telefony komórkowe

Miałam 5 powiem szczerze, że mi lepiej działa niż 5s. 5s ma od 5 dosłownie minimalne zmiany niż 5.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lipca 2014 19:26
Poleci mi ktoś aplikację, która będzie wyświetlała w % stan baterii na pasku u góry, obok zasięgu, wifi etc.? Niestety mój telefon nie ma takiej opcji. No i ważne, żeby nie była to apka bateriożerna. Próbowałam z Battery Doctor, ale to g...o, niby ma poprawiać wydajność baterii, a tak naprawdę ją zżera i nie oferuje nic ponad standardowe ustawienia telefonu (no poza tym stanem baterii w % na pasku).
Miał ktoś może Samsung Galaxy Core LTE ?
Ja mam kupione kilka dni temu.
Facella możesz zainstalować sobie AVG Antivirus i tam po wejściu w "wydajność" można zobaczyć w % 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lipca 2014 17:27
julka177, tak to ja sobie mogę w ustawieniach wejść i AVG nie potrzebuję.
Ja chcę baterię w % widzieć na pasku obok kresek zasięgu, nie grzebać po telefonie. Tylko wszystko, co ściągnę, żre baterię niemiłosiernie  😤
szybkie pytanie do iPhone'owców!

czy tzw skin na telefon jest wystarczająco dobrą ochroną na telefon czy lepiej kupić taki brzydki silikonowy pokrowiec?
Najlepiej cokolwiek co wystaje ponad ekran i tył, jednak daje to jakas amortyzację przy upadku. Nie wiem co masz na mysli mówiąc skin, a nie mam teraz jak sprawdzić, ale case albo bumper to dobre rozwiazanie. Ja mam przezroczystego bumpera, chroni i nie psuje wygladu
Farifelia   Farys 21.05.2008
11 lipca 2014 23:16
Zależy na czym Ci zależy 😉
Ja co prawda mam Sony Xperie Z1 ale w kwestii skinów to jedno i to samo 😉 Ja mam skin carbonowy z tyłu
Fajnie wygląda i jednocześnie chroni tył przed zarysowaniami. Ale przed upadkiem już niestety nie. Dlatego etui silikonowe na tył jest dobrym rozwiązaniem. Nieco amortyzuje i dodatkowo chroni Ci boki telefonu czego skin nie zrobi. Ewentualnie skin i etui wsuwka. Jeszcze lepsza ochrona 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 lipca 2014 17:12
Wpadam z pytaniem.
Na Nokii Lumia pobralam z Marketplace whatsapp.
Po instalacji poprosiło o wpisanie kodu aktywacyjnego, który miał przyjść smsem, a oczywiście nie przyszedł.
Pod spodem odliczał czas, po jego upłynięciu zadzwonił telefon i podano nam (po polsku) kod.
Po jego wpisaniu whatsapp się uruchomił, ale z konta (tel na kartę) zeżarło 37zł.
Czy mozecie coś podpowiedziec, o co chodzi?
Wymieniał ktoś szybkę w smartfonie w Warszawie? Możecie polecić jakieś miejsce?
Czy ktoś tu ma LG Optimus L9 II ? 👀
opolanka, bo whatsapp jest płatne 🤔
opolanka, bo whatsapp jest płatne 🤔

