Podróże

Byłam w Maroku w styczniu, tak jak pisałam. Wrażenia niesamowite, a na fotoreportaż zapraszam an moje grono:
http://grono.net/gallery/7249937/
mam takie pytanie:

czy ktos z Was byl w Ameryce Poludniowej?? jak tam doleciec najtaniej... ?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
13 kwietnia 2009 19:23
a ja własnie powróciłam z podróży do bajkowej Laponii
renifery, psy husky, skutery śniezne, św. Mikołaj
jedna noc spędzona w lodowym hotelu 😀
masa wrażeń, ale zdecydowanie wolę cieplejszy klimat  😉

w maju planujemy rejs po Cykladach
brakuje nam jednej pary żeglarzy - ktoś chętny??  😀


a czy można poznać szacunkowy koszt takiej Laponii i tych Cyklad? 🙂
ja w maju lecę do Holandii  😅
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
13 kwietnia 2009 20:40
no moje wielkie marzenia to Azja i Ameryka Południowa ;p

Australia, Ameryka pn czy Europa jakoś tak mnie nie ciągnie za bałdzo ;p
A ja w czerwcu do Turcji na ślub kuzynki -_-'
Nie chcem ale muszem...
Nie lubie latać i nie trawię Turków X_x...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 kwietnia 2009 20:48
Vuko - nawet nie wiesz jak Ci tej Turcji zazdroszcze!


No a ja 24 czerwca wylatuje na miesiac do Nowego Yorku  🏇 Haha ciekawee jak to bedzie  😉
egzotyczny ślub z panem turkiem ;]
martva zamieńmy się😀 Ty do Turcji a ja do NY:]

Krokus blee, nie ma nic gorszego... oprócz ślubu z murzynem....
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 kwietnia 2009 20:50
Haha tylko,ze maly problem - ja do Turcji straszliwie chce, ale bez NY sie nie obejde  🤣 Hahah nie chcesz mnie wyslac zamiast Ciebie na ten slub?  😁
martva chciałabym, ale chyba nie mogę  😁 kuzynka nalega bym wpadła... tylko dlatego sie tam fatyguję😀
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 kwietnia 2009 20:53
Ech ale gdybys jednak zmienila zdanie to ja bede godnym zastepca  😁
martva ok, zapamietam i jak coś to dam znać 😁
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
15 kwietnia 2009 10:26
ja może niekoniecznie na zamianę, ale do towarzystwa chętnie bym pojechała xD przecież to niesamowite zobaczyć taki ichniejszy ślub na miejscu... 🙂
no ale ja jestem spaczeńcem 🙂

znajdą się dodatkowe miejsca? 🙂
szukam taniego wyjazdu na drugą połowę maja, gdzieś za granicę. Nie musi być bogata oferta zwiedzania, marzy mi się aby leżenie na plaży/leżaku 😉. Taka typowa rekreacja. Jedyne co bym chciała, to zapewnione wyżywienie.
potraficie coś polecić? jakieś fajne biura podróży, z których byliście zadowoleni? Internet przeszukuje, ale może ktoś potrafi coś podpowiedzieć :kwiatek: 
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 kwietnia 2009 11:37
a czy ktoś planuje zagraniczną majówkę?
slojma   I was born with a silver spoon!
17 kwietnia 2009 11:38
Ja ale nie tak daleką Słowacja kąpielisko termalne Vrbov ze znajomymi
ja w Holandii 😉
A ja byłam w Pradze-gorąco polecam.
Jak potrzeba napiszę co i jak.
Ja ale nie tak daleką Słowacja kąpielisko termalne Vrbov ze znajomymi

A byłaś tam już? Ja byłam zeszłego roku, takie pokomunistyczne bagienko z grubymi babciami siedzącymi na "bulach" do upadłego.
szukam taniego wyjazdu na drugą połowę maja, gdzieś za granicę. Nie musi być bogata oferta zwiedzania, marzy mi się aby leżenie na plaży/leżaku 😉. Taka typowa rekreacja. Jedyne co bym chciała, to zapewnione wyżywienie.
potraficie coś polecić? jakieś fajne biura podróży, z których byliście zadowoleni? Internet przeszukuje, ale może ktoś potrafi coś podpowiedzieć :kwiatek: 

