Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Idrilla u mnie brzuszka nie widać nic, a nic. Boję się gotowej kupić przez neta, a co mówić szyć... nie ufam krawcowym. Próbowałam w swoim życiu uszyć 3 rzeczy i za każdym razem lądowały w koszu.

p.s. dobrze, że nie bierzemy fotografa to nie uwieczni mojej porażki sukienkowej 🙁 jestem wkurzona, bo chciałam mieć sukienkę, która chociaż trochę i się podoba....
nada a w simple patrzyłaś? oni mają zazwyczaj jednolite kolory. Nie wiem skąd  jesteś, bo można by coś pokombinować

edit: ehhh byłam dziś u mojego lekarza prowadzącego.. zdołował mnie totalnie. Prawdopodobieństwo że zajdę w ciąże w czasie kp jest bliskie ZERA. Tym bardziej, że wcześniej miała problem z podwyższoną prolaktyną i owulacją.... a miałam taki piękny plan do końca roku a najlepiej września być w ciąży...  🙁
Kkk dziewczyna z  forum dzieciowego mimo kp jest w ciąży i będzie miała córki rok po roku więc nie poddawaj się.

Edit: Ustaliliśmy chrzciny na 5 sierpnia i robię 2w1 czyli chrzciny i roczek (30 lipca). Akurat moja siostra zjedzie ze Szwajcarii więc najbliższej rodziny będzie 23 osoby z czego 5 ze strony męża reszta moja 🙂
agulaj76 nie poddaje się, ale problem jest o tyle większy, że już przed tą ciążą miałam podwyższoną prolaktynę i zaburzoną owulację, stąd stwierdzenie lekarza, że to praktycznie niemożliwe. Ale próbujemy bo to przyjemne 😉
kkk byłam w simple.... chyba nie ma dla mnie nadziei. Gdybym mogła, poszłabym się napić  😵
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
26 lipca 2014 07:52
nada, skad jestes i jaki nosisz rozmiar? 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 lipca 2014 07:59
sandrita bardzo mi miło  :kwiatek:

Nie moge sie doczekać, az wpadną tu equi.dream i maleństwo 👀

Uff, wczoraj po mega wyzerce z makaronem cukier nie skoczył. Za to rano po miksie kaszy jaglanej, owsianki i quinoa -niewielka porcja, z garścia malin tak  🤔wirek:
Agnieszka dawaj znaka co,powie lekarz? Jakie miałaś wyniki? Na początek chyba nie bedzie konieczności, żebyś brała insulinę, moze uda Ci sie dieta ogarnąć.

kkk idź do innego lekarza. Mnie tez przez pare miesięcy kilku dolowalo, az poszłam do Poludniewskiego, dał leki i od razu strzał, i to jaki!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
26 lipca 2014 08:09
Diakonka, przy KP nie mozna ingerowac hormonalnie= regulowac cyklu/wywolywac owulacji, wiec zadwn lekarz nie pomoze jesli owu jest zablokowana wysokim poziomem prolaktyny. Stymulacje mozna podjac po odstawieniu od piersi.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
26 lipca 2014 08:19
dziewczyny przede mną pranie ubranek dla dzidziusia. I mam pytanie. W związku z tym że w pralce często piorę ubrania robocze czy końskie przed praniem ciuszków malucha chciałam odkazić czy przeczyścić jakoś pralkę. Powiedzcie macie jakiś sposób? Soda? Myślałam by wlać trochę manusanu tam gdzie się wlewa płyn i puścić puste "pranie" na 15min.
Drugie pytanie: wiem że zaleca się prać ciuszki po raz pierwszy w 60 stopniach. Ale kurcze mam obawy że puszczą kolory. Jak uniknąć katastrofy?
Equi Maleństwo gratulacje!!!

Kami to się urządziłaś z tymi spacerami 😉

Ja też mam jakiś kryzys. Chyba zmiany, zmęczenie, bo na D to jeszcze za wcześnie. Daję sobie czas do przyszłego tygodnia. Może coś do tego czasu wymyślę.

Poszłam na jogę, niestety mój nauczyciel na urlopie i pani zastępująca chyba za bardzo ciśnie jak na ten poziom.

