Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Jeju jakie piękne dzieci i piękne zdjęcia, wszystkie bez wyjątku! 😀

Dodofon, Jaki ten Twój Jacek jest TWÓJ! Skóra z matki zajęta! 😉 Oboje świetnie wyglądacie.

Idrilla, Niniejszym mianuję Cię prezesem re-voltowej cyckowej al-kaidy! 🏇
Do której dozgonnie i z dumą będę należeć, mimo że już nie karmię.
Dodaję do ulubionych wszystkie linki, które ostatnio zapodajesz. Aj low ju! :kwiatek:
Kobitki potrzebuje na prawdę dobrego żelu, maści, płynu cokolwiek na rozstępy na bocznej partii ud.. po prostu codziennie wstaje i już patrzeć na to nie mogę 🙁
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 lipca 2014 23:04
Equi urodziła  😅 22:25 syna, 3350 g . Jak będę coś więcej wiedziała to napiszę.
In.   tęczowy kucyk <3
25 lipca 2014 00:06
slojma   I was born with a silver spoon!
25 lipca 2014 00:29
equi- gratuluje i gratuluję synka 🙂
anai, burtszyny do wody zdejmuj, one nie lubią, mi się jedne w basenie zmatowiły bo zapomniałam🙁
kkk, duzo, mnie moja pediatra wysmiała jak miałam podobne wątpliwosci. Smiała się, że matki przychodzą bo dzieci nie chca jest, bo nie pomagaja wygibasy, bajki, srajki i inne by jadły. A my mamy dzieci o apetycie których kazda mama marzy;]
Equi  "wszystkiego dobrego na nowej drodze życia", gratuluję chłopczyka...!!🙂
equi gratulacje!!!
Flosia mustella!

Alicja od 3 dni potrzebuje się cycować w nocy. No jęczy i szuka cyca. Woda jej nie zadowala. I to nie jest cycowanie 5 min, 20 min intensywnego picia ok 4 nad ranem! Nie wiem co jej się pozmieniało, a tak ładnie już przesypiała nocki.
anai, burtszyny do wody zdejmuj, one nie lubią, mi się jedne w basenie zmatowiły bo zapomniałam🙁

Emisia chodzi już półtorej roku non stop i nic się nie dzieje. W basenach podwórkowych, jeziorach i chlorowanych aquaparkach też.
Jedynie ciągam żeby czasem przepłukać bieżącą wodą i wysuszyć na słonku (czyli oczyścić).
Nic się z nimi nie dzieje.
Equi, gratulacje!
Opolanko, dziekuje za rady odnosnie fotelika rowerowego.
Sznurka, Anai, RaDag..gdzie moge taki naszyjnik dostac? Olek 3 dni mial goraczke, nie chcial jesc i pic..i ta dam! cztery czworki sie przebily!  🙇 Chyba kupie mu takie cudo, przed nami jeszcze trojki i bedzie "komplet""

Edit, Opolanko, nie Opolonko..przepraszam :kwiatek:
Juli - dzięki  😁 😎 po prostu szperam sobia ostatnio w sieci i co znajdę coś ciekawego to uznaję, że warto się tym tu podzielić, nawet jeśli miałaby przeczytać linka tylko jedna osoba 🙂

equi - GRATULUJĘ  😅
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 lipca 2014 08:10
Kobitki potrzebuje na prawdę dobrego żelu, maści, płynu cokolwiek na rozstępy na bocznej partii ud.. po prostu codziennie wstaje i już patrzeć na to nie mogę 🙁

Ja używałam Mustelli i nie pomogła 😉 niektóre kobiety smarują się tylko oliwką i rozstępów nie mają (ale to raczej zapobiegawczo).

RaDag, a czemu twoja córa nosi bursztyny? 🙂

Olesniczanka, nie ma sprawy 😉 A wybrałaś jakiś? 🙂

equi gratulacje!! 🙂
Na rozstepy lub ich brak lepsze sa naturalne tluszcze, a nie jakas przetworzona chemia. Klania sie maslo karite, olej kokosowy lub olejek z dzikiej rozy i nie ma tematu. Poza tym dobre nawodnienie ciala, duzo owocow i warzyw w diecie. Narazie testowalam to na kolezance, ktorej nie zrobil sie ani jeden rozstep w ciazy i po, na siebie przyjdzie mi jeszcze poczekac  😉
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
25 lipca 2014 08:22
Equi, gratulacje !!!  🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 lipca 2014 08:26
Pandurska, ja gdzieś czytałam też, że trzeba się mocno nawadniać od środka, bo skóra robi się elastyczna. Ja niestety mało piję i po ciąży wyglądam jak zebra 😉
Opolanko Ja pilam przed i pije tez teraz mnostwo swiezowycisnietych sokow owocowo- warzywnych. Zeby podbic zelazo na tapecie jest codziennie bura i seler, a reszta to, co mi wpadnie w rece. O wodzie itp. nawet nie wspominam, bo tez pije jej tyle, ile potrzebuje. Wracajac do sokow, to jest to tak cudowny i prosty sposob na dostarczenie sobie witamin, mineralow w czystej i latwoprzyswajalnej postaci, ze jak sie raz przestawisz, to nie bedzie ci przeszkadzalo mycie urzadzen codziennie 😉 Nagle wzrasta poziom energii, a po pierwszym wysypie syfow na ciele (oczyszczanie), skora sie robi miekka i elastyczna. Warto jest zadbac o siebie od srodka
Opolanko, tak wybralam tego hamak(x) a  😂  dzis odbieram  rowery z serwisu i ..bd proba czy podolam 🏇


