popręg

_Gaga, akurat te konkretne popręgi potrafią obcierać - sama miałam z nimi cyrk, mimo, że wyjątkowo daleko siodłam - tam jest takie szycie, że potrafi obcierać.
A to przepraszam... chociaż wydawało mi się dotychczas , że DawMag robi dobre popręgi...
chociaż anetakajper, pisała o sprzączkach, nie szyciu...
anetakajper   Dolata i spółka
24 czerwca 2014 13:57


Gaga Do tyłu się nie da bo usiąde jej na nerkach :/ Sam popręg nie obciera tylko te sprzączki/szlufki przyszczypują jej gdzieś sierść i wyrywają na razie włoski. Sam popręg jest super miękki - nawet nie myślę go zmieniać. Może jakby był dłuższy to by jej tego nie robił, ale wyglądałoby to raczej tak sobie.

Na razie kupię tunel -mam nadzieje że pomoże.
_Gaga, z jednym mieli wpadkę -nawet pisałam tu na forum, zresztą kilka osób miało to samo. Mi obcierał kawałek skóry wszyty idiotycznie.
Bo poza tym to robią rewelacyjne popręgi - za tą cenę to nie ma nic lepszego.
Mojego konia tez ten popreg obcieral. Kilka osob na forum tez pisalo o takich przypadkach.
Dokładnie, Piorka w tym samym czasie obtarł ten popręg co konia epk,, mieli jakieś mega słabe szycie w tym miejscu i twarde wybrzuszczenia.
Miałam identycznego DawMaga dla Skwara i też mi go obcierał 🙄
anetakajper   Dolata i spółka
25 czerwca 2014 06:23
Wczoraj jeszcze raz oglądałam to wycieranie. Wytarcie jest zaraz przed popręgiem na wysokości skórzanej szlufki. Jak idzie to robi się fałdek skóry, który wpada czasami pomiędzy szluflę a popręg :/  widocznie czasami przyszczypnie!

Czy miał ktoś do czynienia z tymi popręgami?
1. http://amigo-konie.pl/4226-hkm-kantar-skorzany-jule.html
2.http://amigo-konie.pl/4225-hkm-kantar-skorzany-stella.html
Czy może poleciłybyście coś innego w podobnych cenach? i żeby był brązowy
Może powinnam w żółtodziobach.... Jaką długość popręgu ujeżdzeniowego odpowiada skokówce 125 ? Czy da sie jakoś mniej więcej to określić ?
Majowa, średnio. Zależy jakie masz przystuły w obu siodłach. Celowałabym w 65 cm.
Dziękuję  :kwiatek: tak przypuszczałamże nie bardzo się da ale zawsze jakiś punkt startowy jest  😉
Czy ktoś miał do czynienia z popręgami Firefax? Są one dostępne w PL ?? Szuka, szukam i nigdzie nie mogę znaleźć...
Majowa, zmierz od 2 do 2 dziurki w przystułach i tyle...
do każdego siodła i konia pasuje coś innego... ale tak, jak 125 cm jest długością dość optymalną do wszechstronnego siodła (pasuje na 70% koni) o tyle optymalną długością popręgu ujeżdżeniowego jest nie 65 a 60 cm. Przy czym nie każdy koń się w to mieści...
Cze ktoś z was widziała może kiedyś popręg tego typu ale brązowy?

[img]https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=eUB26JxFNJumdM&tbnid=W1Ul-NRK2_BwFM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2F[[a]]www.sklep.swiatkonia.pl%2F1_pl_0_sitemap.xml&ei=u5TPU_bNGIWjPeaygcAN&bvm=bv.71667212,d.bGE&psig=AFQjCNEAyqM66UF0i7GnhHXZ-CM1GLyAhw&ust=1406199228733840[[a]][/img]
zdjęcie się nie pokazuje 😉
Czy spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim jak krótki popręg z fartuchem podszyty futerkiem ? Krótki, mam na myśli 60 cm  🙄 Albo może ktoś mi podpowie co zrobić ponieważ mój popręg z fartuchem obciera mojego konia, a niestety fartuch jest niezbędny do skoków. Mam spory problem bo obciera się praktycznie od wszystkich skórzanych popręgów. Próbowałam smarowania przed jazdą i wyciągania luźniejszej skóry jednak nie wiele pomogło. Pomocy  😡
alegz, na pewno takie coś kupisz, teraz nie kojarzę gdzie, ale na pewno w jakimś sklepie mi mignął taki popręg - nie wiem tylko czy nie za granicą. W akcie totalnej desperacji zmówiłabym same futro z jakimiś mocowaniami. Wiem że ktoś na forum szyje z futra medycznego więc może by dało radę coś wymyślić.
alegz, a może samo futro do popręgu z fartuchem, można pewnie jakoś skrócić: klik
Ten popręg ma możliwość zamówienia z futrem: http://arcus-konie.pl/kentaur-popreg-camarque-p-6286.html
Czy taki popręg jest dedykowany dla każdej budowy konia? Od pewnego czasu szukam popręgu ujeżdżeniowego pozostawiającego więcej miejsca za łokciem... może coś polecicie?
alegz, jeśli obciera Ci się za łokciami, to kup zwykłe, najzwyklejsze futro na popręg i obetnij, jak chcesz 😉. Ja sobie obcięłam, wygląda to o tak: klik  🙂
Petit. ja polecam mattesa asymetrycznego
W takim matesie trzeba jeźdźić z futerkiem, czy można bez? Bo tak na co dzień,takie futerko może być uciążliwe do suszenia i czyszczenia ;-/
Fajny popreg 40cm, powiedzmy do 200zl jesli naprawde fajny, ktos cos?😉
Petit. z futerkiem, ale wbrew pozorom te popregi szybko schna i nie sa uciążliwe. U mnie w stajni kilka koni użytkuje skokowe akurat i wszyscy są zadowoleni.
IMO są, bo nawet po normalnym spoceniu trzeba go czesać w miarę regularnie żeby nie wyrządził więcej złego niż dobrego.
Petit., szperałabym za czymś mocno wyprofilowanym, mattes jest fajny jako drugi na zmianę a nie jedyny popręg.
Może w takim razie coś takiego?



mnie się najbardziej podoba coś takiego, aczkolwiek nigdy nie miałam do czynienia ze sprzętem hkm...
Hej, ostatnio widziałam super popręg skokowy. Niestety nie pamietam firmy 😡 Jedyne co mogę o nim powiedzieć to to, ze w miejscu gdzie podpina sie wytok miał kawałek odpinanej skory, ktora to wszystko zakrywła. Może ktos wie o jaki chodzi? 😀
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
07 sierpnia 2014 13:19
Czy komuś rzucił się może w oczy popręg neoprenowy (lub skórzany), który ma sprzączki schowane w materiale, gumy przynajmniej z jednej strony - i do tego długość 100cm?
Popręgi ujeżdżeniowe kończą swą numerację zazwyczaj w okolicach 80-85cm, a jedyny znaleziony przez mnie popręg 100cm z osłoniętymi sprzączkami to Horze Pesaro:

- ale nie ma gum.

Zakupoholicy internetowi, pomóżcie  :kwiatek:
Szukam krótkiego popręgu (obojętnie czy skokowy czy ujeżdżeniowy) który byłby maksymalnie odsunięty do tyłu za łokciem. Musi być skórzany i miękko podszyty. Ma ktoś jakiś pomysł?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się