paznokcie, żele, tipsy

Pytanko mam do Krakusów 🙂

Znacie godny polecenia salon który zrobi ładnie hybrydę? Nie będę musiała się obawiać ze coś się popsuje kiedy będę na wakacjach.
najlepiej okolice Bronowic albo Centrum 🙂 tylko żebym nie zaliczyła zawału kiedy zobaczę rachunek  😁




Ja robię w Attraction, koło Galerii Kazimierz: http://www.attraction.com.pl/index.php
Tylko  tam z wyprzedzeniem się trzeba umówić na termin, dziewczyna dobrze robi więc ma dużo klientek. Na stronie nie ma wprawdzie cennika dla hybrydy, ale robią 🙂 moje stopy i dłonie zaświadczają ;-)
Wypróbowałam odżywkę 8w1 Eveline i muszę powiedzieć, że super działa i po jednej serii malowania mam paznokcie nie do poznania, bo wreszcie się nie łamią  😅

Edit.: Dorzucam zdjęcie z lakierem Lovely Ibiza na poprawę humoru w ponure, czerwcowe popołunie 😉
jak zapobiec robieniu się pęcherzyków od utwardzacza?
Kiedyś się zorientowałam, że pęcherzyki powstają jak wstrząsam utwardzacz przed malowaniem. Od tego czasu oduczyłam się tego i nie ma problemu. 🙂
Który lakier jest super trwały?
Świetnie moją pracę znosi lakier OPI, ale jest strasznie drogi. Co jest wg Was trwałe?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 lipca 2014 20:02
Mi się lepiej trzyma essie niz opi. 
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 sierpnia 2014 15:41
A u mnie właśnie na odwrót  😀 Essie źle się nakładają i trwałość mają słabą, a OPI miód malina 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 sierpnia 2014 15:48
a Sally Hansen używacie? zastanawiam się czy są super czy nie są. ale kolor jednego jest cudowny i chyba się skuszę  😍
rtk, przy mojej pracy w stajni naprawdę super trwałe są lakiery Miss Sporty z czarna zakrętką, to jest chyba lasting colour. Duzo kolorów, cena ok 6 zł, a mi trzymają się bez odprysków nawet 4-5 dni, przy codziennej robocie przy koniach
A u mnie każdy się dobrze trzyma. Najbardziej lubię lakiery z Golden Rose Rich Colour i lakiery Essence. Tylko kluczem do trwałości jest dobre odtłuszczenie płytki przed malowaniem, ja po zmyciu poprzedniego lakieru zmywaczem i umyciem rąk mydłem, przecieram dodatkowo paznokcie spirytusem.
jaka najlepsza odżywka na porost i wzmocnienie ? eveline odpada ,bo odpadają pazurki  🤣
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 sierpnia 2014 16:48
selly hansen
Nie zgodzę się z przedmówczynią. Zarówno odżywki Sally Hansen jak i Eveline mają w składzie formaldehyd ( na który prawdopodobnie reagujesz alergicznie, skoro "pazurki odpadają"😉. Radziłabym celować w preparaty bez tej substancji, np. serum do paznokci Regenerum.
ja używam od bardzo dawna Nail Tek Intensive Therapy II i nie zamienię na nic innego 😉

edit: z czystej ciekawości zajrzałam do składu:
toulene, ethyl acetate, butyl acetate, nitrocellulose, tosylamide/formaldehyde resin, dibutyl phthalate, isopropyl alcohol, n-butyl alcohol, formaldehyde, camphor, benzophenone-1, hydolyzed wheat protein, calcium pantothenate, violet 2 CI 60725.

Jest formaldehyd resin, który podobno jest całkiem okej. Ale jest też zwykły formaldehyd, więc w sumie to dobry preparat czy nie?
Skoro Ci służy to jest dobry
Każdy organizm jest inny, moje paznokcie po Nail Tek były w opłakanym stanie i dosyć długo dochodziły do siebie. Obecnie przykładam większą wagę do zdrowego odżywiania, smaruję Regenerum i to w zupełności wystarcza 🙂
O, Nail Tek u mnie też się sprawdzał. Szczególnie lubiłam tą białą bazę nakładać pod lakier
Da się jakoś domowymi sposobami ściągnąć hybrydę z paznokci?
Ja ściągałam pilniczkiem tzn. Podważałam kawałek lakieru i potem zrywałam z reszty.
Dzionka ja sciagalam zmywaczem do paznokci ( z acetonem). Nalewalam zmywacz na wacik, przykladalam do paznokcia i owijalam folia aluminowa. Trzymalam przez 10-15 minut i hybryda zeszla bez zadnych problemow i koniecznosci pilowania.
jakie zestawy polecicie do lakieru hybrydowego? Chciałabym sama sobie robić pazurki 🙂
Dzięki dziewczyny! Biorę się do roboty 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 sierpnia 2014 13:54
jakie zestawy polecicie do lakieru hybrydowego? Chciałabym sama sobie robić pazurki 🙂


ja uzywam striplacka ale lampe led mam z sensationail bo to byl moj pierwszy set. ale osobiscie wole striplacka bo latwiej schodzi i nie musze moczyc w acetonie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2014 14:19
jakie zestawy polecicie do lakieru hybrydowego? Chciałabym sama sobie robić pazurki 🙂


Procosmetics albo NeoNails dają radę 😉
dzięki, a czym się różni żel od hybrydy?
Ja ściągałam pilniczkiem tzn. Podważałam kawałek lakieru i potem zrywałam z reszty.

najlepszy sposób żeby sobie zniszczyć płytkę.

Dzionka, tak jak pisze Ekwadorka - wacik z acetonem na pazur i na kwadrans pod folię. Powinno odchodzić płatkami albo dać się zdrapać patyczkiem drewnianym. Żadnego odrywania!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2014 14:27
Thymos,

żel jest o wiele bardziej gęsty, i nakłada się go grubszą warstwę, nakłada się go na tipsa lub jeśli jest do tego przeznaczony na naturalną płytkę, trudniej się ściąga, nie usunie się go acetonem, można zatapiać ozdoby, dłużej się robi, można uzupełniać

hybryda jest żadnsza i można nakładać ją pędzelkiem, ktory jest w opakowaniu (jak butelka lakieru do paznokci), nakłada się cieńkie warstwy i zatapiać można tylko cieniutkie ozdoby, ściąga się go za pomocą acetonu, krócej się robi, nie uzupełnia się tylko całkowicie ściąga
Thymos,

żel jest o wiele bardziej gęsty, i nakłada się go grubszą warstwę, nakłada się go na tipsa lub jeśli jest do tego przeznaczony na naturalną płytkę, trudniej się ściąga, nie usunie się go acetonem, można zatapiać ozdoby, dłużej się robi, można uzupełniać

hybryda jest żadnsza i można nakładać ją pędzelkiem, ktory jest w opakowaniu (jak butelka lakieru do paznokci), nakłada się cieńkie warstwy i zatapiać można tylko cieniutkie ozdoby, ściąga się go za pomocą acetonu, krócej się robi, nie uzupełnia się tylko całkowicie ściąga


podziękowała :kwiatek:
(czyli można wywnioskować, że hybryda to mniejsze zło...)
Ponadto żelem możesz "zbudować" paznokieć na szablonie np. i przedłużyć. Hybrydą pazurów nie wydłużysz 🙂
a, i żele są dużo grubsze od hybrydy 🙂
Thymos, no nie wiem czy mniejsze zło 😉 ciągłe ściaganie i nakładanie ponownie też niszczy płytkę, jedno i drugie takie samo zło moim zdaniem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się