paznokcie, żele, tipsy

To będzie dziwne pytanie ale... Jak zmiekczyc paznokcie? Mam twarde i grube jak tipsy no i spoko, ale jak o cos zahacze to zamiast się paznokcie złamać to wyrywaja się że skóry... A z obcietymi na zero jest mi nie swojo...
Jeszcze jedno pytanie. Ostatnio zauważyłam ciemną linię, widać to praktycznie tylko w cieniu i ledwo ledwo. Czy to może mieć coś wspólnego z zażywanym ostatnio antybiotykiem i czy należałoby z tym iść do lekarza?
I czy kolor paznokcia nie jest zbyt żóltawy? Teraz faktycznie zaczełam się zastanawiać, czy formaldehyd w  Nail Teku jednak jakoś źle nie wpływa na moje paznokcie..
Karutek, mi się tak robi od Eveline, to chyba łagodna onycholiza (?), nie do końca się znam. Ostatnio wróciłam do Eveline jako baza i po 2 malowaniach mi się tak zrobiło na niektórych paznokciach  👿


Onycholiza 😉 bardzo możliwe, aczkolwiek nic oprócz zmiany koloru sie nie dzieję. Zmienię na jakiś czas Nail Tek na Regenerum i zobaczymy.
Tutaj fajny artykuł - http://kosmetologia.com.pl/component/content/article/30-informacje/uroda-i-nauka/3420-mroczna-strona-formaldehydu-w-preparatach-do-paznokci.html
Ja miałam też taką linię, tyle że bliżej wolnego brzegu. I okazało się, że to pozostałości po białej części, a potem zarosło na różowo. Czyli de facto płytka się wydłużyła 🙂
kujka   new better life mode: on
06 sierpnia 2014 17:58
escada, duzo chemii 😉 polecam np remont w domu 😉 Mi sie lekko posypaly paznokcie od tego (a tez mam dosc pancerne, sporo osob pyta czy mam tipsy).
Kujka  nie działa niestety 😉 codziennie mocze łapy w chemii i nic. Może za dobre te psie szampony 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 sierpnia 2014 06:45
"Zanim śmiertelnie przestraszysz się wszelkich produktów do stylizacji paznokci, dobra wiadomość – istnieją marki, bądź pojedyncze kosmetyki nie zawierające w swym składzie formaldehydu. Co do nich zaliczymy? (...) wszystkie produkty OPI oraz Sally Hansen. "

Czyli jednak Selly Hansen formaldehydu nie zawiera
Używałyście lakierów bebeauty z Biedronki? Jak być sprawdzają? Mają być od 28 w sklepach i nie wiem czy warto polować  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 sierpnia 2014 11:53
Biczowa, sally hansen mam odżywkę i po 2-3 godzinach się kruszy i odpada o__O
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 sierpnia 2014 14:57
Strzyga kurcze mi się nie kruszyła nigdy co najwyżej ładnie ścierała po pewnym czasie na czubkach paznokci a kupowałam różne, dzięki niej mam mocne i twarde paznokcie a rosną mi jak szalone.
Dziewczyny, mam obecnie żele z hybrydą french i zauważyłam, że biały paseczek przestaje być biały. Paznokieć po paznokciu następuje żółknięcie paska. Nie wygląda aby się cokolwiek ścierało, raczej zachodziło od zewnątrz brudem 🤔 Nie wiem jak to Wam lepiej zobrazować, a nie mam możliwości żeby zrobić zdjęcie. Może któraś jednak na coś wpadnie, czemu tak się dzieje?  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 września 2014 16:43
A palisz?
mundialowa, a może mięcho marynowałaś?
Dziewczyny, ani jedno, ani drugie. Co ciekawe, paski żółkną od małych palców w stronę kciuków - po kolei! 😵 Idę dziś na uzupełnienie, kosmetyczka powinna mi to jakoś wyjaśnić.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2014 15:00
byłam w Golden Rose jak się zbierałam do kosmetykowego zamówienia, żeby mieć na parę dni jakiś lakier, bo w szufladzie bida. Kupiłam za czy złotki osiemdziesiąt groszy lakier w takich oto buteleczkach:


