Styl western (dawniej kącik)

.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
04 sierpnia 2014 09:52
przepraszam że piszę tu w tym wątku, nie znalazlam konkretnego watku z siodlami west. Czy ktoś z was moi drodzy jeżdzi w siodle z natural barrel sadlery? coś takiego mnie interesuje
http://www.saddleonline.com/p3967/Natural-Barrel-Racing-Saddle-Tack-Package-16/product_info.html
warte uwagi?
a może jednak taie lepsze -> http://allegro.pl/hit-siodlo-bezterlicowe-western-najlepsze-dla-koni-i4445634067.html
oczywiście to ma być siodło stricte rekreacyjne.

co sadzicie o tych siodlach? jezeli to off top to prosze n priva. Serdecznie dziękuje.
Na zawodach, które odbędą się w najbliższy weekend w EZ Ranch w Rumiance koło Warszawy będzie sklep ze sprzętem west.
https://www.facebook.com/events/1522011391347773/?ref_newsfeed_story_type=regular
mamuteq to pierwsze siodło to hinduski chłam a to drugie też hinduski chłam a do tego u niepolecanego sprzedawcy.
Lepiej dołożyć trochę kasy i kupić używane firmowe siodło, które jeszcze długo posłuży.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
04 sierpnia 2014 10:30
dorcysia bardzo Ci dziekuje w takim razie tak tez zrobię 🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
04 sierpnia 2014 11:28
Ja tam jestem zadowolona z bezterlicówki. Oczywiście, terlicowe siodło, jeśli ktoś jeździ zawodowo, to bym napisała wręcz obowiązek, ale bezterlicówka nie odstaje, nawet wykonaniem. Jeśli chodzi o jazdę stricte rekreacyjną, ja zdecydowanie polecam - ja i mój zadowolony koń.
Ja jeżdżę dla funu. Mam rancherskiego Billy Cook'a, które waży ponad 20kg. Uwielbiam je 💘
Według mnie nie ma wygodniejszego i stabilniejszego siodła w teren.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
04 sierpnia 2014 12:13
przepraszam że piszę tu w tym wątku, nie znalazlam konkretnego watku z siodlami west. Czy ktoś z was moi drodzy jeżdzi w siodle z natural barrel sadlery? coś takiego mnie interesuje
http://www.saddleonline.com/p3967/Natural-Barrel-Racing-Saddle-Tack-Package-16/product_info.html
warte uwagi?
a może jednak taie lepsze -> http://allegro.pl/hit-siodlo-bezterlicowe-western-najlepsze-dla-koni-i4445634067.html
oczywiście to ma być siodło stricte rekreacyjne.

co sadzicie o tych siodlach? jezeli to off top to prosze n priva. Serdecznie dziękuje.


Ile jeźdźców, tyle opinii. Ja jeżdżę obecnie na 6 różnych siodłach, a na rajdy długodystansowe zabieram zawsze bezterlicówkę.
Livia   ...z innego świata
04 sierpnia 2014 13:19
Być, super, pochwal się kiedyś zdjęciem na koniu 🙂

sepia, a jakiej firmy masz swoją bezterlicówkę?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
04 sierpnia 2014 15:37
Nie mam zielonego pojęcia, myślę, ze to jakiś no-name lub coś rider-opodobne ;p. Miałam kiedyś od Pani z Galapagos, ta którą mam teraz została "trafiona" na giełdzie w Niemczech. Różni się skórą - tamta była olejowana, ta nie jest (ale wiem że są też nieolejowane, licowe), no i mam skórę od spodu a nie futerko. Oba siodła są ładniutkie, ja byłam zaskoczona wyglądem, bo myślałam, że to będzie bardziej wyglądać jak gapa, jakieś psełdosiodełko, a na prawdę wyglądają spoko. Zrobię zdjęcia kiedyś i wstawię.
Być, super, pochwal się kiedyś zdjęciem na koniu 🙂

sepia, a jakiej firmy masz swoją bezterlicówkę?

