Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 marca 2009 12:35
we włosani tez ostatnio stanela hala.
Witam.
Potrzebuję dojechać do nowej stajni w Michałowicach. Będę jechać z Krakowa, nie wiem dokładnie skąd, przypuszczam że z dworca.
Mógłby mi ktoś podpowiedzieć czym najlepiej jechać, gdzie wysiąść i jak tam dojść?
Będę wdzięczna 🙂
Pozdrawiam.
montana   małopolskie
28 marca 2009 10:42
busiki z dworca lub autobusy MPK z Kleparza
tutaj jest wytłumaczone
http://www.stajniekrk.darmowefora.pl/index.php?topic=76.15
Busy jadące do Miechowa lub Słomnik jeżdżą przez Michałowice. Więc można jechać którymś z nich. Jeżdża bardzo często co jakieś 5 10 minut z dworca głównego.
Już jutro (09.04) przyjeżdża do nas do Stajni Bodzanów pani weterynarz-chiropraktyk.

Wszystkich zainteresowanych podglądnięciem metody,porozmawianiem z panią Olgą Kuleszą i spędzeniem z nami czasu serdecznie zapraszamy do Bodzanowa w godzinach popołudniowych i wieczornych 🙂

Niezorientowanych w temacie odsyłam do wątku chiropraktyka

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,3962.0.html

Zapraszamy 🙂

Czy ktoś was wie coś na temat nowej stajni w Rząsce? Jeżdżę często Balicką i widziałam na posesji za takim dużym kamiennym murem nowe boksy i nawet jakieś konie. Boksy na razie takie raczej prowizoryczne, ale coś się tam buduje.
Z tego co wiem od znajomej, która mieszka obok, to przydomowa stajnia i ich własne konie.
Nie wiecie gdzie przypadkiem mogą stać te kuce? http://www.stadniny.pl/ogloszenia/1239536059
Chciałbym się kiedyś wybrać i zobaczyć tamtejsze warunki bez zapowiedzi. Chciałabym je zobaczyć jak wyglądają na co dzień, a nie przygotowane przed przyjazdem potencjalnego klienta - z ogłoszenia wynika, że na pewno nie jest to stajnia a'la Mustang czy Swoszowice, a za taką cenę wszystkiego można się spodziewać  🙄
To kucki od Pana Czerniawskiego ze Stajni w Węgrzcach (tu mieszkam też 🙂 )
A dałabyś radę coś więcej powiedzieć o nich? Byłabym zainteresowana tarantem, z góry dziękuję  :kwiatek:
Jutro pewnie bym się wybrała, zobaczę ile czasu mi zajmie w stajni. A weekend jak już coś to bardziej oficjalnie  😀
Z tego co wiem od znajomej, która mieszka obok, to przydomowa stajnia i ich własne konie.


Dzięki za info. Całkiem spora ta stajenka i jak im szybko idą prace. Tylko pozazdrościć  😉
Co tam nowego na wiosnę w Waszych stajniach?

W Bodzanowie:

- już niedługo powitamy w naszym pensjonatowym gronie panią weterynarz z wierzchowcem🙂

-konie rozpoczęły dziś sezon pastwiskowy(już nie dałam rady patrzeć na smętne miny i kurz na wydeptanym padoku i wypuściłam zwierza na trawkę,na oszczędzane do tej pory kwatery) 🙂

-na wszystkich kwaterach pastwiskowych mamy już wodę.Fachowiec zrobił specjalne ujęcie przy studni skąd na 4 kwatery jest doprowadzana wężem woda,a przez piątą płynie strumień 🙂

Pochwalcie się co nowego u Was,niech ten nasz krakowski wątek nie ożywa tylko w wypadku sporów,jak to miało miejsce na sędziwej Volcie 🙂
W Budzyniu sezon pastwiskowy jeszcze nierozpoczęty, więc pasiemy się na spacerkach. Za to niektóre konie zażywały już kąpieli w pobliskim Kryspinowie  🙂
Roleski Ranch - kończy się wkrótce budowa drugiej hali-tym razem letniej.
Pastwiska zasilone ,odrastają jeszcze.
Zawody za pasem. Stajnie niemal w 100% pełne.
Kami   kasztan z gwiazdką
23 kwietnia 2009 13:46
W Opatkowicach przygotowania do zawodów ujeżdżeniowych w maju pełną parą, kupiona przyczepa coby można bez przeszkód podróżować, konie od tygodnia na zielonych pastwiskach  😀
Ostatnio jechałam do Ojcowa i za stajnią w Botoji tj.ok500m po prawej stronie pasło się kilka koni🙂
To jakieś prywatne czy konkurencja dla Botoji powstała?
ushia   It's a kind o'magic
23 kwietnia 2009 21:25
a to nie Hamerniowe?
Tak, to Harmenia 🙂
a to nie Hamerniowe?


