Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Przepiękny wywód , ale - Nikt nikogo nie namawia do prowadzenia jazd po pijaku i zaniechania podstawowych przepisów BHP oraz prowadzenia jazd nie zgodnie ze sztuką . Certyfikacja ośrodków jest wewnętrzną sprawą PZJ i niestety zgodnie z prawem nie będzie brana pod uwagę , bo sąd działa w oparciu o ustawy . Ustawa jasno wskazuje kto może prowadzić jazdy i każdy sąd będzie badał czy osoba prowadząca jazdy robiła to zgodnie z prawem i ustawą a nie wewnętrznymi przepisami PZJ. Jeżeli nawet oddasz sprawę do sądu najwyższego ,to nie pitol ludziom że masz cokolwiek komukolwiek płacić i to natychmiast.
Piszesz bzdury , bo tylko wyrok PRAWOMOCNY !!! po wyczerpaniu drogi odwoławczej we wszystkich instancjach może być podstawą do wykonania tego wyroku.

Więc jak zwykle Smocza prawda jest na wierzchu .

Przestań opowiadać ludziom bzdury , bo o ile faktycznie do dochodzenie roszczeń często wszyscy czekają na wyrok w procesie karnym który dalej daje podstawy do dochodzenia odszkodowania w procesie cywilnym o tyle w procesie cywilnym w twoim imieniu występuje Ubezpieczyciel. I druga prawda ,że o ile wykupisz polisę OC z klauzulą udziału własnego ,a spełniasz wymogi ustawy ,nie byłaś pijana i nie zrobiłaś czegoś totalnie idiotycznego ,to mało prawdopodobne żeby ubezpieczyciel wystąpił do ciebie z regresem . Regres też musi mieć podstawą prawną i o ile nie naruszyłaś tych punktów które wymieniłem to możesz spać spokojnie .

P.S I taka sprawa o ile nie poniesie cie fantazja w zatrudnianiu najdroższych kancelarii prawnych tylko dla tego że mają piękne i olbrzymie gabinety ,wcale nie jest ani droga ani strasznie skomplikowana .  😉


Nestor - A kim ty jesteś w PZJ- cie że tak bronisz statusu tej instytucji  ???? Dalej Lobbujesz na rzecz kursów ,legitymacji i czerwonych książeczek  😉 🤣

Z twoich wielu wywodów w tym wątku ,można by wywnioskować że z Legitymacją Instruktora np. Szkolenia Podstawowego ( Nie ważne że już dawno ,jeszcze przed zniesieniem Uprawnień instruktorskich Ustawą Deregulacyjną Ministerstwo Sportu napisało że nie ma takich uprawnień ) Można prowadzić jazdy dzieciom bez kasków na dzikich ogierach a instruktor może być pijany . Czyli ta legitymacja to jak żelazny list i nikt ci nic nie zrobi. Gdzie ty żyjesz , na Białorusi ???
Nestor  , komuny już nie mamy od 1989r może warto by się przestawić  ???

Pomijam już ilość artykułów na łamach końskiej prasy ( wszystkie na jedno kopyto ) które jasno określają kto zgodnie z Ustawą może prowadzić jazdy jako Instruktor , Trener ( Brak prawnego rozgraniczenia tych funkcji ) to nawet prawnik PZJ - tu dokładnie to samo napisała i potwierdziła ,a Nestor dalej swoje.  😉 😉 😉 Jesteś Prezesem Lobby kursowego czy jak ???? Czy tęsknisz za Komuną i nakazami zakazami pozwoleniami ,licencjami i legitymacjami  😉


Oczywiście w apelacji czy w SN mędrcy mogą się pochylić nad sprawą i uznać, że jest inaczej (tzw. czwarta prawda - smocza prawda) -


Tego już nawet nie skomentuję .  😂 😂 😂
Certyfikacja ośrodków jest wewnętrzną sprawą PZJ

Jeżeli nawet oddasz sprawę do sądu najwyższego ,to nie pitol ludziom że masz cokolwiek komukolwiek płacić i to natychmiast.

