Daw-Mag

robią pod wymiar. 😉 na pewno konia.
my jesteśmy tego najlepszym przykładem. 😉
Dzięki, za info :kwiatek:, własnie odebrałam kolejne siodło od rymarza, które mi na konia nie pasuje, nie mam już siły na szukanie samej...
Dwie dziewczyny ze stajni mają robione pod wymiar od daw-maga, jedna już 8 lat sobie chwali, druga dopiero 2 tygodnie.
Chyba dołączę do grona dawmagowców 😎
naszykuj się tylko na baaaardzo długie czekanie. 🙁 chyba, że udrożnili ten "zator" na taśmie produkcyjnej....
ja zamawiałam 12 czerwca, a siodło dostałam wczoraj
o.O ja zamawiałam 11.04., a odebrałam 04.07.  🤔
o.O ja zamawiałam 11.04., a odebrałam 04.07.  🤔


No ładnie, ja się chyba umówię na terminową dostawę w takim razie...  😲
Daw-Magowcy!
Mam pytanie, czy ktoś zamawiał siodło w niestandardowych wymiarach od Daw-Maga? Chodzi mi kontretnie o siodło ujeżdżeniowe model Dominus, potrzebuje 16" (standard zaczyna się od 16,5"😉 i krótsze tybinki 32-33cm zamiast 39cm.
Czy faktycznie tak jest, że w ramach ceny siodła przyjeżdża ktoś kto dopasowuje siodło do konia i jeźdźca?
Wysyłałam siodło skokowe Prestiga do przeróbki do Daw-Maga i byłam zadowolona z ich roboty. Teraz dojrzałam do kupienia ujeżdżeniówki i siedziałam w Dominusie i mi się spodobało bardzo🙂 tyle tylko że potrzebowałem w wersji dla filigranowej mnie🙂
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
ewamloda, hmm, najchętniej bym wstawiła siodło dopasowane do jeźdźca przez wrocławskiego przedstawiciela 😉. Nie jestem pewna jak to w ogóle nazwać. Proponuję zadzwonić do Daw-Maga i samemu ustalić z nimi co się da a co nie.
epk dzięki. No faktycznie na tych zdjęciach to kiepsko z tym dopasowaniem, daleko nawet od dobrego dopasowania. Ale co jeździec się zgodził, żeby tak to zostało? Już miałam przeboje z moim Prestigem, bo przedstawiciele się wypieli na przeróbki-a siodło było kupowane nowe. Tym razem nie chcę wydać 4500 zł i udawać tylko że jest dopasowane... Niestety nie mam szans przy swoich wymiarach (153cm, 45 kg) na kupienie małej ujeżdżeniówki, a na prawdę wygodnie mi się siedziało, a miałam okazje już kilka ujeżdżeniówek przetestować, które nie pasowały mi jakoś szczególnie.
Jeździec uważa, że jest super idealnie 🙂.

Ja bym mimo wszystko próbowała poszukać używki - jakiś passier (są modele juniorskie).
A z Kentaura patrzyłaś?
epk No tak jak klient uważa, że jest OK to po co się ma firma wysilać... Dzięki za pomysł z Kentaurem :kwiatek:, o tym w ogóle nie pomyślałam... a Passier juniorski też wezmę pod uwagę...o ile uda mi się coś znaleźć.



ewa - ja mam dominusa 17-ke. Bardzo je lubię, choć na początku nie byłam przekonana. jeśli w czymś Ci to pomoże mogę pożyczyć do przymiarki.
Zobaczysz w ogóle co to za siodło, bo tak w ciemno brać to tez wiesz...
Daw mag zrobi bez problemu i tybinkę krótsza i siedzisko mniejsze - tylko lepiej nie przesadzać, bo zawsze łatwiej dać drugi raz do skrócenia tybinki niż zostać z za krótkimi 😉
minerwa jak ja Cię uwielbiam🙂 i dałabyś mi radę pożyczyć na kilka dni? To bym sobie na spokojnie przymierzyła na konia i na siebie🙂 bo siedziałam w Dominusie, ale nie nie swoim koniu, ale było mi wygodnie, więc dojrzewam do myśli o siodle ujeżdżeniowym🙂

Mogłabyś je podrzucić do DK, to bym sobie przy okazji zakupów zabrała?🙂
Dziękuję bardzo ! :kwiatek:
tak. leci PW by nie zaśmiecać.
Dominus jest specyficzny. Lubię go. Ale miałam spory problem bo ustawiało mi na początku nogę za bardzo z tyłu (wcześniej miałam raczej problem z łydką lecącą do przodu)
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
19 lipca 2014 00:18
Gdyby ktoś  szukał opinii  o prestige x breath  kentaur skokowym i    euroriding to  ja z  takich korzystam  na codzień.
Mam prośbę do właścicieli Daw-Magów, szczególnie siodeł ujeżdżeniowych model DOMINUS.