Pandurska, ciekawe to co piszesz odnosnie rozstepow. Ja smarowalm od poczatku 3 razy dziennie( a od 6 mca jak mialam bebzol jak w 9 mcu z blizniakami juz! taa..finalnie do porodu szlam majac w obwodzie 120 cm!) oliwka dla dzieci, tym rozowym rossmannowskim cudem i czyms z Bielendy chyba-perfect mama czy cos..a po porodzie tak polecanym przez moja gin'Vichy..a moj brzucho to zalamka! Zmasakrowany! a pic zawsze udzo pilam..a wciazy to jzu wogoole "za dwoje"i nei wiem gzie tuu mnei cos nei "zaskoczylo". Olejek kokosowy i migdalowy mam teraz..moze rzeczyiwscie by pomogl..Chcialma napisac, ze sprawdze przy drugim..ale sie  palnelam w czolo😉 az mi wstyd bd isc znowu do lekarza i pokazac mu moje rozstepy 😡 😡 😡 Ja to chyba jakis alien jestem cholera..pierscionki, obraczke ( byla rozmiar wieksza!) nosilam do 6 mca , a po porodzie (waze mniej 3-4 kg niz przed ciaza..a wygladam gorzej glwonie przez ten brzuch i skore.. nie moge zadnego wlozyc na palcec, na ktorym nosilma, no za cholere! Ktso mi pwoei gdzie tu logika..slyszalam, ze  zbutami jest problem,ale z palcami 👀  no to sie wyzalilam 😁
Pandaruska - nie byłabym taka przekonana, że wystarczy trochę olejku i warzywek i już nie ma tematu, ponieważ rozstępy mają swoją przyczynę także w skłonnościach genetycznych i zmianach hormonalnych więc problem może się pojawić a my możemy jedynie złagodzić jego przebieg dzięki smarowaniu, suplementacji czy masażu
Fajnie, że nowy maluszek już na świecie 🙂 Poczekam z gratulacjami na relację 😉

kkk, dokładnie to co mówi sznurka - wg mnie Twój mały je normalnie, po prostu dzieci czasami jedzą jak opętane, a czasami jedzą mniej. I w momentach, kiedy jedzą dużo należy się z tego cieszyć i korzystać  🤣 Są takie, co mogą nie jeść wcale (vide Alicjowy Wojtek i mój Milan), a jakimś cudem żyją i rosną 😀 Mój wymyślił sobie, że będzie żywił się mlekiem i jego przetworami, od ponad 2 tygodni praktycznie odmawia zupek, normalnego żarcia nadal nie potrafi i nie chce jeść (przy zabawianiu, bajkach, ganianiu go po domu jest w stanie zjeść max 1/3 kanapki z szynką, kromka wielkości tosta bez skórki), obiadu typu ziemniaczki, mięsko w ogóle nic (mięsa zje objętość małego paznokcia, resztę żuje w buzi aż zrobi się sucha kula i wypluwa), zmiksowanych już nie chce - a że jest ciągle głodny, to ciągle żąda mjeka. Tylko mjeko i mjeko, kaszka od biedy wejdzie (kupuję takie bez cukru, dodaję owoce miksowane), jogurt chętnie. I wczoraj przykładowo na kolację chciał najpierw mleko, więc wypił 240ml, potem kaszkę - zjadł tylko połowę, 120ml, kładąc się do łóżka po kąpaniu znów zażyczył sobie mleka i wypił 180ml, więc wychodzi na to, że w ciągu godziny pożarł 540ml mleka z kaszą 😀 Obudził się rano i co sobie zażyczył? Mjeko. Wypił 240ml. Czy dwulatek może się tak wyżywić? A... jedyne, co lubi, to zmiksowana mojej produkcji zupka z kurczakiem, szpinakiem i zaciągnięta jajem.
Irdilla Oczywiscie, ze tak jest, jak piszesz! Jak podaje wiele zrodel, na dobra ciaze pracujemy jako kobiety cale zycie przed i dotyczy to takze dobrego funkcjonowania ukladu hormonalnego. Ja na przyklad mam paskudne rozstepy na piersiach i biodrach jeszcze z okresu dojrzewania, ale dzieki takim prostym zabiegom, sa one prawie niewidoczne!

I bede sie upierac nie przy opcji oliwka dziecieca (chemia), tylko wlasnie naturalne oleje, gdyz zawieraja one dokladnie te skladniki, ktore z takiej oliwki zostaly usuniete. Np. olejek z dzikiej rozy silnie stymuluje produkcje kolagenu, natomiast kokosowy jest standardem dla ciezarowej np. w Tajlandii.