wcale nie jest ani droga ani strasznie skomplikowana .  😉

Nestor - A kim ty jesteś w PZJ- cie że tak bronisz statusu tej instytucji 

Jeżeli to jest Twój ośrodek to jest to Twoja sprawa, podobnie, jeżeli jest to ośrodek, w którym stoisz, pracujesz, organizujesz zawody itd.
PZJ nie ma takich "wewnętrznych spraw" dla kogoś, kto jest powoływany do kardy, czy chce startować w zawodach wyższej rangi - czy też organizuje zawody.
Wewnętrzną sprawą PZJ to jest zapłacenie za prąd czy telefony, ale nie to, co dotyczy zawodników czy trenerów.

Jeżeli ktoś robi coś więcej niż prosta rekreacja na własnym terenie i dla siebie - to nie jest w stanie funkcjonować poza PZJ.
Nawet udział w zawodach podwórkowych, jakichkolwiek, wyklucza Cię z udziału w zawodach zatwierdzonych przez związek - wprawdzie na pół roku - ale zawsze. Czyli ze wszystkich regionalnych ogólnopolskich, CSI, CSIO, nie mówiąc o zagranicznych.
Przecież żadna ustawa nie zabrania ustawienia parkuru na swoim terenie i sporządzenia na kartce listy z kolejnością skaczących?

Rozumiem, że można korzystać z prawnika, który stoi pod urzędem pracy w kamizelce z napisem "pomoc prawna" 🙂
Rozumiem, że występując z powództwem cywilnym można nic nie wpłacać, podobnie w przypadku apelacji, czy kasacji?
Chyba zapominasz, że piszesz na forum, gdzie 2 tys. za boks miesięcznie czy 10 tys. na leczenie konia to dużo pieniędzy.

Do tego, by rozumieć co się dzieje nie trzeba być w PZJ, którego ja jestem petentem, a nie decydentem.
W odróżnieniu od Ciebie nie jestem fanatycznie zapatrzonym w telewizor ideologiem - więc bacznie obserwuję, jak PZJ pogodzi dotychczasowe regulacje, system szkolenia i nadawania uprawnień związkowych - z ustawą uwalniającą zawody. To, że Ty sobie potupiesz i pokrzyczysz to nic nie zmieni.
Oczywiście masz połowiczną rację jak zawsze . Jeżeli PZJ zatrudni Trenera to może mu stawiać warunki jakie im się podobają . Jeżeli trener nawet będzie trenował zawodników i to do Olimpiady a nie będzie go łączył stosunek pracy z PZJ-tem to obowiązują go przepisy takie jak dla wszystkich w tym kraju. Czyli ,aktualna Ustawa o Sporcie zgodna z  Ustawą Deregulacyjna. PZJ może sobie wprowadzać kryteria ocen dla ośrodków ,ale to wcale nie oznacza że w certyfikowanym ośrodku nie może pracować osoba która spełnia kryteria ustawowe ale nie spełnia kryteriów PZJ .PZJ daje jasne wskazówki że żeby otrzymać certyfikat PZJ musi w nim pracować licencjonowany Instruktor bądź trener PZJ a reszta kto tam pracuje  to g..o ich obchodzi .  🙄 Ktoś chce trenować z trenerem PZJ a kto inny woli trenować z zawodnikiem ,to już nie sprawa PZJ
P.S Dalej demonizujesz rolę PZJ która w tej chwili jeśli chodzi o zawód instruktora /trenera sprowadziła się do roli instytucji czysto rekomendacyjnej .
I nie pisz proszę o zawodnikach ,sędziach czy innych osobach oficjalnych bo ustawa deregulacyjna odnosi się tylko do instruktorów i trenerów


