Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 06:45
No to pewnie łania jelenia była 😉



Swoją drogą nie byłam świadoma, że samica daniela to równeż łania 😉
Czy jeśli w przepisie na ciasto drożdżowe każą je wyrabiać 30 minut to trzeba to traktować serio???  👀
Czy jeśli w przepisie na ciasto drożdżowe każą je wyrabiać 30 minut to trzeba to traktować serio???  👀


wiesz, kiedyś znalazłam przepis:

weź dwie kopy jaj i dziewkę do ubijania…
jaja jeszcze można kupić - ale gdzie ja dziewkę krzepką znajdę...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 sierpnia 2014 10:34
Tania, nigdy się tego nie trzymam, a najczęściej ciasta mi wychodzą 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 10:36
Czy jeśli w przepisie na ciasto drożdżowe każą je wyrabiać 30 minut to trzeba to traktować serio???  👀


Ciasto ma być porządnie wyrobione i odklejać się od rąk. Jeśli krzepka nie jesteś i zajmie Ci to 30 minut to tak 😁 😉
Dziękuję.  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 sierpnia 2014 12:46
Tania, moja mama ma przepis na ciasto drożdżowe bez wyrabiania. Wrzuca się składniki warstwowo i zostawia, a później tylko miesza.
Czy ktoś wie, ile czasu jest na odbiór zamówienia z doz.pl? Tyle, ile ważna jest recepta, czy krócej?
mundialowa, na  odbiór zamówienia masz 2 tygodnie, potem odsyłają do magazynu
osy gryzą mi drewniane belki na balkonie 😲 . Co to oznacza? Czego szukają? Może są chore?
Gillian   four letter word
07 sierpnia 2014 18:56
czemu muchy włażą do oczu? czego tam szukają?
JARA, podobna, tylko "moja" była dużo jaśniejsza. 🙂
mundialowa, na  odbiór zamówienia masz 2 tygodnie, potem odsyłają do magazynu


Dziękuję  :kwiatek:
Szanowni Państwo! Czy Państwo wytłumaczą laikowi co to jest?





Czy to jest jakiś rodzaj podków? Czy może jakaś opaska, żeby kopyta się nie "rozpękiwały"?
mundialowa, mnie w mailu doz.pl zwykle informuje, że jest 7 dni na odbiór. Najlepiej przedzwonić do apteki 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 sierpnia 2014 08:18
jaki polecacie bank w PL? Mam juz dość zdzierusów w PKO BP i planuje się od nich wynieść na jesień.

Szukam banku z 0 ukrytych kosztów.
jaki polecacie bank w PL? Mam juz dość zdzierusów w PKO BP i planuje się od nich wynieść na jesień.

Szukam banku z 0 ukrytych kosztów.

derby - jest wątek --> http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,1738.300.html
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 sierpnia 2014 08:28
osz, jest. Dzięki🙂
Ircia   Olsztyn Różnowo
09 sierpnia 2014 09:50
Misiek69 dziś wieczorem ma być mój kowal, jak nie zapomnę to go zapytam o co chodzi  😉
Czy ziemie dzierżawioną od gminy można wykorzystać na łąkę/ pastwisko?
Misiek69 dziś wieczorem ma być mój kowal, jak nie zapomnę to go zapytam o co chodzi  😉


Dzięki Ircia
Wstyd zapytać, ale temat zdaje się odpowiedni...
Od ponad tygodnia fekalia cienką mi po rurze kanalizacyjnej w łazience (w mieszkaniu). Ciurkiem. Kapią na plecy w trakcie korzystania z łazienki.
Administracja działa bardzo ospale.
Jaka instytucja mogłaby się tym zainteresować?
Ale jak??? Skąd ciekną? Od sąsiada z góry? Tydzień czasu???? Czemu on używa łazienki, nie powinien absolutnie. Powinnaś zrobić taką jazdę w administracji, żeby im w pięty poszło. Postrasz ich prasą, spróbuj też zażądać odszkodowania. Jak będziesz cicho siedzieć to im się nie będzie chciało pospieszyć.
Paulinka, sanepid.
Retna   nic nie zmieniać
09 sierpnia 2014 21:00
Wstyd zapytać, ale temat zdaje się odpowiedni...
Od ponad tygodnia fekalia cienką mi po rurze kanalizacyjnej w łazience (w mieszkaniu). Ciurkiem. Kapią na plecy w trakcie korzystania z łazienki.
Administracja działa bardzo ospale.
Jaka instytucja mogłaby się tym zainteresować?


Jaką my mieliśmy o coś takiego wojnę z sąsiadami, to głowa mała... mama się musiała nieźle namęczyć, żeby coś wynegocjować. Coś nam właśnie do toalety kapało, a wodą to to nie było... 🤔 Trzeba im zrobić jazdę, jak po dobroci nie rozumieją, niestety.
Misiek69, od tygodnia ktoś cały czas siedzi w domu i do pracy nie idzie, bo a nuż widelec może jednak dziś przyjadą, jak zapowiedzieli dzień wcześniej... 😵 A zawalają wszyscy: administracja, robotnicy, sąsiadka, która mieszkania nie chce udostępnić, na samym początku także pogotowie awaryjne. Pogaduszki z administracją, czy osobiście, czy telefonicznie, mam codziennie.
Cała farsa trwa dokładnie dwa i pół tygodnia, ale na początku ciekła tylko czysta woda, z pionu.
A teraz zalewają mnie dokładnie trzy mieszkania, za każdym razem kiedy ktoś korzysta z łazienki. Mam wszystko na zdjęciach, nagrałam film z cieknącym ze szmaty strumyczkiem (oj, te zabezpieczenia by Panowie Robotnicy). Fetor momentami koszmarny 🙁 W domu syf malaria, bo wszystko z łazienki musiałam przenieść do jedynego pokoju.
Sąsiadka dostała pismo, że przyjdą dziś, o 10 rano, jeżeli nie udostępni mieszkania to przychodzą w poniedziałek z policją. Sąsiadka była, z robotników nikogo. Administracja nie odbiera telefonów.
Już nie tylko ręce opadają...
yegua, dzięki, tak właśnie myślałam
Retna, i tak to się niestety skończy
Zostałam zbanowana na facebooku za wysłanie znajomej zdjęcia(znalezionego w internecie, zeby nie było 🙂😉, gdzie są odkryte pewne części ciała 😡. Wysłałam zdjęcie paszportu, wypełniłam formularz itd. wszystko, co jest związane z odwołaniem. Ile może im zająć odblokowanie konta?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 sierpnia 2014 22:38
ale tak na tablicę jej wrzuciłaś?
(nie mam pojęcia ile to zajmie, ale ostatnio podejrzanie często dostaję bany na fejsie, więc lepiej zapytam)
Paulinka  Przykro to czytać. Trzymajcie się i walczcie. Z tego co piszesz wynika że zapchał się pion, między Twoim a sąsiada piętrem, więc w tym wszystkim nawet nie ma Waszej winy.
madmaddie, nieee, w prywatnej wiadomości. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się