Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

vynter  A ty teraz już tylko westowe konie???
westowe? 😀 no co Ty! nawet nigdy z takimi nie miałam do czynienia (choć chętnie bym spróbowała). a teraz to żadne konie niestety. od dwóch lat wybieram się do Pajęczna i... za każdym razem sobie przypominam po fakcie 😉

Dave co to był za koń z tej niezwiązanej zagadki?

vynter,to Izydor 🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
20 lipca 2014 08:54
Trochę późno bo już od pół roku mam Ślązaka ale również dołączam 🙂 Co prawda bardzo się zastanawiałam czy dobrze robię kupując ślązaka ale teraz kompletnie nie żałuję - charakter świetny, bardzo spokojny a pod siodłem jak trzeba to i torpedka 🙂

ojciec Posejdon po Hutor
z pierwszych zawodów 🙂



Ja niestety jeszcze nie mam własnego konia ale za rok w wakacje może będę miała mam na oku już Kenie jest klaczą rasy śląskiej ,a ma maść siwą i ma 11 lat.Ja osobiście bardzo ale to bardzo lubię konie rasy śląskiej. 😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
01 sierpnia 2014 10:46
CeraŁ ładny koń i bardzo elegancko wyglądacie 🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
01 sierpnia 2014 12:28
iwona9208 baardzo dziękujemy - choć niestety na zdjęciach jest moja bardziej doświadczona koleżanka 🙂 Chciałam na pierwsze zawody kobyły dać kogoś 'lepszego'. My będziemy pierwszy raz razem startować za 2 tygodnie. Kobyłka jest na prawdę świetna. Sama się bardzo stara i ratuje kiedy trzeba 🙂 Nigdy nie sądziłam, że tak zakocham się w tej rasie 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
03 sierpnia 2014 16:51
Jak jest z używaniem w hodowli ślązaków ogierów xx? Czy, jeśli ogier ma maść charakterystyczną dla rasy śląskiej i jest uznany w rasach: xx, pksp, wlkp i małopolskiej, może być automatycznie użyty w rasie śląskiej? Czy jego właściciel musi się o to ubiegać w Komisji Księgi Stadnej? Czy mogę złożyć taki wniosek jako osoba zainteresowana stanówką danym ogierem?
Trzeba do komisji ksiag stadnych o zgode na uzycie w hodowli. To ze uznany dla innych ras nie daje mu prawa krycia w slaskich. Tutaj ma nie zepsuc glowy, ruchu, jak najmniej wplynac na obnizenie wymiarow potomstwa a zwiekszyc wydolnosc i gibkosc.
Ostatnio widzialam kilka klaczy po og North xx i porazka, ani slazacze, jakies nieharmonijne, temperament goracy, ruchowo nic nadzwyczajnego. Zrebaki po ogierze sl, ktory zawsze poprawia typ tez od tych klaczy nie bardxo udane. Takze North sie chyba w sl nie sprawdzil.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
04 sierpnia 2014 07:42
Ja mam obecnie dwa typy - Sworda, który potomstwo śląskie ma, ale traktuje go jako ostateczność, wolałabym San Moritza, ale jest on uznany tylko w księgach, które wymieniłam...
Czy to ja mogę prosić o pozwolenie na użycie w ślązakach, czy musi to być właściciel ogiera??
Jakies info z wczorajszego czempionatu w Ksiazu ??
W Książu było wczoraj całkiem interesująco, pogoda dopisała, ciekawe wstawki pomiędzy, jak na zdjęciu 😉
byłam tylko na ogierkach rocznych, mój faworyt II miejsce ♂ Dragon (Pirat - Damara) a z klaczek bardzo mi się podpoba już w Porębie siwa Luba ( nie mam sensownej forki z Ksiąz) i oczywiście gniada Alva (Lexus - Arletta/ Domino)

