Końska rewia mody cz. VIII (2014)

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
08 sierpnia 2014 13:33
kocham tą kolekcję, została stworzona dla mojego konia, Nigna na siwkach też pięknie wygląda
wątek zamknięty
kocham tą kolekcję, została stworzona dla mojego konia

to samo pomyślałam o niej od razu jak weszła, potem trochę zwlekałam, ale i tak nie mogłam się jej oprzeć 😜
wątek zamknięty
Wreszcie mam, mój wyśniony komplet z BR  😍 😍
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
08 sierpnia 2014 14:58
Rudzik, pytam bo moje cottony i pady z eskadrona zupełnie nie są warte swojej ceny. Odbarwienie tu, odbarwienie tam. Chociaż może to przez to, że używałam czapraków 😉. Właściwie to tylko hazel trzyma kolor.
wątek zamknięty
TheWunia boski 😍
ChingisChan mi wszystkie trzymały kolor i wyglądały jak nówki, mimo tego, że niektórych w ogóle nie szanowałam. Szczególnie winterred mnie zaskoczył, aż żałuję, że się z nim rozstałam. Kupiłam ostatnio banana, blue i hibiskusa, jak pójdą kilka razy do pralki i coś się z nimi stanie to dam Ci znać 😂
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
08 sierpnia 2014 16:11
Rudzik, jest super!
wątek zamknięty
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
08 sierpnia 2014 16:13
Dzięki, choć jakość zdjęć leży
ChingisChan może je źle prałaś? ja piorę na 30 st i 800 obrotów, no i nie suszę w pełnym słońcu (a jeśli już to na lewej stronie). Też jakoś specjalnie ich nie szanuję, choć fakt, że mam ich sporo i często wymieniam
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
08 sierpnia 2014 16:15
Moon, o łał, ile kryształków 🙂 Nie boisz się, że te pod siodłem odpadną?

Ulala, z tych propozycji najlepszy Blue 🙂

anai, piękny! W takim wam będzie super 🙂

Rudzik, super się prezentuje Hibiscus na tej maści 🙂

A co do cottonów, niestety nie są najlepszej jakości. Stare mają tendencję do kurczenia się, Aubergine wypłowiał po kilku praniach, lamówka się marszczyła... no nie były warte tyle kasy. Z Eskadronów najlepsze były te stare polopady i impulsy, żadnych już nie ma 😉
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
08 sierpnia 2014 16:34
Szmatoholicy, jaka to kolekcja, bo mam problem z identyfikacją?  :kwiatek: Schocko-Petrol z 2006? Aqua-Brown z 2008?...

wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
08 sierpnia 2014 17:11
anai : oczywiście że jako dywanik 😉

Dobra w takim  razie chyba biorę 😀 Zdam fotorelacje jak dojdzie 😀
wątek zamknięty
Livia, dziękuję bardzo 🙂
chestnutt, dzięki, ja trufla chciałam puścić w świat, ale póki co chyba dam mu jeszcze jedną szansę 😉
anai, zestawiaj koniecznie! dobrze, ze nie tylko ja jestem maniaczką niebieskości 😀
Ulalala, te czapraki wyglądają bardzo fajnie!
ChingisChan, żaden z moich cottonów nie wypłowiał, ani się nie zeszmacił, zdarzają się lekkie odbarwienia, ale to raczej normalne.
wątek zamknięty
darolga, ja obstawiam 2006 bo materiałowe logo.
wątek zamknięty
darloga, w lamówce są dwa odcienie brązu? Jeśli tak, to może to być choco/petrol/marone z 2010 😉
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
08 sierpnia 2014 21:22
kittajka, tam było gumowe logo.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 sierpnia 2014 23:50
darolga to nie są "kolekcyjne", to linia ekonomiczna.
wątek zamknięty
Livia, Dzięki za radę, najchętniej wzięłabym dwa, bo blue bardzo mi się podoba sam w sobie, a espresso jest w końcu stonowany.
harja, Wszystkie 3 Ci się podobają? 😉

Póki co muszę i tak poczekać na większą promocję, liczę na equishop, poprzednio skorzystałam , może i w tym roku też się uda🙂
wątek zamknięty
Ulalala sprzetjezdziecki.com ma eskadrony po 85 zł 😉
wątek zamknięty
Ma ktoś może zdjęcie łezki hibiscusa? 
Wydaje mi się, że mój gniady tuptuś potrzebuje nowego czapraka  😁 , a nie mam pomysłu na kolor 🙂
wątek zamknięty
Rudzik, pytam bo moje cottony i pady z eskadrona zupełnie nie są warte swojej ceny. Odbarwienie tu, odbarwienie tam. Chociaż może to przez to, że używałam czapraków 😉. Właściwie to tylko hazel trzyma kolor.


