroną 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lipca 2014 14:12
na razie jeden kadr ale będzie więcej 😀 Stefano i Rooster Nic <3
abre bardzo Ci dziękuję za zwrócenie uwagi na ekspozycję, popoprawiałam i kolejne dni już są mniej ciemne.  :kwiatek:

Jeszcze jedno, tym razem objawy głupawki 😉

IMG_6722 by Lena_i
Mazury
abre   tulibudibu
09 lipca 2014 22:09
Lena, rozbrajają mnie takie dekoracje "w bardzo poważnych miejscach" 😉

Time, tak z ciekawości - dlaczego centralnie?
a nie wiem, jakoś tak wyszło, mam inne i nie są centralne, jakoś to mi się spodobało  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lipca 2014 20:43
wakacyjnych kadrów ciąg dalszy 😀

Bunny



Diamond (geeenialny 3latek, ah i oh)
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/q71/s720x720/10500462_620159931416402_6561155255503183671_n.jpg?oh=791ff700f3ded28db26e5725cbe204f1&oe=543C2AC1&__gda__=1414786759_2accbc373df1c1f1d6f4705836e45580[/img]

i mój Budyń. Było go trochę w wątku z naszymi końmi więc nie będę dublować, stąd tylko jedno :P
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2014 20:55
Patrzę, patrzę i nie rozumiem, jak ten trzylatek jest wypięty. Ale ma zadziszcze 😲
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lipca 2014 20:58
hahaha 😀 to najzwyklejsza w świecie czarna wodza. Tyle że luźna, z bawełnianej liny a nie jakiegoś sztywnego, kupnego syntetyka i z widocznymi leżącymi na szyi wodzami przywiązanymi do hornu (bo kto by się bawił w odwiązywanie ich od wędzidła :P)

a co do budowy... jak tu nie kochać AQH?...
(Buła jest łącznie w tym roku niecałe dwa miesiące w pracy)

😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2014 21:09
Dopiero jak sobie powiększyłam zdjęcie, to zauważyłam, że tam jest karabińczyk  😂 Myślałam, że ta bawełniana lina tak o sobie powiewa  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lipca 2014 14:15
a luźny dzień w Gallarate wygląda tak ;D
Martina i Bunny
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2014 19:21
A ja byłam w Jakubowicach! Wspaniale fotograficzny parkur! 😉

A byłaś może teraz, w weekend?

(ale się naszukałam tego postu  :hihi🙂
dawno nic tu nie wrzucałam.. a zmienię trochę klimat bo aktualnie walczę cały czas ze śłubami🙂

parę kadrow:







i miałam ostatnio brzuszek🙂



cześć dziewczyny 🙂 mam do Was mega prośbę.....chcę popróbować z portretmi koni z czarnym tłem. Podpowiecie trochę jak się a to  zabrać?  😀
abre   tulibudibu
16 lipca 2014 19:34
dublowaty, to w sumie dość proste tylko trzeba trochę na miejscu pokombinować.
Potrzebujesz:
- pomieszczenie z którego koń wygląda (np. drzwi do stajni, w której jest ciemno)
- lekko pochmurną pogodę i światło z jednej strony (np. przed zachodem słońca), żeby ładnie wyciągnąć kontury
- tryb manualny w aparacie
- punktowy pomiar światła
- program graficzny w którym nieco podciągniesz kontrast, wygasisz tło itp. (opcjonalnie)

W zależności od umaszczenia konia oraz ilości światła na zewnątrz i w pomieszczeniu wprowadzasz korektę w ustawieniach manualnych (przy koniach gniadych, karych będzie na minus), przysłona taka, żeby cały łeb był ostry czyli spokojnie f/5.6, do tego odpowiednie ISO. Światło mierzysz na koniu.

To takie podstawy. Resztę musisz na miejscu dostosować pod zastane warunki.



Długo nie fotografowałam, dopiero niedawno znowu zaczęło mi to sprawiać przyjemność.

Zachód i wschód słońca pod światło to jest to, co tygryski lubią najbardziej 🙂



smartini
Super 🙂
abre
Jesteś niesamowita, zwłaszcza w kwestiach "świetlnych"

Coś ode mnie, trafiło mi się sympatyczne światło, więc szybko przestałam narzekać na panujący skwar i zaduch  😁


armara, *.* drugie przepiękne! (jak zawsze :lol🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2014 21:20
O matko armara, a myślałam, że to mi się dzisiaj w końcu portrety udały  😵

Edit: wczorajsze loffki:


W ogóle to miałam wraz z juliadną bardzo intensywne fotograficznie dwa dni  😍
Dawno nie byłam tak zadowolona po zdjęciach, chociaż na razie przejrzałam je tylko na LCD - więc pewnie jak przyjdzie co do czego, to się rozczaruję...

Może mi ktoś napisać, jak w GIMPie dodać półprzezroczysty napis?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się