PSY

Wczoraj moja suka strasznie ze mnie zakpiła. Bez orientu, tak po prostu wzięła i odeszła.... Nie bardzo wiem co się stało. Ok 9-tej wszystko było w porządku, ok 12-tej już było po niej.... miała tylko 7 lat...
Takiej pytanie.
Szukam wszelkich informacji o dietach dla psów uczulonych na węglowodany...
Barf na razie nie wchodzi w grę, bo suczka ma zbyt osłabiony przewód pokarmowy (cały organizm) i jeszcze nie jest wyprowadzona z biegunek.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lipca 2014 10:28
k_cian, po Twoim psie to woda chyba trochę spływa? 😉
agnesix, ma asta, więc zapewne tak jak mój Bulwiak w deszczu po prostu przemaka w 10 minut 😉

Jara jak tam biedna Bułeczka.Kolejna wspólna noc na podłodze?


Dzięki, że pytasz! Tfu tfu tfu Bułka miała się wczoraj już dużo lepiej, noc spędziłyśmy już w łóżku 🙂 W ogóle to wczoraj cały dzień chrapała przytulona do mnie, odsypiała te kilka dni kiedy z bólu nie spała.

RaDag, Oprócz Barfa to chyba nie ma karm bez węglowodanów.. no oprócz Zivi Peak, ale 600zł/15kg :/
Ewentualnie poszukać karm w puszkach.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
23 lipca 2014 11:00
Huzar masakra, współczuje  🙁 Nie wyobrażam sobie czegoś takiego...
Nie wiem czy celuje w dobry wątek, ale pytanie jest psie, więc chyba tak 😉.

Pod koniec wakacji mam zamiar przeprowadzić się do stolicy. Na dzień dobry najprawdopodobniej zadekuje mnie znajomy, ale muszę szybko znaleźć pokój, bo to opcja na max 2 tygodnie.

Pytanie brzmi: czy znalezienie pokoju w Warszawce z psem jest możliwe? Chodzi tu o dużego psa – doga niemieckiego. Minęły wieki od kiedy wynajmowałam mieszkanie, a z psem jeszcze mi się nie zdarzyło i kompletnie nie wiem jak do tego podejść. Boję się, że może być bardzo ciężko i jedyna opcja to będą jakieś meliny dla nierobów robiących szemrane biznesy albo komuny studenciaków z I roku z wieczną popijawą :/
Tak wiec czy jesteście/macie jakichś znajomych mieszkających z dużym zwierzakiem na wynajmie (nie mam z kim szukać mieszkania, mam tylko opcje pokoju z obcymi)? Wiem, że najłatwiej jest podzwonić i spróbować znaleźć lokum zdalnie, ale nie mam zaufania do transakcji na gębę z obcymi ludźmi na odległość, no i nie znam konkretnej daty przeprowadzki, tak więc chce wybadać teren, bo po przyjechaniu do warszawy będziemy z suką zdane tylko na siebie :/
Huzar współczuje 🙁 trzymaj się
Huzar, przykro mi 🙁 Człowiek nigdy nie jest na to gotowy... nawet jak ma chorującego 15-latka.

A co do kundelków i psów rasowych...

Gama miała być najzdrowszym psem świata. Urodzona na wsi, rodzice kundle. Miała wiele chorób, z nowotworami włącznie. Nie ma reguły.

Za niecałe 3 tygodnie w domu pojawi się szczeniak. Dom bez psa jest zimny i pusty.

K_cian  :kwiatek: dziękuję za rady i pomoc  :kwiatek:
JARA, no przecież nie napisałam inaczej. 😉 Sierść flata mimo braku podszerstka to inna bajka. Natomiast co do derkowania było na podstawie naszego śp dobermana, po którym tak nie spływała. 😉 Jak po każdym "iglaczku" bez względu czy to ast, bull czy dobek. 😉

[quote author=k_cian link=topic=32.msg2144995#msg2144995 date=1406095732]

Chyba że to flat to mimo braku podszerstka derkować nie ma potrzeby 😉 Włos okrywowy jest na tyle długi i gęsty a pies aktywny, że dobrze chroni na czas wypadów.