Miałam okazję ostatnio siedzieć w dwóch siodłach DOMINUS w wersji exclusive, oba siodła 17", oba ten sam rozstaw łęku M. Jedyna różnica, taka, że jedno było wyprodukowane 2 lata temu, a drugie rok temu. I niestety - różnica kolosalna! Gdyby nie to, że oba siodła mają te same wytłoczone nazwy,  to byłabym przekonana, że siedzę w dwóch różnych siodłach dwóch różnych producentów... To "starsze" (2- letnie siodło) zdecydowanie bardziej komfortowe, lepiej usadzało, głębsze siedzisko, lepsze oparcie nogi, nawet nieco dla mnie za duży rozmiar 17" nie sprawiał wrażenia, że się topię. Drugie siodło pożyczone do pomiarów, okazało się być zupełnie inne - siedzisko jakby większe wizualnie, szersze i na pewno płytsze - nie mogłam się przez chwilę odnaleźć, tybinki też chyba inaczej krojone.
Poprosiłam o pomoc przedstawiciela Daw-Maga z okolic opolskiego (wczoraj miałam wizytę) i okazało się, że od roku Daw-Mag zmienił łęki w tym modelu i pewnie jeszcze coś, co jest tajemnicą producenta, ale zdecydowanie dla mnie zmiana ta- zupełnie na gorsze. Ponieważ nie zrobiłam fotek tej  starszej wersji Dominusa 2-lata wstecz, to jeśli ktoś ma to siodełko i może pstryknąć kilka fotek w zbliżeniu z przodu, z tyłu i z boku i wysłać na emaila - to byłabym wdzięczna.
Pomiary mam zrobione wczoraj przez pana od dopasowywania siodeł z Daw-Maga, koń pomierzony, ale żeby mieć pewność, że zlecę wykonanie siodła to muszę się upewnić, że Daw-Mag ma na magazynie starsze łęki i przedstawiciel prosił mnie o wysłanie fotek, żeby mieć pewność, że o to właśnie siodło chodzi. Niestety nie znalazł dla mnie takiej "testówki" sprzed dwóch lat. Nie wydam 4000 zł na ten obecny model Daw-Maga, bo mi zupełnie nie pasuje.

I czy rozmiarowo 16,5" różni się znacznie od 17", bo Pan namawia mnie na 16,5", a ja myślę jednak o 16" (mam 153 cm, 45 kg - nie rosnę już🙂😉. Moim siodłem podstawowym jest Prestige 16", ale z tymi rozmiarówkami siedziska też bywa różnie u różnych producentów. Mogę wstawić fotę w 17", która jest zdecydowanie za duża, ale to ten Dominus produkowany mniej więcej rok temu.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Ewa nie daj się wsadzić w 16,5! Totalnie nie dla Ciebie ten rozmiar.

Pamiętaj też, że siodło z ostatnich testów to prawie nówka - nie wysiedziane, nie wyjeżdżone, stąd myślę może być pewna różnica w odczuwaniu głębokości, siedziska itd..

edit - spróbuj się ewentualnie dogadać czy standardowej 16,5 nie załatwiliby Ci do przetestowania - bo mniejsze siedzisko to u nich tez krótsza tybinka i moze inaczej usadzać. Może w "nowym dominusie" 16,5 bedzie Ci dobrze i wtedy zlecisz wykonanie 16". Bo kupowanie w ciemno siodła, które najprawdopodobniej Ci nie leży, to tak nie teges...
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
25 lipca 2014 23:07
Ewa nie daj się wsadzić w 16,5! Totalnie nie dla Ciebie ten rozmiar.

Pamiętaj też, że siodło z ostatnich testów to prawie nówka - nie wysiedziane, nie wyjeżdżone, stąd myślę może być pewna różnica w odczuwaniu głębokości, siedziska itd..

edit - spróbuj się ewentualnie dogadać czy standardowej 16,5 nie załatwiliby Ci do przetestowania - bo mniejsze siedzisko to u nich tez krótsza tybinka i moze inaczej usadzać. Może w "nowym dominusie" 16,5 bedzie Ci dobrze i wtedy zlecisz wykonanie 16". Bo kupowanie w ciemno siodła, które najprawdopodobniej Ci nie leży, to tak nie teges...