P/P/S
Osobiście mogę ci tylko powiedzieć że w dupie mam to jak PZJ pogodzi sobie swoje wewnętrzne zarządzenia z ustawą deregulacyjną ,
Może w końcu przestaniesz wciskać ludziom kit jak związek sobie zinterpretuje przepisy i jak je dostosuje do ustawy deregulacyjnej ,bo to wszystkich w tym kraju wali !!!! Ustawa to ustawa ( obowiązujące PRAWO  !!! ), a przepisy związkowe to wewnętrzna sprawa związku . Nikt nie wymyśli żadnych uprawnień w PZJ bo ich nie ma i nie będzie . Uprawnienia muszą być zgodne z Ustawą , a przepisy wewnętrzne instytucji np : PZJ  to jej sprawa. 😂

Udziału w zawodach nawet podwórkowych nie reguluje ustawa deregulacyna tylko ustawa o sporcie i o imprezach masowych ,więc  co ty dajesz za przykłady , co mają zawody i zawodnicy do funkcji trenera ????  🙄

To jest ciekawe co napisałeś , ja jestem zapatrzony w telewizor ,Tuska i Gowina  bo cytuję PRAWO ! w oparciu o ustawy , a ty jesteś zapatrzony  w swoich związkowych guru którzy ci opowiadają o jakichś uprawnieniach do nadawania których nie mają prawa  😎

Nestor - Idąc twoim tokiem myślenia . Po co w ogóle sejm -senat -prezydent -dzienniki ustaw  ,skoro według ciebie  PZJ jest najwyższym organem państwowym i może sobie robić co chce i  nadawać uprawnienia ,komu chce i gdzie chce . 😂  🤣 Ustawodawcy je znieśli a PZJ je powoła  , tak ??? 😵
Czy wiecie jak to obecnie wygląda z finansowaniem takiego kursu przez Urząd Pracy?  Jakie musi się spełniać wymogi i jakie dokumenty okazać?  Jak to się w ogóle załatwia i czy dalej ten temat jest aktualny?
Czy wiecie jak to obecnie wygląda z finansowaniem takiego kursu przez Urząd Pracy?  Jakie musi się spełniać wymogi i jakie dokumenty okazać?  Jak to się w ogóle załatwia i czy dalej ten temat jest aktualny?


Zadzwoń lub podejdź do Urzędu Pracy !!!

Tu jest opisane krok po kroku tyle że kurs inny ale procedura taka sama .

http://asp.edu.pl/urzedy-pracy/

P.S Mam pytanie do Nestora jako wielkiego orędownika nadawania Uprawnień przez PZJ ,które zostały zderegulowane Ustawą z dn. 13 czerwca 2013r . .

Prezesem PZJ jest Senator Polskiej Rzeczypospolitej z PO .
Czy Prezes PZJ głosował w Senacie za odrzuceniem Ustawy Deregulacyjnej autorstwa PO ???? czy może był za przyjęciem ustawy ????


Cytat ,,Za uchwałą w sprawie przyjęcia ustawy wraz z zaproponowanymi poprawkami głosowało 51 senatorów, przeciw był jeden,( Nie nasz p. Senator )  22 wstrzymało się od głosu.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 maja 2014 18:36
Dostałam ofertę na maila, może ktoś zainteresowany

EKSTERNISTYCZNY EGZAMIN NA INSTRUKTORA SZKOLENIA PODSTAWOWEGO W JEŹDZIECTWIE

TERMIN 1: 10 CZERWCA 2014 (wtorek) Stadnina Koni Ferensteinów, Gałkowo 45, 12-220 Ruciane Nida
TERMIN 2: 19 CZERWCA 2014 (czwartek) Ośrodek Jeździecki SENNY Jan Jurkiewicz, ul. św. Huberta 6, 84-360 Nowęcin

Wymogi PZJ mam w mailu ale za dużo żeby wklejać, ewentualnie mogę na PW jeśli ktoś zainteresowany. Organizator http://www.instytutolsztyn.pl/

Kurs pod PATRONATEM
Polskiego Związku Jeździeckiego i Kuratorium Oświaty

Osoby, które ukończą kurs z wynikiem pozytywnym mają możliwość przystąpienia do egzaminu
na InstruktoraSzkolenia Podstawowego PZJ


Kursy prowadzone są wspólnie od 2001 roku.
Przeszkoliliśmy razem ponad 400 instruktorów

