Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Klami, Dla mnie bardzo ok. Karmiłam Championem i innymi (Western, Conticion, Vito, Trawokulki) Każda spełniała swoje zadanie na aktualnym zapotrzebowaniu konia, w stajni były praktycznie wszystkie rodzaje, od źrebakowych po seniora i są naprawdę spoko.
Otworzyłam pierwszy worek otrąb ryżowych od Podkowy, są bardzo drobne w porównaniu z maxi rice, koń nie bardzo chciał same jeść, musiałam zmieszać z wysłodkami. Co do efektu wypowiem się po jakimś czasie, koń po dwóch workach maxi rice więc się już się poprawił, mam nadzieję, że otręby od Podkowy podtrzymają efekt 😉 bo cena kusząca, zważywszy, że mam rzut beretem do Podkowy i odpada cena przesyłki 🙂
Zuzu., dzięki za opinię. Zamówiłam sobie Naturell i Champion. Zobaczymy jak sie sprawdzą. 😉
Hej, Jakie nie drogie pasze polecacie dla 7mieś. źrebaka żeby łądnie rosła?
Daje ktoś jeszcze otręby od Podkowy? Moje pierwsze spostrzeżenie po 5 dniach podawania (500g) jest takie, że koń ma nadmiar energii i nie jest już to taka pozytywna energia tylko odcinanie się i bieganie bez sensu. Po maxi-rice (też 500g) nie zauważyłam zmian w zachowaniu, poza tym, że po 3-4 godzinnym terenie z galopami następnego dnia był świeży i chętny do pracy.

Widia mój dostaje Foal & Yearling Cooked Mix z RedMillsa od 9 miesiąca bo wtedy go kupiłam i sieczkę, ale niestety ta pasza do tanich nie należy, próbowałam też Dodsona, ale RM był znacznie chętniej zjadany. Przez pewien czas z powodów zdrowotnych w ogóle nie dostawał pasz treściwych, teraz wracamy powoli do muesli i efekty są bo wyraźnie się z tygodnia na tydzień poprawia 🙂
Serio jesteście w stanie stwierdzić, że to kwestia otrębów innej marki (jednak otręby to otrębów i rodzajem energii się nie rożnią), że koń ma inny humor?
Ja daję i mój nadmiaru "złej" energii nie ma, wręcz przeciwnie, trochę się nawet uspokoił.
Ramires nie mogę na 100% stwierdzić, ale wydaje mi się, że tak, bo nic innego się w żywieniu nie zmieniło, ani w otoczeniu - siano w boksie, trawa na łące , trochę sieczki, trochę granulatu na posiłki i otręby do kolacji, pracuje 6 dni w tygodniu po 1,5 h, czasem dłużej a jest osobnikiem, którego trzeba raczej motywować żeby się ruszył a ostatnie 5 dni działamy hamulcu, nie tylko z siodła ale przy czynnościach naziemnych też, wczoraj nie dostał otrąb na kolacje i przy wyprowadzaniu na łąkę zachowywał się normalnie, zobaczę co będzie wieczorem jak wsiądę. Podobnie reagował, jak dostawał owies kiedyś, nosiło go tak, że nie wiedział co ze sobą zrobić.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
08 sierpnia 2014 15:26
Arroch to dziwne, bo otręby ryżowe to wolno uwalniana energia, a nie zastrzyk powera jak owies
maliniaq   Just do your job.
08 sierpnia 2014 17:46
Widia ja obecnie podaję to: http://www.pavo.pl/produkty/pavo+podo+start według producenta jest to pasza zalecana dla źrebiąt do 8 m-ca życia, jeżeli chcesz coś tańszego to spróbuj granulatsukcesa dla źrebiąt: http://konik.com.pl/sukcespasza-zrebieta-podstawowa taniej się chyba nie da  😉
Jest jeszcze musli: http://x-horse.com/sukces__musli_dla_koni_hodowlanych_25_kg-6619i
Ja mojej 4 miesięcznej aktualnie daję ten granulat pavo + sieczka z lucerną+owies do tego będzie to podlinkowane musli, tylko czekam aż mi dowiozą  😉
mam pytanie (może laickie, ale no nie wiem i liczę że mi pomożecie :kwiatek🙂 otręby pszenne mam dość drobno mielone. Czy mogę to podawać na sucho czy mogę dodać np do wysłodków i zalać wodą, tyle że wysłodki moczą się 12h to nie za długo? czy zmoczyć przed samym podaniem?
Bardzo dziękuję za pomoc, moja rozwija się super i nie mam nic do zarzucenia, dostaje owies i olej lniany, witaminy z przerwami. Sukces ostro tani, dobry jest?
kalaarepa, nie można podawać na sucho, musisz zmoczyć
Dodałabym do wysłodków przed podaniem, jak zamoczysz na tak długo, to spore ryzyko, że skisną.
podawał ktoś len mielony- zamiast oleju albo ziarenek?