Szkoda ze nie mogłam zobaczyć Iluka wraz z potomstwem, ale niestety moje darmozjady nie mogły tyle czekać
Cześć. Nie wiecie gdzie znajdę więcej zdjęć z niedzielnego czempionatu? Sporo osób biegało z aparatami mój niestety zaliczył awarię dlatego muszę podeprzeć się innymi zdjęciami... chodzi mi szczególnie o ogierki i klaczki roczne... z góry dziękuje :kwiatek:
Ja mogę wysłać fotki Iluka ze swoim potomstwem jak mi ktoś maila na priv podeśle 🙂😉)
Ale podpisane 🙂?
niestety nie🙂
może wstawić fotki i Ktoś Książency by pomogł podpisać klacze ?
http://peckiel.pl/slazaki/ksiaz-3-sierpnia-2014/ - fotki czempionatowe, na razie jeszcze bez pokazów.
Zapraszam :-)

Kl. WENECJA (Ametyst – Wiki po Begis); ur. 02-04-2012; hod. i wł. Henryk Paczkowski (WŁ); klasa klaczy 2-letnich; wynik: 46,0 pkt; miejsce: 1/8; czempionka klaczy
Jedzie ktoś jutro na kwalifikacje do Książa? Bo chętnie bym się dowiedziała jak wypadną og. Żan i og. L-Bolero. Czekam z niecierpliwością na relację!!!
wstawiam jeszcze zdjęcia z czempionatu w książu

Ogierki roczne:

od lewei:
1 m-ce, nr 6 - Luby, 45,5 pkt
2 m-ce, nr 7 - Dragon, 45 pkt
3 m-ce, nr 2 - Victus, 44 pkt
i sory za post pod postem, teraz klaczki roczne

1 m-ce nr 10, siwa Luba, 46 pkt
2 m-ce nr 15, gniada Alva, 46 pkt
3 m-ce nr 11, H Nefrytka, 45,5 pkt