Szkolenie umożliwia zdobycie uprawnień zawodowych w zakresie jazdy konnej,

Aż 400  😲 To gdzie oni są ???
i Jeszcze dostają uprawnienia zawodowe , fiu ,fiu i to w dwa weekendy .  😲
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
28 maja 2014 14:35
TRATATA, czy mogłabyś mi wysłać te wymogi PZJ? Żeby wszystko usprawnić, podaję maila: kaloe666@gmail.com

Jadę na ten kurs IRR w Gałkowie... I od razu uprzedzając ataki - uważam, że mimo iż prawo polskie dostatecznie nie reguluje sprawy tzw. uprawnień zawodowych instruktora jazdy konnej, to wszelkie działania mające na celu poszerzanie swojej wiedzy (m.in. przez udział w kursach) mają sens, w końcu chodzi o bezpieczeństwo i bycie odpowiedzialnym. A PZJ korzysta ze swobody jaką zostawia mu ustawa co do regulacji "stopni uprawnień" do wykonywania tego zawodu, co uważam za rozsądne, pomimo tego ile nas to kosztuje. 🙂
Poza tym, nikt obcy nie zatrudni mnie jeśli nie skończę kursów tego typu i sama na jego miejscu tak samo bym postąpiła. Bo nie chodzi tylko o zdobycie jakiegoś papierka, ale pewnego określonego poziomu i wiedzy także (choć wiadomo, że w różnych ośrodkach różnie z nią bywa).
Fajnie agitujesz !

Nikt nigdy nie napisał że nie trzeba się kształcić.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 maja 2014 19:00
Kurs pod PATRONATEM
Polskiego Związku Jeździeckiego i Kuratorium Oświaty

Osoby, które ukończą kurs z wynikiem pozytywnym mają możliwość przystąpienia do egzaminu
na InstruktoraSzkolenia Podstawowego PZJ


Kursy prowadzone są wspólnie od 2001 roku.
Przeszkoliliśmy razem ponad 400 instruktorów

Szkolenie umożliwia zdobycie uprawnień zawodowych w zakresie jazdy konnej,

Aż 400  😲 To gdzie oni są ???
i Jeszcze dostają uprawnienia zawodowe , fiu ,fiu i to w dwa weekendy .  😲


Prowadzą kursy w różnych miejscach. Również robiłam kurs organizowany przez Instytut Olsztyn.
A ten konkretny kurs to nie w dwa weekendy, a jednym ciągiem.
[quote author=Tęczusia link=topic=71.msg2105260#msg2105260 date=1401284138]
TRATATA, czy mogłabyś mi wysłać te wymogi PZJ? Żeby wszystko usprawnić, podaję maila: kaloe666@gmail.com

Jadę na ten kurs IRR w Gałkowie... I od razu uprzedzając ataki - uważam, że mimo iż prawo polskie dostatecznie nie reguluje sprawy tzw. uprawnień zawodowych instruktora jazdy konnej, to wszelkie działania mające na celu poszerzanie swojej wiedzy (m.in. przez udział w kursach) mają sens, w końcu chodzi o bezpieczeństwo i bycie odpowiedzialnym. A PZJ korzysta ze swobody jaką zostawia mu ustawa co do regulacji "stopni uprawnień" do wykonywania tego zawodu, co uważam za rozsądne, pomimo tego ile nas to kosztuje. 🙂
Poza tym, nikt obcy nie zatrudni mnie jeśli nie skończę kursów tego typu i sama na jego miejscu tak samo bym postąpiła. Bo nie chodzi tylko o zdobycie jakiegoś papierka, ale pewnego określonego poziomu i wiedzy także (choć wiadomo, że w różnych ośrodkach różnie z nią bywa).
[/quote]

Ustawa jasno precyzuje kto może być instruktorem i trenerem oraz nie zostawia żadnej swobody do nadawania stopni trenerskich ( likwiduje stopnie trenerskie ) . Wystarczy przeczytać ustawę która była tu ze 100 razy przytaczana .  A nie podawać własne niesprawdzone interpretacje . Chcesz się szkolić to wspaniale , ale nie pisz głupot o uprawnieniach  !!!  😉
Czy słyszał ktoś o kursie na przełomie lipca/sierpnia w okolicach Warszawy?  :kwiatek:
[quote author=Tęczusia link=topic=71.msg2105260#msg2105260 date=1401284138]