Problem w Nokii polega generalnie na tym, że o tym, że coś jest płatne dowiadujemy się po, a nie przed "zakupem". Podobnie jest z upgrade softu - po nim okazuje się, że to co  było darmowe darmowe już nie jest. Dalej - ciągłe usiłowanie połączenia się z internetem i ssania, bo aplikacja "wymaga".
Pod tym względem w miarę porządny jest ajfon - można wyłączyć usługi sieciowe i na pewno nic nie jest zasysane - ale ostatnio pojawiło się szereg aplikacji, które koniecznie chcą mieć dostęp do sieci nie informując o tym posiadacza (nie da się zablokować w opcji selektywnego wyboru aplikacji korzystających z internetu - bo jej nie ma, programista zadbał o to) - ja reaguję na takie alergicznie - natychmiastowa deinstalacja.
Poleci ktoś jakiś dobry telefon w okolicach 300-400 zł? Szukam czegoś z wi-fi, GPS i najlepiej z androidem 4-coś  😉
Gillian   four letter word
31 lipca 2014 12:00
Pytałam już ale zapytam jeszcze raz - czy ktoś korzystał z serwisu NOKIA CARE w Opolu?
Mam do rozważenia LG Optimus L9 II, Motorola Moto G, Samsung Galaxy Core LTE. Moto najprawdopodobniej odrzucę ze względu na brak slotu na karty pamięci. Parametrami bardziej odpowiada mi LG. Uzasadniona jego wyższość nad Galaxy Core? Ktoś mógłby się wypowiedzieć o którymkolwiek z tych 3 wymienionych?
ktoś się może orientuje, czy internet LTE w telefonie (mobilny) pobiera większą ilość transferu danych? zmieniłam niedawno telefon i 2gb, które normalnie mi starczały na miesiąc, najczęściej jeszcze zostawało, teraz wyparowało w pół miesiąca.. to kwestia tego szybszego łącza, czy mojej nieuwagi (ściąganie w tle, aktualizacje i inne działania, nad którymi wtedy nie do końca miałam kontrolę..)?  :kwiatek:
maiiaF Motorola według mnie z wymienionych ma najlepsze parametry, bardzo dobre opinie z tego co czytałam (nie bawiłam się, ale ma naprawdę wieeeeele pochlebnych opinii). L9 II bawiłam się i mnie nie zachwycił, jakość obudowy mi się nie podobała i wykonanie według mnie jak na taki telefon marne, ogólnie przeciętniak. Samsunga bym w ogóle nie brała pod uwagę, ale to już tylko moje uprzedzenia do marki. Aktualnie jestem użytkowniczką LG G2, który też nie ma slotu na kartę pamięci i nie ma to większego wpływu na użytkowanie, można sobie zapisać materiały np. w chmurze. Motorolę to tylko w wersji 16 GB, 8 GB to zdecydowanie za mało  😉
Rozie, dla mnie właśnie ta karta ma znaczenie, ma i już, koniec kropka 😁 Do wyboru mam tylko Moto G 8GB. Które parametry masz na myśli? Bo to właśnie L9 II ma większy wyświetlacz, jest lżejszy, ma mocniejszą baterię, wydajność procesora też wyższa, wyższa HSDPA...  A to są rzeczy, na których mi zależy. Po przejściach z poprzednim telefonem na pewno założę sobie jakiegoś case'a, więc tutaj znaczenie jakości obudowy nieco mniejsze. Ja zazwyczaj byłam uprzedzona i do Samsungów, i do LG, ale ostatnią styczność z LG taką na poważnie to miałam baaardzo dawno temu, więc teraz padnie chyba właśnie na LG L9 II...
Różnica w pojemności baterii między tymi telefonami jest znikoma, a Motorola ma jednak mniejszy wyświetlacz - wydaje mi się, że będzie dłużej trzymał baterię.  Obydwa procki mają 4 rdzenie, z tym że Motorola podobno chodzi szybko i bez zacinania (nie wiem jak ten LG) 🙂 Internet też fajnie śmiga wg opinii.. no i super wytrzymałość.  mam uprzedzenie do trzeszczącego Lg L9 II 😁  Najlepiej by było, żebyś się nim sama pobawiła i wtedy zobaczysz czy Ci pasuje.
O telefonach przez ostatnie pół roku naczytałam się ogrom, nawet chciałam kupować Moto G... ale zdecydowałam się na coś droższego i nie zamieniłabym mojej cegiełki na nic innego teraz 🙂 Telefon to przede wszystkim preferencje osobiste. Ja Samsungów zdecydowanie nie polecam także według mnie Twój wybór między LG a Moto byłby słuszny 😉 Chyba, że coś jeszcze masz w ofercie 🙂
Czy któraś z Was używa iPhone 5s sprowadzanego z USA? Zastanawia mnie, czy są z nimi jakieś problemy, typu nie działające LTE (tak piszą w sieci)?
Rozie, to jasne, że z mniejszym wyświetlaczem bateria trzymać będzie lepiej. Jednak ja lubię duże wyświetlacze 😁 Co do trzeszczenia-już się naczytałam, że to indywidualne kwestie, zależy jak się trafi. I to chyba zawsze tak jest, bo ja z siostrą miałyśmy takie same telefony, kupione w jednym miejscu za jednym razem i jej trzeszczał dość mocno, mój wcale (dopóki nie pękł mi kawałek bocznego panelu 🤣 ). Będę kupować stacjonarnie, więc jak już się zdecyduję na tego LG, to sobie go w salonie obmacam i jak będzie budził moje wątpliwości, to poproszę o wymianę, nie będą chyba robić problemu. Do wyboru mam jeszcze sporo innych telefonów, ale na wstępie odrzuciłam kilka modeli, a potem już dokładniej sobie porównywałam z tego zakresu cenowego, który mnie interesował, i zostały te 2 (względnie 3). Zawsze byłam nastawiona na Sony, jednak jak widzę co się z nimi dzieje, jak zamulają przy zwykłym przeglądaniu neta... A niestety póki co nie stać mnie na jakieś droższe modele :/ Mój telefon ma mi oprócz bycia telefonem zastępować tablet/laptop-musi dawać radę z przeglądaniem kilku kart na raz, oglądaniem filmów w sieci... Dzięki za opinie :kwiatek:
Nie ma sprawy, obyś była zadowolona 🙂 Ja mojego G2 nie zamienię na żaden inny póki co, jest super i w 100% mi odpowiada 🙂 Polecam 😉
[s]Czy w telefonach (konkretnie iphone) jest możliwość zablokowania numeru, żeby nie miał możliwości pisania i dzwonienia do mnie? [/s]

