Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Halo, bez loginów!  🤬 Usunęłam fotę, żeby nie było kto to.;-) Bo tu nie o wytykanie chodzi kto jak ładuje foty tylko o pytanie, bo się naprawdę już pogubiłam  🤣. Dzięki za wyjaśnienie!  :kwiatek:
Help!  🙇
Co się robi z kasetami VHS? Ktoś jeszcze by się z nich ucieszył? Odkryłam calą górę filmów. A odtwarzacza juz dawno nie mam.
W niektórych firmach można przegrać je na płytę DVD 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
03 sierpnia 2014 10:21
Tania my kiedyś oddaliśmy do domu dziecka (bajki oczywiście). A filmy bardziej poważne to nie wiem  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 sierpnia 2014 10:27
Naturalsi, te zdjęcia się ładują jako duże i automatycznie zmniejaszają. Jak ktoś ma wolnego neta, to mu zabijasz możliwość czytania re na parę minut. Wiec wrzucaj 800 na dłuższym boku. Absolutnie nie 3000 na dłuższym boku, ani większe.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 sierpnia 2014 13:08
Tania, ja oddałam do przedszkola, do którego chodzą dzieci koleżanki
Tania, zależy jakie to filmy. Jeżeli takie, które nie były później reedytowane na DVD to potrafią chodzić za spore pieniądze 😉
Help!  🙇
Co się robi z kasetami VHS? Ktoś jeszcze by się z nich ucieszył? Odkryłam calą górę filmów. A odtwarzacza juz dawno nie mam.


wiesz, moja mama używa do tej pory vhs 🙂 tylko kupuje czyste, jak coś nagrywa to najpierw na vhs żeby łapać reklamy, albo zobaczyć czy warto taki film mieć, jak się okaże że warto, przegrywa wtedy na dvd 🙂 choć ma też sporo filmów na kasetach. A jakie masz filmy Taniu?
Czy mając kasę na swoim koncie PayU w allegro mogę ją przelać na konto innego użytkownika bez wypłacania jej do siebie?
slojma   I was born with a silver spoon!
04 sierpnia 2014 19:33
Plackowata- tak da się i nie musisz nawet brać tej kaski po porstu pójdzie z kąta twego, przelew możesz zrobić znając tylko maila lub numer telefonu tej osoby
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2014 20:34
Orientuje się ktoś co to za owad?
ovca   Per aspera donikąd
04 sierpnia 2014 20:53
Kozioróg dębosz. Chroniony 🙂 gdzie go znalazłaś?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2014 21:19
Na działce całe drzewo w nim ma moja koleżanka 😉
ovca   Per aspera donikąd
04 sierpnia 2014 21:55
No to ma skarb na działce, niech go przypadkiem nie wycina 🙂
A jak już jesteśmy przy owadach - ten, to co to za gościu? Wielkości 3/4 kciuka.
Dylonż grabarz?

Edit: Volta zmienia mi samoistnie ą na on... A powinno być oczywiście ą!
czy daniele zawsze mają wyraźne cętki? widziałam jakiegoś rogacza bez rogów. Na sarnę za duże, jelenie wydają mi się ogromne, a na daniela prawie nie miała cętek.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2014 06:44
Moze to byla lania?
Daniele w sukni letniej mają plamy, w sukni zimowej są jednolicie szare.
cavaletti, tak to ten, fajny 🙂
ksan, sarna może mieć 15-30kg, daniel od 30-100 a jeleń od 100-350 (z grubsza) więc jak za małę na sarne to zostaje ...zając 😉
a na serio daniele mają bardzo zróżnicowaną maść, czasami plam prawie nie widać
Dlaczego wypadają mi zawsze słuchawki tylko z lewego ucha? Szczególnie teraz jak mam dokanałowe, nienawidzę. Jedna względnie dobrze siedzi a ta z lewej? Wchodzi do połowy, głębiej się nie da, a potem od razu wypada -.- Jak zamienię słuchawki stronami to to samo :/ W lewym tak jakbym miała węższe ucho? Się zdenerwowałam to nawet na siłę włożyć nie szło  👿
No to ma skarb na działce, niech go przypadkiem nie wycina 🙂