Jadę na ten kurs IRR w Gałkowie... I od razu uprzedzając ataki - uważam, że mimo iż prawo polskie dostatecznie nie reguluje sprawy tzw. uprawnień zawodowych instruktora jazdy konnej, to wszelkie działania mające na celu poszerzanie swojej wiedzy (m.in. przez udział w kursach) mają sens, w końcu chodzi o bezpieczeństwo i bycie odpowiedzialnym. A PZJ korzysta ze swobody jaką zostawia mu ustawa co do regulacji "stopni uprawnień" do wykonywania tego zawodu, co uważam za rozsądne, pomimo tego ile nas to kosztuje. 🙂
Poza tym, nikt obcy nie zatrudni mnie jeśli nie skończę kursów tego typu i sama na jego miejscu tak samo bym postąpiła. Bo nie chodzi tylko o zdobycie jakiegoś papierka, ale pewnego określonego poziomu i wiedzy także (choć wiadomo, że w różnych ośrodkach różnie z nią bywa).
[/quote]

Mam pytanie . Po co jedziesz na kurs dla Instruktorów ????. Czy spełniasz wymagania Ustawy Deregulacyjnej ???? . Czy masz PRAKTYKĘ I UMIEJĘTNOŚCI  żeby uczyć innych ???? Kurs takich umiejętności ani praktyki nie daje . Czyli chcesz skończyć kurs i uczyć innych . . TO DZIAŁANIE NIEZGODNE Z AKTUALNYM PRAWEM !!!  Będziesz miała papierek ukończenia kursu ,ale nie spełnisz wymogów prawnych ustawy. Brak ,Umiejętności i doświadczenia .  🤔
Brał ktoś udział w kursie w stajni Dębina w woj. lubelskim?mam parę pytań🙂
maliniaq   Just do your job.
17 lipca 2014 07:31
Orientuje się ktoś czy w KJ Zbrosławice będzie organizowany jeszcze wrześniowy kurs instruktorski?
KURS INSTRUKTORA rekreacji ruchowej ze specjalnością JAZDA KONNA.
Termin: 1-14. wrzesień 2014r.
Miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne „Jędruś” w Słajszewie
Koszt: 1530 zł

Gospodarstwo Agroturystyczne „Jędruś” w Słajszewie ma przyjemność zaprosić Państwa na kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością jazda konna. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane jeździectwem, które pragną poszerzyć swe wiadomości, zdobyć większe umiejętności, poznać nowych ludzi oraz przede wszystkim przeżyć wspaniałą przygodę w cudownym miejscu, tuż przy najpiękniejszej plaży w Polsce

Oferta skierowana jest do osób, które:
- mają ukończone 18 lat,
- posiadają minimum wykształcenie średnie,
- dobry stan zdrowia,
- minimum 2 letni staż ćwiczeń,

W cenie:
- kurs,
- ubezpieczenie,
- materiały szkoleniowe,
- egzaminy,
- codzienne zajęcia na wysokim poziomie z wykwalifikowaną kadrą,
- jazda konna (raz/ dwa razy dziennie),
- zajęcia z pierwszej pomocy,
- zajęcia z lekarzem weterynarii,
- wydanie uprawnień (legitymacja IRR),
- nauka jazdy bryczką,
- wyjazdy na plażę bryczkami, możliwość zorganizowania ogniska,
- impreza pożegnalna- bal z DJ’em

Absolwenci uzyskują tytuł zawodowy Instruktora Rekreacji Ruchowej w specjalności jazda konna wydany przez Krajowy Ośrodek Metodyczno - Szkoleniowy.