Da się!  🙇
Mam pytanie do osób, które korzystają ze srajfonowych sklepów. Nabyłam dzisiaj płytę w iTunes Store i kiedy wchodzę na jej stronę w sklepie, okno wygląda tak (pierwsza piosenka była dostępna wcześniej, dlatego już jest ściągnięta):


Ale kiedy wejdę w moją muzykę i chcę pobrać pozostałe utwory, okno wygląda tak:


To w końcu album jest kupiony, czy nie? Jeśli tak, to dlaczego przy 'purchased' nie ma 'download all'? A jeśli nie, to dlaczego w sklepie wyświetla się 'purchased', a w oknie mojej muzyki srajfon wymaga ode mnie płatności? Wcześniej robiłam już tego typu zakupy i nie miałam problemów 👿
Ja to mam to szczęście do Blackberry  😵
Rok temu miałam curve 8520, była wspaniała, odkrywałam zalety blackberry, niestety nadeszło lato, a wraz z nim sezon na jeziora. Wyleciałam z telefon na środek jeziora, jak się ocknęłam, że mam go przy tyłku to wracałam jak piesek aportujący z telefonem w zębach. Po akcji reanimacyjnej trwającej tydzień dotrwał ze mną jeszcze tydzień i padł.
W październiku kupiłam następny Blackberry, ale tym razem Z10. Pojechałam z nim w teren i niestety ulewa nas dopadła i wróciłam cała mokra (łącznie z moim telefonem). Telefon miał ponad tydzień (jak nie dwa) odpoczynku i żyje, ale co jakiś czas za bardzo mi się przegrzewa. Kiedy się przegrzeje to z nikim nie mogę się skontaktować, ani włączyć jakiejkolwiek aplikacji. Myślicie, że zwykłe przeczyszczenie go coś zadziała? Przed tym nieszczęsnym teren również mi się przegrzewał, ale nie tak często i nie z takimi skutkami. Nie mogę go oddać na gwarancje, bo widać po ekranie, że był zalany (chyba, że mogę się mylić i jest na to jakiś sposób?). Ktoś wie co mogę zrobić?
fin ja tak miałam jak kupowalam Jacka White'a. 🙂 Zamowilam w kwietniu, wtedy iTunes dal mi 1 piosenke (ta, ktora byla dostepna) i sciagnal za nia pieniadze, a reszte dostalam w czerwcu, kiedy plyta wyszla oficjalnie. Wtedy wszystkie te utwory same wskoczyly mi w kolejke do sciagniecia i wtedy tez sciagnelo mi kase z karty kredytowej za nie.
ale sobie kupiłam czadową naklejkę 😍 😍 💘 💘

ashtray, tylko że ta płyta od 4 sierpnia jest dostępna, czyli powinnam tego samego dnia móc ją ściągnąć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się