kącik skoków

skąd tyle wścieklicy u osób, którym się zwróci  uwagę że nie jest idealnie? w różnych wątkach widzę to zjawisko 😉
GabiJamal, po prostu ustawiając tak blisko drąg do przeszkody nie dajesz koniowi szansy. UStaw go ok. 3 metry od stacjonatki na galop i wtedy spróbuj. Albo 2-2,5m od przeszkody na kłus. Początkującemu koniowi musisz ułatwić znalezienie prawidłowego miejsca odskoku, a to zrobisz ustawiając wskazówki w naturalnie pasującej odległości.

Myślę, że GabiJamal nie bardzo będzie wiedziała jak to pojechać jak wskazówka będzie w odległości 3 metry lub 2,5 metra. Aż strach pomyśleć jak by się okazało, że będzie posyłać konia do skoku sprzed wskazówki.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 lipca 2014 11:49
Jeee 😅 Młodzi jeźdźcy z wynikiem 12ptk karnych awansowali do drugiego nawrotu PN  💃
Bardzo jestem dumna z mojej zawodniczki, bo jechała jako ostatnia (a zawsze się tego bała, bo słabo ciśnienie trzyma) i dała radę 💘.
Reszta ekipy też rewelacyjnie!

A jak jakiś czas temu mówiłam, że dawno nie mieliśmy tylu świetnie jeżdżących młodzieżowców i juniorów to mnie zjechano.
Super, super ! Dziewczyny indywidualnie wysoko - Zuza 12., Weronika 24.  🏇 A właśnie przed chwilą Kowalczyk na "0"  🏇
Super, super. Brawo dla dziewczyn !!! I dla Kowalczyka 😉!

Szkoda, że Dalii nie poszlo 🙁 ...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lipca 2014 13:05
Gratki! Fajnie naszym idzie =)
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
24 lipca 2014 19:52
My po przerwie🙂

Co to jest za rodzaj konkursu L szkoleniowy? Nie spotkałam się z takim wcześniej, a widzę w propozycjach zawodów, na które się wybieram.

I jeszcze tu spytam - nie ma ktoś wolnego miejsca w przyczepie na sobotę do Bogusławic?
taki, który zazwyczaj poprzedza licencyjny dzień wcześniej 🙂 i jest na takiej samej zasadzie, tylko zamiast zaliczenia lub nie, masz w wynikach ilość pkt za styl (jeźdźca oczywiście 😉 )

edit. literówka  😵
BitSmoked, dzięki! Jak dotrę na zawody to na pewno go pojadę🙂
No tak,szukając pomocy i porady,rzeczywiście mogę tutaj coś dostać.Ahhh no i ta wiadomość,,w realu bym wszystkim pyski poobijała najchętniej,, cudowne. 😵  ludzka głupota nie zna granic.Najlepiej siedzieć i patrzać na konia,bo wszystko co się zrobi to -skazanie na śmierć!Ale thx.za odpowiedzi.Widocznie muszę szukać innych portali,innych ludzi,bo tu najwięksi eksperci tylko powiedzą że jestem nieudacznikiem i sobie nie poradzę,zamiast normalnie bez obrażania,wyzywania i poniżania wytłumaczyć 😉  😂
GabiJamal Wszyscy Ci tłumaczą... Dla wszystkich, którzy ze skokami mają coś wspólnego problem Twój i Twojego konia jest oczywisty... Poprzez złe, niefachowe najazdy koń się zblokował... ustawiasz wskazówkę nieprawidłowo, nieprawidłowo najeżdżasz, nie wiem... może szarpiesz za pysk... nie masz równowagi.. przyczyn mogą być setki... koń się zblokował... nie chce skakać bo tu mu sprawia dyskomfort... I mu się nie dziwię... Nikt Ci przez forum nie pomoże... nie ma uniwersalnej metody... znaczy jest -TRENER!! Jeżeli nie masz pojęcia o skokach - poproś fachowca o pomoc.... bo zabierając się za coś o czym nie masz pojęcia narobisz więcej szkody niż pożytku...  Krzywdę koniowi można zrobić nawet na leżących drągach, jak je źle poukładasz... A skoki wbrew pozorom to trudna rzecz - wiem coś o tym... mój koń blokował się przy szarpaniu za pysk na zeskoku - najczęściej na okserze... i to przeze mnie... teraz regularnie jeżdżę z dobrym trenerem... problemu jakby nigdy nie było 😉 nie wyłamuje nigdy... 🙂
No tak,szukając pomocy i porady,rzeczywiście mogę tutaj coś dostać.Ahhh no i ta wiadomość,,w realu bym wszystkim pyski poobijała najchętniej
OK dokąd mam podjechać abyś mogła mi pysk obić?

