popręg

gucioooo, ja widziałam gdzieś taki chyba schockomole 🙂
Hej, pomóżcie  :kwiatek:

Mój popręg ujeżdżeniowy York neoprenowy właśnie zaczął się rwać... 😀iabeł:
Potrzebuję więc na szybko jakiś fajny popręg 70cm, co byście wybrali (i gdzie będzie na szybko, już)? - koń raczej nie ma specjalnych wymagań, w yorkowym neoprenie było całkiem Ok, poza tym, że ciągle neopren do tyłu przy sprzączkach wyjeżdżał (i od tego wyciągania do przodu w tym miejscu mi się pięknie zaczął rwać...  😀iabeł🙂
Podobałyby mi się:
- Stubben neopren z gumami
- Ken Taur neopren z gumamim
- Ken Taur skórzany (nie wiem który, co byście polecili?)
- Daw Mag profilowany
- Kavalkade skórzany soft (ale pewnie trzeba czekać godzilion dni  🤔mutny🙂
Help! Co wybrać? Gdzie zamawiać, żeby było szybko? A może ktoś ma coś na zbyciu?

Edit: jest w ogłoszeniach Ken Taur York - jakieś opinie, doświadczenia?

Hellou, ktoś coś podpowie?  🙇

Equi.dream?  :kwiatek:
Czy ktoś miał ten popręg:
http://www.amigo-konie.pl/12a-stallion-popreg-ujezdzeniowy-pcv-z-gumami.html
???
Jak z jego jakością? Długo wytrzymał?
Dziewierz dopiero zobaczyłam, ale już Cię zdążyłam poza forum wspomóc 😉  :kwiatek:
equi.dream - dziękuję-na Was zawsze mogę liczyć!  :kwiatek:
Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
18 września 2014 17:30
Hej, poszukuję popręgu z fartuchem 105 / 110 w miarę przystępnej cenie. . Może być używany 🙂 ktoś coś ?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
18 września 2014 21:43
jak mam popręg zwykły 125 cm , to ile wziąć z fartuchem ? :kwiatek:
Taki sam 😉
o dzięki  🙂
Ja muszę w swoim wymienić gumy...
Naciau, z fartuchem wzięłabym o 5 cm dłuższy. One się dużo ciężej rozciągają 😉
Jestem mega spamerem i błyskotliwie jako swój nick podałam email, dzięki temu zindeksują go wszystkie automaty i też dostanę kupę spamu na konto. Karma.
klaudyna1985@wp.pl, link do tego samego sklepu w 3 wątku
czytałaś może regulamin??
Czy ktokolwiek użytkował popręg Wintec / Bates z systemem Cair? W siodłach opinie o tych panelach powietrznych są różne (wiele osób woli siodła bez Cair), ale w przypadku popręgu raz, że odpada "dopasowywanie/dopychanie" go do konia, a dwa - jednak łatwiej kontrolować czy panele nie uszły z powietrza, niż w siodle, gdzie są schowane głęboko wewnątrz poduch siodła.
Ktoś - coś? :kwiatek:
Ja używałam - Winteca 🙂 odczucia miałam pozytywne, koń który go miał nie protestował. Ale czy jest to jakaś różnica niż np porządny popręg skórzany? szczerze mówiąc nie zauważyłam. Popręg jak popręg - fajny, ale nie jest to jakaś kosmiczna rewelacja.
Ja też używałam popręgów z cairem: Batesa z fartuchem i Winteca anatomicznego do siodła skokowego. Miałam skokówkę Batesa z Cairem i tak do kompletu zaopatrzyłam się w popręgi. Moje wrażliwe konie też nie protestowały. Popręgi dobrze się układały, nie obcierały, nie odparzały, intensywnie użytkowane służyły dobrze i nie chciały się  szybko zniszczyć. W moim odczuciu to całkiem porządny produkt, dobry dla wrażliwych koni, ale jakiejś znaczącej, kosmicznej różnicy dzięki dodaniu systemu Cair nie zauważyłam.

Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
30 września 2014 18:47
Podpowie ktoś, jak dbać o popręg z fartuchem, neoprenowo  skórzany? 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
02 października 2014 11:59
Używałam popręgu bawełnianego, ale zaczął się przecierać  - więc czas najwyższy by go zmienić. Potrzebuję takiego, który można szybciutko wyczyścić, mam skórzany ale na wyjazdy po błocku mi szkoda, myślałam o sznurkowym. Macie jakieś opinie na ich temat?, nie obcierają?, Wprawdzie konince rzadko kiedy coś się dzieje pod popręgiem, no ale wole dmuchać.
No sznurkowego to raczej szybko nie wyczyscisz...
Neopren zwykly?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
02 października 2014 12:03
trochę się boję, żeby nie odparzył, nie wiem dlaczego ale jakoś mnie neoprenowe nie przekonują
[quote author=-bibi22- link=topic=117.msg2193582#msg2193582 date=1412247832]
trochę się boję, żeby nie odparzył, nie wiem dlaczego ale jakoś mnie neoprenowe nie przekonują
[/quote]

Moi obydwaj chodzą w neoprenach i ani jeden nigdy się nie obtarł, chociaż kary jest bardzo wrażliwy. Ale z tego co wszyscy mówią to neopren obciera najmniej. 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
02 października 2014 12:21
mnie koń się obtarł/odparzył na skórzanym popręgu 🙁
może faktycznie warto spróbować z neoprenem
a jak sznurkowe?
Od zwykłych już miałam obtarcia, od neoprenu nigdy. Nawet przezornie ubierałam w futerko.
Neopren jest mega delikatny o ile jest utrzymywany w czystosci, a to jest akurat bardzo latwe.
Nie od parady wiekszosc popregow jest teraz robionych z tego materialu wlasnie...
Sznurkowych nie znosze, to dla mnie jakis relikt przeszlosci. Ciezkie w czyszczeniu, poza praniem chyba nic nie wchodzi w gre.
Neopren jest bardzo łatwo wyczyścić, a po wypraniu szybko schnie. Natomiast czyszczenie błota, które powłazi pomiędzy sznurki jest strasznie czasochłonne i mało skuteczne - zostaje jedynie wypranie, a suszenie takiego popręgu zajmuje... No, długo. Naprawdę polecam neoprenowy.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
02 października 2014 12:58
dzięki dziewczyny :kwiatek:, może faktycznie pożyczę i spróbuję na neoprenowym pojeździć, jeśli wszystko będzie ok, to pewnie zakupię takowy 🙂
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
02 października 2014 16:22
Ja używam popręgu sznurkowego i jestem zadowolona, nigdy mi konia nie obtarł. Czyszczenie to już większa rzecz, najczęściej wrzucam do wiadra i kompie, a potem na kaloryfer, lub słoneczko 😉.

Edit: błąd się wdarł 🙁, za co przepraszam
Optarł, padłam  🙇
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
02 października 2014 21:58
somebody nie wiem czy to takie zabawne, tak palnęłam byka 🙄, nic nie poradzę, że od lat, choć znam zasady, mam problemy z ortografią. Staram się z tym walczyć, ale czasami nie wychodzi, zwłaszcza kiedy zmęczenie daje o sobie znać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się