Jak mieliśmy dobka to nie było w sprzedaży żadnych absolutnie derek czy ubrań dla psów . Lata 90te były nie co inne jeżeli chodzi o podejście do psów ale i dostępność produktów. W czasie spacerów nie marzł - ale ja i mój brat byliśmy w podstawówce, a to nie był czas kiedy samemu szło się na dłuuuuuugi spacer z psem do lasu lub na łąki. 😉 Szczególnie w czasie mrozu bądź deszczu. I pies żył, raczej nie chorował nawet jeżeli faktycznie w tą najgorszą pogodę troszeczkę się trząsł na dłuższych postojach.

[/quote]

zuza tak! pomarańczową 🙂

bandos nie ma problemu. Cieszę się razem z Tobą z maluszka. 🙂

Huzar przykro mi bardzo.
zuza   mój nałóg
23 lipca 2014 18:52
k_cian ma się rozumieć 😉 Zacznę się rozglądać
Huzar trzymaj się
zuza, ale że za kim?  co gdzie jak? coś mi umknęło  👀 ostatnio co raz częściej umyka, jakieś niedospanie czy co?  😁
zuza   mój nałóg
23 lipca 2014 21:12
Może to ja zmęczona remontem 😉
Bo teraz myślę,że odpowiedzialas mi,że zdecydowalas (tak) się na pomarancnowa.
A ja przeczytalam,że zostawiasz pomaranczowa.I ,że (tak) mam kupić derke. / Więc zaczynam się rozglądać
Teraz nie wiem czy jasno tłumaczę 😉 do tego z telefonu i mi wszystko przekreca 😀iabeł:
Ahaha tak że zostawiam i że pomarańczową dziewczynkę 🙂 Derkę też dawaj, może być pomarańczowa.  😁 😁 😁
Mam problem z moim psem... od paru godzin zaczęła intensywnie się drapać, prawie środek nocy a ją sierść swędzi w takim stopniu, że ciągle się drapie. Boję się, że do rana sprawi sobie rany. Podejrzewam pchły - to mały i delikatny pies, jedynym (chyba) objawem za tą teorią jest malutka pojedyncza kulka, która wyszła jej na pachwinie i może być, z tego co wyczytałam miejscem ich wylęgu. Pytanie - co robić by ulżyć jej do rana? Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale posmarowałam jej grzbiet roztworem wody z octem, którego podobno pchły nie lubią.
Dzięki dziewczyny.
Rozie,w przypadku mojej suki okazało się, że jest uczulona na pchły. Też strasznie się drapała. W takich sytuacjach dostawała jakiś zastrzyk tylko pojęcia nie mam jaki  😡
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lipca 2014 06:17
zuza, Caball robi derki na wymiar i sa w przyjemnych cenach. Mam i polecam. Mam tez derki firmy Hurtta, tez polecam, ale cena ich jest wysoka.
zuza   mój nałóg
24 lipca 2014 11:57
Jara dziękuję  :kwiatek: zaglądnęłam nawet już na ich stronę (Caball )

rozmarzony kłapciuszek
Kraków - chcecie coś ze sklepu kar-ma.pl? Ceny hurtowe (czyli niższe, niż na stronie). Brakuje mi 50zł do złożenia zamówienia  🙇
JARA, przepraszam, jesli to pytanie juz sie w watku pojawilo, ale nie czytam regularnie i moglo mi umknac. Czy wiesz moze, jak jest z tolerancja BARF'a u psow, ktore byly wczesniej tylko na suchym? Bije sie z myslami, czy przestawiac mojego na surowe, ale juz sie boje procesu wdrazania. Niuniu jest straszny alergik i delikates, na kazda nowosc reaguje biegunka i problemami skornymi. Teraz jest na karmie organicznej i wreszcie jest super, wiec zastanawiam sie, czy warto ryzykowac i zmieniac.
RaDag, Oprócz Barfa to chyba nie ma karm bez węglowodanów.. no oprócz Zivi Peak, ale 600zł/15kg :/
Ewentualnie poszukać karm w puszkach.


No właśnie ZiviPeak teraz na tapecie. Szukam jeszcze alternatyw.
Ale może się podciągnie na tym na tyle, by barfa próbować...
Dzięki.