A propos porad: wskazówka przed przeszkodą pomaga koniowi zrobić ostatnią foulę. Koń ma się odbić za wskazówką. Aby przeszkoda była łatwiejsza wizualnie kładzie się też ground line a samą przeszkodę mocno zabudowuje. Odległości wskazówki na kłus to 2,2 - 2,5 m, na galop od 3 do 3,5 m (dla stacjonat). Wskazówka leżąca 80 cm przed przeszkodą to "zabójstwo" dla końskich nóg. Przecież on powinien sięw takiej odległości mniej więcej odbić - i co ma wskoczyć na drąga i odbić się od niego, czy jak?
Proponujęzakup i lektorę książki "101 ćwiczeń dla skoczka" - chociaż tytuł jest myląca naiwny - treść na prawdę rewelacja. Masz tam dziesiątki ćwiczeń z dokładnym opisem wszystkiego - od odległości poprzez sposób wykonania ćwiczenia, jakośc i cel... I chociaż nic nie zastąpi trenera - szczególnie u laika w danym temaci - może jednak rozsądniej byłoby cokolwiek przeczytać.

hm sama się podziwiam, że cosnapisałam po tym jak ktoś zagroził że mi pysk obije  🤔wirek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 lipca 2014 06:45
GabiJamal, bo Ty jesteś taka otwarta, pokorna i swietnie przejmujesz to, co sie do Ciebie pisze.
Sama sprawiałas, ze Twój koń nie chce skakać, ale nie masz w związku z tym żadnych przemyśleń, prócz tego, ze forum jest niemile. Idź na inne w takim razie 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 lipca 2014 09:32
Gaga o tym pysku to nie napisala gabijamal
Gaga o tym pysku to nie napisala gabijamal


Chyba jedyna myśląca-nie ja to napisała,dodałam też cudzysłów,ale dzięki za kolejne docinki 😀
Nie szarpie za pysk ,chyba że przetrzymywanie nazywasz szarpaniem?Równowagę mam bardzo dobrą,tu szukam osób które się tym zajmują,bo nikogo takiego nie znam i w promieniu 60km nie ma dobrych osób,które by mi pomogły.Dziękuję,za jakiekolwiek,w miarę normalne skazówki.
Cóż czyli jestem niemyślącym docinającym czepiaczem - dzięki za podsumowanie  :kwiatek:
generalnie na forum cytujemy używając narzędzi do cytowania...

a potem się dziwić, że re-voltowicze czepiają się nowych  😵

W teorię braku chocby instruktora w promieniu 60 km nie wierzę... chyba, że mieszkasz na Sacharze  😁
,chyba że przetrzymywanie nazywasz szarpaniem


Oj, kochana, to ja się nie dziwię, że koń odmawia. Zdajesz sobie sprawę, że pysk konia jest bardzo delikatny, że takie "przetrzymywanie" może naprawdę koniowi sprawić ból? W połączeniu ze skakaniem metrówek?

Radzę zmienić nastawienie do siebie, do jazdy, do relacji z ludźmi - bo narazie nic dobrego nie wróżę. I to nie jest czepialstwo, to jest dobra rada, jedyny sposób, aby cokolwiek z końmi i również w życiu osiągnąć
El Camp na zero 🙂 juniorzy na 4 miejscu po pierwszym nawrocie!  💃
A Andrzej Opłatek 3 indywidualnie super 🙂
Oby im się powiodło w finałach. Większość z naszych jeździ super na ME i oby tak zostało do końca. Trzymam za nich mocno kciuki!  😅
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 lipca 2014 18:31
Młodzi Jeźdźcy 6 miejsce w PN  😅
Zuzka indywidualnie 4, Weronia 28, Maks 50 i Krzysiu 56.

Juniorzy też rewelacja!

W MJ obie dziewczyny jadą finał, jestem taka dumna 🏇 😜 😍 💃



[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2146726#msg2146726 date=1406280204]
Cóż czyli jestem  docinającym czepiaczem - dzięki za podsumowanie  :kwiatek:
[/quote]

zgadza się.

Oj, kochana, to ja się nie dziwię, że koń odmawia. Zdajesz sobie sprawę, że pysk konia jest bardzo delikatny, że takie "przetrzymywanie" może naprawdę koniowi sprawić ból? W połączeniu ze skakaniem metrówek?

Przetrzymywanie czy korekta odległości ? Nie ważne jakie przeszkody skaczesz- odskok zawsze powinien pasować bez znaczenia czy koperta czy okser 155x180.  Czasem warto zastosować " pomoc whitakerów"  - żeby koń się dość mocno nie poobijał kiedy odskok źle wypadnie. Lub co gorsza kontuzjował siebie i jeźdźca.
korysindex4, ty naprawdę wierzysz, że to "przetrzymywanie" jest na poziomie "pomocy Whitakerów"?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 lipca 2014 19:11
A co to jest "pomoc whitakerów"?
nie, nie. Źle napisałem, w sensie źle przekazałem to o czym myślałem. W sensie warto zastosować pomoc whitakerów na wyższych przeszkodach, bo czasem może się to skończyć tregicznie.

Swoją drogą co to przetrzymywanie ?  Chodzi o widzenie odległości ?

Pomoc whitakreów- tarka na pysku konia, kiedy wyjdzie za blisko.
Myślę, że chodziło raczej o przYtrzymywanie. Po prostu literówka.
GabiJamal, a może wstaw jakiś filmik i pokaż jak Twoja jazda wygląda (jak wygląda sama jazda, najazd na przeszkodę itp), bo póki co Twoje opisy naprawdę wystawiają Ci nie najlepsze świadectwo i nie ma się co dziwić, że forumowicze na Ciebie naskakują
Lov   all my life is changin' every day.
26 lipca 2014 12:23
korysindex4, a mnie zawsze uczyli, że do małych przeszkód się nie mierzy, tylko się równo galopuje 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 lipca 2014 22:18
lusia722, jak dziś poszło? 😉
.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja postu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się