Pensjonaty we Wrocławiu

POMOCY!!

Od października zaczynam studia we Wrocławiu i planuję przeprowadzić się tam ze swoim koniem.
W ogóle nie znam Wrocławia ani okolic ani nie mam tam nikogo znajomego, dlatego decyzja o wyborze stajni jest dla mnie bardzo trudna  🤔

To na czym mi najbardziej zależy to PASTWISKA. Zależy mi aby mój koń mógł spędzać tam tyle czasu ile się da o ile pogoda na to pozwoli.
Obawiam się, że nie bede miała dla niego aż tyle czasu co teraz (codzienne kilkugodzinne pobyty w stajni), dlatego zależy mi na miejscu godnym zaufania, gdzie będę mogła z czystym sumieniem zostawić mojego dzieciaka i będę miała pewnośc, że został nakarmiony tak jak należy (bedzie dostawał dodatki do paszy dostarczane przeze mnie), ma czysto w boksie i jest wypuszczany na pastwisko nawet jak nie będzie mnie codziennie w stajni  😉
Wiadomo, że plac do jazdy z jakimiś tam przeszkodami mile widziany  🤣

Czyli GENERALNIE RZECZ BIORĄC - szukam normalnej, godnej zaufania stajni z pastwiskami we Wrocławiu i okolicach (do 20km).

Możecie mi coś polecić? Może mógłby się ktoś podzielić własnymi doświadczeniami? Jakich stajni napewno NIE wybierać?
Sprawdź mrozów, pastwiska plac i suple tak jak piszesz 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
20 lipca 2014 15:38
I Horda -pastwiska,plac do jazdy, konie dobrze karmione i nową stajnie do budowali 🙂
Dziękuję escada i incognito 🙂 A powiedzcie mi jak w tych stajniach z braniem treningów? Jest tam na miejscu jakiś trener z głową (chodzi mi o ogólny trening skokowo-ujeżdżeniowy)? Czy może można sprowadzać trenera "z zewnątrz", aby dojeżdżał na jazdę? 🙂

Jeśli jeszcze ktoś chciałby się podzielić ze mną odczuciami to bede wdzięczna  :kwiatek:
http://www.lkjplatan.wroclaw.pl/show.php?id=text&typ=kontakt

Jakieś konkretne opinie na temat tej stajni, bo wygląda całkiem fajnie 🙂 ? Z tego co wyczytałam pare wypowiedzi wcześniej to jest kilka stajni w Ramiszowie, ale te pozostałe chyba nie mają strony internetowej... Jest jeszcze jakaś o adresie Ramiszów 8 (?) nie mogę nic konkretnego znaleźć na temat tej stajni  🤔
Stacjonarnie brak ale możesz brać kogo chcesz 🙂
Siesiepy   Ponczek bez rączek
21 lipca 2014 07:48
Mentos, przy okazji bycia w Hordzie, zajedź do Warzyny(raptem 2km dalej). Pastwiska cudowne, konie siedzą tam od świtu do zmierzchu, konia nie bałabym się zostawić na rok pod ich opieką bez odwiedziń w stajni, trenerzy na miejscu, duży plac zewnętrzny do jazdy tuż po remoncie, hala, staw pod stajnią... Wszelkie suplementowanie, derkowanie, mycie nóg czy smarowanie maściami i innymi lekami - w cenie pensjonatu i bezproblemowe. 😉 Aktualnie mamy miejsca, może potem też będą.
Tylko cenowo spora różnica 😉

horda jak najbardziej przyjazne miejsce dla konia i portfela.
Do ramiszowa trzeba przyjechać i pooglądać.
Ok, dziękuję wszystkim za informacje :kwiatek:  Jutro wybieram się do Wrocławia i mam w planach odwiedzić polecone mi stajnie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lipca 2014 19:03
Mentos2003, podobnie jak Maniów tylko ok 35km od Wrocławia 😉
Pastwiska (konie codziennie od rana do wieczora), indywidualne karmienie, podstawa tj owies, siano i słoma z własnych upraw, derkowanie itp, dobra opieka, trening ujeżdżeniowy zapewne można brać u właścicielki albo brać swojego trenera.
Stajnia jest mega kameralna rzadko kiedy można spotkać innych pensjonariuszy 😉
Dziękuj wszystkim za odpowiedzi 🙂 prawdopodobnie przeniosę go do Warzyny, dzisiaj tam byłam i bardzo pozytywne wrazenie po wizycie. Mysle ze bede mogła zostawić tam mojego dzieciaka z czystym sumieniem :p
Łaciata   Forever in my heart ♥
25 lipca 2014 11:47
Mentos2003 - Warzyna super miejsce, będziesz zadowolona, a koń tym bardziej. Powodzenia 🙂
Ruda_H   Istanbul elinden öper
26 lipca 2014 17:39
Ktoś wcześniej pytał o stajnię dla emeryta.
Polecam "Dwa stawy" Karoliny Rogowskiej, mój Volvo stoi tam prawie od roku i jestem absolutnie zachwycona!!!!! Przeniesienie go tam było jedną z moich lepszych decyzji 🙂