bardzo słabo kryje, kolor koszmarny i trzyma się... ponad tydzień  😂

Znacie jakis odpowiednik OPI Tickle My France-y? Kocham go, ale chyba nie kupie kolejny raz w normalnej cenie, a promocji nie umiem znaleźć :/
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
09 grudnia 2014 16:54
Dziewczyny powiedzcie mi miałyście paznokcie hybrydowe ? jak długo się trzymały przy waszym jeżdżeniu do koni ?
ash   Sukces jest koloru blond....
09 grudnia 2014 17:48
vanisek, ja uzupełniam co 3 - 3,5 tygodnia.
Ja miałam na obozie to wytrzymały niecałe dwa tygodnie, ale to już były warunki trochę ekstremalne.
kujka   new better life mode: on
09 grudnia 2014 19:13
vanisek, w sensie lakier hybrydowy? I bez koni zaczyna u mnie brzydko wygladac czwartego dnia.
Sporo zalezy od tego jaka masz plytke 😉
Najwiecej zalezy od jakosci lakieru jak i przygotowania plytki 🙂 pazury to moje dodatkowe zajecie i niektore klientki tez pracuja w ekstremalnych warunkach - wracaja do mnie po 2-3 tyg z nienaruszona hybryda, jedynie sporym odrostem 🙂
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
09 grudnia 2014 20:09
Ekwadorka pracujesz w tym? to może mi pomożesz zrobiłam u kosmetyczki hybryde na paznokciach, po 3 dniach miałam jeden odprysk ! na 4 dzień pół "lakieru" z jednego paznokcia mi odprysnęło. dodam że mam pracę biurową i nie myję ręcznie naczyń ani nie narażam moich paznokci na cokolwiek ekstremalnego- jedynie czyściłam konia 2 razy w sobotę i niedzielę...

Myślisz że mogę złożyć reklamację? babka mi powiedziała, że paznokcie wytrzymają 4-6 tygoni- jakiś absurd u mnie nie wytrzymały 3 dni...
Dodam, że pierwszy raz miałam hybrydę i nie miałam pojęcia wcześniej jak długo to się trzyma itp...
Skladaj reklamacje i to szybko! Masz prawo rowniez zapytac, na jakich kosmetykach pracuje - a to moze wiele wytlumaczyc. Jest pare marek na rynku, ktore wlasnie po 3-4 dniach odpryskuja, odpadaja w calosci  🤔 Oczywiscie zdarzaja sie sytuacje, ze klientka ma trudna, tlusta plytke - ale z tym rowniez mozna sobie poradzic 🙂

Ja mam klientke, ktora sprzata, wiec moczy rece praktycznie 8h dziennie, 6 dni w tygodniu - nigdy nic jej sie nie dzialo, wraca po 3 tyg ze sporym odrostem, bo pazurki jej szybko rosna.
Ja raz zrobilam hybryde, i niestety po 2 tyg to wygladalo jak harakiri jakies.... jakbym papieprem sciernym rece myla... przy mojej ilosci koni i zadan ekstremalnych tylko zele.
Ekwadorka, a tak btw - masz doświadczenie z lampami LED? zastanawiam się czy lepiej utwardzają od zwykłych UV 🙂
Anaa sama mam UVke, ale przed koncem roku planuje kupic LED. Teraz coraz wiecej lakierow ma opcje utwardzania w LEDowkach, wiec wydaje mi sie, ze nie ma co sie zastanawiac. Oszczednosc czasu - ogromna 🙂
Ekwadorka, nad tym samym się zastanawiam, tym bardziej, że LEDówki są całkiem tanie teraz 😉 Szczególnie te kompaktowe. A mani 4 razy szybsze 😉
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
09 grudnia 2014 20:48
Ekwadorka Jutro do niej się znów przejdę, bo dzisiaj wcześniej pracę skończyła... a powiedz mi jak mi ściągnie ze wszystkich paznokci hybrydę to zaleca się jakieś odczekanie przed następną? ona miała te "lakiery" w takich większych czarnych, prostokątnych fiolkach z białymi małymi napisami może będziesz kojarzyła firmę- bo ja się na tym w ogóle nie znam 🙂
Anaa dokladnie 🙂 tylko zanim sie zdecydujesz na ktoras, poczytaj sobie opinie bo bubli tez jest sporo.
vanisek nie, jesli jest prawidlowo sciagnieta to mozesz spokojnie odrazu nakladac nowa 🙂 hybryd generalnie sie nie uzupelnia, co 3 tyg sie ja sciaga i zaklada od nowa. Pamietaj tylko, ze lakiery hybrydowe wysuszaja plytke wiec warto miec pod reka jakis dobry olejek np ten : http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=45800 ( nie umiem podlinkowac  😡 ) i wcieraj go sobie codziennie przed snem w pazurki i skorki (dobry, nawilzajacy krem tez da rade).
Jesli chodzi o lakiery w tego typu opakowaniach - jest ich sporo niestety, ale pamietaj, ze masz prawo sie o to zapytac 🙂 to zadna tajemnica i kazda stylistka powinna Ci podac taka informacje, a juz w szczegolnosci jak Ci cokolwiek odpada czy odpryskuje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się