a dokładniej to stajnia prywatna?
prowadzą rekreację?
ushia   It's a kind o'magic
26 kwietnia 2009 18:12
raczej nie, zdaje sie ze tylko jazdy kucykowe dla dzieci, a i to chyba raczej zaprzyjaznionych dzieci 🙂
W Hamerni nie ma rekreacji, są tylko prywatne konie (i kucyki 🙂😉
nie wiem czy to dobre miejsce ale zaryzykuje...

pisałam też na towarzyskim, ale mam nadzieję że tu będzie jakiś odzew...

poszukuje pracy na stanowisku hipoterapeuty ale nie koniecznie

generalnie chodzi o to, żebym miała umowę zlecenie od 15 maja do 15 czerwca, gdziekolwiek w stajni na terenie małopolski

sama opłacę sobie składki

nie muszę nic zarobić ( i nawet nie chce)  <zależy mi tylko na umowie, na niczym innym- to potrzebne mi do kursu>
dla kogoś kto prowadzi stajnie to nawet plus-można to sobie wszystko wpisać w koszty stajni, a i tak jak pokrywam koszty

chodzi mi tylko o fakt "umowa zlecenie"

zemdlal pomóżcie...
zapytaj w Przyjacielu konika
Albo w Krakusie 🙂
  Małopolski Rajd Konia Orientalnego 1-2 maja 2009
 

--------------------------------------------------------------------------------
http://polskiearaby.com/?page=news&lang=pl&id=578

http://www.janow.arabians.pl/pl/pzhka/aktualnosci.php

Serdecznie zapraszamy z końmi, nadal mamy wolne miejsce.

Pozdrawiam
Calathea   Czarny Książę
29 kwietnia 2009 13:02
Potrzebuję pomocy... Możliwe, że po tym długim weekendzie majowym będę musiała wyjechać z warszawy na 2 tyg. do Krakowa... Nie mam z kim zostawić konia, więc chcąc nie chcąc muszę ją wziąć ze sobą. Teraz moje pytanie... gdzie mogłabym się zatrzymać z tym koniem na 2 tyg. tak żeby nie zbankrutować i żeby7 mieć jakikolwiek, normalny dojazd z centrum Krakowa?
Kami   kasztan z gwiazdką
29 kwietnia 2009 14:51
Przychodzi mi do głowy Stary Młyn (tam napewno będą wolne miejsca), ale dojazd dosyć uciążliwy; wspomniana niżej Hamernia ale tam też się ciężko dostać... Może spróbować zapytać w Opatkowicach, ale koń musiałby stać 24h na pastwisku bo boksów wolnych nie ma.

Możesz też zamieścić ogłoszenie tu http://www.stajniekrk.darmowefora.pl/index.php

Mam pytanie - czy ktoś się orientuje kiedy w Mustangu odbywają się Mistrzostwa Amatorów w Ujeżdżeniu, albo jakieś inne towarzyskie zawody  👀
ushia   It's a kind o'magic
29 kwietnia 2009 15:12
nakarzynka, mozesz sprobowac w Polsadzie albo w Fundacji Hipoterapia, ktora w Polsadzie trzyma swoje hucki do hipo
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 kwietnia 2009 19:14
Szukam jakiejś stajni/stadniny gdzie mogłabym postawić w pensjonat moje hucki na okres wakacji (od 2 do 4 miesięcy) na min. 12h na pastwiskach dziennie, a mile widziane 24h + wiata na pastwisku. Nie potrzebuję ujeżdżalni, ważne, by były tereny do jazdy (łąki, lasy itp.). Oprócz tego cena max. 400zł za jednego i max 30km od Krakowa. Co możecie polecić?
Mogę polecić wiatę u siebie 😉. Tyle, że to 40 km od Krakowa - pod Olkuszem. Ale dojazd dobry i zaoszczędzisz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się