Konie czystej krwi arabskiej

Ja nie będę, bo mam anginę  i 40 stopni gorączki. 🙁
Wojenko ja będę  😅 masz jakis faworytow?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 lipca 2014 14:35
To się dorobiłeś!

Alicja, oczywiście MUZAHIM! (Rodzina to jest siła! Fajnie jakby wreszcie koń z rodziny wygrał Derby). Dwa konie pana Górskiego. To moja trójka, której kibicuję.
Ja oczywiście Muzahim i Afrah

Dopisek: Już po marzeniach  🤣 Derbista 2014 Ziko
A to mój zwierz 🙂
Matką jest janowska klacz, a ojcem Gazal al Shaqab 🙂
Uchylę rąbka zmian Kartofla 🙂 Nie śmiać się proszę z ubioru bo to był spon ton.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 9075_n.jpg

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 1110_n.jpg


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 6478_n.jpg
bez futra źrebięcego, moja 6m ośliczka 🙂😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 lipca 2014 21:21
Widia żadnego linka nie mogę otworzyć;(








a teraz?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 lipca 2014 21:30
Nie podobało mi się tegoroczne Derby arabskie. W przeciwieństwie do folbluciego. Dziwna taktyka jazdy na Afrah-po co klacz na front w tak dlugim dystansie? Dziwna jazda Piątkowskiego na Muzahimie, który niepotrzebnie zaczął jechać konia już od zakrętu. Nieukończenie gonitwy przez Ahmada...Jestem trochę rozczarowana.
Wojenko- mnie rownież....a postawiłam na wszystkie 3 po nougatinie ehhh
zaś bardzo za oko łapie Wilden
a później sobie strzeliłam ot tak,że Alladyn to taki ładny i piękne imię pewnie wygra,le o kas nie posząłm .noi wygrał 👿








a teraz?

W porządku. :-)
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
28 lipca 2014 06:08
Widia a z reka co sie stalo???  😲
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 lipca 2014 10:25
Widia mała rośnie jak na drożdżach! Śliczna jest!
czesio jaki on ma ogon...  😜

widia coraz ładniejsza ta twoja mała  🙂
To ja sie tylko przypomne z mloda, jeszcze przed robieniem zebow, giga focha miala wtedy, ale zawsze to jakas fota pod siodlem😉 dzis juz bylo lepiej, 6 dzien przerwy po rwaniu wilczakow, wiec mysle, ze jeszcze sie ustabilizuje🙂



i po wszystkim...
Powiedzcie mi, jak to jest z ogierami-wnętrami?
Czy jeśli mam takiego ogiera (z papierami, wpisem etc., czyli wszystko od tej strony w porządku) i pokryję sobie nim klacz, to źrebak zostanie normalnie wpisany do ksiąg i nie będzie z tym żadnego kłopotu?
W innych rasach wnęter nie może kryć i nie dostanie licencji - a jak to jest "u nas"? Skoro każdy ogier z papierami może kryć klacze arabskie? To płodny wnęter też może?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
29 lipca 2014 10:46
Murat - Gazon ja dzwonilam to weta bo sama chcialam ogiera - wnetra kupic. I stwierdzil tak - jesli oba jajka wyjda w odpowiednie miejsce to bedzie plodnym ogierem, zdolnym dochowac sie potomstwa i mozna myslec o kryciu. Jesli jednak jajka nie wyjda albo wyjdzie tylko jedno - radzil usunac oba jajka i konia zrobic walachem, bo konsekwencje zostawienia takiego stanu rzeczy dalej bez zadnej interwencji moga sie zle skonczyc zdrowotnie dla owego konia. Wiecej sie nic nie dowiedzialam, ponoc na lato wneter moze wypuscic jajka a wtedy jest ogierem z krwi i kosci 😀
szamanka tutaj chodzi akurat o konkretną sytuację - w jednej znanej mi hodowli pokryto kilka klaczy ogierem-wnętrem. Zdziwiło mnie to, bo byłam pewna, że w żadnej rasie nie wolno, ale powiedziano mi, że "przecież hodowca nie wyhodowałby sobie celowo kilku NN-ek, więc widać u arabów wolno". I zaciekawiło mnie to, czy faktycznie w PZHKA nie będą robić problemów, że ojciec wnęter.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
29 lipca 2014 12:47
Hmm chora sytuacja bo ja slyszalam ze nie wolno wogole kryc wnetrem, chyba ze wypusci oba jajka i jest plodny - wedlug weta.

Moim zdaniem to nabijanie sobie kasy - a jakie beda te zrebaki? To tez nie wiadomo, ale ktos chyba gdzies pisal ze wystapienie nieplodnego ogierka po wnetrze jest bardzo mozliwe. Jak jest z klaczami - tego nie wyczytalam nigdzie.


Najlepiej - jak to mowia - zadzwonic do PZHK  😁

Faith jak wilczaki usunięte to teraz tylko lepiej będzie... 🤣
Rigo pozdrawia ,niebawem pewnie jakaś kolejna sesja będzie 🙂
W jakim wieku najlepiej kastrowac ogierka? Czy jak jeszcze jest roczniak czy moze jak juz troche dojrzeje?
Alicja taka mam nadzieje!😉 bardzo ladny mlodzian 🙂
Mi zawsze mówili ze optymalnie 1,5 roczniaka mozna kastrowac  ale to kwestie indywidualne...
Faith.on ma 6latek  💃
Alicja 2008? to rok starszy od mojej mini-Pre 😉
Mi zawsze mówili ze optymalnie 1,5 roczniaka mozna kastrowac  ale to kwestie indywidualne...
Faith.on ma 6latek   💃
No to akurat ten moj na jesieni bedzie mial plus/minus 1,5 roku...,to moge go ciachnac?
Znam przypadki kastracji w przed skończeniem roku, aczkolwiek nie jestem weterynarzem zatem nie wypowiem się o kwestii zdrowotnej.
Mój miał 1,5 roku jak był wykastrowany  😉
Chce trenowac tego mlodzika na rajdy. Czy powinnam go wtedy ciachac czy zostawic ogierem? Dodam,ze ma wade jedno chore oko,wiec na pokazy jako ogier sie chyba nie nadaje?
Dla mnie to loteria...jedni uwazaja ze ogiery sie spalają inni ze ogier to jednak ogier...ja teraz podjełam decyzje o natychmistowej  kastracji ,nie mam weny sie szarpac i walczyc  z naturą ...w ujezdzeniu ogiery podobno lepiej sie ruszaja mają wiecej eksprsji,wdzieku itd...w rajdach no coż o wszystko kwestie dyskusyjne i bardzo delikatne,bywaly ogiery niebezpieczne nie dające sie zbadac,ogiery nie schodzace z tetna jak i równiez ogiery spokojne  ułożone,znające sie na swojej ''robocie''  😍  ciezka decyzja...co innego jak konia sama układasz,masz kontakt z innymi konmi...co innego dostac do jazdy ogiera lub tez kupic zrobionego i  co najwazniejsze jesli ogier nie kryje to bardzo czesto bywa spokojny nie bedac ''podjudzanym'' zas z drugiej strony czy taki kon jest szczęśliwy?
Erlindo np.jest 10letnim ogierem z gnaidym,kasztanem,karym moze chodzic przy ''ogonie'' jak tylko  pojawi się siwy kon palma mu odija 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się