Z Daw maga to ewentaulnie tylko grand prix.    Daw mag był dobry kiedyś jak nic innego  w Polsce nie było.  Dziś jest w czym wybierać  ale  ceny juzż powalają na kolana zwłaszcza jak wchodzisz  do sklepu  gdzie wisi 300 siodeł i nie wiadomo co wybrać.  Wtedy jest dylemat. 
Siodło equipe  otto schumacher chyba jak dla mnie mercedes  wsród siodeł. Na niczym lepszym nie jeździłem niż to. wygodne i komfortowe ale cena  3 tyś Eur to już przesada.
minerwa kłopot jest w tym, że niestety model Dominus zmienił się, od roku może trochę dłużej robią go wg nowej formy. Nie wiem, czy będzie możliwość zrobienia siodła wg tego co było robione 2 lata temu i wcześniej. Zdecydowanie, starsza wersja siodła była wygodniejsza, głębsza, chyba też z prostszym kształtem tybinki. Wymiary jakie powinno mieć siodło żeby pasowało pode mnie i konia już znam. Ale nowszego Dominusa nie chcę, bo mi pod tyłkiem zupełnie nie leży i nie jest to kwestia wysiedzenia, bo po prostu siedzisko jest inne- zrobione na innych łękach, co potwierdził przedstawiciel z Daw-Maga. Na razie mam wymiary, ale z zakupem się wstrzymuje. Mój Prestige New Silver przechodzi kolejną przeróbkę -wymiany klocków przednich na 6 cm, co powinno tym razem pomoc w normalnym oparciu kolana na poduszkach. Dopóki nie usiądę w tak komfortowej ujeżdżeniówce jak stary model Dominusa, nie kupię innego siodła. Ale jestem Ci bardzo wdzięczna za użyczenie siodła do testu i pomiarów!  :kwiatek:
Jutro zwracam siodełko do DK🙂
Wstawiam fotkę, w twoim Dominusie, 17" więc na pewno 16,5" byłoby za duże, a 16" to rozmiar którego ten model nie ma, więc musiałoby być zrobione dla mnie.

krzysztoftzr Szukam siodła ujeżdżeniówki. Przy moich gabarytach w grę wchodzi tylko siodło pod zamówienie- większe klocki przednie 6 cm, krótsza tybinka niż standard, małe siedzisko 16". Nie znalazłam w ogłoszeniach tak małej ujeżdżeniówki- nawet Prestige Roma ma 39 cm tybinkę przy siedzisku 16".  Kupiłam 4 lata temu Prestiga i miałam problem z późniejszym jego "dopasowaniem" mimo, że było kupione nowe, na wymiar pod konia, niestety mnie pominięto i tym sposobem teraz siodło przerabia mi Daw-Mag, bo praktycznie serwis Prestiga w PL nie istnieje.
Po wielu dniach namysłu i zmiany zdania, wreszcie zainwestowałam w nowe siodło 🙂 Jest to moje pierwsze nowe siodło, zawsze polowałam na 'okazje' na re-volcie, więc temat jest mi obcy zupełnie 😉
Z lekkim przerażeniem obserwuje rozstaw przedniego łęku. Moja bestyjka chodzi w M, próbowałam siodło od kumpeli, rozstaw M, ten sam model, siedzisko większe jedynie - leżało lux. A teraz to nowe siodło wydaje mi sie dobre na psa nie na konia  - mimo ze to również M  ^^ Siodło po prostu się rozbije?
Jeździłyście na gitarach/paletkach/podkładkach podnoszących tył na początku? Długo rozbijałyście siodełko pod siebie i konisko? Wydaje mi się przerażająco sztywne, chyba jednak wole używki :P Będę wdzięczna za wskazówki  :kwiatek:
shade wydaje mi się, że szerokość łęku M to wymiar, który mniej więcej jest stały, bo po to siodła się zwęża lub poszerza- wymienne łęki np.winteckach. Ale siodło nówka na pewno musi uleżeć się na grzbiecie konia- panele i wysiedzisz sobie jeszcze siedzisko to na bank. A jakie siodło masz? Faktycznie Daw-Magi nówki są takie sztywne od początku?
Ja upatrzyłam sobie Dominusa, ale w starszej wersji, nowa mnie nie przekonała.
Sztywne okropnie,przynajmniej poza siedziskiem i poduchami ktore w tej wersji skor sa mieciutkie juz od poczatku. Model grand prix. Warstwa wosku do siodla byla,jutro pierwsza jazda zobaczymy czy najpierw zmiekne ja czy siodlo 🙂 skora w siodlach juz wyjezdzonych i konserwowanych-jest mieciutka,wiec o to sie nie martw jezeli polujesz na straszy model 😉
shade niestety na moje gabaryty muszę mieć siodło robione na zamówienie, ale jeśli będzie robione to wg starszej wersji Domiusa, na razie jestem po przymiarkach moich i konia. Dlatego ciekawi mnie, to co napisałaś o tych sztywnościach nówek. No cóż trzeba będzie wysiedzieć i wyjeździć.
Prawdopodobnie będę zamawiała wersję super, więc liczę na bardziej miękką skórę🙂
Jestem po pierwszej jeździe - o ile tyłek nie ucierpiał, to niestety sztywne tybinki i przystuly są ciężkie do zniesienia na początku - przy podciąganiu popręgu już miałam sie poddać  😉 Poradzono mi smarować olejem do skór, nie smarem, ponoć lepiej zmiękcza nowa skore, dam znać jak siodło zacznie byc bardziej przyjazne w użytkowaniu  🙂
Gillian   four letter word
31 lipca 2014 18:57
ewamloda, w wersji super skórka jest NAPRAWDĘ super  😍
Gillian Dzięki! A jaki masz model siodła? I w wersji Super co oprócz tych skór importowanych i zamków sprengera jeszcze jest?

