jaki operator telefonii kom.?

Nowy post, bo nikt nie pisał 😉
Czy ktoś ma t-mobile i mógłby powiedzieć jak z zasięgiem i warunkami? 🙂
[s]Przyglądam się ofercie Formuła Mix Klasyczna w Play. W "koszyku" bo wybraniu interesującej mnie oferty i telefonu wyświetla, że opłata aktywacyjna wynosi 0zł, natomiast kiedy zagłębiłam się w aktualny cennik, na samym początku w "słowniku" hasło "opłata aktywacyjna" opisane jest sumką 99zł. To jak w końcu jest? Ktoś się orientuje? :kwiatek:[/s]

edit: już wszystko wiem.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
02 sierpnia 2014 09:34
Nowy post, bo nikt nie pisał 😉
Czy ktoś ma t-mobile i mógłby powiedzieć jak z zasięgiem i warunkami? 🙂

Jestem mega zadowolona i polecam. Warunki mi odpowiadają, jestem z nimi jeszcze od czasów Ery, czyli ponad 14 lat.
a ja uciekłam z T-mobile po ponad 10 latach. Znikające z konta pieniądze nie uwzględnione w bilingach, co chwilę smsy i telefony z najnowszymi ofertami. Moją przygodę opisywałam tutaj jakiś czas temu  🤔 Teraz jestem w Play i mam spokój połączony z minimalnymi kosztami za telefon. Mój chłopak też po podobnym okresie w TM przenosi się do Play.
Ja jednak zostałam w Orange i warunki mi odpowiadają (mix) 😉 Jednak mojemu tacie (abonament) cały czas coś się dzieje, a to dokładają mu usługi, których nie chciał, a to coś sie nagle wyłączy i idą koszta.. 🤔
T mobile wymyślił płacić więcej albo JUMP albo out. Uciekam.. do Playa, a przeszłam do TM z Play w listopadzie 2013. I play oferuje mi teraz więcej niż TM, gdzie mam płacić 80 zł za to, co mam teraz za 50 zł...
A nas Orange chce z powrotem, zaproponowali nam full abonament (free minuty, smsy, intrenet) na każdy numer za 30 zl (pobili tym Play) plus nęcą bonami do Media Markt o wartości 500 zl na każdy numer, a numerów mamy 7 😲
a co trzeba zrobić, żeby Orange mi też złożyło taką propozycję? :P
zen a to oferta dla klinta biznesowego czy indywidualnego?

littleem wysokość rachunków/staż w sieci/terminowe płatności
marta__sz, nie powiedziałabym 🤔 Mamy 5 numerów w orange, łącznie tata płacił ponad 500zł na pewno, już nie pamiętam dokładnie, a i tak negocjował z nimi dłuuuugo i teraz dostał na firmę z darmową Z2 abonament 130zł około.

edit: zapomniałam dodać, że jesteśmy u nich od czasów Idei  🤣
Dopiero teraz doczytałam, że zen pisze o pozyskaniu a nie zatrzymaniu.

Wyskokośc rachunków to mocno wzgledne pojęcie, bo czego powinien oczekiwać klint z rachunkami po kilka tys?
Jest coś takiego jak segmentacja rynku i niestety nie ma opcji aby każdy dostał takie same propozycje.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 sierpnia 2014 10:00
[quote author=marta__sz link=topic=1051.msg2156352#msg2156352 date=1407487576]
terminowe płatności
[/quote]

Kochana ja płącę rachunek za telefon 10 dni przed jego wystawieniem  😎  😂


Zen akurat by wpadło na umeblowanie kuchni 😉
to nie jesteś terminowym Klientem, jesteś przedterminowym !  🙂