Leosky są płyny do czyszczenia pralek. Ja się za bardzo nie przejmowałam 60stopniami. Piorę w 40 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 lipca 2014 08:38
leosky,  ja pralki nie czyścilam. Ubrankom nic sie nie stało po wypraniu w 60stopniach.
Diakonka, przy KP nie mozna ingerowac hormonalnie= regulowac cyklu/wywolywac owulacji, wiec zadwn lekarz nie pomoze jesli owu jest zablokowana wysokim poziomem prolaktyny. Stymulacje mozna podjac po odstawieniu od piersi.


dokładnie tak jak napisała Szafirowa
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 lipca 2014 09:42
leosky, ja raz na 3 mce czyszcze pralke płynem dr beckmann. Pierwsze ubranka wyprałam w 60 stopniach, na wszelki wypadek dolożyłam taka wkładkę do wyłapywania kolorow, żeby nic nie zafarbowało przypadkiem. teraz piorę już w 40 🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
26 lipca 2014 09:49
opolanka o to są takie wkładki? gdzie to można kupić?
Leosky ja używam tych wkładek wyłapujących kolor z Rossmana - domol. To są takie ściereczki w pudełku. Wkładam do każdego prania.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 lipca 2014 10:01
leosky, ja kupowałam w realu, mają za zadanie wylapywać kolor. Niestety firmy nie pamiętam, ale tak jak Zet pisze, w Rossmanie też znajdziesz. Parę razy mi urartowały ubrania 😉
Tak, te rossmanowskie chusteczki Domol wyłapujące kolor są świetne!

Ale bardzo nie lubię dr. Beckmanna specyfiku do czyszczenia pralki. Nie odpowiada mi zapach (smród chemiczny)... dlatego ja raz na jakiś czas piorę puste pranie do którego dodaję ocet i sodę, i przed praniem dzieciowych ubranek też tak zrobię, na 75 stopni. W czym te ubranka pierzecie? w Jelpie?
O jakie newsy! maleństwo gratulacje!!!!  💃
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 lipca 2014 11:29
Jelp i Lovela drogie, nienajlepszy skład i przereklamowane. Polecam Bobbini.
o, i polski produkt z tego co widzę .
Dziękuję!🙂
nada Oj, widze, ze musze sie zapatrywac na termin porodu na ciebie. Moze tez jakos zastymulujesz i moj, jak Equi zrobila Malenstwu 😉)) Ja mam na 12.03, ale moje obliczenia wskazuja raczej na 16-18. 03.

Ostatnio czuje sie do tego stopnia dobrze i mam tyle energii, ze budze sie rano i musze sobie najpierw przypomniec, ze jestem w ciazy  😂 Tak sobie mysle, ze jeszcze za tym uczuciem zatesknie, wiec nie zapeszam. We wrzesniu jade jeszcze na intensive teacher training i moj guru juz sie cieszy, ze uczestnicy beda mieli ciekawy obiekt do obserwacji  😎

Patrze tak jeszcze na termin mojego porodu i nie mowilam wam, ale akurat wtedy mialam przyklepac pisanie mojego mastera na studiach (od przyklepania mam 5 miesiecy), a tu du...a.. Zobaczymy, jak to bedzie z bejbi, czy da mamie sie wykazac naukowo, czy nie. Na szczescie w DE mamy taki elastyczny tryb studiow, ze jak stwierdze np. w kwietniu, ze dziecko jest aniolem, to tez moge zaczac pisac. W semestrze zimowym mam zamiar zrobic caly research, gorzej z czescia empiryczna, bo ona jest u nas baaaardzo obszerna i wymagania sa z kosmosu. No ale zobaczymy. Musze to jakos ogarnac! Widocznie musze powielic schemat rodzinny, kiedy to moja mama bronila swoja magisterke z moim malym bratem na reku  😉


