Quiz podróżniczy

Natchniona zajawką na podróżowanie pomyślałam, że założę wątek wspominkowo-zagadkowy, żeby każdy przejrzał stare zdjęcia z podróży i trochę sobie nad nimi podumał 🙂
Zabawa polega na tym, że albo wrzucamy zdjęcia albo zadajemy zagadki dotyczące naszych własnych podróży - zdjęcia mają być nasze a nie z netu! Może być wersja zdjęcie + dodatkowa zagadka. Starajmy się nie podchodzić do tematu jakoś ultratrudnie, bo wątek stanie w miejscu. Zagadki mogą dotyczyć wszystkiego, byleby związanego z jakąś waszą podróżą. Dyskusje wokół tematu też wskazane, żeby nie wyszło tylko zagadka - odpowiedź - zagadka - odpowiedź.

Zacznę więc:
Co to za miejsce i co strasznego stało się w 2011 roku w jednej z kawiarni widocznych na zdjęciu?


Znalazłam na kompie lepsze zdjęcie tego samego miejsca, więc dorzucam:
nekti   Pająk stajenny..
04 sierpnia 2014 15:25
Dzionka Marakesz?  😉
"Entuzjasta" soku pomarańczowego przeprowadził zamach terrorystyczny w jednej z kawiarni.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2014 15:43
Na bank Marakesz 😉
nekti,brawo, tak 🙂

Acha, słuchajcie! Nie musi zagadki zadawać osoba, któa zgadła, tylko może każdy kto ma ochotę, jeśli zgadnięta 🙂 Bo nie zawsze ktoś ma wenę i dostęp do zdjęć.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 sierpnia 2014 17:29
Ja mam takie coś:



Podpowiem tyle, że to Czechy, centrum miasta i kaplica z dwoma wieżyczkami, którego patron został kanonizowany przez Jana Pawła II w roku, w którym się urodziłam, podczas jego wizyty w tymże mieście.
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
04 sierpnia 2014 21:15
Ołomuniec?
Chyba się nie mylę, więc coś prostego na rozruch:

W jakim mieście Chorwaci zburzyli w 1993 r. podczas wojny most?


W Mostarze.

A gdzie w Polsce nie należy się pchać z dużym plecakiem?  😁

Mi to wygląda na góry Stołowe ale nie jestem pewna :P
Tak, ale można jeszcze bardziej konkretnie  🙂
Szczeliniec Wielki albo Błędne Skały?
Błędne Skały, dobrze. I pozdrowienia dla Elbus i jej plecaka (miałam taki sam).
Jakiś tydzień temu dokładnie stamtąd wróciłam - na szczęście nie miałam dużego plecaka 😀



Ruiny pałacu znajdujące się kilka kilometrów od stolicy największej greckiej wyspy 😀
Knossos
niewiele zdjęć na kompie, może to:
bo porto wcale nie powstaje w Porto
Dokładnie 😉
bo porto wcale nie powstaje w Porto
tylko w dolinie ...
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
05 sierpnia 2014 07:42
...rzeki Duero 🙂

W jakim kraju znajdziemy takie drogowskazy?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 sierpnia 2014 10:19
W Rumunii?
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
05 sierpnia 2014 11:50
Niet. 😉

Podpowiedź: Ogłosili niepodległość w 2008 r.
Kosowo?
Ja obstawiam Argentynę
🤣 ale mam refleks, to przez czytanie z telefonu
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
05 sierpnia 2014 11:58
Dzionka ma rację - Kosowo 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 sierpnia 2014 12:06
Mogę ja?  😉

Nad tym miasteczkiem góruje szczyt będący jednym z ulubionych miejsc paralotniarzy z całego świata. Zdjęcie właśnie z paralotni. Co to za miejscowość i w jakim kraju?  😉
Cenciakos, co to za stwor? Myślałem, że pingwin
smarcik, nie wiem, ale jak tam pięknie 😍 Leciałaś na paralotni?

Cenciakos, no właśnie, o co chodzi w tym znaku tak w ogóle 😀?

Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
05 sierpnia 2014 12:19
ogurek - dobrze myślałeś- to pingwin 🙂 . Jeszcze na znakach są używane koty, konie w galopie, konie stojące, dziki i jeszcze inne stwory.  To ponoć pozostałość po stacjonujących tam amerykańskich wojskach, bo łatwiej im było umawiać się na skrzyżowaniu "kota z psem" niż na skrzyżowaniu ulic o nazwie, której nie potrafili wymówić. Ale ile w tym prawdy, ciężko powiedzieć.

smarcik - Turcja, Oludeniz

Przepraszam, kończyłam Turystykę 😉

Cenciakos a gdzie dokładnie w Kosowie widziałaś te znaki? Chętnie bym obejrzała przy najbliższej okazji.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 sierpnia 2014 12:26
Cienciakos jasne  😉


Dzionka leciałam, niesamowite przeżycie, polecam  😜 Start jest stresujący bo trzeba biec w dół zbocza, które nagle się kończy  😁 Ale sam lot już dość spokojny no i super widoki  🙂
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
05 sierpnia 2014 12:35
Cenciakos a gdzie dokładnie w Kosowie widziałaś te znaki? Chętnie bym obejrzała przy najbliższej okazji.


Na trasie R107 Prizren - Gjakove Dakovica - Peje - do przejścia granicznego na R106 (droga na Rozaje w Czarnogórze).

smarcik podziwiam odwagę!
Dziękuje  :kwiatek: obie trasy mam przejechane - chyba nie skupiałam się na znakach, bo zupełnie ich nie pamiętam. Kosowo to ogólnie bardzo ciekawe miejsce.

Żeby nie było nie na temat - co to za europejska stolica ?

Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
05 sierpnia 2014 13:07
ja wiem! ja wiem! ale jeszcze dam szansę innym, żeby nie było, że tylko ja mam zabawę :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się