Dopasowanie siodła

emptyline było kilka modeli podanych w wątku o ujeżdżeniówkach
emptyline   Big Milk Straciatella
10 sierpnia 2014 14:59
kasiakliczkowska, nic nie mogę znaleźć, możesz mi podlinkować?
Gdzie najlepiej poszerzyć DawMaga (poza DawMagiem)? Najchętniej w Małopolsce :kwiatek:
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
11 sierpnia 2014 08:44
Gdzie najlepiej poszerzyć DawMaga (poza DawMagiem)? Najchętniej w Małopolsce :kwiatek:
można choćby u nas


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ponowna ukryta reklama na forum. drogi krzysztofie, jeśli nie zaczniesz stosować się do regulaminu możesz oczekiwać rozstania z naszym forum na zawsze. chcesz tu zostać, a warto, ogarnij się, kolego.
Orzeszkowa koniecznie w malopolsce? ja zawsze sle do R.Andersza - tanio, szybko i sprawnie 🙂
halo,  dziękuję🙂
emptyline, jak coś fajnego znajdziesz, to wrzuć jeszcze zdjęcia, ja też jestem na etapie poszukiwań siodła, w końcu sprzedałam wszystkie, które mi zalegały!

Lecę dziś zakupić jakąś mądrą książkę o dopasowywaniu sprzętu...  😵
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
11 sierpnia 2014 10:28
thymos książka o dopasowaniu nic ci nie da  trzeba mieć praktykę  w książce jest tylko sucha wiedza
thymos książka o dopasowaniu nic ci nie da  trzeba mieć praktykę  w książce jest tylko sucha wiedza


A Ty krzysztoftzr skąd czerpiesz wiedzę?
Jak rozumiem, książek specjalistycznych nie czytasz?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
11 sierpnia 2014 10:45
thymos książka o dopasowaniu nic ci nie da  trzeba mieć praktykę  w książce jest tylko sucha wiedza


nie krzysztoftrz trzeba mieć solidną wiedzę teoretyczną dot. biomechaniki ruchu konia oraz anatomii i dopiero na tej podstawie zdobywać praktykę
po raz kolejny kompromitujesz swoją firmę
😀😀😀

Thymos poogladaj sobie filmiki na youtube jak poczytasz, bedzie ci latwiej 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
11 sierpnia 2014 10:49
Thymos, najchętniej to bym cholerka to przerobiła, tak, żeby było dobrze, bo znalezienie czegoś w rozmiarze 16,5 w kwocie którą mam i z krótką tybinką to jest jakaś masakra...

Nawet nie mam czego teraz wziąć na przymiarkę...
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
11 sierpnia 2014 10:50
thymos czytam książki  ale na temat treningu koni
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
11 sierpnia 2014 10:51
to się nawet nie przyznawaj, bo dobry saddlefiter nie gardzi teorią
😀😀😀

Thymos poogladaj sobie filmiki na youtube jak poczytasz, bedzie ci latwiej 🙂


Ja już niby wiem jak ma wyglądać prawidłowo dopasowane siodło do mnie i do konia, problem w tym, że jestem to w stanie ocenić tak +-, jak mam już je w ręku.
Faith, możesz opisać swoje doznania z JC celebration? (Jaki jest powód sprzedaży, może być na pv)
Jest naprawde fajne.
Krotka tybinka+glebokie siedzisko, fajne klocki - nie sa za duze ani za male, pomagaja usiasc ale nie kleszcza.

Nie sprzedawalabym gdyby nie moja obsesja na punkcie Luxora - uparlam sie, ze go odzyskam, bo to siodlo idealne dla mnie, no i ja potrzebuje latexowego siedziska, bo moj kregoslup daje sie we znaki coraz mocniej - nie jestem niestety okazem zdrowia:/
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
11 sierpnia 2014 11:01
najwięcej  można się nauczyć z praktyki  od kogoś kto  jest rymarzem  niestety  w książkach  o tej tematyce  jest pół prawdy  wiem bo  miałem  jedną taka w ręce   
A to super, że mając jedną taką w ręce wiesz co jest w reszcie. Może trzeba było
- przeczytać tą "jedną taką" a nie tylko trzymać w ręce
- poczytać jeszcze parę innych.
Praktyka bez teorii jest warta tyle co nic. Praktyka na czymś się musi opierać. Jak brak wiedzy to praktyki poprawnej też nie zdobędziesz.
To ja poproszę o ocenę, Prestige DOGE 17/33.
Jak dla mnie odczucia: bardzo miękkie, super wygodne, tylko klocek przy kolanie jest tak ustawiony, że przy anglezowaniu mocno czułam nacisk klocka na kolano.
Nie wiem czy tak powinno być, czy to świadczy o tym, że jednak za długie te klocki?
Tybinka na pewno za długa...
Siedzisko, jak dla mnie, wolę jak jest ciut ciaśniej...
Podczas jazdy, czułam, że siodło minimalnie się buja, na boki, tak, jakby terlica z pzrodu dotykała grzbiet mocniej od góry, a słabiej była dociśnięta na dole, czyli, ze minimalnie za szerokie, czy nie?

