Dopasowanie siodła

Jest za szerokie zdecydowanie, to nie jest pfiff beauty?
faith, dziękuję 😉. To jakiś no name. Czy mogłabyś podrzucić zdjęcie prawidłowego łęku lub podać jakąś "technikę" sprawdzenia łęku (palcami czy coś) =)?

edit. pfiffa w życiu na konia bym nie nałożyła
Dramuta, zamiast na chipsy czy cukierki wrzucaj pieniążki do skarbonki- uzbieraj na nowe siodło, nawet uzywane. Ale firmowe i sprawne 🙂 
Thymos, ślepa nie jestem 🙂 Jasne, że musiałabyś wydłużyć. Sporo. Ale pewnie wtedy będziesz gubić strzemiona, bo będziesz ciągnąć kolana w górę. No, ale to już nie kwestia siodła.


wydłużę, choć takie wydłużona na maxa to już dla mnie wyższa szkoła jazdy. A siedzisko jest ok, czy lepiej celować w 16,5/17?
Usiadz normalnie w dobrze ulozonym siodle to sie zobaczy czy sie miescisz, na razie na tych zdjeciach - no offence - siedzisz jak na kiblu bo nie masz innego wyjscia. Usiadz na srodku siodla, w rownowadze, nie na tylnim leku w dodatku na koncowce...
Thymos Jestem ciekawa Twoich wrażeń z jazd próbnych Jorge Canaves Petit 16", bo widziałam Twoje fotki. Żeby nie było off'a wysłałam Ci priv.
Dziękuję i pozdrawiam.
faith, hehehe Ty ja pojedziesz, to po całości  😁

halo, falabana, xxagaxx, osiodłałam odrobinę bardziej z tyłu, zrobiłam zdjęcie po jeździe. Test ołówka wychodzi neutralnie. Wydaje mi się, że ok (pomijając gigantyczny, wiszący brzuch mojego konia)? Chyba mam obsesję na punkcie "mam za ciasne siodło"... Wydaje mi się, że sterczy na nim jakoś zbyt do góry, ale podczas jazdy serio jedynie 1 palec mam do kłębu, może z 1,5.
kenna no nie chce nikogo obrazac, ale nie da sie usiasc na srodku siodla jak ono lezy z gorki, a jak sie nie da usiasc na srodku to jak ocenic czy rozmiarowka dobra? no moge sobie wirtualnie wyobrazic ewentualnie ze jak sie Thymos przesiadzie na przod troche to powinno byc git - z tym, ze pytanie brzmi czy wtedy jej sie za bardzo nie spionizuje udo i czy zwyczajnie stawy dadza rade. Z malymi siedziskami wszystko jest fajnie, tyle ze jak tybinka jest mocno pionowa w dol i takiz jest klocek - robi sie problem ze zmieszczeniem uda i otwarciem stawu biodrowego.
Ja sobie na ten przyklad chyba z poltora roku temu zafundowalam Kentaura YD, 16 cali wlasnie, siodlo super, tyle ze po 5 jazdach wylam z bolu, bo udo musialo sie na tyle cofnac, ze staw biodrowy zareagowal buntem z gigantyczna bolesnoscia, no nie dalo sie...
A na twoim zdjeciu to Dominus? lezy fajnie na tym zdjeciu, nie jest waskie wg mnie, a jak plamy potu po jezdzie, rowne?
Ja to rozumiem, po prostu rozśmieszyło mnie takie prosto z mostu "siedzisz jak na kiblu"  🤣 Ja bym się oczywiście o taki komentarz nie obraziła, bo często jest niestety prawdziwy, i myślę że się Thymos również nie obrazi  😉
Tak, to Daw-Mag Dominus - bardzo fajny, ja do tej pory jeździłam w siodłach o długości strzemion "na pół wszechstronnej", a tu trzeba było dać mocno w dół, mimo że tybinka dość krótka, to klocek taki, że kolana nie wypchniesz przed niego i koniec. Na razie 3 jazdy jeździłam i powoli jest coraz lepiej, staram się właśnie rozluźnić biodra, co by nie wyskakiwać na tylny łęk, puszczać nogę w dół, rozciągać, rotować, dzięki czemu mam wreszcie łydkę przy  koniu, mam go między łydkami, co po raz pierwszy czuję przy ustępowaniach. Oczywiście boli mnie tu i ówdzie, ale bez żadnej tragedii, ot zwykłe rozciągania ścięgien i nierozruszanych po przerwie mięśni. Plamy potu jak na razie są dla mnie zagadką, bo jest sucho na środku  😲 Tzn. część ławek w okolicach przedniego łęku odbija się, cały tył pod tylnim łękiem odbija się, a w środku sucho. Wychodziło by z tego, że na środku ławek jest ucisk? Bez sensu. Jak już, to spodziewałabym się, że ławki będą zbyt proste dla jego lekko wklęsłego grzbietu. Czy suche plamy mogą też świadczyć o tym, że siodło nie dociska w tym miejscu? Wtedy wystarczyło by tam dopchać, aby ławki od dołu były lekko wypukłe?
kenna, ostatnie zdjęcie wygląda naprawdę ok.
Co do twojego pytanie, IMO suche plamy są wtedy gdy siodło nie dociska/nie leży na danym odcinku. Moje siodło właśnie wróciło z poprawek bo mniej więcej na środku nie leżało na plecach.
Kenna, Twoje zdjęcie przedstawia obrazek idealnie dopasowanego siodła. Jest git !  😉
Kenna to sie nawet nazywa - ze siodlo mostkuje 🙂 znaczy srodkowa czesc nie przylega 🙂
Kurcze.. to siodło jest prawie nowe, czy ono może się odrobinę uklepać i dopasować do grzbietu? Czy od razu daje się takie siodło do dopasowania? (xxagaxx, ile mniej więcej taka poprawka kosztuje?)
korysidnex4, to nie było miłe (w moim odczuciu). Skąd wiesz, że nie zbieram oszczędności? Nie mam własnego konia, a ten nie ma pewnego losu w tej stajni, może będzie sprzedany na jesień.
Siodło wybrane ze stajennych. Na czapraku zauważyłam suche plamy i poduszki u dołu odstają 🙁.
https://www.facebook.com/olga.lewalska.7/media_set?set=a.428982507239710.1073741832.100003838936719&type=3&uploaded=9
Odsyłam dalej. Faktycznie, nawet jak siodło jest bardziej w tyle i siedzę w odpowiednim miejscu na odpowiednim miejscu, to muszę mieć tak długie strzemiona i udo faktycznie jest zbyt pionowo (jak dla mnie), że faktycznie, po kłusie po prostu boli od pasa w dół - jakoś tak nienaturalnie.