In swietny artykul! Z ciekawostek, jakie zauwazylam w DE, to fakt, iz nie pozwalaja kobiecie za duzo przytyc. Wrecz w ostatnich 2 miesiacach kaza redukowac kalorycznosc posilkow, zeby dziecko nie roslo zbyt duze i latwiej wyszlo przy sn !
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
25 lipca 2014 09:01
kenna, heh, mój też ma takie etapy, że tylko "kaka" i "meko"  😁 i na tym żyje. A kupy jakie robi!!! Dorosły chłop mógłby pozazdrościć  😂

equi, gratulacje!!!  😅
Pandaruska - No właśnie...oliwki dziecięce to wbrew pozorom mieszanka totalnego syfu i chemii... wstawiałam już parę razy link z analizami składów popularnych oliwek http://www.srokao.pl/2013/02/analiza-oliwki-dla-dzieci.html Mówisz, że naturalne olejki są w stajnie jeszcze coś pomóc już na powstałe rozstępy? Bo właśnie się waham czy wierzyć producentom w rozjaśnienie powstałych już rozstępów i wydawać te 100zł na mustele czy nie...

ps. nie umiem wstawiać skróconych linków...
Kurcze, musze sobie w takim razie kupic ten olejek z dzikiej rozy skoro tak zachwalasz hmm..moze cos poprawi, bo ja naprawde wygladam tragicznie, a te wszystkei cuda dzialajace na inne dziewczyny, na mnie jakos sie wypiely...
A  z tymi palcami? Miala tak ktoras? Bo ja juz sie nie udzielam w tym temacie, bo jak na wariatke na mnei patrza( nie dziwie sie, dosc dzwina sytuacja :emoty327🙂. Rozumiem jeden piersionek nie pasuje, ale wszystkeii i do tego obraczka , ktora przed ciaza spadala( mialam kupiony ""cieniutki piersionke, ktory ja podtrzymywal)"...

Edit, Jak uzywalam oliwki..byl to czas, ze jeszcze nei znalam stronki "sroki" 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 lipca 2014 09:28
Olesniczanka, taaa, zabki... My mamy komplet trojek i 3 czworki juz, ostatnia w drodze. To jeszcze tylko piatki i z glowy z mleczakami?

Moje dziecko ma na zmiane gastrofazy- non stop buzia rusza wtedy metoda 'wszystkiego po troszku' albo akcje glodowki, gdzie na widok miseczki/talerza jest histeria i ryki. Ostatnio chetnie probuje nowych rzeczy i bardzo mu pasuja potrawy z czosnkiem i innymi aromatycznymi przyprawami (duzo ziol). Ryb do tej pory nie tykal, ale jak sie dorwal do dziadkowego lina w smietanie z czosnkiem to mu 1/4 ryby spalaszowal.

Przy okazji odkrylam (i polecam na wakcje albo awaryjnie miec w domu) sosy do dan Gerbera. Jak nigdy nie daje sloiczkowych obiadkow, tak tego musze sobie kupic zapas i miec na w razie czego. Probowalismy sos brokulowo-serowy (Jasiek jadl go z ryzem i kurczakiem grillowanym w folii)- ten polecam szczegolnie, bo pachnie i smakuje naprawde fajnie. Testowalismy tez sos bolonski ( super do makaronu lub kaszy jaglanej).
A Adaś nadal praktycznie żywi się tylko mlekiem. Już nawet mnie to nie rusza.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 lipca 2014 09:45
Muffinka, a jak z jego skora- wyszlicie na prosta? nie chce jesc Waszego jedzenia? Podjadac?
szafirowa , biedak naprawde sie meczyl, pierwszy raz goraczkowal  , w nocy sie budzil i byl taki ryk, ze nie szlo go uspokoic..a tu nagle czworki..Nie chce myslec, co bedzie przy trojkach, bo to podobno "najgorsze"zeby=najgorszy bol. Ogolnie u Olka zeby wylaza parami..i zaczyna sie cala impreza od kataru( trwa od 2-3 tyg, wt ym czasie chodzimy 2x w tyg do pediatry heh) , biegunki nie ma, z jedzeniem bywa roznie, raz pochlania wszytsko, innym razem na widok lyzki placze, slini sie niemilosiernie i pyk mamy zeba, a nie pyk mamy dwa zeby i tak idzie..Czworki wymeczyly go strasznie..pierwszy raz goraczkowla, 3 dni byly bardzo kiepskie..ciagle spal albo siedzial "zamulony."...pierwszego"" dnia( poszedl spac o 12, wstal o 16! juz z goraczka , napil sie i poszedl spac..o 20 zawloklam do na pogotowie!). Kurde zapomnialam o 5tkach! Niby maja wylezc po20 mcu..cholerka;/

A te sosy tez mamy i jak na szybko trzeba cos podac, rzeczywiscie sie sprawdzaja😉
deksterowa, cieszę się, że się przyda 🙂. Młoda rośnie więc jak odłożę kolejny rozmiar to też Ci prześlę to co mamy "nie różowe".

Equi gratulacje i czekam na wieści z frontu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się