Dopasowanie siodła

Bardzo proszę o podpowiedź czy siodło  leży na koniu w miarę ok czy muszę szukać dalej??
Na zdjęciach jest dopięty  popręg. Niestety przód i tył mam tylko takie -nie mogłam znaleźć stołka a nie było w pobliżu wysokiej osoby aby zrobiła dobre zdjęcia.
Siodło pożyczone od znajomego, wyleżane 2 lata w piwnicy, dlatego taki stan wizualny.  😉

edit: mam wrażenie, że siodło leży za bardzo z przodu. Ale polecono  mi tak siodłać, bo niby siodłam cały czas za daleko.
Szukam również kontaktu do osób jeżdżących z siodłami do przymiarki i dopasowania w zachodniopomorskim.

edit: dopiero zauważyłam, że ostatnie zdjęcie jest krzywo zrobione. Więc jeszcze raz zrobię zdjęcia z czyjąś pomocą .  😉
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
12 sierpnia 2014 14:49
krzysztoftzr, widziałeś zdjęcie pod moim postem? Nie widać, ile odstaje, bo jeśli to w ogóle tak można nazwać - odstaje w połowie paneli, jak widać na zdjęciach (białe plamy na czapraku). Dobrze przylega przód i tył siodła, nijak nie podejrzysz, ile na środku brakuje...
kenna mało widać  zrób zdjęcie leżącego siodła bez czapraka na koniu od boku z tylu i od  przodu    oraz  bez czapraka z zapietym  popregiem    i zdjęcie  środka siodła 
emptyline   Big Milk Straciatella
13 sierpnia 2014 16:21
Thymos, na moje oko to wygląda ok.


Dziewczyny, a TO co za panele?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 sierpnia 2014 16:33
emptyline,
A poszukujesz dla króciaka, tak?
To są klinowe.
Potrzebujesz francuskich.
A Całus jaki ma rozstaw łęku?

Edit: pardon!, niechcący zmałoliterowałam Ciapka 🙁.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 sierpnia 2014 16:36
ms_konik, no potrzebuje dla super krótkiego konia, ale niestety nie aż tak małej pupy. 🙂 No ale, mogę schudnąć jakby co. Całek ma mniej więcej 31 (rozmiarówka Stubbena). Niestety mam ograniczone możliwości finasowe, do 1200zł max. W ogłoszeniach kurcze sama duże siodło, albo nie na moją kieszeń. 🙁

PS: pogubiałam się, bo ostatnio dziewczyny mówiły, że klinowych mam szukać?? 🙂
No tylko francuskie podobno nie leza na tym grzbiecie🙂 chociaz tez wydaje mi sie to dziwne, zwykle sa ok na plaskie plecy. emptyline, co bylo nie tak z tym achatem?
Klinowe sa dluzsze, ale plaskie.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 sierpnia 2014 16:40
faith, odstawał tyłem, jak wszystkie. 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 sierpnia 2014 16:47
emptyline,
to odstawanie francuskich bardzo ładnie daje się korygować futrem z korektą tyłu.
Przynajmniej moje stare tak miało.
Na koniach przebudowanych zadem (linia grzbietu wznosząca sie w stronę zadu) leżało super goło
a na prostych i opadających, z korektą, zadowalająco.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 sierpnia 2014 17:03
ms_konik, tylko, że kurcze, z korektą to i to co mam teraz pewnie będzie leżało. Chciałabym jednak, żeby leżało ok bez podkładek etc, ale chyba mogę o tym zapomnieć.

Przez myśl przeszło mi jeszcze zamówienie D-M już pod konia, ale znowu, Daw-Mag aż tak dokładnie tych siodeł nie dopasowuje....

emptyline  mi się na króciaka, i na dodatek z długą łopatką udało dopasować starego Prrestiga Top Dressage (naprawdę stary:14letni  😲) - francuskie panele, szeroki kanał, sporo miejsca na łopatkę. Udało mi się wepchnąć na konia 18" (w mniejsze moj tyłek w życiu się nie zmieści) 😀iabeł:  Wygląda to nieźle, efekty plecowe oceni pani doktor Ania....
Dodam, że przewaliłam różnych siodeł dużo, i nic nie leżało lepiej... (mierzyłam też Achata, nie było źle, dużo swobody dla łopatki, ale kształt paneli zdecydowanie bardziej "bananowy" niż w Prestigu)
empatyline jak rozważasz kupno siodła z wstawionego ogłoszenia to sprawdź terlicę: nie wiem czy to wina zdjęcia ale chyba skóra na siedzisku jest sfałdowana co możne świadczyć, że coś tam jest nie do końca OK
emptyline   Big Milk Straciatella
14 sierpnia 2014 08:42
azzawa, dzięki, faktycznie, nie zwróciłam na to uwagi.
a to jeszcze się wetnę z pytaniem a propos tematu, jak wyglądają francuskie panele?, bo do tej pory znałam tylko klinowe i bananowe 🙂
podłączam się do pytania powyżej😉

