kącik skoków

aleqsandra, to żeś pojechała z oceną kobyły, normalnie jakby to jakis straszny "trup" był. :/ Może i nie ma wrodzonych super predyspozycji do śmigania Olimpiady, ale bez przesady. :/

monia, możesz mi wyjaśnic, bo ja tutaj czegoś nie rozumiem. Z jednej strony piszesz o robieniu koni pod sport, trenowaniu, chyba od dawien dawna, z najlepszymi trenerami.... a z drugiej widzę opisy LL, w porywach do L przejechanych typowo po "debiutancku", w tym na koniu, który jak sama napisałaś, ma doświadczenie. JEdno do drugiego nijak mi nie pasuje.

Angeel, jakie teraz plany startowe ? Z zawodami w naszej okolicy to jakaś masakra jest. :/ My dopiero do BB się wybieramy.

Monia a złom trenujesz? Bo to mój rejon akurat to ciekawa jestem jakie są opcję 🙂


Nie wiem o co chodzi  😉


Klami Stwierdziłam, że nie mam zamiaru ciągnąć tego tematu. Nie mam zamiaru pisać o swoich błędach, teraz będą tylko kolorowe historie z moich startów ( jak jeszcze uda mi się wrócić ) Przekonałam się już wiele razy, że tu się nie szanuje prawdy.
Monia. chodzi o to że ja się przenioslam do wrocka z trójmiasta i jeszcze nie mam rozeznania co do tego z kim tu można trenować dlatego się pytam 🙂
Edit: tam z kim miało być, takie to pisanie z telefonu :-P
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 lipca 2014 18:00
lardia, trener Moni (jeździsz jeszcze z p. Jarkiem?) to jakieś 80 km od Wrocka )-: ale polecam, warto chociaż na miesiąc wakacji przyjechać z koniem. Trenuje zarówno skoki, jak i ujeżdżenie, konsultował WKKWistów.
Wakacje, a cóż to 🤔 😀
Szkoda że tak daleko, myślałam że Monia jest z Wrocka. Zeby nie było off top, nasze pierwsze skoki:
@lardia, zmniejsz zdjęcie ;p
mi sie na kompie wyświetla małe... 😡
Już chyba ok  :kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
30 lipca 2014 22:06
lardia, a kliknij na nie i zobacz jak forum się rozciąga 😉
Wstawiam jedno póki co 🙂
Ale tu przepychanki!  😁

My byliśmy u Robsonów. Pogoda nie rozpieszczała, potworny upał (staliśmy na hali i nie dość, że nie pomyśleli o tym, że boksy są podwójne więc za ścianą mogły stać kobyły - tak było w naszym przypadku to jeszcze bardzo niskie a pot lał się ze wszystkich po 5 min w środku). Mieliśmy przygodę z soboty na niedzielę bo kumpel obok zerwał pastucha i lekko zmaltretował Młodego. W sobotę elegancko po zrzuteczce w L (przesadziłam ze stylowością parkuru i uśpiłam konia  :hihi🙂 i P (tu w drugą stronę - zagotował mi się w skrócie) a w niedzielę na zero w L (kręciliśmy spokojnie, jak na 5 latka jestem zadowolona bo odpowiadał doskonale) a w P już nie dał rady z formą i 2 zrzutki. Bardzo pozytywnie, zwłaszcza po ciężkim Gałkowie gdzie dostał w tyłek mocno jeśli chodzi o podłoże i nieudany start w N, po którym się zaciął a po czym teraz nie ma śladu.
Pierwszy raz szedł 2 konkursy dziennie, jeszcze przy takim upale. No i jechaliśmy 3 konkursy na haku. Wreszcie przestał machać głową ale za to jest odrobinę mniej sterowny a ja muszę mocniej działać ręką. Coś za coś ale myślę, że to będzie w przyszłości najlepsza opcja. Ja też nie mam wyczucia, żaden z moich koni nigdy haka nie wymagał więc pierwszy raz wsiadłam na tym na rozprężalni.

Teraz kilka weekendów przerwy, opór został pokonany więc na razie możemy odpocząć  😉



Tu ze skrótowania:

Facella Będę w piątek, ale nic pewnego . Wszystko zależy jak się wyrobi mój mąż z powrotem do domu i czy mnie młody nie wsadzi w gips .
Jeżeli jakimś cudem będziesz o 22 to powinnam być.

lardia Do Wrocławia mam daleko ale do J. Poręby mam 30 km. do J. Kosowa mam 30 km. a do J.Skrzyczyńskiego ma 32 km. więc mieszkam w dobrym punkcie  😁 
Są jeszcze inni trenerzy ale nie próbowałam, sądzę, że moi mi wystarczą. Teraz jest trudny okres, wszyscy startują, więc ciężko się umówić. Chyba, że się trenuje to wtedy trener poświęci się i nawet w nocy potrenuje .
Czy ta wskazówka nie jest czasem za blisko  🤔


