Bryczesy

W tej cenie godne polecenia York Ana 😉
Ja mam w domu Horki kupione trochę ponad rok temu, i kilkuletnie ESy. Jakość bez porównania. Horka ma już cały lej w kulkach, czekam aż się przetrą w końcu.
Nowe ESY strasznie płowieją, ale poza tym nic im nie dolega.
a co z tym farbowaniem ESów? ma ktoś jakieś doświadczenia?
ja mam , lej farbuje cały czas  😉 co z tego ,ze wróciły z reklamacji

co pikeur to pikeur  😍
Ale chodzi o farbowanie w barwniku 🙂
mils   ig: milen.ju
20 lipca 2014 20:38
Czy miał ktoś do czynienia z bryczesami firmy Mike & Charlie? Jak wypadają jakościowo?
A ja zakupiłam własnie obłędnie piękne bryczeski Covalliero Detroit. Pasują idealnie i mogę normalnie zgiąć kolano plus lej na kolanie zostaje co jest ewenementem w moim przypadku 😉
Ma ktoś doświadczenie z ta firmą i/lub z tym modelem? Jak wytrzymałość? Na razie i tak mam zamiar je oszczędzać ale jestem ciekawa jak opinia 😉
BlueHorse, osobiście nie używałam. Ostrzeżono mnie, że łatwo się mechacą - materiał podstawowy, że szybko wyglądają jak flanelowa piżama.
No nic przetestujemy, zobaczymy 😉 Sama będę za jakiś czas opinie strzelać po użytkowaniu zatem 🙂
BlueHorse, ja mam je od grudniowych świąt, ale... Praktycznie w nich nie jeżdżę :/ być może mój tyłek się rozpieścił, bo od dłuższego czasu jeżdżę tylko w pikeurach albo euro-starach, ale one są dla mnie okropnie niewygodne! Nie znoszę gdy bryczesy nie są jak druga skóra - czuć szwy, materiał za mało rozciągliwy, dziwnie się układają itp.. Wiem, że to może kwestia przyzwyczajenia, ale zawsze jak je założę to mi się po prostu źle jeździ...

A w ramach ciekawostki to pierwszy raz zobaczyłam te bryczesy na targach w Berlinie. Zauroczyły mnie swoim designem, ale przede wszystkim - pięknymi kryształkami swarovskiego. Ostatecznie ich nie kupiłam, bo miałam pilniejsze wydatki, ale tak chodziły za mną, że zaczęłam ich szukać na necie, a tu szok... Kryształków brak! Oczywiście już nie były dla mnie tak urokliwe, ale i tak dostałam je od chłopaka pod choinkę :P
Za czym moznaby się ogladac, co mocno od pikeur i es się nie różnią jakościowo, a za max 300 zł kupię ?
Polecicie cos na te upały?
Wczoraj moje ukochane cienkie Pikeury dokonały żywota - pękły w kolanie gdy zeskakiwałam z konia 🙁 ale miały kilkanaście lat - znaczy przyszedł kres 😉 oczywiście nie mogę się doczytać na metce co to za model 🙁 Lugany mam znacznie grubsze jednak... Szukam zatem czegoś jak najcieńszego z pełnym lejem. Jekieś sugestie?  :kwiatek:
cokolwiek z micro2000 pikusia, super material na lato, mialam takie szare meredithy kiedys, fantazja 🙂
BlueHorse, ja mam na zawody covalliero z silikonowym lejem. Jak na razie (ok 5 prań) wyglądają jak nówki i wszystko się dopiera.  Baardzo je lubię, są elastycznie, wygodne i ładne 🙂
Ja wiem, że już było, ale. Kupuję nowe bryczesy na zawody i nie wiem, czy te z czarnym, czy z białym lejem? Szczerze wolałabym białe, ale czy nie będą się za bardzo brudzić?
Zawsze miałam białe bryczesy z białym lejem i spokojnie się dopierały nawet w 30 stopniach. Gdy były mocniej zabrudzone traktowałam przed praniem vanishem lub cloroxem sama plamę na 5 min i do pralki.
Dworcika   Fantasmagoria
29 lipca 2014 18:12
Za czym moznaby się ogladac, co mocno od pikeur i es się nie różnią jakościowo, a za max 300 zł kupię ?


