Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Natalia 118 - no i doigrałaś się moderacji za te zawody ! 😀

Isabelle - jeśli Ci pasuje temat "wspaniała klacz hodowlana Florentyna cud-miód-orzeszki" to ja jestem chętna na sesję !

Chciałabym mieć jakieś jej zdjęcia ładne, pokazowe... No a sama konia nie poprowadzę i nie zrobię jednocześnie...  :kwiatek:
http://www.ozj-lodz.pl/kalendarz.php

pozaznaczane są tam kiedy są zawody towarzyskie, ale myślę że nawet jak nie ma tej adnotacji przy ZR to i tak warto przeglądać te tydzień wcześniej propozycje, bo prawie na każdych ZR są te openki 😉  (na pewno na festiwalu nie będzie, MR i Salio przy ogólnopolskich)

i te mistrzostwa rekreacji w ŁKJcie też są towarzyskie (wystarczy mieć badania podajże)
Skoki są co chwila. Tylko z ujeżdżeniem lipa...  🥂
Czy ktos z Was może polecić na terenie województwa stolarnię gdzie mogłabym kupić drągi do przeszkód ? A może ktoś robi kompletne przeszkody ?
Zna ktoś w Łodzi albo okolicach dobrą rekreację? Taką, żeby dało się czegoś nauczyć poza galopem za ogonem?
Jakby był dojazd MPK to już w ogóle super, ale nie jest to konieczność.
Z góry dziękuję.
Alveaner Piotrków Trybunalski. Konne Ranczo u Ziutka 🙂

Dzięki wszystkim za pomoc w szukaniu miejsca zawodów ! ;D
Wybiera się ktoś może w sobotę na zawody do Bogusławic z Łodzi? 😉
Tak  😉 pisz pw jakby co  😎
ha, kogo to przepuszczałam na koniu na ul. Strykowskiej?
tak w niedzielę z 2 tygodnie temu?
osoba jechała na kasztanie arabo-podobnym i przekraczała (a raczej usiłowała) przekroczyć jedną z najbardziej ruchliwych ulic w Łodzi ;-)
Jesli byl jeszcze ktos na rowerze obok to prawdopodobnie Alicje  😀
Zna ktoś w Łodzi albo okolicach dobrą rekreację? Taką, żeby dało się czegoś nauczyć poza galopem za ogonem?
Jakby był dojazd MPK to już w ogóle super, ale nie jest to konieczność.
Z góry dziękuję.


Polecić mogę moją sąsiadkę 🙂 stajnia Bukowiec, MPK niestety nie ma, ale wsiobusem dojedziesz bez problemu 🙂
[quote author=Alveaner link=topic=1096.msg2145514#msg2145514 date=1406127781]
Zna ktoś w Łodzi albo okolicach dobrą rekreację? Taką, żeby dało się czegoś nauczyć poza galopem za ogonem?
Jakby był dojazd MPK to już w ogóle super, ale nie jest to konieczność.
Z góry dziękuję.


Polecić mogę moją sąsiadkę 🙂 stajnia Bukowiec, MPK niestety nie ma, ale wsiobusem dojedziesz bez problemu 🙂

[/quote]

Też polecam! gmina Brójce, ulica Dolna...nie pamiętam ile. My też do Olgi Sosińskiej (Majko) teraz jeździmy - mieszkam po drugiej stronie Rokicińskiej.
Dziękuję za odpowiedzi.
Jednak chyba wolałabym coś bliżej jednak. 🙁 Tak to sam dojazd pożera maaaasę czasu.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
25 lipca 2014 18:13
Moze zobacz jakies topowe lodzkie rekreacyjne stajnie?
A Olenka to juz umarla?? Czy tam cos sie dzieje jeszcze?
Dziękuję za odpowiedzi.
Jednak chyba wolałabym coś bliżej jednak. 🙁 Tak to sam dojazd pożera maaaasę czasu.

taaaaaaaaaaaa z centrum jakieś 40 minut busem 🙄

ale nic na siłę 🙂 w Łodzi też się coś znajdzie, bez terenów oczywiście.


