Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd

Syn Fanfary po Lord Aleksander, półsiostry Fobii czyli matki Twojej kobyły był wysoko w czempionacie ujeżdżeniowym. Masz "pomazurkową" kobyłę to nie słuchaj mądral o nieskonsolidowanym rodowodzie tylko kryj, bo większość mazurkowych koni na tych właśnie matkach robione i pokaż mi lepszą hodowlę koni w Polsce niż oni mają...


Edzia - dzięki. Wiesz, NN u prababci to przez ogiera Bongo, a ten był wyhodowany w SK Michałów więc chyba nie tak kompletnie "bezmyślnie". Z resztą jak patrzę na tego ogiera i porównuję do obecnie dostępnych dla hodowców tarantów to wcale nie jest źle. Ogólnie to chodzi o to całe krycie "uszlachetniające" ... ale to były lata siedemdziesiąte.

Ze strony ojca też hodowla przemyślana SK Ochaby, ogier sprawdzony w sporcie, przede wszystkim przekazał skoczność i zrównoważony charakter którym Fobia nie do końca grzeszyła. Jedno co się boję, to faktu, że rodowód faktycznie jest mało skonsolidowany więc krycie jej to trochę ryzyk fizyk. U niej może i wystąpił efekt heterozji ale w przypadku potomstwa nie koniecznie.

Pozwolę sobie jednak pochwalić się tutaj i moją jelonką:




smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lipca 2014 23:15
piękne odcienie w grzywie i ogonie ma!
smartini - dzięki - w grzywie to na tym zdjęciu nie widać, ale istny balejaż z wręcz białymi pasemkami. Swoją droga to moja na zimę też przypomina siwka, wiosną wybarwia się (zwłaszcza np. w okolicach kłębu i łopatek) a latem kilka odcienie ciemniejsza niż zimą chociaż jak na jelonkę to jasna. Widziałam jej półsiostrę to była o wiele ciemniejsza (zazdroszczę, bo mniej czyszczenia).
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 lipca 2014 22:24
Czy ktoś kojarzy, co to za koń? 
http://www.photoblog.pl/zuabuka/168914485

edit- nie jestem pewna, czy to nie będzie uznane za jakąś reklamę (choć to nie mój blog), mam nadzieję, że nie, bo z jakiegoś powodu nie mogę wejść w obrazek.. 😡


Koń to Effect dosiadany przez rosjankę -Anne-ULITICHERA
emptyline   Big Milk Straciatella
16 lipca 2014 22:36
Nasz stajenny:
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2014 22:50
nie gustuję w aż tak jasnych, ale ten ma coś w sobie!!
Tak przejrzałam ostatnio trochę własnych zdjęć... jednak dla miłośników dziwnych, jasnych maści, światek AQH to raj na ziemi  😍
[img]https://scontent-a-sea.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/v/t1.0-9/s720x720/576929_312199808879084_1297633212_n.jpg?oh=d94eef612e8ae9a6f381acaa471fa54b&oe=545A9B4E[/img]


[img]https://scontent-a-sea.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/v/t1.0-9/q73/s720x720/1150210_456500674448996_2042097209_n.jpg?oh=320493bcd32d5fc769992071a9826077&oe=5436AC88[/img]
[img]https://scontent-a-sea.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/q72/s720x720/999603_456928097739587_1802227444_n.jpg?oh=c3911ad43b7f3d5a6e31dbcc621f9857&oe=544E3C5D[/img]


a ten ostatni, Mr Sparkle Joe jest ogierem, jest w Polsce i kryje 😉 jakby ktoś był zainteresowany posiadaniem półAQH
smartini, pierwszy i przedostatni boskie kolory 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2014 23:03
ten pierwszy to kawał dupka był... no ale grzywa robiła swoje ;D
Palomino to nie kolor konia, to jego styl życia... śmialiśmy się ostatnio ze znajomymi, ale jednak coś w tym jest, nie wiem, może tylko w śród AQH, ale każdy jeden ma dość specyficzne odchyły mentalne :P
A ten? tez chyba jakiś rozjaśniony, srebrna grzywa przy izabelu/kasztanie? Podpowie ktoś  :kwiatek:

emptyline   Big Milk Straciatella
18 lipca 2014 21:09
Szaaman, na moje gniado-srebrny i to tarant. Opcjonalnie kasztanowato-tarantowaty,
Szaaman ciekawa maść. Czy on ma jakieś cechy oprócz nakrapiania na pysku, które sugerowałyby tarantowatość?