w jakich ilościach?
chce dodawać do moczonych otrąb pszennych, w których szmugluje znienawidzone suplementy
bo dodając musli to chyba nie wyje tego proszku? ...
darolga   L'amore è cieco
09 sierpnia 2014 16:10
Arivle - o kurczę, dzięki!  :kwiatek: :kwiatek: Nie spodziewałam się, że mamy aż tak duży wybór! A najbardziej już mnie cieszy fakt, że Max E Glo wróciły na rynek  😅 Dzięki raz jeszcze!
Arroch to dziwne, bo otręby ryżowe to wolno uwalniana energia, a nie zastrzyk powera jak owies


No wiem właśnie  🤔 wszystko co on je to wolno uwalniana energia tak naprawdę, ale jak odcięłam otręby to zaczął się zachowywać normalnie  🤔wirek: bo owsie odpalał na kilkanaście minut a teraz odpalał na cały dzień, najgorsze było to, że nie tylko na jeździe ale na ziemi też i stajenny miał trudności z wypuszczaniem dziada na padok  😵 dzisiaj pierwszy dzień od przerwy dałam mu 100g zobaczę jutro jak będzie i będę stopniowo zwiększać dawkę do jakiejś optymalnej ilości, bo wyraźnie 500g to dla niego za dużo.
Bardzo dziękuję za pomoc, moja rozwija się super i nie mam nic do zarzucenia, dostaje owies i olej lniany, witaminy z przerwami. Sukces ostro tani, dobry jest?



Mój Jaskierek wychował się na Sukcesie dla źrebiąt... Najpierw dawałam Pavo Podo (zjadł chyba 2 worki), ale z racji ceny przerzucilismy się na Sukces i raczej byliśmy zadowoleni i nie widziałam różnicy... Koń wyrósł na dużego, ładnego i silnego 🙂
Wtedy Sukces był jeszcze tańszy (koło 30 zł. za worek), ale to było daaaaaawno - prawie 9 lat temu 😉
jaskierkowa - dzięki serdeczne 🙂 moja arabeczka ma 7mieś i już 125cm w kłębie więc uznałam,że coś dodać muszę bo szybko rośnie 🙂
mils   ig: milen.ju
13 sierpnia 2014 11:30
Mam takie pytanie, może ktoś rozmawiał z wetami i wie, ale też chciałabym znać Waszą własną opinię. Jak jakościowo wypada Marstall? W porównaniu do np. Pavo, Equistro? Chodzi mi głównie o witaminy, ale pasze też.
Dodawal ktos pelne ziarno slonecznika jako dodatek do tresciwej ?
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
14 sierpnia 2014 09:54
Ja mam do czynienia z paszami pro-linen i jestem megazadowolona.
mils, pisałam o tym chwilę wcześniej
Czy ktoś przetestował już otręby ryżowe prolinien? Jak wrażenia ?
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
14 sierpnia 2014 11:41
Czy ktoś przetestował już otręby ryżowe prolinien? Jak wrażenia ?


konie bardzo chętnie to jedzą 🙂
[quote author=Ra-da-da link=topic=25.msg2159935#msg2159935 date=1407928498]
Dodawal ktos pelne ziarno slonecznika jako dodatek do tresciwej ?
[/quote]
odswierzam 🙂

W jakich ilosciach ?
Ra-da-da, bardzo często dodaję.
na smaka daję szklankę, na "efekt" dwie. na posiłek. Ma dużo kalorii, mocno oleisty. Samo dobro, nie dość, że koń się błyszczy, to jeszcze łupiny mają dużo włókna 🙂 w okresach odpasania mojej emerytki dawałam miarkę pavo na jeden posiłek (do wysłodków, otrąb, siemienia lnianego, mięty, witamin, oleju, jęczmienia, śrutowanej kukurydzy), żadnych rewelacji nie było, a odpasało się ładnie.

teraz daję "na smaka" do owsa, bo mam mniej wymagającego żywieniowo konia, wiec "jak mi się przypomni".
Misia moja Siwa za pierwszym razem się na to wypięła i wgl nie chciała nawet podejść do żłoba, ale następnym razem już jej zasmakowało i rzuca się na nie jak oszalała, bardzo jej smakują, je dopiero 2 tydzień, więc na razie ciężko wypowiedzieć się o efektach. 😉
Mam takie pytanie, może ktoś rozmawiał z wetami i wie, ale też chciałabym znać Waszą własną opinię. Jak jakościowo wypada Marstall? W porównaniu do np. Pavo, Equistro? Chodzi mi głównie o witaminy, ale pasze też.


Z pasz stosowałam tylko mash i koń wciągał aż miło. Witaminy Force jakość w stosunku do ceny bardzo na +. Do tego mają elektrolity, co było dla mnie ważne. Stosuję cały czas, robiąc przerwy. Piano (magnez) też pomagał bardzo przy mocno płochliwym i nadpobudliwym koniu.
Polecicie jakąs sieczke ale NIE z lucerny albo lucerna + coś innego? Mam teraz słabe siano, konia w lekkim rozruchu a nie treningu i chce dopychac go sieczką, a dużej ilości lucerny się boje ze względu na białko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się