Konie czystej krwi arabskiej

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 lipca 2014 21:51
Bronze zdjecia sa sprzed bodajze 2-3 miesiecy wiec chlopaczek jeszcze chudy , teraz poswiecajac caly wolny czas przezuwaniu trawy nabiera i nabiera , takze nie wiem czy mi sie w przyczepe na jednago konia zmiesci  😁

A co do zeber - nie wiem czemu tak je widac na zdjeciach bo na zywo wogole ich nie widac, czy biegnie czy stoi to wywala ogromny bebzol :P





derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 lipca 2014 22:02
szamanka śliczny jest  😍


a ja Was zanudzę nudnym dniem moich koni z dziś:



jestem w szoku, że C .... delektuje sie kąpielą..... normalnie luzem nie łatwo było ją "zmoczyć"
Bronze oki w takim razie zaczynamy pracę pełną parą co by brzucha zgubić  🏇
mitbah dziękuje za miłe słowo  :kwiatek:
Szamanka, lecz wielki brzuch nie idzie w parze z zakryciem żeber i coś o tym wiem. Żołądek napchany to zaraz widać, a to niekoniecznie już masa.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
20 lipca 2014 17:41
Być. dziekuje za sluszna uwage. No do 15 sierpnia nie mam wplywu na siwego a pozniej bedzie juz mial swoja Pania tylko i wylacznie dla siebie wiec wtedy bedziemy nabierac masy 😉
E tam, sama pamiętam jak gniada do mnie przyjechała z żebrami na wierzchu, a ja weszła na trawę to najpierw bebzol w dół, a później dopiero żebra się zakryły.
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 lipca 2014 20:08
Bebzol od trawy jest ok, ale bebzol + żebra ( ja dalej widzę  😎 ) może równie dobrze świadczyć o zarobaczeniu. Mój koń jest odrobaczany 5 razy w roku i warto o tym pamietać ( bo 2 razy na rok to jednak jakiś niedorzeczny mit ). Szamanka - jestem pewna,że A. podtuczysz :-). Co do bebzola to super artykuł był na blogu Quanty - o tu :http://quantanamera.com/zywienie-koni-odchudzanie-z-wielkiego-brzucha/
u nas jest ogolny problem,żeberka sa widoczne i spadł z zadu,ale to po kastracji.
Teraz bedzie miał 10dni wolnego i jedzonko(owies,siano musli i olej lniany),na trawe nie chodzimy chyba ze pod kontrolą,obawiam się że stado zrobi mu krzywdę wiec będzie chodzil z drugim  kastratem w kwaterce ,ale to muszą hormony trochę odpuścić...o kontuzje bardzo łatwo 😕 a tak sobie na razie delikatnie co drugi dzień wsiadamy na pare minut,odpowiada na pomoce(przejscia zmainy kierunku,zagalopowanie) to konczymy zanim sie chłopak rozmyśli i zniechęci. :kwiatek:

czasami rzeczywiście fotograf się przydaje  🙄
mitbah   arabskie szczęście
21 lipca 2014 17:09
szamanka- Armanin niestety odkąd przyjeżdżam tam w odwiedziny zawsze taki chudy. I to głównie wina złego karmienia przez jego właściciela. Jednak mam nadzieję, że szybko u ciebie przytyje  :kwiatek: Mój też był takim chudzielcem, a w ciągu 3 miesięcy był już pączek  😁
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 lipca 2014 17:16
mitbah oby przytyl 😉 bedziemy podkarmiac i trenowac na zrzucenie brzucha i czas pokaze co dalej 🙂


Bronze swietny artykul! Dzieki!  :kwiatek:


EDIT: dopisek
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
21 lipca 2014 19:18
Epikea, zgłaszałaś się na ME, i co? A myśmy z Niuńkiem i Madzią tam byli, w pokazie specjalnym:
zdjęcia zdjęcia! mało coś informacji na temat ME 🙁
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
21 lipca 2014 23:28
Dziś rano na FB było od groma zdjęć.
Bronze   "Born to chase and flee.."
22 lipca 2014 11:04
Arabianseta - ja tez chętnie obejrzę, wrzuć proszę linka z fb :-)
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 lipca 2014 15:01
Tutaj jest troche zdjec, na stronie oficicajnej fb Janowa oraz u prywatnych fotografow tez troche.


https://www.facebook.com/Foto.Konik.i.ha.ha
potrzebuję kogoś kto posiada licencje prezentera i mógł by mi podpowiedzieć kilka teoretycznych spraw
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 lipca 2014 16:25
angeldust super przejazd !
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
24 lipca 2014 19:24
zduśka gratulacje synka!!  :kwiatek: 😅
Hej wszystkim mam mam pytanie do was  😀
Czy może ktoś z was krył lub zna kogoś kto dopuszczał ogiera san-miego po sansal - Maggina do swojej klaczy ???



Jestem ciekawa ile przekazuje z wyglądu od siebie  🙄
Kawusia kryła San-Miego, uderzaj do niej 😉
Mam pytanie  :kwiatek:
Czy polski związek hodowców koni, ten co wystawia paszporty, w jakikolwiek sposób honoruje związek hodowów koni arabskich?
Mam arabka, który jest w bazie koni arabskich (na stronie janow.arabians.pl) i nie ma paszportu. Czy wystawiając paszport PZHK da mi coś fakt że koń jest w bazie arabów?
Esef nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale jeśli koń jest w bazie Janowa, to znaczy, że ma wszystkie papiery w porządku i możesz złożyć wniosek o paszport w PZHKA.
aha. Super 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
25 lipca 2014 14:17
Mam pytanie  :kwiatek:
Czy polski związek hodowców koni, ten co wystawia paszporty, w jakikolwiek sposób honoruje związek hodowów koni arabskich?
Mam arabka, który jest w bazie koni arabskich (na stronie janow.arabians.pl) i nie ma paszportu. Czy wystawiając paszport PZHK da mi coś fakt że koń jest w bazie arabów?


a nie mogą Ci wystawić duplikatu "paszportu" ? Bo skoro jest w bazie to musiała takowy posiadac?
Kawusia kryła San-Miego, uderzaj do niej 😉


Tylko że ona nie kryła araba a wlkp  😕 , a chciałabym swoją arabkę pokryć nim i nie wiem czy testować czy nie ?? 🙄

A oto tą panią ze zdjęć chciałabym pokryć nim:
esef - na moje oko  to będziesz musiała zaczipować, zrobić badania na ustrojstwa plus dna, żeby wpisani byli rodzice w paszporcie PZHK... Trochę tak jak przy jakimkolwiek koniu nn bez dokumentów... No i dzieć bez prawa do wpisu...
esef - to przypadkiem nie któryś prądzewski???
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 lipca 2014 21:18
angeldust, tak wyglądam na porannych przejażdżkach  😁. Poduszę teraz będę zabierać.

Kto będzie na Derby arabskim?
Mam pytanie  :kwiatek:
Czy polski związek hodowców koni, ten co wystawia paszporty, w jakikolwiek sposób honoruje związek hodowów koni arabskich?
Mam arabka, który jest w bazie koni arabskich (na stronie janow.arabians.pl) i nie ma paszportu. Czy wystawiając paszport PZHK da mi coś fakt że koń jest w bazie arabów?

Gniada również ma tam wpis, ale szanse na paszport, aż... NN...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się