Dopasowanie siodła

Thymos Oglądałam ten model na zdjęciach sklepowych i wydaje mi się, że siodło o takim kształcie ma odstawać od grzbietu w tylnej części paneli...
Jeśli masz możliwość, to zrób proszę zdjęcie konia bokiem, bez czapraka, z zapiętym popręgiem.
A najlepiej zaznacz też na nim od razu, w którym punkcie tył przestaje przylegać.


hej, wczoraj znajoma zrobiła mi takie zdjęcia właśnie, dodatkowo z ręką pod siodłem, żeby było widać jak to wygląda. Póki co mam tylko komórkowe (na tamte muszę jeszcze poczekać), zobacz: i sam grzbiet konia:
falabana, a może to kwestia jeźdźca/siedziska? Jak jeździec będzie siedział na tylnym łęku bo siedzisko za duże, za małe, źle wysiedziane czy cokolwiek innego, to przedni może się unosić - może stąd wrażenie luzu i suchych plam?


A wiesz, że może coś w tym jest? Siedzisko 17,5 ... na mnie faktycznie za duże ale dzielę z osobą współdzierżawiącą konia i mężem. Wygląda to tak:



wydawało mi się, że tragedii nie ma bo mam mocno umięśnione nogi ale na moje cztery litery może faktycznie przyduże, choć wydawało mi się, że siedzę w równowadze. Natomiast trenerka coraz to częściej zwraca mi uwagę na to, że łydka wewnętrzna ucieka mi do przodu więc może coś w tym jest i usadza lekko fotelowo pomimo tego, że samo siodło leży w równowadze.

krzysztoftzr   Horses knows who moves who
16 lipca 2014 22:05
Ciach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Krzysztof, serio, przeczytaj regulamin i się w końcu dostosuj - non stop brak edycji postów, potem jakieś reklamy, cytowanie zdjęć - jesteś tutaj na tyle długo, że wypadałoby się w końcu nauczyć, jak korzystać z tego forum
Na czym dokładnie miałoby polegać to szkolenie? Czy będą poruszane podstawowe kwestie dopasowania? I jak sprawdzić swoje siodło? 🙂
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
16 lipca 2014 22:16
Na czym dokładnie miałoby polegać to szkolenie? Czy będą poruszane podstawowe kwestie dopasowania? I jak sprawdzić swoje siodło? 🙂


Tak będą poruszane te kwestie będzie można zadać pytania do prowadzącego szkolenie .
krzysztoftzr, miałeś organizować w Szczecinie... sprawa nieaktualna?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
17 lipca 2014 08:25
szczecin nadal aktualny   
Jakiś termin, miejsce, cokolwiek?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
17 lipca 2014 08:55
gaga  o terminie  powiadomie  wkrótce  oraz  gdzie się odbędzie
Wkrótce to mam urlop i myślałam o zaplanowaniu go tak, aby nie kollidowało
nicto najwyżej nie skorzystam
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
17 lipca 2014 21:52
[quote author=_Gaga link=topic=95.msg2141153#msg2141153 date=1405584180]
Wkrótce to mam urlop i myślałam o zaplanowaniu go tak, aby nie kollidowało
nicto najwyżej nie skorzystam
[/quote]

gaga rozumiem  ale spraw organizacyjnych nie dam przeskoczyć tak od razu 
Dodaję zdjecia siodła na koniu, czy mogę prosić ponownie o komentarz, może tym razem lepiej będzie widać, co jeszcze mogę z tym siodełkiem zrobić?
Przepraszam, że post pod postem, ale nie mogłam dodać więcej zdjęć do poprzedniego posta.