Na miejscu:
- możliwość wykupienia zakwaterowania: 35 zł/ doba, 490 zł (pełen pobyt);
Istnieje możliwość wykupienia samego zakwaterowania, bez wyżywienia. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 osobowych z łazienką, aneksem kuchennym, TV oraz internetem, a także w domkach 6 osobowych (przy zorganizowanej grupie).
- możliwość wykupienia wyżywienia: śniadanie 15 zł, obiad 20 zł, kolacja 15 zł; 700 zł (14 dni, pełne wyżywienie)
- ok. 60 koni do dyspozycji,
- sklep spożywczy na miejscu,
- stołówka,
- sala do organizacji imprez (mile widziane codzienne, tzw. ”integracyjne”😉 )
- piękne tereny: łąki, lasy, plaża- uznana za jedną z najpiękniejszych w Polsce,
- możliwość przyjazdu z własnym koniem: 30 zł/doba wraz z wyżywieniem dla konia,
- możliwość przedłużenia pobytu lub przyjazdu z osobami towarzyszącymi- ceny wg obowiązujących na kursie
ZAPRASZAMY!

REZERWACJA: 504 626 396 lub jurek.jedruch@o2.pl

Zgłoszenia za pomocą formularza (do pobrania na str http://www.maraton.pl/?page_id=170)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lipca 2014 15:14
minimum 2 letni staż ćwiczeń

można jaśniej?

wydanie uprawnień (legitymacja IRR)

aha. interesujące. Myślałam że uprawnienia się nabywa drogą posiadanego doświadczenia jeździeckiego.
Wszystko było by ładnie i pięknie gdyby na koniec nie napisano nieprawdy. !!!

Dobrze Ela Pe napisała . Według obecnego prawodawstwa i obowiązującej ustawy , uprawnienia zdobywa się poprzez , wiedzę , umiejętności oraz przede wszystkim DOŚWIADCZENIE !!!!! ( to w tej chwili jedyna obowiązująca prawnie legitymacja ) Tylko taka osoba może się tytułować Instruktorem bądź Trenerem . Ustawodawca nie rozgranicza tych pojęć.  😉


Ustawa jasno precyzuje kto może być instruktorem i trenerem oraz nie zostawia żadnej swobody do nadawania stopni trenerskich ( likwiduje stopnie trenerskie ) . Wystarczy przeczytać ustawę która była tu ze 100 razy przytaczana .  A nie podawać własne niesprawdzone interpretacje . Chcesz się szkolić to wspaniale , ale nie pisz głupot o uprawnieniach!!!  😉
Ja bym się tytułował Maestrem 😉

Maestro jazdy konnej - jak to brzmi 😉
Ja bym się tytułował Maestrem 😉
Maestro jazdy konnej - jak to brzmi 😉


To zależy czy ten tytuł miałby odzwierciedlenie w stanie faktycznym !!!  🤣

Swojego czasu NESTOR napisał że z utęsknieniem czeka na system szkoleniowy wypracowany przez PZJ  😂 😂 😂 😂

Mija półtora roku od wejścia Ustawy Deregulacyjnej w życie i szumnych zapowiedzi prezesa że niezwłocznie dostosuje system szkolenia do obowiązujących przepisów prawa i dalej wszyscy czekają . Zdaje się że p. Przewodniczący zespołu szkoleniowego ma ważniejsze rzeczy na głowie niż zawracanie sobie głowy systemem szkoleniowym. To jakaś kpina !!!!  🤣 🤣 🤣 Ten co go wybrał miał poczucie humoru  😂
Smok10, Ciekawostkę Ci powiem.
Co raz więcej osób pragnących zostać instruktorami ma świadomość, że papierek teoretycznie nie ma racji bytu, ale okazuje się, że ośrodki jeździeckie papierka chcą.
Dziś miałam świetnie jeżdżącą dziewczynę, która do tego ma talent do uczenia innych.
Pytała mnie czy lepiej robić odznaki (jest spokojnie na poziomie srebrnej), czy kurs IRR... Ciężko mi było odpowiedzieć. Skoro potencjalni pracodawcy preferują.... to co zrobić.
W sumie to mój narzeczony, trafnie to podsumował: Nie rób żadnych kursów, ani odznak, lepiej sobie znajdź dobrze płatną profesję, bo zawód instruktora rekreacji/szkolenia podstawowego z pewnością do dobrze płatnych nie należy. 😁
No ale co zrobić jak dziewczyna umie, lubi i chce uczyć początkujących...?
Ktoś to musi robić.
Znacie jakieś miejsce, w którym organizowane są kursy z egzaminami na ISP, ale takie godne polecenia, na których obok papierka zdobędę jakąś realną wiedzę/umiejętności? Google wypluwa tylko Toporzysko, reszta to albo oferty kursów sprzed kilku lat, albo sam egzamin dla instruktorów rekreacji ruchowej...
Smok10, Ciekawostkę Ci powiem.
Co raz więcej osób pragnących zostać instruktorami ma świadomość, że papierek teoretycznie nie ma racji bytu, ale okazuje się, że ośrodki jeździeckie papierka chcą.


