KOWALE

Kurcze smutno strasznie 😕 Pamiętam Sławka jeszcze z dawnych szczeniackich nieco czasów, dusza człowiek.
Poszukuję kowala do werkowania 5 koni w Serocku. Kogo polecicie?

Czy ma ktoś aktualny numer do Piotra Okły? Znalazłam jakiś w necie, ale nie mogę się dodzwonić - nie wiem czy aktualny.


A ja polecam do werkowania mojego znajomego.
Złoty człowiek jeżeli chodzi o podejście do koni.
I na swojej robocie również się zna.
Piotrek 500757098
dusza człowiek to i tak chyba zbyt duże niedopowiedzenie, najlepsza moja praca jak do tej pory, to ta wykonywana razem z Bilusiem, brak aż słów :-(
Szukam kowala z okolic Piotrkowa Trybunalskiego czy znacie moze kogos i mozecie polecic? Zupelnie nie znam zadnego kowala z tych okolic a nie chce brac na slepo
Poza tym, Brzeziński często zapada się pod ziemię i nie odbiera telefonów.


To chyba częsta przypadłość kowali.
Odniosę się do wcześniejszego komentarza na temat śmierci Sławka. Chciano kobyle podać środki uspokajające on sam zdecydował że próbuje bez. Dochodzą mnie coraz ciekawsze historię na ten temat a ludzie pięknie tworzą nową rzeczywistość.
no wlasnie ciekawa jestem prawdziwej historii wypadku, bo ja z kolei slyszalam , ze kon byl wlasnie bardzo spokojny i nie robil go Sławek pierwszy raz.

odnośnie opinii o Sławk[b]u Leśniaku[/b]- ROBI MOJE KONIE OD 9 LAT i moge powiedziec ze jest bardzo kompetentny, zna sie na robocie i jest uczciwy.
najtańszy pewnie nie, ale uwazam ze warto.
Kobyła jest młoda i elektryczna, przyjechała do zajadki i z tego co wiem to Sławek ją wcześniej robił. Natomiast sorki jak czytam o perfidnym wykorzystywaniu Sławka przez właściciela i innych  to mi się nóż w kieszeni otwiera. On jak nie chciał to nie robił. Widocznie stwierdził że sobie da radę.  Nastąpił zbieg różnych innych okoliczności kobyła zareagowała tak a nie inaczej. To jest tylko zwierzę.  I koniec.
no niestety tak to jest, co gęba to inna opowiesc, a na kims trzeba psy powiesic ;(
w radiu z kolei mowią ze przewrocil sie i uderzyl glową w skrzynke z narzedziami... ze kon w sumie nie bral udzialu w wypadku.
do mojego kowala dzwonil ktos (przy mnie) ze kon przewrocil slawka , ten sie przewrócil i kon go na leząco skopal...
pewnie sie nie dowiemy co sie stalo tak naprawde .
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 czerwca 2014 11:04
Dziewczyny ja myślę, że nie ma co roztrząsać tego co się stało. Wiadomo, że zawód kowala do łatwych i bezpiecznych nie należy. Co by się nie stało, to był to nieszczęśliwy wypadek. Każdy mający kontakt z końmi jest na to narażony.
OBIBOK mogę potwierdzić wersje co ktoś dzwonił aczkolwiek nie to że leżał raczej jak upadał Sławek dostał kopy. Tyle że byłam wyjechana kilka dni  i nie koniecznie mam info na bieżąco może coś się zmieniło. Wersja z radia jak najbardziej nie  właściwa bo były ślady obu kopyt.
Czy ktoś zna dobrego kowala z Jeleniej góry oraz okolic ? oczywiście godnego polecenia ,który zrobi porządek z moim kucem .
Proszę już w akcie desperacji  😡
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
09 lipca 2014 06:28
Poszukuję kowala z okolic Przasnysza, Ciechanowa lub Chorzel bo mój dotychczasowy nie ma jak zwykle czasu  🙇 Chyba sama naucze się werkowac i po sprawie...
witam mam pytanie do koniarzy z warszawy i okolic,ile biorą wasi kowale za rozczyszczanie koni i ile za kucie na przód.poproszę też o opinie o kowalu Durka. prawdopodobnie będę musiała zmienić kowala więc będę wdzięczna za odpowiedzi
Kazdy kowal kazda cena jest co za rozczyszczanie cenisie 150 a jest co za rozczyszczanie ceni sie 20.
I nie koniecznie cena swiadczy o jakosci.
Na podstawie ceny chcesz zmienic kowala?
za nieterminowość sięgającą miesiąca
Ra-da-da pisz po polsku,bo nie da się zrozumieć o co chodzi.

