Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Melduję, że w Tesco są te odżywki i szampony Alberto. Niestety kokosowego nie było, ale że nie jestem restrykcyjną CG, to kupiłam jakiś inny, który był za 3,90 na promocji 😉.
Ach, u mnie nie ma Tesco 🙁

Julita, to trzeba będzie spróbować 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 sierpnia 2014 18:55
u mnie Tesco nędzne. pójdę w Silesii. ale to w październiku, bo mam szlaban na kosmetyki  😎
czy robila ktoras z was szampony sama? Jakie, jak dzialaly? Jak dlugo sie trzymaly? Jakie efekty?
jeżeli lekarz rodzinny zlecił badania krwi i moczu (wystawił na wszystko na co rodzinny może czyli tarczyca, morfologia itp.) i wszystkie sa w normie a włosy lecą w duzy ilościach (szczególnie na górze głowy) i mało tego nie odrastają to gdzie sie dalej z tym udać?
Endokrynolog, trycholog?
a dermatolog specjalizujący się w chorobach włosów? No ale fakt, jeżeli to sprawa hormonów to trzeba je uspokoić czyli pewnie bez endokrynologa i tak się nie obędzie
a czy któraś z was zmagała się z objętością włosów przy niedoczynności tarczycy właśnie?...
Ja co prawda teraz widzę że jest z moimi włosami coraz lepiej i lepiej, ale do niegdysiejszej bujności im daleko 🙁
a wlasnie, jak to jest z tarczycą, bo takie badani podstawowe, na które kieruje internista nie do konca wyklucza problemy z tarczycą?
hanexxx, endo kieruje Cię na badania tarczycowe - tsh, ft3, ft4, może być też prolaktyna i jeszcze parę innych drobiazgów...
Anaa, ja mam niedoczynność tarczycy, ale raczej nie miewam problemów z objętością, jesteś pewna, że to ma ze sobą związek?
Heval, ma, choć nie musi 🙂 ja miałam w międzyczasie zjarane włosy przez fryzjerkę idiotkę i od tamtego czasu borykam się z objętością... a w międzyczasie "popsuła" mi się tarczyca...
więc podejrzewam że moje włosowe problemy to poniekąd wynik nieudanych zabiegów fryzjerskich a poniekąd niechęć organizmu do inwestowania w super czuprynę 😉
jak znajdę fotki to wstawię jak to wygląda 🙂
podobno jeszcze hormony płciowe mogą powodować wypadanie, czy na ich badanie może wypisać skierowanie ginekolog?
czy stosując CP i pokrzywę, mogę brać wiesiołek?
Znalazłam 20szt w apteczce i rozmyślam, czy by ich nie wziąć.
Jak wygląda dawkowanie?
kurde, mam problem z włosami, bo mam ich o połowę, albo lepiej mniej 🙁 wyniki mam dobre, byłam dzisiaj u dermatologa (który specjalizuje się w chorobach włosów) i podobno nie jest to łysienie plackowate i androgenowe, zbadała mi skórę glowy takim urządzeniem i powiedziała, ze wygląda dobrze. Tylko czemu te włosy tak lecą i co gorsza nie odrastają 🙁 kazała mi się jeszcze dodatkowo przebadać na pasożyty i dla świętego spokoju hormony płciowe (chociaż jej zdaniem one nie są przyczyną)
ehhh, jestem załamana...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 sierpnia 2014 19:15
Cierp1enie, nie przesadzaj z suplementami =)
W sumie to tylko CP biorę, bo pokrzywę sobie zaparzam, więc nie uznaję jako suplement 🙂
A żal mi wywalić ten wiesiołek, bo mam termin do grudnia tego roku. No, ale może masz rację, zostanę przy tym co mam  :kwiatek:
Mam nadzieję, ze nie zostanę ukrzyżowana w tym wątku za pytanie o lokówko-suszarkę 😎

Przymierzam się do zakupu, na co warto zwrócić uwagę, przy zakupie, może macie jakiś sprzęt do polecenia?  :kwiatek:
Słuchajcie, jestem na wyjeździe i mam tu dostęp do ogromnej ilości przeróżnych kosmetyków BingoSpa. Które maski i odżywki są warte największej uwagi i zakupu?
hanexxx, a stres, przemęczenie? Może ostatnio więcej się stresujesz niż zwykle?
Przyczyny wypadania włosów o jakich czytałam to:
1. Stres, przemęczenie.
2. Zła dieta.
3. Skutki uboczne przyjmowania niektórych leków.
4. Problemy z tarczycą.
5. Anemia.
6. Łysienie androgenowe.
7. Choroby skóry głowy.
8. Choroby ogólne np. toczeń rumieniowaty,cukrzyca.
9. Odstawienie leków hormonalnych, menopauza.