Minęło półtora roku od momentu wprowadzenia Ustawy Deregulacyjnej i  cztery lata od likwidacji zawodu Instruktora Rekreacji i jakoś nie widać negatywnych skutków takiego działania. Można nawet powiedzić że coraz częściej na zawodach widać znanych zawodników ze swoimi podopiecznymi.  Co do papierków , to u nas formalizowanie wszystkiego przez państwo w postaci licencji ,zgód ,pozwoleń ,legitymacji  jest głęboko zakorzenione jeszcze przez komunę , więc pomijając fakt że te papierki nie mają już formalnego znaczenia , to w głowach pokolenia postkomunistycznego będą one jeszcze długo funkcjonować .
Powiedzcie mi, kto w takim razie ocenia nasze doświadczenie? Tak w razie wypadku, kiedy ktoś chciałby udowodnić, że instruktor jest niekompetentny.
jak "udokumentować" doświadczenie? Są osoby, ktore bdb jezdzą, fajnie uczą, potrafią przekazać wiedzę, tylko np nigdy nie brały udziału np w zawodch, nie mają kursów, ot po prostu posiadają konia, mają z tego frajdę, uczą swoich znajomych....
kucyk  Bardzo polecam szkolenia z Green Way http://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_jazdy_konnej , oprócz IRR można zdać w tym samym czasie ISP (za dopłatą 150 zł i wykazaniu się wiedzą i umiejętnościami)  🙂
a jak to jest z urzędem pracy ? jak starać się o dofinansowaniu  kursu ? czy po skończeniu muszę zostać zatrudniona ?  👀
Powiedzcie mi, kto w takim razie ocenia nasze doświadczenie? Tak w razie wypadku, kiedy ktoś chciałby udowodnić, że instruktor jest niekompetentny.
jak "udokumentować" doświadczenie? Są osoby, ktore bdb jezdzą, fajnie uczą, potrafią przekazać wiedzę, tylko np nigdy nie brały udziału np w zawodch, nie mają kursów, ot po prostu posiadają konia, mają z tego frajdę, uczą swoich znajomych....


Były przytaczane już dziesiątki interpretacji prawników ( w tym prawnika PZJ ) oraz interpretacji Ministerstwa Sportu oraz Sprawiedliwości odnośnie Ustawy Deregulacyjnej dotyczącej zawodu Instruktora / Trenera ( sportu ) . Wszystkie jednoznacznie określały iż ustawa odnośnie zawodu Instruktora / Trenera jest przede wszystkim dla zawodników posiadających za sobą karierę sportową . Czyli dla praktyków. Co do Instruktora Rekreacji to od 4 -rech lat nie ma już takiego zawodu , oraz pojęcia instruktora rekreacji , chcesz to sobie ucz a nikomu nic do tego. Odkąd IRR zniknęło z Ustawy o Sporcie żadna Ustawa już tego nie reguluje i nikt do tego nic nie ma . 😉