Bryczesy Hedda (pelny lej) lub Abbey (lej sylikonowy) firmy Easy Rider (tansza linia ES). Bardzo ladnie sie ukladaja, sa bardzo elastyczne.
Miał ktoś może do czynienia z tymi bryczesami? http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/odziea-jea-dziecka/bryczesy/bryczesy-z-pea-nym-lejem/bryczesy-damskie/bryczesy-elt-paris-microfibre-wiosna-lato-2013.html Jak z wytrzymałością?  :kwiatek: Szukam białych z pełnym białym lejem, niskim stanem, ktore nie rozwalą się po chwili, tak do 300-400 zł. Może ktoś pomóc / :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
01 sierpnia 2014 11:29
Szukam fajnych (w sensie nie szmacących się od razu) bryczesów jeansowych w nie zabijającej cenie, najchętniej z pełnym lejem. Znacie jakieś fajne modele, mogłybyście coś polecić? :kwiatek:
Livia, A jodhpury czy "zwykłe?" Jeśli te drugie, to zerknij na Yorki. 🙂 Koszt to chyba 200-250 zł, a wyglądają świetnie i solidnie. Znajoma ze stajni ma i wydają się być naprawdę dobrej jakości. Jak jodhpury, to HKM ma ponoć dobre, ale takie to widziałam "przelotem" gdzieś na kimś na zawodach, więc się nie przyglądałam.
Livia   ...z innego świata
03 sierpnia 2014 07:57
Sankaritarina, dzięki wielkie! Nie wiedziałam że York ma też jeansy, a wyglądają faktycznie fajnie 🙂

edit: ktoś wie może, jak rozmiary z Yorka się mają do EuroStara czy Pikeura? Czy to są mniej więcej podobne wymiary?
Jak wypadają rozmiarowo Pikeur Kaskaja i Pikeur Badira ??

Częśc bryczesów mam 36, część 38 i tak troche nie wiem w co iść. :/

Z nowszych Pikeur mam model Piana i Evita w rozmiarze 36. Z tym, że widzę, że one mają zawartość bawełny około 65 % a reszta to bardziej elastyczne tkaniny. Badira widzę, że jest w 96 % z bawełny, także na pewno o wiele mniej się rozciagają. Tylko jak teraz z wymiarami. :/
Widział ktoś w promocji jakieś dobre bryczesy do 250zł ? z pełnym lejem, rozmiar 36  👀
Figowa-pani  koleżanka ma te FP i jest z nich bardzo zadowolona:
http://horse-fit.pl/bryczesy/349-fp-bryczesy-roxana.html
Livia   ...z innego świata
07 sierpnia 2014 07:35
Pozwolę sobie się przypomnieć z pytaniem - jak się mają rozmiary bryczesów Yorka do Pikeurów czy Eurostarów? Czy ktoś miałby wymiary Yorkowych 36 i 38? :kwiatek:
Witam 🙂 nabyłam dzisiaj bryczesy GS w lumpie, za śmieszną cenę. Są praktycznie białe z pełnym lejem i tu powstał problem natury kosmetycznej. Lej na pupie jest dość mocno zabrudzony (najpewniej ktoś w nich popylał na oklep) i stąd moje pytanie. Skoro są białe, to czy nie bać się użyć na nich bezczelnie odplamiacza lub też wybielacza? Bo mam obawę czy to nie wpłynie niekorzystnie na lej, który jest czymś w rodzaju sztucznej, miękkiej skóry, przypominającej w dotyku coś ala zamsz. Na pewno bardziej bałabym się o lej, gdyby był ze skóry naturalnej (na przykład, że popęka lub straci elastyczność), ale tutaj materiał jest zupełnie inny. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
09 sierpnia 2014 00:03
Klami raczej celuj w 38. Pikeur jest zaniżony zazwyczaj o pół rozmiaru...
Ja się wkurzyłam na przetarte FP Eleny i dziś dałam je do krawcowej na wstawienie skórzanego leja. Nadal uważam, że lej skórzany jest najwygodniejszy...  🍴
xymena jeżeli kupiłaś za bezcen zaryzykowałam i namoczyłabym w wybielaczu

vissenna  raczej o cały 😉
vissenna, ale zaniżony w stosunku do innych Pikeur, bo ja cały czas pisze tylko o tej marce.
Mam Pikeury od rozmiaru 36 po 76 zależnie od rocznika i modelu. Z tych nowszych modeli (Evita, Piana itd.) mam wszystkie 36. Natomiast ze starszych modeli mam np. Calista w rozmiarze 76. Zastanawiam sie jak wypadają te modele jak Badira, a więc z małą ilością elastycznej tkaniny, a ze znaczną przewagą bawełny, bo bryczesów Pikeura o takim składzie nie mam żadnych.
Dołączę się do wątku, ponieważ właśnie idą do mnie te bryczesy -> http://www.horse-trade.pl/pl/p/Bryczesy-PFIFF-Full-seat/3360
Ma je ktoś z was? I jak? 🙂 Szukałam bryczesów w ,,dobrej,, dla mnie cenie,  nie mogłam sobie pozwolić na jakieś super drogie, więc wybór padł na nie. No, ciekawa jestem jak to będzie, bo przyznam że żadnych opinii ani nic takiego przed zakupem nie czytałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się