Podróże

kujka, lecimy w sobotę za tydzień 🙂 Właśnie ogarniam profil na CS, bo mam mega ochotę na poznawanie tam ludzi zamiast siedzenia w hotelu 😀
Ma ktoś jakieś doświadczenie z firmą dreamtours.pl?
Dzionka odezwij sie Kochana, mam tam koleżankę, moze Wam sie przyda 😉
Moi rodzice byli ze 2 lata temu w Gruzji. Wrócili bardzo... zawiedzeni 😉
mery, czemu zawiedzeni? Gruzja to po Słowenii mój kolejny cel 😉
Ma ktoś jakieś doświadczenie z firmą dreamtours.pl?


ja mogę polecić, ale jeśli wybierasz się na jakąś dalszą egzotykę (Tajlandia, Kuba, Dominikana) to zdecydowanie wybierz Coral Travel.  😍
Jeszcze lepszy na wjazd do Azji jest Peter Pan Travel  🙂 🙂 Sprawdzony przez kilku revoltowiczow!
mery, odezwę 🙂 Musieli się źle przygotować, skoro zawiedzeni wrócili 😉 Ja oczekuję biedy, beznadziejnych dróg i pięknych widoków 😍

Mamy powoli opracowaną trasę i już dwie lokalne osoby, u których będziemy spać - będzie niesamowicie 🙂
Twierdzili, ze za bardzo sie nastawili na ten wyjazd, a wlasnie zetknęli sie z syfem, brudem, rozmawiali tylko po rosyjsku itd. Chociaz ja sama dla tych widoków tez bym chciała tam jechac... 🙂! Dzionka mam przewodnik Bezdroży jak chcesz pożyczyć 😉
mery, chętnie pożyczę, ale mamy tylko niecały tydzień do wyjazdu! Damy radę 🙂?

Znajoma Gruzinka wysłała mi masę informacji i prezentację jej autorstwa na temat Gruzji - mega się napaliłam na ten wyjazd i odliczam dni 😍
Ja też, ja też 🙂 Mam tylko nadzieję, że uda się przemieścić tak, jak planujemy, bo marszrutki i rozkład jazdy...
Lena, też do Gruzji jedziesz?? Kiedy 🙂?
12 września 🙂
Aa, to ja już wrócę 🙂 Mogę tu napisać krótką relację jeśli będziesz chciała, tak dla inspiracji 😉
Ja też będę w Gruzji, 7 raz w ciągu roku, 2-13 września. Trochę w pracy, trochę na urlopie, w siodle. Wróciąłm własnie z Rumunii-ostatni dzwonek na oglądanie furmanek i sielskich widoków, bo unia pełna gębą.
@g@, Jak wracałam z Bułgarii to też właśnie zauważyłam, że Rumunia się zmienia. Byłam tam 3 lata temu i od tego czasu widać sporą różnicę 🙂

A ja mam takią porównawczą fotkę z Bułgarii 😀
No to wszystkie się mijamy idealnie 🙂 My postanowiliśmy właśnie wziąć namiot, będzie wesoło 😁
Ja jeżdżę do Rumunii od 1996 roku i szok, idą cała naprzód! Ostatnio byłam w 2007 roku i teraz naprawdę widać skok-infrastruktura mocno rozbudowana, poszli mocno w turystykę (mnóstwo pensjonatów itp.). A i ceny poszybowały mocno  w górę.
Kupiliśmy namiot i materace, zamówiłam opaski na ręce dzieciaków.
Ruszamy za kilka dni, kierunek Genua, a później się zobaczy  😉. 
Dzionka, jakbyś potrzebowała jeszcze informacji, to pisz. W rodzinie mam pracownika ambasady Gruzji, sam był w Gruzji i jest oczarowany krajem. Jedna rzecz mi utkwiła w pamięci (poza gazem na niedźwiedzie 😁 )- Gruzini powoli przestają być bardzo gościnni, bo turyści zaczęli ich gościnność i otwartość wykorzystywać.
Aa, to ja już wrócę 🙂 Mogę tu napisać krótką relację jeśli będziesz chciała, tak dla inspiracji 😉


Bardzo chętnie! Plan wprawdzie mamy, ale każda informacja się przyda.
zen, dzięki, w razie czego będę się odzywać 🙂 Jestem bardzo ciekawa jak to jest z tą gościnnością. Na razie przez CouchSufring trochę załatwiliśmy, ale liczymy też na szukanie noclegów na spontanie. Się okaże, mając namiot nie będę się tym nawet stresować 🙂

Lena, a powiesz jaki macie plan? My wstępnie Batumi - Mestia- Zugdidi- Kutaisi  - Vardzia - Borjomi - Gori - Tbilisi - Sighnaghi - Batumi. Dużo dużo łażenia po górach 🙂
My bardziej spokojnie: Kutaisi - Akhaltsikhe - Vardzia - Tbilisi - Kutaisi. Z Tbilisi jeszcze w ramach wycieczki Mtshketa i Davit Gareja, może Annanuri, jeśli czasu wystarczy.
[quote author=Presja link=topic=163.msg2151667#msg2151667 date=1406905795]
Ma ktoś jakieś doświadczenie z firmą dreamtours.pl?


ja mogę polecić, ale jeśli wybierasz się na jakąś dalszą egzotykę (Tajlandia, Kuba, Dominikana) to zdecydowanie wybierz Coral Travel.  😍
[/quote]

No właśnie przeglądałam ich oferty cenowe, i nie które są naprawdę bardzo atrakcyjne. Ostatnio był Zanzibar za 780 euro, ale poszło jak świeże bułeczki.

A gdzie byłaś z coral travel, jak mogę zapytać 🙂
Lena, a jedziecie na własną rękę czy to jakaś objazdówka zorganizowana? Gdzie planujecie spać?
Jak zawsze planowanie własne. Śpimy w hostelach, rezerwowaliśmy w maju, więc wybór jeszcze był całkiem niezły.
Okej, to też będę czekać na sprawozdanie 🙂
W sobotę wyruszam na podbój Szkocji  😅.
Sisisa, o jak zazdroszczę! Byłam tam przez 3 tygodnie i kocham ten kraj ogromnie 🙂 Gdzie dokładnie planujesz jechać?

Na zachętę:



Dzionka, wieem, pięknie jest, byłam 4 dni w listopadzie 2012 🙂.
Jadę do Edynburga, ale pewnie będziemy też jeździć gdzieś za miasto, bo jeszcze całej okolicy nie zwiedziłam 😀.
Sisisa, a byłaś na Isle of Skye? Bo to jest mus, jak się jedzie do Szkocji 🙂 Chociaż Edinbra 😉 też świetny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się