[quote author=k_cian link=topic=32.msg2145750#msg2145750 date=1406146855]
Ahaha tak że zostawiam i że pomarańczową dziewczynkę 🙂 Derkę też dawaj, może być pomarańczowa.  😁 😁 😁
[/quote]
Jednak mój typ 😍
Fajnie.
I gratulacje nowego członka stada! 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lipca 2014 22:01
Majorowa, u mnie Bułka od szczeniaka była na suchym,  Masza najpierw na smieciach,  pozniej na paszy dla swin, pozniej na suchej i w koncu obie przeszly na barf. Buła jest mega alergikiem i przez pierwsze dwa dni dostawala po prostu zoladki wolowe, a pozniej juz normalnie mieso. Masza z dnia na dzien przeszla na surowe.
JARA, dzieki! Bedziemy probowac 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2014 11:40
W związku z tym, że dyskryminuję Maszę wrzucam jej foty z warsztatów fotograficznych organizowanych przez Martę Nowakowską i Gosię Kuriatę 🙂

Fot. Julia Świętochowska - forumowa Juliadna




Na zdj. powyżej forumowa Meegi czyli Gosia Kuriata 🙂


Fot. Dorota Jerczyńska - forumowa Bombal

W takim razie teraz czas dopasować derkę z Caballa dla Milki.

A teraz jeszcze jedno, Milka jest jeszcze trochę za chuda. Po ważeniu u weta uznaliśmy, że brakuje jej około 2-3 kg żeby ładnie przykryć żebra ale z drugiej strony nie zrobić z niej beczki. Karmimy ją Britem Lamb (tak żeby nie zmieniać jej diety), i mamy jeszcze puszki. Suchego dostaje trochę większą dawkę niż powinna, ale też nie przesadzamy. Jak najlepiej dorzucić jej puszkę, żeby stopniowo przybierała po trochu?
I czy jak już osiągniemy cel, to sama dawka wg tabelek Brita powinna starczyć na utrzymanie wagi?  Do tej pory szczerze mówiąc nie interesowałam się karmami za bardzo, jamniki żyły na Chappi  🤔  i nie było problemu z ich wagą. Teraz obie jedzą Brit z racji, iż Lamb nie ma podziału na duże i małe psy.
Jamniczka je go od tygodnia wg zaleceń na opakowaniu, na razie wygląda na to, że wagę trzyma normalnie.

JARA super zdjęcia. Mam nadzieję, że niedługo będę miała kogoś z aparatem w pobliżu Milki. Aparat w telefonie to nie to samo.
Masza pozowała do filmu 🙂😉))
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2014 12:02
agnesix, pamiętaj żeby brać kurtkę ok 3-4cm dłuższą w plecach. Zmierz psa trochę dalej niż od karku do nasady ogona.
Co do wagi psa jeśli nie widać żeber to ja bym nie podtuczała, lepiej szczupły pies 😉
Pięknie Maszka się prezentuje 🙂
agnesix, pamiętaj żeby brać kurtkę ok 3-4cm dłuższą w plecach. Zmierz psa trochę dalej niż od karku do nasady ogona.
Co do wagi psa jeśli nie widać żeber to ja bym nie podtuczała, lepiej szczupły pies 😉


Żebra niestety widać... chcemy dobić do 25-26kg mniej więcej. Dlatego tak stopniowo, żeby nie zrobić z niej grubego psa. A przy jej budowie myślę, że to będzie idealna waga. Poza tym jest jeszcze w takiej fazie pociążowej gdzie widać, że psiaki wyssały z niej dużo.
Na szczęście nie ma problemu z jej karmieniem (a dowiedzieliśmy się, że była lekko głodzona w miejscu skąd ją zabrali), grzecznie się zachowuje i nie rzuca się na jedzenie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2014 12:18
Albo zwiększ dawkę jedzienia albo dodaj olej albo jeszcze lepiej np smalec gesi. Dida kaloryczności karmie, a dobrze dziala na sierść i skórę. 😉


edit
DZIEKUJEMY! Maszu to taki za gruby schroniskowy przytulak 🙂
O, no właśnie.  O oleju czy innym tłuszczu nie pomyślałam, a to takie oczywiste.  I przecież koniom też się podaje.
Dziękujemy 😀
JARA, Masza urodzona gwiazda!

RaDag, tak 🙂 Jednak kupiła mnie temperamentem 😉 Bo po wyglądzie wybrać bym jednak chyba nie umiała. :P

Ej ludziska, a macie pomysł na imię domowe dla małej jakieś? Póki co jako że jest sweet sensation 😉 i słudziuśka że szok, to mówię do niej Kuki - od cookie 😉 Coś fajnego dziewczynce iskiereczce wam przychodzi do głowy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się