TEż się podpisuję. Najbardziej pasowałby mi jakieś "domki" - Egipt, Tunezja, Teneryfa? Ktoś był? Bo wszędzie same hotele...
ja w Holandii 😉


Szepcik kiedy jedziesz ???

bylam rok temu i obchodzenie urodzin Krolowej... bezcenne !! 😎 !!!


moj ukochany, najwspanialszy i najbardziej uwielbiany kraj !!!  💘 💘 💘
będę tam od 2 do 7 maja 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
17 kwietnia 2009 23:21
pokemon- nie byłam, kolega organizuje wyjazd lepsze to niż siedzenie w domu. Napisz jak możesz coś więcej.
będę tam od 2 do 7 maja 😉


wielka szkoda... znaczy nie! bo Holandia jest cudna, ale szkoda, ze sie nie zalapiesz na ur Krolowej... to jest przezycie 😉 !! a gdzie lecisz dokladnie? Amsterdam? moze potrzebujesz jakichs zlotych rad, od stalej bywalczyni na Placu Dam 😉 ?
docelowo Maastricht, ale na pewno będę w Amsterdamie, no i planujemy też przejechać się do Belgii, do Brukseli 😉
powiedz, co warto zwiedzić, choć co prawda i tak będę tam u rodziny, więc oni pewnie zaplanują całe zwiedzanie 😉
Ja we wrześniu planuje Toskanie, ktoś może szwendał się samochodem bez wcześniejszych rezerwacji? Napewno kilka dni we Florencji, ale okolica też
szepcik, w Maastricht nie bylam, wiec moge tylko powiedziec, ze w Amsterdamie to polecam bardzo Rijksmuseum oraz to Van Gogha. o ile za muzeami nie przepadam to tamte mi sie podobaly baardzo! 😉 oprocz tego Red Light District, Vondelpark(najwiekszy park w miescie), Nieuwmarkt, Begijnhof. a tak w ogole jak lubisz kwiatki a glownie tulipany popros, zeby wzieli Cie do Keukenhof !! cos przepieknego !

ogurek ja sie szwendalam samochodem po Toskanii bez wczesniejszych rezerwacji i tez we wrzesniu. generalnie nocleg wtedy nie jest wiekszym problemem, bo wszedzie jak gospodarze maja troche wiecej miejsca w domku to sa tak zwanymi "agroturismo" i mozna bez rezerwacji znalezc takie domki/pokoje/apartamenty. my bylismy najpierw na polnocy, wlasnie w okolicy Florencji, pozniej zjechalismy nizej na Poludnie. jak dojechalismy juz do Toskanii i szukalismy jakiegos noclegu (poznym wieczorem!) to i tak sie udalo a na dodatek gospodarze poczestowali swiezutkim chlebem, oliwa i pomidorami z wlasnej plantacji 😉 tylko jedna uwaga... dobrze znac WLOSKI chociazby na podstawowym poziomie, bo po ang to oni nie panimaja... nic a nic!
pokemon- nie byłam, kolega organizuje wyjazd lepsze to niż siedzenie w domu. Napisz jak możesz coś więcej.

Jeżeli jedziecie grupą i nie oczekujecie warunków na chociażby **, no to spełni ten wyjazd Wasze oczekiwania. Tanio, ale paskudnie. Ogólny syf, knajpy takie z PKS-u i to z takiego najgorszego. No i te baseny. Fuj, fuj, fuj, jak zobaczyłam włażącego dziadka z ogólnym syforem na całym tułowiu, to wyskoczyłam stamtąd z prędkością światła i jeździliśmy potem do Popradu. Ogólnie, jeżeli będziecie zmotoryzowani, to można sobie zapewnić fajne atrakcje - pełno jaskiń w okolicach no i ten zamek, którego nazwę zapomniałam  🤣 obiecuję wstawić zdjęcia, jak tylko oddadzą mi tamten komputer.
A co z moimi ciepłymi krajami?  🙁 nikt nic nie wie? A może ktoś jedzie gdzieś ok 16/20 maja? Bo mój małżonek wyjątkowo nieimprezowy  😁 a ja tam lubię duże towarzystwo.
o, mery tulipany koniecznie  😜
slojma   I was born with a silver spoon!
18 kwietnia 2009 11:07
pokemon- ojej przeraziłaś mnie, chyba jeszcze przemyślę ten wyjazd na rzecz Egiptu lub Irlandii
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się