Moze zobacz jakies topowe lodzkie rekreacyjne stajnie?
A Olenka to juz umarla?? Czy tam cos sie dzieje jeszcze?

Oleńka istnieje, tyle że tam typowa komercja.
Na kolumny Equestro i w wiączyniu Zbyszko.... ale ja nie lubię takich molochów.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Post pod postem
Piotrków Trybunalski. Konne Ranczo u Ziutka 🙂




Kto tam jest instruktorem? czego można się nauczyć poza galopem za ogonem?
Equestro na pewno nie polecam, miałam parę lat temu do czynienia z tamtejszym "trenerem" i tamtą stajnią i uważam, że jest to coś między męczeniem zwierząt ( trzy tygodnie w boksie, godzinka na padoku żeby boksu nie rozwalić, albo 4-5 godzin pracy zwierząt pod rząd), wiem, że całkiem sympatycznie jest w Grotnikach i dziewczynki, które jeżdżą za pracę mają całkiem sensowne treningi, ale z normalną rekreacją jak jest, nie jestem do końca pewna, w Skotnikach myślę, że rekreacja będzie niezła bo prowadzą ją osoby,  znają się na rzeczy, o drugiej stronie łodzi, koło Tuszyna w Karino, dziewczyna, która prowadzi jazdy też wydaje się być ok, wiem, że po obozie tam dużo osób pozdawało odznaki. Jak delikatny sport to może Zbyszko, ŁKJ, ale oni przyjmują głównie dzieciaki do 13 lat bo na olimpiadę mogą posłać.
Jesli byl jeszcze ktos na rowerze obok to prawdopodobnie Alicje  😀


O, faktycznie, rowerzysta także był. Płci nie zauwzylam. 🙂
Poszukiwany trener skokowy, dojeżdżający ( ew. możliwość jego dowiezienia), w rozsądnej cenie. Miejsce treningów-Klęk. Pełna infrastruktura. Treningi 2-3x w tygodniu.
Mam pytanko odnośnie rymarza - może ktoś polecić kogoś, kto wymieni przystuły, dopchnie poduszki ?
jakby ktoś był zainteresowany, w przyszły piątek i (chyba) sobotę będzie w Łodzi p. Ludmiła Strypikowska
www.equi-med.pl

RTG, USG, ENDOSKOPIA
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 lipca 2014 20:34
Mam pytanko odnośnie rymarza - może ktoś polecić kogoś, kto wymieni przystuły, dopchnie poduszki ?


Daw Mag. W moim siodle wymieniali przystuły i skórę na siedzisku.
Constantia - dzięki. Jakby ktoś coś bliżej Łodzi lub ewentualnie Warszawy mógł polecić to będę wdzięczna.
Którzy z łódzkich wetów dysponują rtg i usg?
:kwiatek:
dysponuję i dodam umie je wykonać i odczytać (bo to nie wszyscy potrafią mimo że mają sprzęt😉 ) Szpotański
A ja polecam zawiesc konia prosto do kliniki np. Kaczorowskiego, w ogolnym rozrachunku wychodzi taniej, szybciej, kompleksowo. Tak to mozna sie bawic w hipotezy, czekanie, diagnozowanie. Ostatnio bylam swiadkiem kilku takich historii.
RTG ma na pewno Małgosia Przesmycka. W przeciwieństwie do wielu sław...przyjeżdża kiedy jest potrzebna...  😀iabeł:
Polecam ją bardzo !  :kwiatek:
Przesmycka owszem, nasz wet i polecam również, ale jak coś trudniejszego do zweryfikowania, oba badania dobrze wykona Klinika Szpotańskiego, nie koniecznie on sam, ale Jarek Rubersz.  Dojeżdżają, czasem trzeba poczekać, ale wnikliwość godna pochwały i bardzo nam akurat pomogli 🙇.
gdzie w łódzkim można zdać odznakę i zrobic kurs instruktora ze specjalnoscia hipoterapii ??
dzięki za pomoc  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się