- najlepiej najlepiej obrazkowo 😉





Prosim.
dziękujem  :kwiatek: czyli francuz to inaczej kliniasty banan, albo banabnowy klin, takie ni to pies ni to fretka 😉

zapamiętane!
faith, czyli zdjęcia w Twoim poście to banany, klin wygląda tak (?):

(Czyli panele (inaczej ławki), w bananach/francuzach są krótkie i na bardziej wklęsłe plecy/przebudowany zad?
🙇
emptyline   Big Milk Straciatella
14 sierpnia 2014 12:53
Ja już nic nie wiem. 🙂 Dla mnie każde inne. :oczopląs:

Dziewierz, Top Dressage też już mierzony, ja wiem jak to brzmi - jakbym sobie z Was jaja robiła, ale serio, zmierzyłam sporo siodeł i wszystkie latają tyłem.
Ja bym się tak nieśmiało zapytała - a może by jakaś dobra dusza narysowała ręcznie te panele, czym się różnią jedne od drugich? Bo i dla mnie na tych zdjęciach każde wyglądają inaczej...  😡
[quote author=Murat-Gazon link=topic=95.msg2160792#msg2160792 date=1408017357]
Ja bym się tak nieśmiało zapytała - a może by jakaś dobra dusza narysowała ręcznie te panele, czym się różnią jedne od drugich? Bo i dla mnie na tych zdjęciach każde wyglądają inaczej...  😡
[/quote]

ja też jestem za 😉
ja zrozumiałam że to co wstawiła faith to na dolnym banan (dla porównania) a to na górze to francuzki (bo klin to to nie jest) czyli takie coś pomiędzy:


empatyline, może, to twój koń ma kaprawe plecy, zamiast w nowe siodło zainwestuj w ostrzykiwanie botoksem: dwie buły na plecach tam gdzie siodło odstaje 😉
Klinowe sa w ksztalcie klina, trojkata znaczy.
Francuskie sa w ksztalcie banana. Nie uzywam nazwy 'bananowe' bo tak sie tez mowi o ksztalcie klocka kolanowego😉
aaaaa, ok

ale klocek/bloczek kolanowy też moze być klinowy

i bądź tu człowieku mądry...  🤔
aaaaa, ok

ale klocek/bloczek kolanowy też moze być klinowy

i bądź tu człowieku mądry...  🤔


Dziewczęta, a możecie też opisać jakie są rodzaje poduszek (ze zdjęciami)? To już będziemy od A do Z wyedukowane  🙂
Teraz wszystko jest prostsze, a życie nabiera nowych barw!  😎
ale jakich poduszek?😀😀😀😀
nie wiem jak tam fachowa nomenklatura, ale ja znam taki podział

1. bananowy - często we wszechstronnych/ wszechstronnych skokowych i rzadziej w skokowych, w bardzo starych ujeżdzeniówkach  [url=http://tu wklejasz link długi]bardzo mało wygięty[/url]

2.  klinowy - w siodłach ujeżdzeniowych (zwłaszcza jednotybinkowych) i  części skokowych (zwłaszcza jednotybinkowych)

na poduszkach się niestety nie znam, ale chyba mogą być 3 rodzaje:
1. z wełenką
2. lateksowe
3. koszmarnie uklepane i ewentualnie dziurawe 😉

ps. wywalam obrazek w poprzednim poście żeby nie wprowadzał w błąd 🙂
ale jakich poduszek?😀😀😀😀


no ten, tych kolanowych 😉

edit. poduszka kolanowa czy bloczek, co za różnica, jak dzwonię i pytam o ławki to mówią zwykle, że standardowe 😎
Podstawa to słownictwo.
Ja dziś przymierzam Prestige Green Star (macie jakieś doświadczenia z tym modelem? Chętnie bym je poczytała, bo widzę, ze już od dawna go nie produkują), jak nie będzie pasować to chyba sobie strzelę Prestige GP 2, nie wiem czego dokładnie szukam, Daw-Mag mnie nie przekonuje, Bogdan ma terminy.
To teraz jeszcze mi powiedzcie, czym się w praktyce będą różniły panele francuskie od bananowych w zastosowaniu? (czyli w sumie czym się będzie różnił grzbiet konia, na którego hipotetycznie będą pasować).  :kwiatek:
Francuskie to bananowe... 😉

2 rodzaje sa tylko. Podejrzewam ze probblemz  odroznieniem bierze sie z tego ze malo widzicie nowych siodel a za duzo wyplaszczonych jak nalesnik ze znieksztalceniami.

Poczytac link prosze!

http://saddlefitter.blogspot.com/2009/10/from-tree-up-panels-basics.html
Jestem "inna" w temacie kopyt, teraz będę doedukowana w siodłach 😎
Fajnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się