Jaka jest Wasza ocena?
(Osiodłałam najdalej jak mi sumienie pozwalało :cool🙂
najwięcej  można się nauczyć z praktyki  od kogoś kto  jest rymarzem   niestety  w książkach   o tej tematyce  jest pół prawdy  wiem bo  miałem  jedną taka w ręce    


Czytając wasze dyskusje od początku, myślę, że warto zaznaczyć, iż Twoja PRAWDA różni się dość znacząco od prawdy innych osób, które siedzą w temacie dopasowania siodła.
Jeśli chodzi o teorię, to polecam niejednokrotnie przywoływane w wątku filmiki: saddle fit in 9 steps by Schleese - bardziej łopatologicznie się nie da (aczkolwiek po kilkakrotnym obejrzeniu można dojść do wniosku, że znalezienie siodła pasującego na naszego konia nie jest możliwe...  :mad🙂.

Z książek z całego serca polecam " The Horse's Pain-Free Back and Saddle-Fit Book ", autorstwa Joyce Herman - wszystko prosto opisane, mnóstwo zdjęć. Autorka jest lekarzem weterynarii i chiropraktykiem, z wieloletnią praktyką.

Thymos, najchętniej to bym cholerka to przerobiła, tak, żeby było dobrze, bo znalezienie czegoś w rozmiarze 16,5 w kwocie którą mam i z krótką tybinką to jest jakaś masakra...


to poszukaj 16-16,5 pasujące na konia, a resztę da się w miarę tanio i  szybko dopasować 🙂. Małych siodełek w Polsce jak na lekarstwo, małe z krótkimi (takimi naprawdę krótkimi) nie istnieją :/ . Ja w swojej ujeżdzeniówce potrzebowałam tybinki 34,5... i bez skracania się nie obeszło.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 sierpnia 2014 11:45
azzawa, w 16 się już nie mieszczę. Szukam 16,5 i kurna no nie ma. Tybinkę najwyżej będę ciąć, ale nie mogę znaleźć nawet takiego z za długą, ale pasującego. Przerzucę się na natural chyba. 😀 Chyba po prostu dozbieram jeszcze trochę kasy, może coś się znajdzie w między czasie, tylko, że moje obecne siodło anglezuje razem ze mną, stąd to ciśnienie...
jak znajdziesz jakieś ogłoszenia 16" to też pytaj  na wszelki zaś, niech ci wyślą długość siedziska w prostej linii. Ja jak szukałam dla siebie 16-16,5 to mierzyłam faktyczną długość centymetrem i nie raz praktycznie wychodziła tak samo ... ba! normalnie też mieszczę się w 16,5 a o dziwo 15,5 też było dobre, więc to jak z butami: niby wielkości są wystandaryzowane, a rozmiar rozmiarowi nierówny 🙂
Mój nowy Daw-Mag Dominus, o którym pisałam, tak odbija się na czapraku. Czy konieczna jest NATYCHMIASTOWA interwencja? Do Daw-Magu dzwoniłam i mogą dopchać po 18stym dopiero.. Zastanawiam się, czy na tak opierającym się siodle w ogóle mogę jeździć...?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
11 sierpnia 2014 20:12
Mój nowy Daw-Mag Dominus, o którym pisałam, tak odbija się na czapraku. Czy konieczna jest NATYCHMIASTOWA interwencja? Do Daw-Magu dzwoniłam i mogą dopchać po 18stym dopiero.. Zastanawiam się, czy na tak opierającym się siodle w ogóle mogę jeździć...?

a dużo ci  odstaje? 
krzysztoftzr, widziałeś zdjęcie pod moim postem? Nie widać, ile odstaje, bo jeśli to w ogóle tak można nazwać - odstaje w połowie paneli, jak widać na zdjęciach (białe plamy na czapraku). Dobrze przylega przód i tył siodła, nijak nie podejrzysz, ile na środku brakuje...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
11 sierpnia 2014 20:29
kenna to znaczy że siodło mostkuje
Do tego juz doszlismy pare dni temu 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 sierpnia 2014 09:43
ale krzysztoftrz może o tym nie wie, bo olewa teorię. To była taka akcja edukacyjna dla domorosłego saddlefittera
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się