Pochwalę.
Do 15 dojdzie siodło zatem wtedy. Sama jestem ciekawa całokształtu.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
07 sierpnia 2014 13:07
Macie gdzieś może zdjęcie konia westowego w pełnym sprzęcie i w ... nausznikach? Mamy problem z komarami, a jazdy w ciągu dnia ze względu na upały są wykluczone. Wlatuje toto koniowi w uszy i się zaczyna wycieranie, machanie. Tylko wyglądowo jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić...  🤔wirek:
Livia   ...z innego świata
07 sierpnia 2014 17:25
sepia, nie wiem czy to cię urządzi, ale tak wyglądamy my z koniem podczas terenów:



Przy okazji, chyba mogę się pochwalić, że jutro z koniem zaczynamy westowe jazdy - bo treningi to będzie za wiele powiedziane 🙂 Już nie mogę się doczekać 🙂
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
07 sierpnia 2014 19:29
Livia odpowiadam na Twoje wcześniejsze pytanie: miarki do siodła z WWR mam tylko do siodeł z terlicą, a nie do Freemaxa.

Mam pytanie dotyczące wodzy z liny, czy ma ktoś takie, jak się sprawdzają? Są na sprzedaż w naszych ogłoszeniach i zamarzyły mi się takie niebieskie...
Wpadniemy z mężem w sobotę po południu do EZ Ranch zobaczyć choć kilka przejazdów- może ktoś z Was będzie? 🙂
SIWA FOLBLUTKA, mam takie robione na zamówienie przez LAGAT.
Sznur akurat gruby, nie odparza.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
07 sierpnia 2014 21:01
Ale leżą w ręku i działają identycznie jak skórzane czy jest jakaś różnica?
Leżą, aczkolwiek nie odpowiem jak z działaniem, bo nie mam porównania.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
07 sierpnia 2014 21:19
To w takim razie zaryzykuję i zamówię te niebieskie wodze 😀
widziałam np w Furioso takie wodze u koni szkółkowych, chyba zależy co robisz z koniem. Dobre westowe wodze mają swoją "sztywność" wynikającą z grubości i szerokości. Dzięki temu możesz działać ciężarem wodzy na kiełzno i na szyję przekazując czytelne ale też bardzo subtelne sygnały. Myślę, że takie wodze z linki nie sprawdzą się tak dobrze i będą dobre raczej do takiej typowo amatorskiej jazdy np w teren, albo do jazdy na krótszych wodzach, jak w stylu klasycznym.
sepia, myślę, ze najlepiej weź takie koloru sierści/grzywy - wtedy nie będa się rzucać w oczy 🙂

właśnie...wodze.
wiem, ze linkowe, ale i tak ogarnąć nei mogłam.
mam fajne - tzn wygodnie mi, ale są  bardzo lekkie. za lekkie. jeżdzę na wędzidle, ale nie chce ich używać jak w klasyku - ale wlasnie ciężarem  jak przy czance to b. widoczne (nie umiem fachowo wyjasić) - a te, zeby jakiś sygnał dać musze ciągnąć - no... ze nie przekaże nic gdy wiszą. kurcze wiatr je dynda ;/
jak je obciążyć? nasączyć czymś? (czym?)

+chce zamowić skóre i zrobić - jaka powinna być? (gatunek?) jaka grubość? o czym nasączenie poprosić?

w szczecinie (czy okolicy) sklepu z westem brak (w ogole są chyba 2 😉 ) widzialam fajne (tak mi się wydaje bo wlasnie ciężkie ...i drogie jak piorun) ale były koszmarnie brzydkie i takie obrzydliwe ;/ jak taka rozkładająca się skóra;/
więc bardzo prosze o radę!