z ciekawości a jak przekroczysz to dopłacasz drugi raz?
U nas sytuacja wygląda tak- mamy te numery na firmę oczywiście. Jesteśmy/byliśmy z Orange od, hmm, 14 lat? I od kilku lat płacimy co miesiąc rachunki czasem podchodzące pod 1500-2000zł. Wielokrotnie się spotykałyśmy z Orange celem zmniejszenia opłat, ale gdzie tam. Więc moja mama się wkurw* porządnie i przeniosła 2 numery do Playa, gdzie ten zgodził się za część numerów, którym nie kończył się abonament zapłacić kary i dopilnować formalności. I eureka! Orange się ocknęło, że to nie strasznie, tylko że naprawdę się zawijamy i teraz sypią ofertami jak z rękawa. Spotykałyśmy się z nimi dla funu, a na ostatniej rozmowie walnęłam, że albo 30zł (tyle, co Play nam dał) plus coś ekstra, albo nie mamy o czym mówić. Pan zmarkotniał i powiedział, że wątpi, żeby udało mu się z tym 'coś ekstra', bo abonament za 30zł to pójdzie na pewno. I tadam, dzwonił, że mają te bony, ale to dla klientów, których nic innego nie jest w stanie skłonić. Dodam, że my nie bierzemy w tej ofercie telefonów, to na pewno wiele wyjaśnia w kwestii ceny za abonament. I teraz mamy zagwostkę, co zrobić 😉

I nie płacimy ostatnio faktur w terminie. Zawsze po listach z pogróżkami 😉
no jak na ofertę bez telefonu to całkiem ok propozycja 😉

Wezwanie do zapłaty być musi, jak wszędzie z resztą gdzie się zwleka.
Ale co innego zwłoka a co innego dezaktywacja za brak płatności.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 sierpnia 2014 10:26
[quote author=marta__sz link=topic=1051.msg2156379#msg2156379 date=1407488671]
to nie jesteś terminowym Klientem, jesteś przedterminowym !  🙂

z ciekawości a jak przekroczysz to dopłacasz drugi raz?
[/quote]

Nie przekraczam abonamentu, bo minuty, smsy, mms i stacjonarne mam za free tzn bez limitu.
Mi Orange za terminowe platnosci daje tylko darmowe mmsy 😀 I wydaje mi sie, ze Orange daje jednak lepsza oferte nowym klientom niz starym. Przynajmniej ja dostalam lepsza, przechodzac z Plusa niz moj facet bedacy w Orange x lat.
Wydaje mi się, że w ogóle wszędzie jest lepsza oferta dla nowych niż dla starych klientów. I tym razem nie przedłużam umowy z orange, tylko się przenoszę albo do TM albo play.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 sierpnia 2014 11:24
ashtray, to jest normalnie, ale nie przejmuj się, niedługo też będziesz starym klientem 😉
Wiem, wiem. 😉 Teraz mam stres jaki rachunek mi przyjdzie w tym miesiacu za dzwonienie i internet zagranica  🤔
ashtray, ja rok temu za internet za granicą zapłaciłam 1500 zł.  Za dokładnie 2 wejścia na pocztę i jedno poszukiwanie w Google.  Nigdy więcej.
Nie strasz 😲
ashtray a właczyłaś pakiety danych jakiekolwiek ? Gdzie byłaś dokladnie za granicą?
We Francji. Tak, wlaczalam. I mam tez AntyBillszok 🙂
Hmm w razie wykorzystania danych z pakietu powinnaś dostać wiadomosc od operatora, nie wiem tylko czy to działa w przypadku trwania transmisji czy musisz zakończyc połaczenie.

No nic, zobaczymy. Ale fakt faktem z internetu korzystalam sporo 😡
a nie masz możliwości sprawdzenia tego, nie wiem sms z kontrolą kosztów na przykład?
Hmm, sugeruje sie tym co mam w AntyBillszoku wpisane.

"Pozostała kwota limitu antybill shock", która pojawiła się w serwisie Orange On-line, dotyczy miesięcznego limitu na transmisję danych GPRS w roamingu. Usługa limitu antybill shock jest bezpłatna. Dzięki niej, korzystając z telefonu poza granicami Polski, można kontrolować koszty związane z transmisją danych. Standardowo ustalony limit wynosi 240 zł, co oznacza, po wykorzystaniu tej kwoty możliwość połączenia z Internetem w roamingu zostaje zablokowana. Rozwiązanie to jest formą ochrony przed poniesieniem niezamierzonych opłat podczas pobytu za granicą.


I u mnie na koncie jest napisane, ze pozostala kwota limitu to 180 zł. Czyli jak rozumiem bede musiala zaplacic 60 zl.
ashtray, jak miałaś pakiet itp, nie powinno być problemu.
to chyba dobrze? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się