Za to w Polskiej chorej postkomunistycznej mentalności istnieje system nadzoru państwa. Ludziom wydaje się że państwo wszystko powinno kontrolować ,sprawować nadzór ,wydawać na wszystko pozwolenia , licencje , koncesje , zero własne inteligencji tylko wszystko zwalone na państwo . Więc jak państwo powiedziało dość i zlikwidowało nadzór nad pewnymi dziedzinami życie ,to ludziom ciężko się z tym pogodzić . Będą demonizować stare bezwartościowe świstki papieru nie mające żadnej mocy prawnej ,tylko dla tego że kiedyś tak było . Kiedyś moi mili to paszporty wydawała Ubecja a policja robiła inwigilację i wywiad środowiskowy osoby która chciała wyjechać za granicę , a dzisiaj wsiadasz w auto , jedziesz gdzie chcesz i gówno kogo to obchodzi , a dokument masz ten sam co w kraju  a paszport w szufladzie . 🤣 🤣 🤣 Błądzą biedacy bez tych papierków jak niemowlak we mgle . 😂
Przepraszam że post pod postem ,ale to NEWS do sedna sprawy !!!!!

Ze strony PZJ !

7.08.2014r

Szanowni Państwo,

Jak wszystkim wiadomo z wcześniejszych komunikatów Zespół nasz cały czas pracował nad zmianami systemu szkolenia kadr instruktorskich. Sprawa przygotowania tych zmian zajęła nam więcej czasu niż początkowo zakładaliśmy.
Wprowadzenie szeroko pojętych zmian dotyczących szkolenia nowych kadr instruktorskich jak i permanentnego doszkalania już działających instruktorów i trenerów wymaga wprowadzenia szeregu istotnych zmian w przepisach jak też w strukturach organizacyjnych PZJ.

Zespół nasz przekazał Prezesowi PZJ, Panu Łukaszowi Abgarowiczowi gotowy, szczegółowo opisany nowy system dotyczący szkolenia kadr instruktorskich, który został oparty na zasadach praktycznego nauczania jazdy konnej i ocenie tych kadr na podstawie wyników uzyskiwanych przez ich zawodników. Zaproponowaliśmy wiele prostych rozwiązań, które powinny uprościć i ułatwić szkolenie i uczynić go bardziej powiązanym z praktycznym nauczaniem podstaw dosiadu, używania pomocy i dążenia do równowagi pomiędzy jeźdźcem a koniem. Strona teoretyczna ma być pomocą do zrozumienia praktycznych podstaw nauczania a nie głównym kryterium egzaminacyjnym.

Rozumiejąc wagę zmian jakie zaproponowaliśmy Zarządowi Polskiego Związku Jeździeckiego, uważamy, że realnym terminem wprowadzenia proponowanych zmian jest 1 stycznia 2015 roku. Trudno jest tak ważkie i zasadnicze zmiany wprowadzać w trakcie trwającego sezonu, kiedy wszyscy zainteresowani zajęci są zawodami a reprezentanci planowanym wyjazdem na Mistrzostwa Świata.



Hubert Szaszkiewicz



Przewodniczący ZDSSZ PZJ

szczegółowo opisany nowy system dotyczący szkolenia kadr instruktorskich, który został oparty na zasadach praktycznego nauczania jazdy konnej i ocenie tych kadr na podstawie wyników uzyskiwanych przez ich zawodników.

No dobrze - ocena kadr na podstawie wyników uczniów - a co z rekreacją?? Nie wydaje mi się, żeby wszyscy polscy jeźdźcy chcieli startować w zawodach. Jak ocenić instruktora, który nie ma uczniów z parciem na "szport" (bo nie chcą/nie mają na to pieniędzy/różne inne powody) ?
Rekreacji nie ma jako obszaru regulowanego prawnie , to twoja sprawa jak się bawisz .!!! Rekreacja to nie jest sprawa PZJ - tu.

Ustawa O Sporcie w ogóle nie uwzględnia rekreacji. Było na ten temat kilkadziesiąt stron.

Ustawa o sporcie z dnia 25 czerwca 2010r Która zderegulowała obszar rekreacj  oraz wszelkie uprawnienia Instruktora Rekreacji

Wystarczy cofnąć się o 2 czy 3 strony i tam jest wszystko napisane .!!!  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się