Tu znalazłam całkiem fajny artykuł:
nadmierne wypadanie
Ja używałam z początku rafinowanego, ale moje włosy i tak kokosa nie lubią, więc wylądował na twarzy (sprawdził się do demakijażu) i negatywnego wpływu nie zauważyłam- wręcz przeciwnie. Ale moja cera jest dość ma swoje kaprysy.
Te dobre, nierafinowane niestety są drogie i średnio wydajne przy małej pojemności. Zadowolona byłam z tego i mogę polecić:
http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Olej-kokosowy-nierafinowany,-naturalny-100/269

A tak w ogóle, to pokochałam szałwiową płukankę. Teraz włosy myję co 3 dni, a nie tak jak wcześniej- codziennie. Wystarczy, że przepłuczę naparem z szałwii i od razu wyglądają jak świeżo umyte (plus efekt przyciemnienia mi pasuje). Dobrze mieć zioła na działce.
Kupiłam odżywkę z Tesco, ale malinową, niestety kokosowej nie widziałam - zdarza się w Polsce? Kosztują 6,99, albo 7,99 (nie jestem pewna).
Czy jest szansa zmieszać olej z czymś, żeby dało się korzystać z niego przy użyciu butelki z atomizerem?

Czytałam, że oleju daje się około łyżki-dwóch. Staram się jak najmniej, ale w życiu mi się to nie uda! Nie mam długich włosów, ale za to sporo. Czy wy też macie trudności z dawkowaniem oleju? Nie potrafię sobie nawet wyobrazić tak małej ilości, słabo się to rozprowadza, a ostatnio staram się pokryć całe włosy.
Ej, coś nie gra. Ktoś pytał olej kokosowy nierafinowany. Odpisałam, a tego pytania nie ma. Chyba odpowiedzialam na wiadomosc z innej strony watku... o rany...
ksan, da się 😉

Odstawiłam skrzyp i pokrzywę, minęły dwa tygodnie stosowania, i to z hakiem, a ja przestaję sobie radzić z cerą  🙄 Czekałam aż minie to "oczyszczanie", ale ono nie mija tym razem...
Bay, ja po pokrzywie wylądowałam u dermatologa z cystą na policzku. Bez antybiotyku się nie obeszło, nadal mam ślad i generalnie pogorszyło mi się z cerą przez to.... zioła teraz tylko zewnętrznie stosuję
suchajka, 😲 nieźle... Ja mam generalnie nieproblematyczną cerę, a teraz mnie sypnęło ostro, tzn. na tyle "ostro", że teraz, 3 dni po odstawieniu już jest okej 😉, ale jak na to do czego przywykłam, było źle.
Jakiś rok temu robiłam już kurację pokrzywą (bez skrzypu) i było fajnie, więc nie wiem czy to kwestia skrzypu czy czegoś innego u mnie.
Scottie   Cicha obserwatorka
18 sierpnia 2014 10:53
Kupiłam odżywkę z Tesco, ale malinową, niestety kokosowej nie widziałam - zdarza się w Polsce? Kosztują 6,99, albo 7,99 (nie jestem pewna).
Czy jest szansa zmieszać olej z czymś, żeby dało się korzystać z niego przy użyciu butelki z atomizerem?


Jeśli mówisz o Alberto Balsam, to w PL jest tylko malinowa, borówkowa, jabłkowa i chyba jeszcze jakaś? Ja miałam zielone jabłuszko i z moimi włosami nie robiła kompletnie NIC (ale ja mam włosy mocno zniszczone).

Warszawskie włosomaniaczki, szukałam Trychologa w Warszawie i natknęłam się na tą lecznicę: http://www.hairmedica.pl/specjalisci/trycholog/warszawa/- do końca sierpnia badania są refundowane, koszt to tylko 30 zł 🙂 Zapisy przez internet, już zamówiłam wizytę na piątek 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 sierpnia 2014 11:27
Bay, jeśli wysyp nie przechodzi, to należy koniecznie zioła odstawić.
Strzyga, 🙂

Odstawiłam skrzyp i pokrzywę (...)

(...) teraz, 3 dni po odstawieniu już jest okej (...)


Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 sierpnia 2014 15:02
Bay, ale ja to chciałam jeszcze raz zaznaczyć, bo wiele osób twierdzi, że trzeba się przemęczyć i że to jest zawsze oczyszczanie organizmu. A to nieprawda!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się