na zdjęciach miejsca I i II
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
12 sierpnia 2014 20:33
Kwalifikacja ogierów do ZT: 35 ogierów (38 w katalogu), zakwalifikowano 20 sztuk, w tym jeden nie oceniony z powodu kulawizny. Moje typy to Atlas (ten kulawy), Hematyt (zakwalifikowany), L-Bolero (nie zakwalifikowany, miał ogromnego nakostniaka) i Lotny  😁 Lotny w zeszłym roku nie zdał (za słaby czas), natomiast wyglądościowo przez ten rok to po prostu popłynął, gdyby miał trochę dłuższą szyję, to byłby dla mnie ideałem ślązaka!!! Ale też ja lubię stary typ, gdzie rasę można poznać na pierwszy rzut oka. Niestety, wśród pokazywanych ogierów sporo było takich na granicy- niby śląskie, ale postawione wśród dużych i mocnych sp-ków to by się nie wyróżniały.
Bardzo fajne Hondakery- ruchowo bardzo przeciętne (ale też nie kiepskie), ale w bardzo dobrym typie, zakwalifikowały się wszystkie trzy.
Załamały mnie dwa- Żan po Haszyszu z matki po Jogurcie (nad czym bardzo boleję, bo matka jest pełną siostrą mojej Żaglówki) i Korado po Regalu. Żan był po prostu brzydki- ani wymiarów, ani urody, nawet ruchu nie pokazał! No brzydki koń, nawet brzydki sp-ek. Jest szansa, że za 3 lata będzie dużo lepszy, bo z własnego doświadczenia wiem, że ta linia jest późnodojrzewająca. Korado to z kolei drugi koń, przy którym napisałam: masakra  😁 Ja nie wiem, kto go z nadpęciem 20,5 cm i kłodą na 176 cm dopuścił do kwalifikacji... On był w kondycji głodzonego (tudzież bardzo spalającego się) folbluta na krótkie dystanse!!!
Lokany bez szału w ruchu.
Sporo siwków.
Nie no Lotnemu już dłużej szyi nie trzeba ,bo ma 🙂 Pierwszy z Hondakerow fajny,z bardzo dobrą głową,warto zwrócic uwage na ogiera Aromat (Lokan - Aronia po Nomen ). Kon ,ktoremu nic nie brakuje i nie wiecej nie trzeba,taki akurat.No moze troszkę dołu  🙂Bardzo zasmucil mnie fakt,ze odpadł og. Passat. A resztę pistoletow nie warto komentowac. Ja z doswiadczenia wiem,że z linii Jogurta nic dobrego nie wynikło 🙂
Cześć, czy podczas kwalifikacji ktoś uwagę na ogiera Łucznik po Deporcie? co myślicie? Bardzo spodobał mi się ten koń uzyskał 79 pkt
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
13 sierpnia 2014 13:13
Dave Pool następnym razem musimy się umówić  😎 , chętnie bym posłuchała Twojego zdania na temat niektórych koni.
Dla mnie Lotny mógłby mieć ciut dłuższą szyję, ale to już dążenie do ideału  😉 On tej szyi nie ma krótkiej, ale jakby miał dłuższą, to byłoby miodzio.
Mnie Lokany rozczarowały, zwłaszcza ruchowo- bo nie były złe, ale spodziewałam się "efektu łał".
Ciekawy może być jeszcze ten gniady po Liku- początkowo nie zwróciłam na niego uwagi, chociaż jakiś hodowca z tyłu za mną się nim zachwycał. Jako koń mi się podobał, ale miałam wrażenie, że ma za małą głowę, zbyt szlachetną. Ale potem go sobie w boksie obejrzałam i zmieniłam zdanie.
No i jeszcze kwestia tego, jak ma wyglądać ślązak- słyszałam dużo komentarzy, z których wynika, że hodowcom podobają się ogiery eleganckie, wysokie, z ładnymi główkami, np. takie jak siwy Statut. I fajnie, tylko tego Statuta można postawić wśród holsztynów czy innych szlachetnych w starym typie i się nie będzie wyróżniał! No to w końcu- po co hodować ślązaki? Jasne, niech te ślązaki się udoskonalają, niech nabierają trochę linii i szlachetnieją, ale z zachowaniem piętna rasy! To nie powinny być moim zdaniem laleczki z eleganckim, małymi główkami i suchymi kończynami, a jak wspomniałam we wcześniejszym poście- wiele z tych ślązaków miało albo śmieszne, nieproporcjonalne krótkie główki, z małym pyszczkiem i szerokimi ganaszami, albo z kolei- duże, długie głowy, ale bez śląskiego wyrazu.
ja przesyłam link do albumu gdzie są zdjęcia z wczorajszego naboru (postaram się o systematyczne podpisywanie).
Co do ogierów Były takie na których można było zawiesić oko i takie które z koniem śląskim nie miały zbyt wiele wspólnego. Co do Lotnego to chyba wszystko zostało już napisane. Pozostaje jedynie trzymać mocno kciuki żeby chłopak zdał próbę 🙂 A co do ogier Status to jedno co trzeba mu przyznać na plus to kłus, ale to chyba tylko tyle, biorąc pod uwagę, że jest rok starszy można było spodziewać się po nim znacznie więcej. A ogiera Korado chyba można pozostawić bez komentarza przez chwilę miałam wrażenie że chłopak rasy pomylił, ogier chudziutki bardzo, nóżka chuda jak patyczek a tak jak i Status rok starszy od pozostałych ogierkow
https://picasaweb.google.com/116810153903067490682/NaborNaZTKsiaz1282014?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLaz0oD1rpGpeQ&feat=directlink
AleksandraAlicja, niezwykle miło mi to słyszeć 🙂 Ale to ,że hodowcom podobają sie takie og. eleganckie ,nie znaczy ,ze są to typy śląskie,a przewaznie tak nie jest 🙂 Zawsze powtarzam, kazdy ma swoje upodobania,ale koń śląski jest jeden 🙂 Co do og. Korado,widać ,ze chlopak dopiero zaczyna przygodę. Tylko jestem ciekaw ,dlaczego nikt w domu nie powiedział mu,ze sie nie nadaje,przecież ludzie ze zwiazkow ,jezdza i ogladaja te ogiery przed kwalifikacją . Chodziło tylko o kase...zeby wpłacił te smieszne wpisowe...żal.
myślę, że co do Korado to właściciel przyjechał z nim na własną odpowiedzialność. Pragnę przypomnieć że jest tym ślązaka nowy i stary i moim zdaniem dobrym przykładem slązaka w nowym typie jest ogier Ariel
W takim razie nie mam pojęcia ,po co przyjechał i na co liczył. Mnie osobiście interesuje tylko i wyłącznie stary typ.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się