Za rozczyszczanie nie wiem,mój za przody 250 zł.300 za wszystkie 4 nogi.Co do Durki to osobiście do niego nic nie mam,kuł lata temu moje konie,ale dla mnie to po pierwsze nie potrafi bądź nie chce wykonywać bardziej skomplikowanych kuć,typu kucie przy zgniłej linii białej,ponadto widzę kute przez niego konie na co dzień i uważam że po pierwsze kuje na jedno kopyto i każdego tak samo,jeżeli zależy Ci  nie tylko na tym aby podkowy po prostu się trzymały to nie jest dobry wybór.Ponadto nigdy nie zauważyłam żeby wnikliwie przyglądał się motoryce ruchu konia ani kształtowi kopyta przy kuciu.40 minut na 4 nogi i bye bye.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 lipca 2014 12:16
Durka robił mojego konia, tylko rozczyszczanie Płaciłam ok 60zł.
Oprócz tego, że zapadał się pod ziemię i nie odbierał telefonu przez np. 3 tygodnie (systematycznie co 2-3 miesiące go wciągało) to robił tak jak DressageLife, napisała "na jedno kopyto".
Czy ktoś wie co się dzieje z Grzegorzem Pisarkiem i zna jakiś numer do niego który w końcu odbierze? 😵 Zawsze było ciężko go złapać i wyprosić wizyte ale teraz to już jakas tragedia  🤔 A potrzeba mi kowala pod Radzymin na 4-5 koni z bardzo dobrym podejściem i kującego korekcyjnie również kuce .Ktos, cos może ?
A ja przy okazji faktu, że ktoś podbił wątek do góry, chciałam polecić Sławka Naumiuka. Miał być Okła, ale nie udało się umówić, a termin gonił, Sławek robił u nas inne konie dwa tygodnie wcześniej i... jak zobaczyłam efekty pracy, to pożałowałam, że nie chciałam, żeby przy okazji zrobił wtedy mojego (bo nie chciałam, żeby konia robił mi ktoś, o kim w sumie nic nie wiem). 😉 Mojego tylko rozczyszczał, ale jestem bardzo zadowolona - spojrzał na całe kopyto, a nie zrobił z automatu. Przy okazji wyszło, że ropa, którą koń miał w lutym-marcu, nie przeszła tak zupełnie bez echa - i stwierdził to patrząc na puszkę kopytową, a nie w czasie rozczyszczania (czego kowal, który zajmował się koniem w czasie obecności tej ropy i jeszcze raz, kiedy już zeszła, jakoś mi nie powiedział...). Do tego przyłożył większą uwagę do za długiego pazura niż poprzedni kowal (który chyba się bał go trochę bardziej skrócić, przez co kopyto wiecznie było plaskate). To, jak wyglądają kopyta po "zabiegu", bardzo mi się podoba. I to, że jedyną sensowną metodą na wszystko wreszcie nie jest dziegieć, również (dla mnie to, że na nasze problemy polecił mi stosowanie probiotyku jest zdecydowanie miłą odmianą). 😉
Drugiego konia w stajni, który ma kopyta zdecydowanie problematyczne, też zrobił bardzo fajnie. I nie wiem, co powiedział właścicielowi tego konia, że ten wreszcie wziął się za leczenie jego strzałek - ale musiał być przekonujący. 😀
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 lipca 2014 10:43
Chciałabym gorąco polecić Pawła Góreckiego! (okolice Warszawy)  W ciągu kilku miesięcy uporał się z wiecznie gnijącymi strzałkami, położonymi piętkami i długimi pazurami. Widać, ze facet podchodzi bardzo profesjonalnie do pracy, robi dokumentację, zdjęcia, obserwuje konia w ruchu, mierzy temperature kopyt, ciągle jeździ na jakieś szkolenia, wie naprawdę o co kaman w kopytach. Do tego jest niedrogi.

kontakt: 516 421 236
Też z czystym sumieniem moge polecić Pawła Góreckiego. 🙂
kogo poleciacie w woj śląskim , okolice tarnowskich gór/lublinca? polecono mi pana Wojtka Taranowicza i Piotra Borzęckiego ale nie mają czasu albo nie po drodze 🙁 jako że w śląskim mieszkam nie długo nie mam rozeznania..
Czy ktoś może polecić dobrego kowala do kucia na gorąco z okolic Pruszcza Gdańskiego? Mój dotychczasowy kowal nie zapuszcza się w te rejony
Polecam wszystkim Damiana Mullera, sprawnie, dokładnie zrobione kopytka, przyjazne podejście do koni i przy okazji można miło sobie pogadać. Do tego cena przystępna bo u nas z dojazdem (140 km, tyle że on ustawia sobie też całą trasę żeby mieć kogoś "po drodze"😉 bierze 300 zł za wystruganie 5 koni i wstawia rachunek za usługi co dla mnie jest bardzo ważne 😉
Czy mogłabym prosić o numer do J.Kotfasińskiego? Telefon mi padł i nie mam żadnego numeru  😵
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 lipca 2014 21:31
602 583 382
Czy w najbliższych okolicach 3miasta jest jakiś kowal, który podejmuje się werkowania zimnokrwistych i robi to dobrze? 😉 niestety po długim czasie jesteśmy zmuszeni zmienić kowala, nasz był świetny, ale całkiem zrezygnował z robienia grubasów 🙁 I zupełnie nie wiem, do kogo najlepiej uderzyć. Polecacie kogoś? Warto zadzwonić do Pana Waldka Hildebrandt? Może być na PW.

edit. Dziękuję za odzew na PW! :kwiatek:
BUCK   buttermilk buckskin
07 sierpnia 2014 07:45
hej 🙂 też mam zimnokrwistego 🙂 od 3 lat , na szczęście, robi go Jan Ciołek i znowu mam ŚWIETNE kopyta ! 🙂  jedyne o czym trzeba pamiętać, to to, że na Jana trzeba czasem czekać, az marszruta po Polsce dowiezie Go w Twoje rejony 🙂
BUCK, dzięki, ale nie zawsze koń może poczekać aż akurat kowal będzie w konkretnym rejonie 😉 mimo to dzięki za info i opinię, zapiszę sobie nazwisko 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się