Dziewczyny, do prania zobacie sobie Froscha (jest w Rossmannie) albo produkt EcoVer. Ja nie uzywam tylko ekologicznych srodkow w domu i oba namiary sa naprawde swietne! Froscha uzywa moj szwagier, ktory mial egzemy po prawie kazdym srodku pioracym- teraz juz nie ma 🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
26 lipca 2014 12:57
dzięki dziewczyny, zerknę w Rossmanie i kupię jak będzie.
Jeśli chodzi o proszek to kupiłam proszek i płyn Dzidziuś Polleny. Pisze że ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka ale puki co ja nie mogę mieć zdania na ten temat, bo to pierwszy mój dzidziuś 🙂
Szafirowa noszę 36/38. Jadę na próbny makijaż, ale jak to ogarnąć jak sukienki nie ma :/
Pandurska ja też świetnie się czuję, no może te upały nie są idealną dla mnie pogodą, ale oprócz senności jest świetnie 🙂😉 Jeśli masz takie życzenie możemy spróbować w marcu turbo stymulacji, a co! Dziewczynom się udało to podpowiedzą jak to zrobić. Widzę, że podobny etap przechodzimy, ja powinnam obronić mgr w czerwcu, ale nikt z mojej grupy nie wyrobił się z pisaniem pracy, a teraz przydałoby się do końca sierpnia wszystko łądnie napisać bo od września praca i totalny brak czasu. Tylko jak tu zrobić jak ślub naciąga, wizyty u gin i badania zajmują sporo bo muszę dojeżdżać 70km, a do tego budowa domu i prowadzenie firmy. Wymówki, wymówkami, ale muszę jakoś to ogarnąć bo później się nie uda.
maleństwo ogromne gratulacje i duuuużo zdrówka dla maluszka :kwiatek:

Co do proszków to używam Lovela, dobrze pierze, ma prawie niewyczuwalny zapach, ale dodaję Lenor Sensitive (biały), bo po samym proszku ubranka są mega sztywne, piorę na 40 stopni, bo i tak jak wyschną to rwę się do prasowania 😉
Mam jeszcze do Was pytanko dziewczyny, szczególnie do tych kp, jak Wasze pociechy znoszą upały? Przepajacie dodatkowo wodą? 👀

a oto moja cudowna córcia z przed godziny 💘

Kami   kasztan z gwiazdką
26 lipca 2014 14:12
Srokate nie przepajaj - początkowy pokarm jest bardziej jak woda i on gasi pragnienie, więc możesz po prostu częściej dostawiać  🙂

A Anetka cudna - ale Anetki takie są  🤣
Kami właśnie w tym rzecz, że lekarz mój rodzinny tak poradził (od urodzenia prowadzi mojego ojca, mnie i teraz małą), gdyż mała przy dużych upałach całe mleko zwraca nawet kilka razy na dzień (zwraca, nie ulewa, bo jest to dość "chlustające"😉, a do wody się mega dorywa, nawet 40-70 ml potrafi wypić za jednym zamachem 🤔
Drogie Mamy, polecicie coś na prezent (do 300 zł) dla przyszłej mamy, która obecnie jest w 4 miesiącu ciąży? 🙂

Myślałam nad poduszką/rożkiem teraz do spania a potem do karmienia malucha... Co sądzicie?
Kami   kasztan z gwiazdką
26 lipca 2014 15:03
To spróbuj ją karmić często, ale w małych ilościach. Jak zwraca cały pokarm to nie dostaje żadnych wartości odżywczych, z wodą tym bardziej. A próbowałaś dać jej najpierw ciut wody, a potem pierś? Też zwróci? Nie może być tak, że w upały będzie dostawać wodę zamiast mleka. Natomiast co do dopajania, to ja zawsze słyszałam od lekarzy i znajomych, że to stara szkoła, że dziecko z mlekiem matki dostaje i pokarm bardziej wodnisty dla zaspokojenia pragnienia i bardziej treściwy dla zaspokojenia głodu. Spróbuj jej zaparzyć rumianku (ja mam Hippa w saszetkach bez cukru) na ten brzuszek - już to lepsze niż sama woda  🙂

Onirisme ja stanowczo jestem za rogalem - używam do tej pory i jest nie do zdarcia  😀
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
26 lipca 2014 16:31
srokate powtarzam się ale ubóstwiam patrzeć na twoją córeczkę 🙂 jest mega śliczna 🙂
Prawda🙂 jest śliczna🙂 a na 2 zdjęciu wygląda, jakby sama sobie strzeliła fotę🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się