Zdj z ręką i bez ręki, pokazują jaka jest +- przestrzeń pomiędzy grzbietem a siodłem, nie naciskałam ręką na knia, jest tak położona delikatnie i wsunięta na tyle, an ile siodło pozwalało.
Puszczać dalej, czy da się zrobić jeszcze jakąś korektę?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
18 lipca 2014 13:15
.
ma ktoś winteca 500 i wie jak powinien wyglądać po rozkręceniu w miejscu paneli?
bo ja tam mam białą wate i na to mam pchać panele korekcyjne?
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
19 lipca 2014 09:57
Dostałam na weekend miarki/szablony do sprawdzenia rozmiaru łęku na koniu z Daw-maga . Czy ktoś chciałby mi wytłumaczyć w którym miejscu mierzyć i jak to robić, żeby było jak najbardziej dokładnie? Obstawiam, że mam mierzyć tuż za łopatką, na koniu stojącym prosto/równo z głową w górze?  :kwiatek:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 lipca 2014 10:10
krzysztoftzr,
a po czym wnosisz, że leci na przód, wszak na żadnym zdjęciu nie widać przedniej części siodła?
No i w ogóle, dlaczego dopychać tył jak leci na przód???
[quote author=ms_konik link=topic=95.msg2142550#msg2142550 date=1405761012]
krzysztoftzr,
a po czym wnosisz, że leci na przód, wszak na żadnym zdjęciu nie widać przedniej części siodła?
No i w ogóle, dlaczego dopychać tył jak leci na przód???
[/quote]


dokladnie. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że "teoria" Krzysztofa w dopasowywaniu siodeł jest...uboga. Nie wspomnę o praktyce.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
20 lipca 2014 17:34
Czy ktoś zechce mi pomóc? Pytanie jest wyżej  :kwiatek:
witam, mam pytanie dotyczące poszerzania siodła, dokładnie przedniego łęku. Kogo najbardziej polecacie w tej kwestii? Zastanawiam się nad DAW-MAGiem i nad HB Contact. Chciałabym, aby w miarę możliwości dopasowali mi przedni łęk do odrysu grzbietu mojego kopytnego? Zależy mi, aby też siodełko nie uległo jakiejś negatywnej deformacji, dlatego chciałabym je oddać w zaufane ręce fachowca.. Jakieś opinie? (Moje siodlo to KenTaur Apollon) pozdrawiam 🙂😉
Thymos moje siodło się tak podnosiło po poszerzeniu.
Wysłałam do Daw-Maga powiedziałam im co się dzieje. Dopchali je z przodu i leży po tym idealnie.
mohuka HB Contact z tego co wiem nie biorą obecnie do korekty nie swoich siodeł, bo i tak są zawaleni robotą.
Czyli chyba jednak DAW-MAG.  🙂
Rozmawiałam z Panem z DAW-MAGa, wszystko mi pięknie wyjaśnił, dostanę miarkę na przedni łęk i dopasuje siodełko do mojego rumaka 🙂 zobaczymy jak to wszystko wyjdzie..  🏇
Thymos moje siodło się tak podnosiło po poszerzeniu.
Wysłałam do Daw-Maga powiedziałam im co się dzieje. Dopchali je z przodu i leży po tym idealnie.


Ono się tak podnosiło przed poszerzeniem przodu, ale rymarz dopychał też poduszki z tyłu.
No ewidentnie chyba nie psuje, chyba puszcze je dalej po prostu i poszukam czegoś bardziej pasującego.

BTW, pod moją ujeżdżeniówkę (gdzie mi za duże siedzisko jest), podłożyłam cicika, i wygląda na to, że on rozwiązał problem, dobrze leży, prawda?

-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
21 lipca 2014 15:09
Thymos ja z tego zdjęcia nie jestem wstanie nic ocenić.
Postaram się bez dziecka, niestety tylko takie mam na ten moment, a info jest dla mnie bardzo ważne 😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
21 lipca 2014 15:24
A masz fotkę bez miśka - siodło w niego wpada i nie da się ocenić, jak naprawdę leży.
bibi nie pisz głupot. Skoro misiek to siodło go potrzebuje. Bez miśka byłoby ciut przyszerokie 

Thymos, siodło leży dobrze. Może nie idealnie, ale spokojnie możesz tak jeździć. Popręg trochę za blisko łokcia, ale nie blokuje. Jak dla mnie jest dobrze.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
21 lipca 2014 16:07
korysindex4 czytaj ze zrozumieniem, ja nie powiedziałam, że misiek jest beee, lepiej jest zobaczyć, czy siodło leży dobrze bez niego tyle
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się