Ogłowia

Premiere Poitiers, jedyne co znalazlam w przyzwoitej cenie z profilowana potylica i meksykanem 😉
A przy tym bardzo mi sie podoba, eleganckie 🙂
Hej 😉 szukam oglowia dla tego Pana: moze ktos cos doradzi ? 🙂

Cenowo 300-400 zl, nachrapnik kombinowany, naczolek mysle, ze moglby byc zdobiony bo Romek bez odmian na glowie, jedynie 2 skarpetki 😉
ktos cos ? :kwiatek:



aktualizacja: przyjechal Premiere Poitiers i jestem zakochana - super skorka! mieciutka, fajnie wykonczone, eleganckie - za te cene szal  💘
faith, a rozmiarówka jaka?  Bo faktycznie za taką cenę fajne!
faith A do mnie właśnie przyszła paczuszka z HKM Linda 😅 Tyle mogę powiedzieć na temat  😍
Jak ściągnę moich panów z łąki to się pomierzymy 😀
AnaiNo cob wyglada typowo, nie jest jakos szczegolnie duze, jutro zrobie przymiarke na mloda to sie okresle.
koniara19 mam nadzieje ze posluzy  :kwiatek:
Hej, szukam ogłowia do 200 zł. Większych wymagań nie mam tylko takie żeby było brązowe i w rozmiarze COB.Odpada nachrapnik hanowerski, meksykan w ostateczności. Chodzi o to żeby był to w miarę jasny brąz, ale nie taki beżowy no  i znowu nie koniakowy 😉 Z siodłem zaszalałam to ogłowie muszę tańsze kupić... poniekąd to wina siodła bo kupiłam brązowe a czarne sprzedałam i teraz wymieniam wszystko na brąz... Wgl ma ktoś z Was przypadkiem ogłowie VILLA HORSE "Luxus"  ciemno brązowe? Wolę nie ufać zdjęciom katalogowym a ogłowie mi się podoba wiec gdyby ktoś miał zdjęcia na koniu to byłabym wdzięczna  :kwiatek:
Miałam pierwszy raz kieffera w ręku kilka dni temu. Nic dodać nic ująć!

Tak się prezentuje Sonatka w kiefferze od Dramki  💘.
Wrzucam czekoladowe ogłowie Schockemohle Paris z naczółkiem od horse_art na Jurcicy  😉
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10543116_704564432926340_841454816_n.jpg?oh=b298c2cd51f9f9e07e8c18c455d0f29f&oe=53EAD992&__gda__=1407913359_62f290ebd6ca6743bfd7a11d7c9f246e[/img]

Ja jestem w nim zakochana  😜
brunatna, o kurcze, jest szał!  😜
Dramuta12, całkiem fajnie, chociaż opadający naczółek byłby IMO ładniejszy. 😉

mój Erneścik w BR Eston.  😍

[img]https://lh3.googleusercontent.com/uAQgfziyjMi8PzSlB4UdR8km15TJM5zKbHWodMsaGnc=w592-h889-no[/img]
brunatna, tylko koloru nie widać! :{ czarne. Daj więcej fot!
Olson, moim zdaniem też, ale to i tak mi się strasznie podoba  😍.

edit. chociaż w sumie... Nie, taki mi się podoba 😀. On tak bardzo delikatnie opada, a takich opadających jak u brunatnej (nie obraź się, brunatna) nie lubię 😉.
Olson ogłowie piękne  😍  i portrecik  też niczego sobie ale czy wędzidło trochę jakby nie zwisa?
Olson, poproś może kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o dopasowaniu ogłowia do końskiego łba o pomoc! Patrząc jedynie od tej strony wędzidło za duże o 0,5 lub 1 cm. Dodatkowo masakrycznie wisi, w zasadzie opiera się o skośnik - do góry o min. 2 dziurki (z każdej strony). Nachrapnik jak na taki szeroki też trochę za nisko. I jeszcze ten pasek policzkowy, odwrotnie zapięty na wędzidle  😵 Zapina się bolcem DO konia, a tak skręca Ci cały pasek.
Na tym zdjęciu ogłowie ładniej się prezentuje =)
sweetie, dzięki