Mój najstarszy cotton z 2009 trzyma kolor, fason, super się dopiera, ale jest już przetarty przy popręgu. Lavender exclusive już powoli traci kolor, do tego jest sztywny jak deska w porównaniu z tym starym. Miałam też navy z 2011, ale kupiony był w 2012 i po roku kilku praniach zaczął się odbarwiać i szmacić więc się go pozbyłam. Od tamtej pory nie kupię już cottona.
Z ES mam tylko pady, jeszcze te z alkantary i nic się z nimi nie dzieje. Nowych nie kupuję, IMO Caball czy Jarpol biją na głowę jakością i Eskadrona i ES.
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
09 sierpnia 2014 12:01
Moim padom starszym nic się nie stało jak do tej pory, oprócz tego, że w navy poszła nitka, ale w niczym to nie przeszkadza. Cottony mam dwa i też nic im nie jest (no może lamówka się ciutę kurczy, ale czapraki dalej ładne, sztywne, a nie szmatki), aczkolwiek nie piorę ich jak wariat. Microfaser mi trochę wyblakł (ale to akurat pewnie kwestia barwnika - nieszczęsny fiolet), ale fason trzyma cudownie.
Generalnie takie kolory jak granat, fiolet, bordo na bawełnie będą szybko blaknąć.
Ja nie narzekam, zwłaszcza, że większość czapraków innych firm jest w podobnej cenie, a jak się dorwie Eskadrony na przecenie to już w sumie nie ma co kręcić nosem. Na pewno skuszę się na Caballa jak już wreszcie wyszykują się na odznakę, z tym, że podoba mi się miękkie wypełnienie, tylko po którymś praniu już takie fajne nie jest. Czy sztywne jest jak deska, czy niekoniecznie?
wątek zamknięty
emptyline Cabal ze sztywnym wypełnieniem jest bardzo fajny. Jest bardziej "napakowany" ale nie jest taki sztywny, mi się bardzo podoba 🙂 i po praniu też nie ma z nim problemu.
wątek zamknięty
ja niestety muszę przyznać, że na jednym z moich cottonów (lightviola) puściły nitki. a mam go raptem od drugiej połowy czerwca. z cottonów mam jeszcze hibiscusa, mango i brązowego NICI 12/13 - wszystkie w naprawdę dobrym stanie, a piorę IMO dość często. pady Eskadronowe mam dwa - zielony z wiosna-lato 2013 i z aktualnej NG ten w gwiazdki - oba w naprawdę super stanie, a w zasadzie najczęściej używane 🙂
wątek zamknięty
Eskadrony sa niestety słabiej jakości. Pomijając że cottony czy brilanty są takie jakie są z powodu materiału, to ichnie pady też jakością nie grzeszą. Wystarczy zobaczyć w ogłoszeniach, ostatnio polopad flax widziałam. Wyglądał jak ścierka.

Ostatnio przyniosłam do stajni mojego ESa, mam ten pad hmm 5 lat? Ciurany, prany non stop, normalnie w pralce na 40 stopni i NIC mu nie dolega. Wygląda jak nowy ze sklepu 😉 Ale Strip Iny to były naprawdę dobre pady. Z Caballa czy z Jarpolu też jestem zadowolona. jak ktoś szuka jakości to tylko te firmy.
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
09 sierpnia 2014 13:04
xxagaxx, stary ES faktycznie nie do zdarcia. Ale też ludzie różnie dbają, bądź nie dbają o szmatki. Mój pad marone ma 3 lata i jest jak nowy - jedynie przygnieciony przy popręgu, ale wystarczy rozprasować i wygląda jak nówka sztuka. Tylko ja o niego dbam, bo to mój ulubiony czaprak. No i te pady też są przecież bawełniane, więc nie spodziewałabym się cudów, jak w przypadku alcantary. 🙂

RatiNa, o to dobrze wiedzieć, bo jak popatrzyłam na miękkie wypełnienie po którymś tam praniu (na pewno nie 100-ym) to mi się zrobiło smutno. W takim razie skuszę się pewnie na sztywne i już. 🙂


Mam do odbioru prezent, dla Całka hibiscus, toffee czy baltic?


wątek zamknięty
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
09 sierpnia 2014 13:19
emptyline zdecydowanie hibiscus, a jeśli tofee to z hibiscusowymi owijkami
wątek zamknięty
emptyline zdecydowanie hibiscus! Cudownie wygląda w takim zestawieniu.
wątek zamknięty
Jak dla mnie w baltic jest szał. Całus róż już ma to ten hibiskus ja bym odpuściła. Toffee też bez szału.
No ale ja dla t=siebie tez baltica brałam, jest przepiękny!
wątek zamknięty
emptyline też mam Caballa ze sztywnym wypełnieniem i nie jest deskowaty. Podobny do Stripe Inów ES. A co się dzieje z miękkim wypełnieniem w Caballu? Właśnie przymierzam się do padu z takim wypełnieniem i liczyłam, że będzie takie jak w Ankach.
wątek zamknięty
emptyline ja bym brała baltic  💘
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
09 sierpnia 2014 16:05
Burza - racja, słuszna uwaga!  :kwiatek:
kittajka - oj nie, parę lat mają, mam je od...eeee... chyba 2007? :-)
lusia722 - dziękuję ślicznie! :-)  :kwiatek:
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.