skarb niekoniecznie, kozioróg o ile fajny i ciekawy, to jednak jest szkodnikiem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 sierpnia 2014 21:01
Dlaczego wypadają mi zawsze słuchawki tylko z lewego ucha? Szczególnie teraz jak mam dokanałowe, nienawidzę. Jedna względnie dobrze siedzi a ta z lewej? Wchodzi do połowy, głębiej się nie da, a potem od razu wypada -.- Jak zamienię słuchawki stronami to to samo :/ W lewym tak jakbym miała węższe ucho? Się zdenerwowałam to nawet na siłę włożyć nie szło  👿

załóż mniejszą gumkę?
ovca   Per aspera donikąd
05 sierpnia 2014 21:02
[quote author=ovca link=topic=20.msg2153677#msg2153677 date=1407185702]
No to ma skarb na działce, niech go przypadkiem nie wycina 🙂

skarb niekoniecznie, kozioróg o ile fajny i ciekawy, to jednak jest szkodnikiem.
[/quote]

ale jest pod ścisłą ochroną prawną jako naprawdę cenny element ekosystemu. Niszczenie jego siedlisk jest zabronione, o czym niestety boleśnie kilka razy się przekonałam w trakcie pracy zawodowej nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi i bezpieczeństwu.

Największym szkodnikiem zdaje się jest człowiek 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 sierpnia 2014 10:04
Sa okropne i wielkie, a czułki mają dwa razy większe niż one same!
,... ja mam pytanie, nie wstydzę się o to zapytać, ale po prostu nie wiem gdzie zapytać, i nie wiem jak znaleźć odpowiedź w googlach.

Sytuacja dotyczy towarzysza życia mojej znajomej.

Pan większość życia unikał lekarzy, bo na jakimś tam etapie gdy miał duży problem go olali i się zraził bardzo. Jak pracował to pracował, potem stracił pracę, nie zarejestrował się w Urzędzie Pracy jako bezrobotny- nie ma od dłuższego czasu żadnego ubezpieczenia zdrowotnego, teraz ma duży problem.

Nie wiadomo od czego zaczęła mu puchnąć noga (od stopy w górę), stopę ma tak wielką, jakby ktoś napompował balonem. Pojechał 3 dni temu na rtg i usg, które nic nie wykazało, nic złamanego nie ma (w sumie nawet się nie uderzył), naczynia niby w porządku.
Ale dziś już wylądował prywatnie u ortopedy i od razu dostał skierowanie do szpitala na oddział naczyniowy.

Potrzebuję odpowiedzi na pytanie- czy jest szansa, by się jeszcze zdażyć zarejestrować w PUP (15 sierpnia pan skończy 67 lat) i mieć przez urząd opłacone ubezpieczenie, żeby nie płacić za leczenie w państwowym szpitalu, czy można opłacić ileś tam skłądek wstecz ?
Czy jakies inne wyjście?

i 2 pytanie- jeśli jest się nie ubezpieczonym, ile kosztuje pobyt w szpitalu?

.....nie proszę o ocenę postępowania, ze krętacz, że jak trwoga to dopiero się myśli o ubezpieczeniu itd.
Największym szkodnikiem zdaje się jest człowiek 😉

true, true...
Sa okropne i wielkie, a czułki mają dwa razy większe niż one same!

są piękne i wielkie, mają też włochate, czepne nogi i duuże żwaczki, których umieją używać 😉
Ok, mam bardzo głupie pytanie  😡 - pierwszoklasiści mają otrzymać w tym roku bezpłatne podręczniki, jak to wygląda "fizycznie" - w sensie - zostaną dostarczone do szkół? Czy trzeba zmówić w księgarni? (google nic mi nie podpowiada, a nie chcę zawracać głowy wychowawczyni na urlopie  😡 ) 
Daniele w sukni letniej mają plamy, w sukni zimowej są jednolicie szare.

Dzięki, czyli to raczej nie daniel.

ksan, sarna może mieć 15-30kg, daniel od 30-100 a jeleń od 100-350 (z grubsza) więc jak za małę na sarne to zostaje ...zając 😉
a na serio daniele mają bardzo zróżnicowaną maść, czasami plam prawie nie widać

Oczywiście miało być odwrotnie, już poprawione 🙂. Hm, no to nie wiem, wg espany powinna mieć teraz plamy.

Moze to byla lania?

Skoro rogów nie było, to na pewno, ale nie wiem, czy jelenia, czy daniela 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się