alma., spokojnie, bez nerwów. fakt, faktem wędzidło za nisko podpięte, ale na pewno nie jest za duże. po prostu z tej strony wisiał uwiąz z ciężkim karabińczykiem i tak to wyszło na fotce. co do paska policzkowego - też masz rację, ale póki co testujemy różne wędzidła, i paski przepinał luzak - a jak to z luzakami bywa, wiadomo 😉
Dramuta12, ja bym podciągnęla nachrapnik.
Nachrapnik jest dobrze założony, ale przed sesją nie było idealnie sprawdzane (bo kilka km dalej była burza i trzeba było się pospieszyć :hihi🙂 i był trochę krzywo.
alma., spokojnie, bez nerwów. fakt, faktem wędzidło za nisko podpięte, ale na pewno nie jest za duże. po prostu z tej strony wisiał uwiąz z ciężkim karabińczykiem i tak to wyszło na fotce. co do paska policzkowego - też masz rację, ale póki co testujemy różne wędzidła, i paski przepinał luzak - a jak to z luzakami bywa, wiadomo 😉


To chyba najwyższy czas zmienić luzaka. Profesjonalny będzie wiedział o sprzęcie i jego dopasowaniu więcej od niejednego doświadczonego zawodnika. A takiego błędu nie popełniłby nawet w największym pośpiechu, czy obudzony w środku nocy.
I dalej uważam, że wędzidło jest za duże, chyba że z drugiej strony koń ma kółko w pysku.
I żadne nerwy mi nie w głowie

alma., ok, to zapraszam. Znajdź mi takiego pro luzaka, o jakim mówisz. Koniec offtopu, zdecydowanie tę dyskusję uważam za bezcelową.  🚫
Ja mogę być twoim luzakiem  🤣. Ogłowie to dopasować umiem. No nie patrzmy na krzywy przez burzowy pośpiech (a nie niedopasowany) nachrapnik 😀
Olson, faktycznie może lepiej nie wymazywać PSem uwiązu bo naprawdę wygląda jakby wisiało wędzidło, pasek- ups 😉
Słuchajcie, poszukuję wodzy gumowych, koniecznie wąskich i miękkich. Problem w tym, że ciemnobrązowych/czekoladowych ze złotymi sprzączkami. :/
Bardzo lubię Equipy z lini no-stress (te dokłądnie www.arcus-konie.pl/equipe-wodze-gumowe-re17-p-1566.html?manufacturers_id=54) , ale one niestety maja chromowane okucia.
Klami,  może Dy'on?
Ja mam cienkie gumowe i są super
[url=http://picador24.pl/kon-w-pracy/Wodze-Dy'on?page=2]http://picador24.pl/kon-w-pracy/Wodze-Dy'on?page=2[/url]
Dziewczyny czy dostanę gdzieś pasek potyliczny osobno za cenę do 30 zł? Potrzebuję dwóch, bo mój ogon porwał oba, a jak patrzę na ceny to średnio 50-100 zł. Jedyne co mi się udało odnaleźć to Daw Mag za 37. Ktoś coś? Może w stacjonarnym? 🙂 Nie muszą być jakieś wypaśne, bo to stare ogłowia, chciałam do lonżowania czy w teren je mieć (ogłoszenia na rv i allegro przeglądałam ale nic nie ma).

A tak przy okazji Minio w VH Diva 🙂 Za cenę 150 ogłowie bardzo fajne, miękkie, ale nie jakieś idealne - oryginalnej ceny bym nie dała bo uważam że nie warte 🙂

Zuzu., a one maja mosięzne okucia ?? Przeglądam i widze tylko chromowane. Mosiężne tylko w wersji z ozdobnymi przeszyciami, którym zdecydowanie mówię "nie". ??
A szczerze mówiąc nie wiem, bo ja mam z przeszyciami.
Zuzu., tak właśnie już dogłebnie sprawdziłam opisy każdych kolejno i niestety mosięzne okucia sa tylko przy wersji z "fantazyjnymi przeszyciami", których niestety nie lubię. :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się