Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Met   moje spore
21 lipca 2014 16:22
jeśli Takumak postanowi trzymać się tego świata i radośnie wyjdzie z kliniki, to dopiszemy się do wątku z nowym szkapowym nabytkiem - 9-letnim zimnym ogrem:



także prosimy o kciuki :kwiatek:
Co to za ogierek i co mu?
Met   moje spore
21 lipca 2014 19:49
odkupiliśmy go razem z długiem w klinice - za operację kolki

podczas podpisywania umowy dowiedziałam się tylko tyle, że ogr i że zimny. w wykazach go znalazłam, ale żadnych innych info nie wyguglowałam
A podaj imie
Met   moje spore
21 lipca 2014 19:50
Takumak
PauliL było genialnie, niesamowite przeżycie 🙂 ja mam mnóstwo zdjęć ale dopiero dochodze do siebie po powrocie. Jak sie ogarne to cos wrzucę.
Dawno nas niebyło. Żyjemy.  🏇
dziś wieczorkiem przyjeżdza moja pierwsza klaczynka 😅
a wyjeżdza odemnie 🙂😉

Met z tego co widze, Takumak ma licencje i nawet bardzo dobre pochodzenie. W rodowodzie takie sławy jak TOMBEUR DE LAGRANGE 🙂
to ta? a można coś więcej o niej się dowiedzieć? /zdjęcie z innego wątku skopiowałam/
anyann,  ta ta 🙂

Ma 8 lat, źrebna Hejpem, nazywa się Jody van de Luckyfarm, rasy belgijskiej 🙂 Wiecej o niej to musi Pauli powiedzieć, bo ja ją dziś zobaczę po raz pierwszy 🙂
moja też arden belgijski,mega spokój i opanowanie, a jak się płoszy to biegnie aż 5 metrów  😉
Jody podobnie 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 lipca 2014 07:41
Euphorycznie, anyann, Isabelle Piękne te Wasze konie. W Kętrzynie się napatrzyłam na te wszystkie grubasy, to ta moja kobyła jak kucyk by przy nich wyglądała  😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 lipca 2014 08:04
anyann nie mogę napatrzeć się jaka ona jest ogromna! Piękna jest  🙂
Isabelle gratuluje wymarzonego zimniaczka  🙂. Czekam na zdjęcia!
a tutaj mój mały miesieczny ogr, klonik tatusia (m. Herwa o. Hejp)

Klacz zimnokrwista mojej cioci w ciągu kilku lat strasznie schudla. Kobyłka ma ok. 10 lat. Karmiona jest owsem ( + witaminy) , sianem, czasem marchewki dostanie. Odrobaczona była. Co roku jest źrebna. Czym można ją podtłuczyć?

Pierwsze zdjęcie jest sprzed kilku lat, kiedy jeszcze nie była źrebna. Drugie jest sprzed 3 tygodni.

Przepraszam nie ten wątek  😡
wet !!! + badanie krwi + badanie kału + badanie uzębienia
wet !!! + badanie krwi + badanie kału + badanie uzębienia
koniecznie. Matko jak można kobyłę do takiego stanu doprowadzić . Ona wygląda na zagłodzoną i wycieńczoną.
Majowa bez przesadyzmu 🙂 Klacz wygląda na taka która oddaje wszystko źrebakowi co najlepsze z siebie. Po prostu może ją odrobaczcie bo na tamten środek może nie reagują te robale, i nie ładujcie się w koszta  🙂
NessaC, tak jak pisze karol870119 zróbcie porządne badania krwi (morfologia i biochemia) i kału. Zęby również do sprawdzenia. Powtórzyłabym również odrobaczenie, może trzeba zmienić dawkę, środek, albo po prostu powtórzyć, bo nie zawsze da się porządnie odrobaczyć za jednym razem. A ile siana i owsa klacz dostaje? No i mam nadzieje że klacz w tym stanie nie jest ponownie źrebna?
Zeby koniecznie..
Niestety nie mieszkam blisko cioci, ale dziś do niej jadę na kilka dni. Najgorsze jest to, że jak wterynarz był w maju to nawet słówkiem nie pisnął, że klacz jest za chuda. Poznałam osobiście gościa i nie jest to dobry wet, ale niestety w okolicy innego nie ma. Ale jak pojadę to od razu biorę się za wszystko, bo klacz aż straszy. Nie wiem ile dokładnie (bo miarki w oczach nie mam, a nie pytałam), ale wiem że wystarczająco dużo, czasem nawet za dużo. Niestety, ale obawiam się, że znów jest źrebna :/
NessaC, wybacz, ale ten koń nie wygląda jakby jadł za dużo 🙄 przede wszystkim musi mieć stały i niczym nie ograniczony dostęp do dobrego siana. A ilość paszy treściwej w tym przypadku należy dobrać mając na uwadze że do wykarmienia są trzy konie: klacz, i dwa źrebaki, z czego jeden w brzuchu.
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/q85/s720x720/10565024_807276029304594_3846753179264707728_n.jpg?oh=9736614411f83a3dd16a36f6d6c0369a&oe=5455AE52&__gda__=1413269060_b61573fd905e28cf0c7941f4ebb0f11f[/img]

Wstawiam pierwsze poranne spojrzenia mojej królewny 🙂

Jezu... jaki to wielki zwierz! byłam przekonana, że jest... mniejsza 🙂 kolos prawdziwy! przyznam się, że ... nieco się jej boję 😉 kopyta jak talerze! muszę się oswoić z jej rozmiarem 🙂
Ona ma 164 wzrostu, 230 w klacie no i 28 noge 🙂
kittajka Tak wiem, że nie wygląda.  😕 Siano mają z własnego pola. Owsa dostaje ok. 3/3,5l (podaję w 0.5l garnuszku) rano i wieczorem.
Moje dostają wiadro dziennie, oczywiscie matki ze źrebakami.
PauliL To właśnie ciocia też tak daje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się