Ja się tam nie obrażam, bo na kiblu tez trzeba umieć siedzieć 😉
Jeszcze w tym tyg przymierzam daw-maga huberta, bo mam naciski w stajni 😁
kenna, nie wiem, ja mam w cenie (kupowałam nowe siodło)
xxagaxx masz racje :kwiatek: zdjecia robiłam na szybko a wątku wcześniej nie przegladalam. Sorki😉
Zreszta pytanie juz raczej nie aktualne bo zdecydowałam sie chyba na nowego equipa albo kentaura wiec beda mi dopasowywać🙂
xxagaxx, zadzwoniłam do Daw-Magu, ale nie byli mi wstanie niczego konkretnego powiedzieć poza bardzo szerokimi widełkami cenowymi 50-200zł 😀 Przy jutrzejszej jeździe obejrzę jeszcze raz te plamy od potu, czy ono w jakiś poważny sposób nie przylega i czy symetrycznie...
Czy takie ułożenie ramion terlicy świadczy o tym, że siodło jest za wąskie?

Akurat po tym zdjęciu ciężko ocenić. Z tej perspektywy wygląda jakby leciało na tył i jest dużo miejsca pod przednim łękiem, co mogłoby na to wskazywać, ale... Zrób może zdjecie bardziej od przodu i z boku, będzie łatwiej ocenić jak leży.
z popregiem dopietym.
Ok dziękuję, właśnie pod ręką mam tylko takie zdjęcie ale odezwę się jak będę miała coś więcej.
>Siodło wybrane ze stajennych. Na czapraku zauważyłam suche plamy i poduszki u dołu odstają 🙁.
https://www.facebook.com/olga.lewalska.7/media_set?set=a.428982507239710.1073741832.100003838936719&type=3&uploaded=9

Dziewczyny, baardzo proszę o pomoc :kwiatek: Mam siodło na test . Dzisiaj w nim jeździłam i niestety znowu widzę suche plamy. Zrobiłam kilka zdjęć i byłabym mega wdzięczna za jakiekolwiek opinie, bo już mi ręce opadają.


niepodpięty popręg



podpięty popręg




Przpraszam za ilość zdjęć. Mam nadzieję, że można z nich cokolwiek wywnioskować :kwiatek:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 sierpnia 2014 10:33
shakeyourbody,
na zdjęciu bez siodła widać wyraźnie, że masz dziurę przy kłębie,
dlatego siodło tam nie przylega = jest sucha plama.
Ile paluchów wchodzi Ci jak masz czaprak i siedzisz w siodle?
Jeden palec już jak sprawdzałam w trakcie jazdy. Czyli jest za szerokie? 😵
Zel pod spod i miesnie robic, miesiac-dwa konkretnej roboty i bedzie akurat🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 sierpnia 2014 10:46
No dokładnie.
Zapakuj futrzaka albo żelik i obserwuj.
Plecom na pewno przyda się praca w dole.
Dziękuję Wam dziewczyny. Czyli mówicie, że jak koniowi umięśnią się plecki to siodło powinno leżeć dobrze? W takim razie chyba zdecyduję się na to siodło  🙂 Jeszcze raz baardzo dziękuję, jesteście nieocenione  :kwiatek: :kwiatek:
>Siodło wybrane ze stajennych. Na czapraku zauważyłam suche plamy i poduszki u dołu odstają 🙁.
https://www.facebook.com/olga.lewalska.7/media_set?set=a.428982507239710.1073741832.100003838936719&type=3&uploaded=9

Mógłby ktoś się wypowiedzieć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się