co do padów z powodu choroby dalej nie zabralam się za produkcję :P ale w końcu muszę - bo czas goni.
takiego jak podesłałyście nie chce - śliczny, ale chce bardziej funkcyjny (amortyzacja).
no i... wlasnie - czy z wycięciem na klab czy bez? koń klasyczny - jakiś tam kłąb ma, siodło ma mało miejsca na kłąb (raczej jest na mniej wykłebione) - obawiam się, czy bez wycięcia będzie miejsce pod łękiem(łęk?). bez i z wyciętym oczywiście miejsce jest i jest wszytko ok. ale jak dojdzie te pare cm padu - to już kicha ;/ (choć futro, filc, gąbka itd- twardo nie będzie) ....
już sama nie wiem 🙁  czy wycięcie w profilowanych w praktyce to tylko niezszyty ten kawałek czy wycięcie jak w tych prostych(takie mam)? dlatego błagam o zdjęcie takiego z wycięciem profilowanego na grzbiecie
horse_art ja do swojej jazdy westowej "raz na jakiś czas dla rozluźnienia" mam te:
http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/oglowia-wodze/wodze/wodze-western-podwojne-szyte-show-western-imports.html  drogie jak.. nie powiem co 😉 ale warte swojej ceny, one są chyba niezniszczalne i świetnie się układają w ręku.
Moja podopieczna ma te:
http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/oglowia-wodze/wodze/wodze-western-58-x-8-western-imports.html
są lżejsze i cieńsze, ale jednak wciąż na tyle grube, że dobrze się prowadzi, przynajmniej na wędzidle (od kąd jeździ na pelhamie używa na razie moich, bo dopiero kupuje swój pelham). Do tych podwójnie szytych trzeba się chwile przyzwyczaić 😉
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
08 sierpnia 2014 07:29
Ja mam wodze z linki, zrobione własnoręcznie.
Lina bawełniana*, gruba, pracująca i lejąca się+ łączniki skórzane. Zakładałam je na wyjazdy okolicznościowe, bo są ładne, ale na ogół nie nadają się do jazdy na czance, są za bardzo ruchliwe. Nie mniej jednak na jazdy na zwykłym wędzidle są super!
Jeśli chodzi o zastosowanie liny wraz z łącznikami skórzanymi, gdzieś słyszałam, że są wskazane w szkółkach czy rekreacji, ponieważ amortyzują niespokojną rękę.

* lina bawełniana 15mm, z rdzeniem, nie parząca, można spokojnie ufarbować na wszystkie kolory tęczy. Trochę drogi biznes jak na linę, bo mb kosztuje 16zł, ja mam swoje z 4 metrów, koleżanka klasyk z 3 metrów. Naszukałam się jej ze 3 miesiące, w różnych sklepach i znalazłam w jednej jedynej sieciówce 😉

EDIT: zapomniałam jeszcze dodać! Są wodzami łączonymi, robiłam je z przeznaczeniem rajdowym. Koń przy założeniu wodzy za horn, miał dotykać pyskiem trawy bez ciągnięcia się. Konia mam 160cm, łączniki mają koło 25cm. Jak widać 4 metry starczają 😉
śliczne zdjęcie! 🙂
Livia   ...z innego świata
08 sierpnia 2014 16:10
Siwa folblutka, dziękuję za odpowiedź 🙂

sepia, cudne zdjęcia 🙂 Co to za ogłowie?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
08 sierpnia 2014 20:29
Mamy takiego miejscowego rymarza artystę 🙂 Czekam jeszcze na napierśnik, ale coś czasu nie ma  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 sierpnia 2014 21:59
SIWA FOLBLUTKA, u nas wszystkie araby chodzą na takich wodzach 😉

Podrzucisz linka do ogłoszenia?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
08 sierpnia 2014 22:22
kasiakliczkowska, dzięki!
ale takie szyte mam, tyle że krótkie (za krótkie na dużego konia - chyba cob) i mi srednio pasują - jak ktoś chce to mam na zbyciu :P nowe są 😉
ale choć wymiar wezme - bo pewnie takiej grubosci pojedyncza skóra też bedize tak cięzka 🙂
sepia, pięknie!
a i patent super - dzięki supłom i skórze ciężar się zwieksza i mają jak działać 😀 a i zaświeciłaś mi mysl, ze moze faktyczie wezme takie na rajd? będa przy okazji uwiązem 😀
zdradzisz co za sieciówka? w razie gdyby w "moim sklepie nie było?
i jesteś pewna, z eto 15 mm? wygląda na dużo grubszą...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 sierpnia 2014 19:15
Viridila, o dzięki, ale widzę, że te nie są złączone, a u nas wszystkie są jako jedna wodza. I właśnie czegoś takiego bym szukała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się