A to mnie rozbawiło: http://allegro.pl/klacz-wlkp-i4415214209.html - podkreślanie izabelowatych koni w rodowodzie. Jak koń jest kasztanem, to gen cremello tak czy inaczej poszedł się bujać  😂
Może fajnie powiedzieć, że jeden z rodziców mojego konia był izabelem 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
19 lipca 2014 18:37
jestemzlasu, oko i pupka.
Tak, oko widzę. Miałam na myśli jakieś plamki na sierści, może widoczne jak się zmoczy itp. Zad wygląda trochę jak w siwiźnie, ale ciężko ocenić po zdjęciu.
A ta klacz ze źrebakiem?
Jak byście oceniły?

zdjęcie z facebooka
jestemzlasu, nie wiem, znalazłam przypadkowo na jakimś photoblogu i mnie zainteresował  😉
amazonka*, srebrno gniady?
amazonka* klacz wygląda na "podręcznikową" srebrnogniadą. Źrebak niby też, ale ze źrebakami nigdy nic nie wiadomo.
Czy ktoś może mi powiedzieć jakiej maści jest źrebak?  :kwiatek:  Matka i ojciec palomino. Izabelek czy cremello?




zrebiece klaki są jasniejsze z reguly, wylinieje i bedzie piekny izabelek 😉
Hehehe, nam kiedyś źrebol zrobił psikusa - bo był jaśniutki, myśleliśmy, że będzie z niego izabelek... a on zrzucił źrebięcą sierść i zrobił się... czekoladowy  👍
OBIBOK - a dlaczego sądzisz, że izabel  🙄? Przecież niebieskie oko wskazuje na cremello, zwłaszcza, że ojciec i matka maści izabelowatej.
Mam pewne wątpliwości co do maści pewnego konia. Jest to haflinger, w paszporcie jest opisana jako jasno gniada, jednak sierść jest piaskowa, a grzywa i ogon w kolorze kremowo-brązowym, poprzeplatane troszkę ciemniejszymi pasmami. Ma rudą pręgę grzbietową oraz delikatne pręgowanie na nogach, które nie było widoczne przy zakupie zimą. Teraz gdy sierść jest króciutka uwidoczniło się.  Czy to możliwe, że klacz jest jasno czerwono bułana ? lub czerwono bułana ? Jej matka jest takiego samego umaszczenia i ma wpis w paszporcie jasno kasztanowata.  I co sądzicie ?
falabana o kurde, nie zauwazylam tego oczka  😡  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lipca 2014 19:19
[quote author=amazonka* link=topic=756.msg2132786#msg2132786 date=1404470923]


Czy koń arabski może być cremello? Czy to po prostu nie jest czysty arab



nie może 😉
[/quote]


Może 😉 Jest to koń zapewne ze Stanów, oni tam maja araby w każdym kolorze 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
27 lipca 2014 20:52
TROL, jesli to haflinger to kasztanowata. Nie masz zdjecia?
Ogier mój.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 września 2014 23:51
to i ja się pochwale że w końcu spełniłam swoje marzenie! 🏇
Przedstawiam:
Madera po Brandon 4,5 roku, źrebna Can-Can S
oraz córa Miss Sunshine 4 msc po Arktosie
Przyjeżdżają za tydzień  💘
Zairka ja już gratulowałałam na fb albo fbl , ale tu jeszcze raz gratuluje. Wpadne odwiedzić jak już przyjedzie - prawie po sąsiedzku to może i koniem przyjade  😉


A tu nasza mała, od gniadej matki po izabelu, zmienia się z miesiąca na miesiąc, ciekawa jestem jaką maść w końcowym efekcie złapie, obecnie jest taka:




I jeszcze Milky Way i Zuza z sesji na białych piaskach:




(autorzy podpisani na zdjęciach)
emptyline   Big Milk Straciatella
06 września 2014 20:18
amazonka*, jest jelenia. A ostanie zdjęcie i koń - cudowne!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się