Dziękuję i pozdrawiam!
Gillian   four letter word
02 sierpnia 2014 16:44
ewamloda, miałam, sprzedałam bo koń się rozchorował... 🙁 to było Grand Prix. Chyba nic więcej nie ma z dodatków, skóra jest fenomenalna w dotyku, zamki chodzą lekko. Minus taki, że skórka jest delikatna, przejedziesz paznokciem i ślad zostaje.
ewamloda, miałam, sprzedałam bo koń się rozchorował... 🙁 to było Grand Prix. Chyba nic więcej nie ma z dodatków, skóra jest fenomenalna w dotyku, zamki chodzą lekko. Minus taki, że skórka jest delikatna, przejedziesz paznokciem i ślad zostaje.


ja właśnie dlatego zdecydowałam się na wersję Exclusive. do przymiarki Pani przywiozła właśnie siodełko w wersji Super, zdaje się, że tylko 2 miesiące w testach. wyglądało po prostu źle. ja mam od maja Oskara i teraz jest już naprawdę fajnie wysiedziany, mięciutki i w ogóle nie zniszczony. wygląda jak nówka 🙂

shade a jesteś pewna że siedziałaś w M - pytam, bo po przeróbkach numerki nie są przebijane - przykladowo ja mialam M i 1/2 okazała się za wąska na paszteta, poszerzyliśmy (już nie pamiętam czy do L czy L i 1/2) a na tybince nadal M i pół 😉
angra   SiwyMójNajwspanialszy : *
05 sierpnia 2014 01:27
Witam 🙂 Obecnie od miesiąca jestem posiadaczką nowego Daw Maga Huberta Exclusive 🙂 Bałam się trochę, ponieważ od ostatnich 2 lat miałam okazje wozić się w 3 siodłąch skokówka daw mag GP, Prestige Michel Robert i ujeżdżeniówka Santa Cruz ale kompletnie nie pamiętam jak się nazywa... ( rozbieżność rodzajów siodeł ale powrócę do tegp  🤣 ) Od razu wyeliminowałam tego prestige'a ( jk dla mnie cena kolosalna... nie na moje fundusze  😕 ) Ta ujeżdżeniówka wygodna, aczkolwiek nie przekonuje mnie ta marka, złe doświadczenie  🙄 , Ostatecznie rozmyślałam nad Daw Magiem GP jednak jak dla mnie troszkę za płytki siedzisko, to w sklepie został mi zaproponowany Hubert, w ogóle nie byłam przekonana do tego siodła... NO ALE .. raz się żyje i jestem bardzo zadowolona,skóra mięciutka, w skoku super trzyma i do ujeżdżenia tez się nadaje w miare głęboko się siedzi + idealne na wypady w teren 🙂 co do ceny myślę, że jest adekwatna 🙂 !Tyle z mojej strony w temacie 😀 POLECAM tak samo Daw maga GP wersja exclusive - Jeździłam przez cały rok w nim na zmianę z koleżanką ( bo od neij dzierżawiłam konia i w jej siodle jeździlam ) siodło jednym słowem nie do zdarcia ma je od 7 lat (?) i chyba wszystko przeżyło zostało na dworze na całą noc podczas deszczu - skóra normalna, niejednokrotnie kąpała się w nim w jeziorze ( wiadomo skóra się napiła i z początku plamy powychodził ), alepo 2-3 dniach było jak nowe skóra dalej miękka bez zmian  🙂 Także POLECAM 😀 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się