I ponawiam pytanie: czy czteroipółletni koń jeżdżony regularnie od lipca (oprócz zajeżdżania) mógłby wystartować na początku września w LL? Czy to za wcześnie czy norma.
Monia czyli nie wro😉

Dramuta12, to nie działa w ten sposób - zależy czy koń jest gotowy, co jest sprawą indywidualną, jeden będzie potrzebowal miesiąca inny roku...
Swoją droga fajne założenie. Jak zaloże że moja ma chodzić GP i rozpiszę jej plan startów na najbliższe lata uzalezniając konkurs od daty to wypali😀?
Nikt poważny nie odpowie Ci na to pytanie.
To Ci powie trener Twój i konia, którego sądząc po twoich zapytaniach brak  🙁.
Trenerka będzie w przyszłym tygodniu, a jej się boję zapytać, bo może mnie wyśmiać  😁. Pytam w W OGÓLE, teoretycznie czy dałoby się konia w takim czasie przygotować.

edit. oczywiście pod kimś ogarniętym w temacie.

Co z tą wskazówką?
Dramuta12 To twoje zdjęcie ? wskazówka jest źle położona.
Retna   nic nie zmieniać
30 lipca 2014 23:42
Jak dla mnie dwa miesiące to za mało, mój siedmiolatek chodzi dwa miesiące pod siodłem (regularnie), a nie posłałabym go teraz nawet na tę LL-kę, bo nie podołałby.
monia, nie ja układałam wskazówkę (zdjęcie nie moje  :icon_redface🙂 i coś mi się wydawało, że ona strasznie blisko jest  🤔. No, ale wiadomo, skoro instruktorka jest tak ogarnięta i ma ośmioletnie (hot 18) doświadczenie to przecież wie co robi  🤣. Konia 170 w kłębie też na takie coś wysłała, a biedny koń nie ogarnia  🙁.  Wytknąć świetnej zawodniczce, że nie ma pojęcia co robi (co jest absolutną nieprawdą), też może. Jak szaleć to szaleć  🏇.
Darmuta to dlaczego z nią jeździsz?
Dramuta12 Spokojnie, każdy popełnia błędy. Dobrze, że pytasz i chcesz czegoś się dowiedzieć. Zdaje się, że jesteś teraz na wakacjach ? wskazówka jest źle położona, powinna być położona 3 metry od przeszkody ( galop ) na kłus jest 2,5 metra.
Co do twojego pytania: od którego lipca ? tego roku ? Jak od tego roku koń chodzi, to ja bym nigdy nie wysłała na zawody. Zdecydowanie za wcześnie, ale nie znam konia .
Ramires, właśnie z powodu niekompetencji już z nią nie jeżdżę. Bo czasami odnosiłam wrażenie, że wiem więcej od niej  😤. I jeśli jej się zwróci uwagę na błąd to od razu zlot hejterów na facebooku i oczywiście blokada.
Monia, pytam się, bo właściciel do mnie z tekstem, że we wrześniu na zawody, a jak takie  😲. Coś mi się wydawało, że za wcześnie jednak.
.
salto piccolo skoro byłaś u Robsonów i jechałaś L, to może mnie pamiętasz ;D siedziałam na rozprężalni z megafonem i wywoływałam konie.
aaga a i owszem! Miałyście z koleżanką niezły ubaw jak Dawid Kubiak powiedział, że jego koń nazywa się "I love you"  😁
Hahaha to chyba jednak nie ja 😀 bo jak ja siedziałam to Kubiak nie startował. Może dziewczyny z P klasy, bo z tego co pamiętam to nie było go w Lkach. I siedziałam sama na płocie przy wyjeździe.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2014 15:15
monia, o rany, ja nigdy tak późno nie jestem - ostatni autobus mam 19.30... A i tak buty się kleją i szewca teraz i nie mam w czym jeździć  😂

Będzie ktoś w Machnicach z aparatem? Koleżance baaardzo zależy na zdjęciach, podałabym nazwisko na pw.
Facella Plan się zmienił, mąż nie dojedzie więc muszę przełożyć. Mam nadzieje, że udam mi się pojechać w dzień, wtedy bym była wdzięczna za foty  😉 
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
01 sierpnia 2014 15:54
salto piccolo, młody wygląda obiecująco 😎
A ja wstawiam jeszcze dwa z klasy N, wszystkie pochodzą ze strony www.horsestock.pl 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2014 16:59
monia, ale to koniecznie daj mi znać wcześniej, bo nie wożę codziennie aparatu.
mils   ig: milen.ju
01 sierpnia 2014 20:21
Kogo spotkam w Warce za tydzień? 🙂

Angeel, jakie teraz plany startowe ? Z zawodami w naszej okolicy to jakaś masakra jest. :/ My dopiero do BB się wybieramy.




Noo, u nas lipa. My prawdopodobnie uderzamy do Torunia za tydzien 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się