Jesteście jeszcze z Volviakiem w tej stajni? Jutro wybieram się w końcu na wizytę, może uda się upolować wolny boks dla Seniora 🏇
Ruda_H, tak , jest tam Volviak 🙂
Ruda_H   Istanbul elinden öper
26 lipca 2014 20:04
są jeszcze jakieś re-voltowe konie?
Jesteście 🙂 jest cudownie, wspaniale, genialnie - rewelacja!!! Jutro mija rok, a ja jestem zachwycona tym miejscem - opieka idealna, nawet jakbym bardzo chciała, to nie jestem w stanie powiedzieć ani jednego złego słowa 🙂
a gdzie to jest?

edit: osobę rozpowszechniającą plotkę jakobym pokłóciła się dramatycznie z aspiw bardzo proszę o zaprzestanie. obowiązku stania w jednej stajni chyba nie ma. tak więc przyjaźnimy się nadal, tylko nasze konie stoją w różnych miejscach  😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lipca 2014 17:50
Dwa Stawy sa koło Świdnicy 😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
27 lipca 2014 18:29
dokładnie Lutomia Dolna JARA dobrze mówi  😉 mi się na początku ta nazwa mieszała z tą koło Dziupliny ... ale miejsce baaardzo fajne

zima nie dziwie Ci się, wszystko wskazuje na to, że mój Rudek niebawem dołączy do grona staruszków  😀
Na pewno będziesz bardzo zadowolona 😀
Volvo z kulawego, smętnego konia stał się całkiem dziarskim i luźnym staruszkiem 🙂
Jedyne czego żałuję, to że nie trafiliśmy tam wcześniej 🙂
dziewczyny a ile ta super stajnia kosztuje? może kiedyś Addis dołączy.... 😉
Lepiej nie, bo tam same szroty stoją :P A przynajmniej mój jest szrotem  😂
Dziękuj wszystkim za odpowiedzi 🙂 prawdopodobnie przeniosę go do Warzyny, dzisiaj tam byłam i bardzo pozytywne wrazenie po wizycie. Mysle ze bede mogła zostawić tam mojego dzieciaka z czystym sumieniem :p


jeśli pasuje ci lokalizacja i cena to się nawet nie zastanawiaj. Lepszej i pewniejszej opieni nie znajdziesz 😉
(FYI: nie stoję tam z koniem bo mam swoją stajnię, stałam dawniej w innej stajni którą opiekowali się ci sami właściciele-  wtedy u kogoś, w warzynie są już u siebie więc jest jeszcze lepiej 😉)
W Rakowie od 01.09 podwyżka, i to spora - 40%. Z 650 na 900  🤔
Ktoś stoi w Wiszni Małej w stajni "Small Cherry" i mogłby mi powiedzieć coś wiecej? Bo nic nie znalazłam.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
07 sierpnia 2014 14:47
Ta stajnia-Dwa Stawy-ma jakąś swoją stronkę?W katalogu stajni na rv jej nie widze?
equidore stałam tam do konca czerwca, co chciałabyś wiedzieć?
forumowa tulipan trzyma tam konie

Podstawowe informacje:
-1000zł/m-c
- chodzą codziennie na pastwisko stadem, jednak jeżeli chociaż trochę popada to robi się tam niezłe bagno i czasami ściągają podkowy. Do tego z trawą tak sobie
- jedzenie niby w porządku, jednak mój koń miał tam 2 kolki, mimo że wcześniej przez 7 lat miał tylko jedną, więc jednak coś z tym karmieniem musiało być nie teges... może to dlatego, że dają mało siana,
- hala i plac z piaskiem kwarcowym - fajna sprawa
- obsługa w porządku, chociaż ze względu na niedopilnowanie przy ściąganiu koni, mój zwierzak rozciął sobie kopyto (ale my jesteśmy cholernie pechowi, więc to nic dziwnego)
- komplet przeszkód
- raczej jest z kim trenować
- karuzela (na którą puszczają konie za dodatkową opłatą)
- w boksach czysto

Co jeszcze chciałabyś wiedzieć?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 15:15
Ja mam bardzo gorącą prośbę  do tych co jadą w sobotę do koni do Ramiszowa, czy były ktoś tak uczynny i zgarnął mnie gdzieś po drodze do stajni? (byśmy się umówili) Kurcze, w weekendy komunikacja tam nie dojeżdża, Pawłowice rozkopane, autobus 130 dojeżdża tylko bodajże do kościoła, a z buta to teraz niezły kawałek drogi, a samochody się nie zatrzymują bo 90% skręca na obwodnicę.  Zawsze jeżdżę z koleżanką , która tez tam ma konia, ale ona wybyła na pielgrzymkę. Byłabym bardzo wdzięczna za podwiezienie mnie.  :kwiatek:
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
07 sierpnia 2014 16:10
Dzięki 😉 szkoda, że ceny od razu nie ma
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się